KIVANÇ DEMİREL İLE ASYA'NIN İNCİLERİ VİETNAM & KAMBOÇYA

  • Tarih: 02.03.2019 - 10.03.2019
  • Fiyat: 3380,00 USD
KIVANÇ DEMİREL İLE ASYA'NIN İNCİLERİ VİETNAM & KAMBOÇYA

Gezi Programı:

1. Gün İstanbul / 01 Mart 2019, Cuma

 
Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Atatürk Havaalimanı’nda saat 23:40’ta buluşuyoruz.
 
2. Gün İstanbul – Ho Chi Minh City / 02 Mart 2019, Cumartesi
 
Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, Türk Havayolları’nın direkt seferi TK168 uçuşu ile saat 02:40’ta Ho Chi Minh Havalimanı’na uçuyoruz.
Yolculuğumuz yaklaşık 12 saat sürecek. Yerel saat ile 16:55’de varışımızda, havalimanında karşılanarak otelimize transferimiz yapılıyor. Çinhindi Yarımadası’nın doğusunda adeta bir ‘S’ harfi şeklinde uzanan Vietnam, 330 bin kilometrekarelik bir alanda, 83 milyon insanın yaşadığı bir ülke..
Eşsiz sahili ve uçsuz bucaksız pirinç tarlaları ile adeta keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine.. Eski adıyla Saigon, şık restoran ve gece kulüpleri, hareketli gece hayatı ve alışveriş imkanları ile dikkat çekiyor. Otelimize yerleşmenin ardından akşam yemeğimiz Chill Bar Restoran’da.. (http://www.capella-entertainment.com/)
 
Konaklamamız 5* Sofitel Saigon Plaza‘dadır.
 
3. Gün Ho Chi Minh / 03 Mart 2019, Pazar
 
Kahvaltının ardından, panoramik bir şehir gezisi yaparak, sokak çarşıları, cafeleri ve hareketli gece klüpleri ile Vietnam’ın en büyük şehri Saigon’u geziyoruz. Notre Dame Kathedrali, 1886 - 1891 yılları arasında Fransız tarzında inşa edilen Merkez Postanesi ve Jade Emperor Pagodası’nı göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Öğle yemeğimizi gezimiz esnasında Ben Nay Restaurant’ta alıyoruz. (http://bennayrestaurant.com/web/)

Gezimizin devamında, 25 yılda yerli halk tarafından kazılan, yeraltı şehri Cu Chi Tünelleri'ne gidiyoruz. Cu Chi Tünelleri, 1965’te başlayıp aralıksız 8 yıl devam eden Vietnam Savaşı’nda, Amerikan askerlerine karşı gerilla saldırıları için kullanılmış. Aynı zaman da bu tüneller savaş sırasında hastane, cephanelik, iletişim ve gerillaların sığınağı olarak kullanılmıştır. Gezi bitiminde otelimize transferimiz yapılıyor.

Konaklamamız 5* Sofitel Saigon Plaza‘dadır.
 
4. Gün Ho Chi Minh City - Siem Reap / 04 Mart 2019, Pazartesi
 
Erken kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından, havalimanına transferimiz yapılıyor. Vietnam Havayolları VN 809 sayılı uçak ile 08:10‘de Unesco tarafından “insanlık mirası” olarak nitelenen efsane Angkor tapınaklarına ev sahipliği yapan, Siem Reap’e uçuyoruz.
Kısa bir uçuş sonrası yerel saatle 09:40’ta Siem Reap’e varışımızda, havaalanında karşılanarak özel aracımızla Angkor Tapınağı’nın güney kapısından gezimize başlıyoruz. Gezimizde Dev Bayon Yüzleri, Baphoun, Phimeanakas, Fil Terası ve Cüzamlı Kral Terası’nı göreceğiz. Adım attığınız ilk andan itibaren büyülü bir mistisizm içine gireceğiniz Kamboçya, gezimizin zirve noktası olacak..
Gezi bitiminde otele transferimiz yapılıyor.. Akşam yemeğimiz Damnak Steak House’ta. www.damnak.com/steakhouse/

Konaklamamız 5* Sofitel Angkor Phokeethra Golf & Spa Hotel’de.
 
5. Gün Siem Reap / 05 Mart 2019, Salı
 
Kahvaltının ardından, Angkor Tapınaklarını gezmeye devam ediyoruz. 1200 yıl önce inşa edilmiş ve uzun yıllar yağmur ormanlarının içinde saklı kalan tapınaklar, dünyanın yedi harikasından biri sayılır.. 8 ve 13. yüzyıllar arasında inşa edilen Angkor Tapınağı, sadece Kamboçya için değil dünya için de büyük bir çekim noktasıdır.
Vish'nu için yapılan bu tapınak 12. yy da inşaa edilmiş ve görkemli heykelleri ve mimarisi ile dikkat çekici bir yapıdır.Öğle yemeğimizi FCC Restaurant’ta (http://www.fcccambodia.com/red/angkor/ ) alacağız. Yemeğin ardından, gezinin en keyifli olan kısmı Ta Prohm’u geziyoruz. Banteay Kdei, Sras Srang, Takeo, Thommanon ve Chau, Say Thevoda tapınaklarını göreceğiz. Gezimizi Angkor’da muhteşem gün batımını izleyerek bitireceğiz. Akşam yemeğimiz, otelimizde geleneksel Apsara gösterisi ve Khmer mutfağı eşliğinde.
 
Konaklamamız 5* Sofitel Angkor Phokeethra Golf & Spa Hotel’de.

6. Gün Siem Reap – Tonle Sap Gölü – Hanoi / 06 Mart 2019, Çarşamba

Sabah kahvaltımızdan hemen sonra çıkacağımız gezimizde Kamboçya'nın kalbi olarak nitelendirilen, aslında çok büyük bir nehir ve bir noktada göl olan Tonle Sap’ta tekne ile gezecek, yüzer köylerde geleneksel yaşamını sürdüren bölge halkının günlük hayatı ve yaşam tarzına tanık olacağız. Uzunluğu 150 km.yi aşan büyük göl Kamboçya’ya damgasını vurmuştur. Burada canlı ve yoğun bir kuş hayatı vardır ve gölün ortasından sahilleri bile görmek mümkün değildir. Su üzerindeki balıkçı köylerini geçerken büyük bir sükûnetin hüküm sürdüğünü görürüz. . Öğle yemeğimizi Asian Square Restaurant’ta alıyoruz. (http://www.asiansquare-restaurant.com/) Yemek sonrasında, serbest zamanın ardından havalimanına transferimiz yapılıyor. Vietnam Havayolları, VN836 sayılı uçağı ile 18:05’de Hanoi’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuşumuz sonrası, 19:50’de, Vietnam'ın başkenti Hanoi'deyiz.

Konaklamamız, 5* Sofitel Legend Metropole Hotel’de.
 
7. Gün Hanoi / 07 Mart 2019, Perşembe
 
Sabah kahvaltının ardından, panoramik olarak şehri geziyoruz.
Ho Chi Minh’in evi, tek kolonlu Pagoda ve Temple of Literature göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Öğle yemeğimizi Wild Rice Restaurant’ta alıyoruz. (www.wildrice.com.vn) Gezimizin ardından, harika alışveriş olanakları ve birçok restoran alternatifi sunan şehrin tarihi bölgesinde serbest saatlerimizde olucak. Gün içersinde “Şairler Kenti" olarak da bilinen Güneydoğu Asya'nın en eski başkentinde, Fransız Koloni Döneminden kalma, küçük caddelerden oluşan “Old Quarter” bölgesini Vietnamlıların yüzyıllardır kullandıkları üç tekerlekli “Cyclo” adlı yerel araçları ile gezecek, su kuklası gösterisi izleyeceğiz.
Akşam yemeğimizi Khai Brother Restaurant’ta. (http://www.khaisilkcorp.com/restaurants/brother/ )
 
Konaklamamız, 5* Sofitel Legend Metropole Hotel’de.
 
8. Gün Hanoi – Halong Bay / 08 Mart 2019, Cuma
 
Kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından, özel otobüsümüz ile UNESCO tarafından koruma altına alınmış Halong Bay Körfezi’ne gidiyoruz. Yaklaşık 3.5 saat sürecek yolculuğumuz sırasında, bölgenin kültürünü daha yakından tanımanızı sağlayacak görüntülere tanık olacaksınız.. Peri masalı dekorlarına benzeyen bu körfezde yeşilliklerle kaplı üç binden fazla adacık bulunmakta..
Varışımızda, geceyi geçireceğimiz tipik Vietnam teknesi “Paradise Cruise”a yerleşiyor ve körfezde keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz. Gün batımında teknemiz harika lagünlerin arasında durduğunda, deniz mahsüllerinden oluşan akşam yemeğimizi alacağız.

Konaklama ve akşam yemeğimiz Paradise Cruise’da.
 
9. Gün Halong Bay / 09 Mart 2019, Cumartesi
 
Güne, harika lagün çiçekleri arasında, efsanevi kayaların manzarası ile teknemizde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz.. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezde, adacıklar ve mağaralar etrafında gezimize devam ediyoruz. Gün boyu masaj, yüzme, balık tutma gibi aktivitelere katılabilirsiniz. Öğle yemeği sonrasında Dong Tien Mağarası’nı ziyaret edeceğiz.

Halong Bay Körfezi’ne dair aşağıdaki efsane anlatılır;
Vietnam yeni kurulma aşamasında iken kuzey denizinden işgalciler ile büyük bir savaş içine girer. Ülkenin bu durumuna üzülen Jade (yeşim taşı), ülkesini savunan Vietnamlılar’a yardımcı olsun diye gökten ana ejderha ve çocuklarını indirir. Acımasız düşmanlara karşı mücadele verirken ağızlarından dev zümrütler çıkartan anne ejder ve çocukları geçilmesi çok zor bir savunma hattı kurmuşlar. Yanan zümrütler ile düşman gemilerini küle çevirmişler. Ejderhaların yardımıyla kuzeyden gelen istilacılar yenilmiş ve ülkeye barış gelmiş. Yıllar sonra soğuyan zümrüt savunma hattı küçük adacıklar oluşturmuş. Görevlerini tamamlayan ejderhalar göklere geri dönmeyip insan şekline bürünerek ülkede kalmışlar. İnsanlara tarımı ve hayvan yetiştirmeyi öğreterek bu ülkenin gelişimine yardımcı olmuşlar..

Konaklama ve akşam yemeğimiz Paradise Cruise‘da.
 
10. Gün Halong Bay – Hanoi – İstanbul / 10 Mart 2019, Pazar
 
Dilerseniz güne erken başlayarak güvertede yapılacak Tai Chi dersine katılabilirsiniz..
Teknede alacağımız brunch’ın ardından kıyıya yanaşıyor ve dönüş uçuşumuz için Hanoi Havalimanı’na gidiyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından, Türk Havayolları, TK 170 sayılı uçağı ile 22.15’de İstanbul’a hareket ediyoruz.
 
11. Gün İstanbul / 11 Mart 2019, Pazartesi
 
Yerel saat ile 05:30'da Istanbul Atatürk Havalimanı’na Hoşgeldiniz..
 

Bir sonraki yolculuğunuzda tekrar görüşmek dileği ile..
 
 

UÇUŞ DETAYLARIMIZ:

02 Mart 2019 Cumartesi

 TK168

Türk Hava Yolları

Airbus A330-300 Geniş gövde

02:40

İstanbul, Türkiye (IST)

Atatürk Havalimanı

16:55

Ho Chi Minh Kenti, Vietnam (SGN)

Tan Son Nhat Uluslararası Havalimanı

10s 15d

 10 Mart 2019 Pazar

TK170

Türk Hava Yolları

Airbus A330-300 Geniş gövde

22:15

Hanoi, Vietnam (HAN)

Noi Bai Uluslararası Havalimanı

05:30

11 Mart Pazartesi

İstanbul, Türkiye (IST)

Atatürk Havalimanı

11s 15d

 

 
 
FİYATIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:

• Belirtilen otellerde oda kahvaltı konaklama
• Programda yazan tüm şehir gezileri
• Vietnam Savaş Müzesi gezisi
• Cu Chi Tünelleri gezisi
• Halong Körfezi’nde 2 gün tam pansiyon konaklamalı tekne gezisi
• Angkor Wat Tapınak Şehir gezisi (2 gün)
• Angkor Wat’ta Gün batımı
• Belirtilen öğle ve akşam yemekleri
• Tüm transferler
• Gezi yerleri giriş ücretleri
• Tonle Sap Gölü tekne gezisi
• 2 adet iç hat uçuşu (Hanoi – Siem Reap – Ho Chi Minh)
• Yerel rehberlik hizmetleri,
• Kıvanç Demirel rehberliği ve danışmanlığı
• Zorunlu seyahat sigortası
• Vietnam ve Kamboçya vize davetiyeleri

FİYATIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

• Türk Hava Yolları ile gidiş- dönüş uçak biletleri
• Vietnam – Kamboçya vizeleri (Vize mektubu tarafımızdan verilecek olup, vizeler gümrüklerde alınacaktır)
• Gezide belirtilmeyen tüm ekstralar
• Yemeklerde alınacak tüm içecekler

İptal koşulları:
Seyahat tarihine 60 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %30'u, 40 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %50'si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

KIVANÇ DEMİREL

1972 yılı İstanbul doğumlu olup Galatasaray lisesindeki eğitiminden sonra Marmara Üniversitesi Fransızca öğretmenliği ve 2. üniversite olarak da İstanbul Üniversitesi Kültür Mirası ve Turizm bölümlerinde eğitimini tamamlamıştır.

Fransızca, İspanyolca, İngilizce dillerini konuşabilen, Yachtlife and Travel, THY Business dergileri gibi bir çok basın organında seyahat yazıları yayınlanmıştır... 21 senedir outgoing yapmakta olan Kıvanç Demirel aynı zamanda profesyonel yelkenci  olup, bütün akdenizi boydan boya geçmiş, boş zamanlarında yelken ve fitness sporuyla uğraşmaktadır...

Yıllardır özellikle Latin Amerika ülkeleri ve uzak doğu destinasyonlarında çalışmakta olup bütün guruplarında her gün gidilen ülkenin edebiyatı üzerinden de; bölgenin şair ve yazarları hakkında düzenli şiir ve yazı saatleri organize etmektedir.

Sacred7 Travel ile birlikteliği 2014 yılında başlamış olup, Küba, Vietnam, Kamboçya, Rusya, Brezilya ve Arjantin rotaları Kıvanç Demirel eşliğinde gerçekleştirilmektedir.

Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03