KIVANÇ DEMİREL İLE ASYA'NIN İNCİLERİ VİETNAM & KAMBOÇYA

 • Tarih: 02.03.2019 - 10.03.2019
 • Fiyat: 3380,00 USD
KIVANÇ DEMİREL İLE ASYA'NIN İNCİLERİ VİETNAM & KAMBOÇYA

Gezi Programı:

1.Gün: İstanbul – Ho Chi Minh (02.03.2019- Cumartesi)

Atatürk Havaalanı’nda saat 00:30’da (Cuma gecesi) buluşmanın ardından uçağa biniş, bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra THY TK168 uçuşu ile saat 02:40’ta Ho Chi Minh Havalimanı’na uçuyoruz. Şehre planlanan iniş saati 16:55’tir. İniş sonrası gümrükte vize işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. İşlemler sonrasında buluşmanın ardından bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz.

Akşam yemeğimizi Chill Bar Restoran’da yiyoruz.

Otel giriş işlemlerinin ardından konaklamamız Ho Chi Minh’deki 5* Sofitel Saigon Plaza‘dadır. (http://www.sofitel.com/gb/hotel-2077-sofitel-saigon-plaza/index.shtml )

 

 1. Gün Ho Chi Minh (03.03.2019 Pazar)

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve şehir gezimize başlıyoruz. Göreceğimiz yerler Notre Dame Katedrali, Büyük Postanesi, Hotel De Ville (belediye Sarayı), Yeniden birleşme Sarayı’dır. Ardından Vietnam Savaşı’nı bütün yönleri ile gözler önüne seren Vietnam Savaş Müzesi’ni geziyoruz. Öğle yemeğimizi gezimiz esnasında  Ben Nay Restaurant’ta alıyoruz. (http://bennayrestaurant.com/web/ )

Vietnam Savaşı sırasında kullanılan inanılmaz tünel ağı Cu Chi Tünelleri’ne gideceğiz. Bu geniş tünel ağının büyük bir bölümü savaş sırasında Viet Kong gerillalarının saklanması için kullanılmıştır. Aynı zaman da bu tüneller savaş sırasında hastane, cephanelik, iletişim ve gerillaların sığınağı olarak kullanılmıştır.

Gezilerimiz sonrasında otelimize ulaşıyoruz

Konaklamamız Siem Reap’ta 5* Sofitel Plaza Saigon otelimizdedir. http://www.sofitel.com/gb/hotel-2077-sofitel-saigon-plaza/index.shtml

 

3.Gün Siem Reap (04.03.2019 Pazartesi)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Siem Reap’a uçuşumuz için otelden ayrılıyor ve havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Varışımız sonrasında maceramız başlıyor. Dünyanın en ilginç arkeolojik bölgeleri olan Angkor Thom’un güney kapısı ile gezimize başlıyoruz Angkor Tapınağı’nın güney kapısını ziyaret ediyoruz. Gezimiz boyunca göreceğimiz noktalar ; Dev Bayon Yüzleri, Baphoun, Phimeanakas, Fil Terası, Cüzamlı Kral Terası’dır. Gezilerimiz sonrasında otele ulaşıyoruz.

Belirlenen saatte buluştuktan sonra akşam yemeğimizi yemek için Damnak Steak House’ye varıyoruz. www.damnak.com/steakhouse/

Konaklama Siem Reap’ta 5* Sofitel Angkor Phokeethra Golf & Spa otelimizdedir. http://www.sofitel.com/gb/hotel-3123-sofitel-angkor-phokeethra-golf-and-spa-resort/index.shtml

 

 1. Gün Siem Reap (05.03.2018 Salı)

Otelde alacağımız erken kahvaltımızın ardından. Angkor gezimize devam ediyoruz. 8 ve 13. Yy arasında inşaa edilmiş olan Angkor Tapınağı, kayıp uygarlığın en güzel kalıntıları ve orman tarafından yüzyıllardır gizlenmiştir. Angkor sadece Kamboçya için değil dünya için de büyük bir çekim noktasıdır. Vish'nu için yapılan bu tapınak 12. Yy da inşaa edilmiştir. Heykelleri ve mimarisi ile dikkat çekici bir yapıdır.

Öğle yemeğimizi FCC Restaurant’a (http://www.fcccambodia.com/red/angkor/ ) yiyoruz.

Ardından gezinin en keyifli olan kısmı Ta Prohm’u keşfediyoruz. Banteay Kdei, Sras Srang, Takeo, Thommanon ve Chau, Say Thevoda tapınakları gezisini tamamladıktan sonra gün batımının tadını çıkarıp otelimize geri dönüyoruz.

Akşam yemeğimizi Aspara Şovu eşliğinde otelde alıyoruz.

Konaklama Siem Reap’ta 5* Sofitel Angkor Phokeethra Golf & Spa otelimizdedir. http://www.sofitel.com/gb/hotel-3123-sofitel-angkor-phokeethra-golf-and-spa-resort/index.shtml

 

 1. Gün Siem Reap – Tonle Sap Gölü – Hanoi (06.03.2019 Çarşamba)

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve bot ile Büyük Tonle Sap Gölü’nü geziyoruz. Bu göl Güneydoğu Asya’nın en canlı tatlı su gölüdür.  Geleneksel bir tekne ile göle açılıyoruz.  Göl gezisi boyunca, yüzen köy, yerel halkın yaşam şekilleri, balıkçıları, küçük çocukları göreceğiz. Kıyıya yanaşmamızın ardından aracımız ile şehre ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi Asian Square Restaurant’ta alıyoruz. http://www.asiansquare-restaurant.com/

Yemek sonrasında şehirde serbest zamanın ardından Hanoi’ye uçuyoruz.

Konaklamamız Hanoi’deki 5*Sofitel Legend Metropolededir. (http://www.sofitel.com/gb/hotel-1555-sofitel-legend-metropole-hanoi/index.shtml )

 

 1. Gün Hanoi (07.03.2019 Perşembe)

Otelimiz de alacağımız kahvaltımızın ardından Hanoi gezimize başlıyoruz. Aracımız ile Vietnam’ın kültür merkezi olan Ho Chi Minh Kompleksi’ne doğru ilerliyoruz. Ardından gezimiz Vietnam’ın ilk üniversitesi aynı zamanda Konfüçyüs Tapınağı olarak da bilinen Edebiyat Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Bu tapınak bilgeler ve alimler için ayrılmış nadir tapınaklardandır. Edebiyat, tiyatro, bilim ve daha birçok olay bu tapınakta gerçekleşmiştir.

Gezimizin sonrası öğle yemeğimizi Wild Rice Restaurant’ta alıyoruz. www.wildrice.com.vn  Vietnam 54 etnik gruptan oluşmaktadır. Yemek sonrası şehirde yürüyüş yapacağımız eski sokaklarda Hoan Kiem Gölü’nün manzarasının tadını çıkartıyoruz. Gezimiz esnasında su kuklaları gösterisini izliyoruz. Eski evlerin ve tapınakların bulunduğu sokaklarda bisiklet turu yapıyoruz.

Gezimiz sonrasında otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimizi Khai Brother Restaurant (http://www.khaisilkcorp.com/restaurants/brother/ )’ta yiyoruz. Konaklamamız Hanoi’deki 5*Sofitel Legend Metropolededir. (http://www.sofitel.com/gb/hotel-1555-sofitel-legend-metropole-hanoi/index.shtml )

 

 1. Gün: Hanoi – Halong Bay 08.03.2019 Cuma)

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından check- out’larımız tamamlıyoruz ve Vietnam’ın doğusuna en büyük doğa harikası olan Halong Körfezi’ne gidiyoruz. Körfezden hareketimiz yerel saat ile 12:30 ‘dur. (öğle yemeğimizi teknede alıyoruz.) 3000 adet büyüleyici kalker adacıklarının arasında, geleneksel tahtadan yapılmış bir teknede tam gün ve gece geçireceğiz. Gezimiz esnasında yüzen bir köy olan Vung Vieng Köyü’nu ziyaret edeceğiz. Ziyaretimiz sonrası özel botlarla teknemize döneceğiz. Dönüş sonrası dileyen misafirlerimiz 17:00- 19:00 arasında çeşitli aktivitlere katılabilir. Akşam yemeğimiz 19:30’da başlayacaktır. Akşam tekne harika lagünlerin arasında durduğunda  muhteşem deniz ürünlerinden oluşan yemeğimizin tadını çıkartacak ardından ise teknenin kenarından balık tutma keyfini yaşayacağız. Konaklama ve akşam yemeğimiz Paradise Cruise https://www.paradisecruise.com/paradise-elegance.html’dedir.

 

 

 1. Gün: Halong Bay 09.03.2019 (Cumartesi)

Sabah kahvaltımızı harika lagün çiçekleri arasında efsanevi kayaların manzarası ile teknede alıyoruz.

Bu körfezin efsanesi şu şekildedir;

Vietnam yeni kurulma aşamasında iken kuzey denizinden işgalciler ile büyük bir savaş içine girdi.

Ülkenin bu durumuna üzülen Jade (yeşim taşı), ülkesini savunan Vietnamlılar’a yardımcı olsun diye gökten ana ejderha ve çocuklarını indirmiştir.

Acımasız düşmanlara karşı mücadele verirken ağızlarından dev zümrütler çıkartan anne ejder ve çocukları geçilmesi çok zor bir savunma hattı kurmuşlar. Yanan zümrütler ile düşman gemilerini küle çevirmişler. Ejderhaların yardımıyla kuzeyden gelen istilacılar yenilmiş ve ülkeye barış gelmiştir. Yıllar sonra soğuyan zümrüt savunma hattı küçük adacıklar oluşturmuş. Görevlerini tamamlayan ejderhalar göklere geri dönmeyip insan şekline bürünerek ülkede kalmışlar. İnsanlara tarımı ve hayvan yetiştirmeyi öğreterek bu ülkenin gelişimine yardımcı olmuşlar.

 

Bu unutulmaz kahvaltı sonrası Üç Şeftali Plajları’na doğru geziye başlıyoruz. Gezimiz boyunca misafirlerimiz masaj, yüzme kayak gibi aktivitelere katılabilirler. Öğle yemeği sonrasında Dong Tien Mağarası’nı ziyaret ediyoruz.harika bir gece için bu akşamda konaklama ve akşam yemeğimiz Paradise Cruise https://www.paradisecruise.com/paradise-elegance.htmldadır.

 

 1. Gün Halong Bay – Hanoi – İstanbul (10.03.2019 Pazar)

Erken saate uyanarak Sung Sot Mağarası’nı ziyaret ediyoruz. Ardından odaları boşaltıyor.

Brunch keyfine başlıyoruz.

Gemimizde alacağımız brunch’ın ardından kıyıya yanaşıyor ve özel aracımız ile Hanoi’ye geri dönüyoruz.  Hanoi Havalimanı’na varışımızın ardından pasaport ve gümrük işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

THY, TK170 sefer sayılı uçuş ile saat 22:15’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Planlanan iniş saatimiz 05:30’dur.

 

2 Mart 2019 Cumartesi

 TK168

Türk Hava Yolları

Airbus A330-300 Geniş gövde

02:40

İstanbul, Türkiye (IST)

Atatürk Havalimanı

16:55

Ho Chi Minh Kenti, Vietnam (SGN)

Tan Son Nhat Uluslararası Havalimanı

10s 15d

10 Mart 2019 Pazar

 TK170

Türk Hava Yolları

Airbus A330-300 Geniş gövde

22:15

Hanoi, Vietnam (HAN)

Noi Bai Uluslararası Havalimanı

05:30

11 Mart Pazartesi

İstanbul, Türkiye (IST)

Atatürk Havalimanı

11s 15d

 

ŞEHİR

OTEL

Hanoi

Sofitel Legend Metropole Hanoi (http://www.sofitel.com/gb/hotel-1555-sofitel-legend-metropole-hanoi/index.shtml )

Halong Bay

Paradise Cruise (https://www.paradisecruise.com/ )

Siem Reap

Sofitel Angkor Phokeethra Golf & Spa (http://www.sofitel.com/gb/hotel-3123-sofitel-angkor-phokeethra-golf-and-spa-resort/index.shtml )

Ho Chi Minh City

Sofitel Saigon Plaza (http://www.sofitel.com/gb/hotel-2077-sofitel-saigon-plaza/index.shtml )

 

DAHİL HİZMETLER:

 • Belirtilen lüx otellerde oda kahvaltı konaklama
 • Ho Chi Minh şehir gezisi
 • Vietnam Savaş Müzesi gezisi
 • Cu Chi Tünelleri gezisi
 • Konfüçyüs Tapınağı gezisi
 • Hanoi şehir turu
 • Halong Körfezi’nde 2 gün konaklamalı ve öğle ve akşam yemekli tekne gezisi
 • Siem Reap şehir gezisi
 • Angkor Wat Tapınak Şehir gezisi (2 GÜN)
 • Angkor Wat’ta Gün batımı
 • Belirtilen öğle ve akşam yemekleri
 • Klimalı araçlar ile transfer
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Yerel rehber
 • Gezi yerleri giriş ücretleri
 • Tonle Sap Gölü tekne gezisi
 • 2 adet iç hat uçuşu (Hanoi – Siem Reap – Ho Chi Minh)
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Vietnam ve Kamboçya vize davetiyeleri
 • Bahşişler
 • Gezi bilgilendirme kiti
 • Programda yazan tüm geziler

 

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Thy gidiş- geliş uçak biletleri
 • Vietnam – Kamboçya vizeleri (Vize mektubu tarafımızdan verilecek olup vizeler gümrüklerde alınacaktır)
 • Gezide belirtilmeyen tüm ekstralar
 • Yemeklerde alınacak diğer tüm ekstralar

KIVANÇ DEMİREL

1972 İstanbul doğumlu olan Kıvanç Demirel’in lise hayatı Galatasaray Lisesi’nde geçmiştir.

Liseden sonra eğitim hayatına Marmara Üniversitesi, Fransızca Öğretmenliği bölümünde devam etmiştir. Eğitimine ve kendini geliştirmeye çok önem vermiştir. Seyahat etme ve yeni yerler ve kültürler tanıma merakını meslek haline getirmiştir.

Bugün Türkiye’nin önde gelen seyahat dergilerinde yazan Kıvanç Demirel aynı zamanda seyahat danışmanlığı da yapmaktadır.

Uzun yıllardır Güney Amerika, Rusya, Yunanistan, Vietnam, Kamboçya, Laos gibi çok önemli destinasyonlarda rehberlik yapmaktadır.

Sacred7 Travel ile birlikteliği 2014 yılında başlamış olup Küba, Vietnam, Kamboçya, Rusya, Brezilya ve Arjantin rotaları Kıvanç Demirel eşliğinde gerçekleştirilmektedir.

Satın Alma Formu

Fiyat
Adınız Soyadınız
Email Adresiniz
Telefon
Kişi Sayısı
T.C. Kimlik Numarası
ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1. SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER
Ticari Unvan: Asamanya Turzim Eğitim ve Organziasyon Ltd Şti
Adres: Esentepe mah Dumankaya Vizyon A 2 Blok D: 11 ,Kartal, İstanbul
Telefon : 0 216 326 29 03
E-posta Adresi: info@sacred7travel.com

2. KONU
İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nun konusu;Müşteri’nin, aşağıda nitelik ve satış fiyatı belirtilen hizmetlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince bilgilendirilmesidir.

3. SÖZLEŞME KONUSU HİZMETİN TEMEL ÖZELLİKLERİ ve ÖDEME BİLGİLERİ
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com adresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama: ######## TL
KDV Dahil Fiyatı: ######## TL
Ara Toplam: ######## TL
Ödeme Şekli: Kredi Kartı ######## TL
Toplam (KDV Dahil): ######## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık (10 kişi üzeri katılım olduğunda), KDV, aksi belirtilmedikçe ulaşım ve öğle yemeği dahildir.

4. İFAYA İLİŞKİN TAAHHÜTLER VE KOŞULLAR
Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.

İşbu ön bilgilendirme formu, elektronik ortamda Müşteri tarafından okunarak kabul edildikten sonra tüketici sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir.

Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:
• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve genellikle içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.

Anne ve Çocuk gezilerimiz istisnadır
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimizde araçlarda su bulunmamaktadır.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5. HİZMETİN İFASI
Sipariş konusu hizmetin teslimatı için mesafeli satış sözleşmesinin elektronik ortamda onaylanmış olması ve bedelinin Müşteri’nin tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Müşteri’ye bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Müşteri’nin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.

Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri en geç Perşembe günü (18.30’a kadar) Müşteri’nin bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır.

6. ÖDEME ŞEKLİ
Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.

7. CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

8. İTİRAZ VE ŞİKAYETLERİN ÇÖZÜMLENMESİ
Müşteri, satın aldığı gezi ile ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

Müşteri, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan Müşteri’ler bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

9. GEÇERLILIK
Is bu Mesafeli Satışlar Ön Bilgilendirme Formundaki tüm açıklamalar ve bilgiler Müşteri'nin işbu formu internet ortamında onayladığı an itibari ile geçerlidir ve Müşteri tarafından www.sacred7travel.com web sitesinde elektronik ortamda okunup (ayrıca sisteme kayıtlı e-postasına iletilmiştir) teyidinden sonra Müşteri ve SATICI arasında bu bilgilendirme formu ile sitede yer alan ve ALICI tarafından kabul edilerek elektronik ortamda onaylanan sözleşme şartlarında sözleşme oluşacak ve ilgili hükümler saklı kalmak üzere tarafların sözleşmeden doğan ödeme ve teslim yükümlülüklerini yerine getirdikleri zamana kadar yürürlükte kalacaktır. Ön bilgilendirme formunun Müşteri tarafından onaylanması verilen siparişin ödeme yükümlülüğü anlamına gelmektedir.
MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1 SATICI
Ünvanı : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adresi : DUMANKAYA VİZYON A 2 BLOK D.11 KARTAL
Telefon : 0216 326 29 03
E-posta Adresi : info@sacred7travel.com

Müşteri Hizmetleri:
1.2 ALICI
Adı Soyadı : ###########
T.C. Kimlik No : ###########
Adresi : ###########
Telefon : ###########
E-posta Adresi : ###########

MADDE 2 - KONU
İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin (“Sözleşme”) konusu, ALICI'nın www.sacred7travel.com.tr web sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen hizmetin satışı ve ifası ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU HİZMET
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, gezi rehberi, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com.tradresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama : ##########
KDV Dahil Fiyatı : ########## TL
Ara Toplam : ########### TL
Ödeme Şekli : Kredi Kartı
Toplam (KDV Dahil) : ########## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık dahildir.

MADDE 4 - CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

MADDE 5 - GENEL HÜKÜMLER
5.1 ALICI, www.sacred7travel.com.trweb sitesinde Sözleşme konusu hizmetin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata, ifanın gerçekleştirileceği süreye ve SATICI’nın tam ticari unvanı, açık adresi ve iletişim bilgilerine ilişkin ön bilgileri okuyup doğru ve eksiksiz bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini ve işbu Sözleşme’nin elektronik ortamda onayı ile beraber ödeme yükümlülüğünün doğduğunu bildiğini beyan eder. www.sacred7travel.com.trweb sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme formu ve satışa ilişkin fatura işbu Sözleşme’nin ayrılmaz parçalarıdır.
5.2 SATICI tarafından daha önce imzalanmış bulunan işbu iki nüsha Sözleşme ALICI tarafından ######### tarihinde imzalanarak kabul edilmiş ve bir nüshası Alıcı’nın elektronik posta adresine mail gönderilecektir.
5.3 Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.
5.4 Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.
5.5 Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:

• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• Adım Adım İstanbul® ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve yürüyüş içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5.6 SATICI, haklı bir sebebe dayanmak şartıyla, Sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan Alıcı’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir hizmet tedarik edebilir.
5.7 Sipariş konusu hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde SATICI bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde ALICI’ya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur.
5.8 Sözleşme konusu hizmetin ifası için işbu Sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI hizmetin ifası yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
5.9 Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Alıcı’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar
5.10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.
5.11 Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri Alıcı’nın bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır

MADDE 6 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAĞI HALLER
Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça tüketici, aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz.

Yönetmelik'in 15. Maddesinde sayılan sözleşmeler ve hizmetlerde cayma hakkı kullanılamaz.

MADDE 7 - BORÇLUNUN TEMERRÜDÜ
ALICI’nın temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. ALICI’nın temerrüdünün SATICI’nın kusurundan kaynaklandığı hallerde ALICI herhangi bir zarar ve ziyan talebini karşılamak mecburiyetinde olmayacaktır.

MADDE 8 - YETKİLİ MAHKEME
ALICI, satın aldığı hizmetlerle ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

ALICI, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, Tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan ALICI’lar bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

MADDE 9 - TÜKETİCİNİN HAKLARI
Ayıplı Hizmet
Hizmetin ayıplı ifa edildiği durumlarda Alıcı, hizmetin yeniden görülmesi, ayıp oranında bedelden indirim veya sözleşmeden dönme haklarından birini sağlayıcıya karşı kullanmakta serbesttir. Satıcı, Alıcının tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Seçimlik hakların kullanılması nedeniyle ortaya çıkan tüm masraflar Satıcı tarafından karşılanır.Alıcı , bu seçimlik haklarından biri ile birlikte Türk Borçlar Kanunu hükümleri uyarınca tazminat da talep edebilir.

Alıcının sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim hakkını seçtiği durumlarda, ödemiş olduğu bedelin tümü veya bedelden indirim yapılan tutar derhâl Alıcı’ya iade edilir.

Hizmetin yeniden görülmesinin seçildiği hâllerde, hizmetin niteliği ve Alıcı’nın bu hizmetten yararlanma amacı dikkate alındığında, makul sayılabilecek bir süre içinde ve tüketici için ciddi sorunlar doğurmayacak şekilde bu talep Satıcı tarafından yerine getirilir. Her hâlükârda bu süre talebin Satıcı’ya yöneltilmesinden itibaren otuz iş gününü geçemez. Aksi takdirde Alıcı diğer seçimlik haklarını kullanmakta serbesttir.


SATICI : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
ALICI : ###############
TARİH : ############