KIVANÇ DEMİREL İLE ASYA'NIN İNCİLERİ VİETNAM - KAMBOÇYA

  • Tarih: 09.02.2018 - 18.02.2018
  • Fiyat: 3380,00 USD
KIVANÇ DEMİREL İLE ASYA'NIN İNCİLERİ VİETNAM - KAMBOÇYA

Gezi Programı:

1.Gün: İstanbul – Hanoi (09.02.2018- Cuma)

Atatürk Havaalanı’nda saat 00:30’da (Perşembe gecesi) buluşmanın ardından uçağa biniş, bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra THY TK166 uçuşu ile saat 02:35’te Hanoi havaalanına uçuyoruz. Şehre planlanan iniş saati 16:05’tir. İniş sonrası gümrükte vize işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. işlemler sonrasında yerel rehberimiz ile buluşmanın ardından bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Rotamız boyunca kısa panoromik bir tur yaparak otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimizi Press Club’ta alıyoruz. www.hanoi-pressclub.com

Otel giriş işlemlerinin ardından konaklamamız Hanoi’deki 5*Sofitel Legend Metropolededir. (http://www.sofitel.com/gb/hotel-1555-sofitel-legend-metropole-hanoi/index.shtml )

 

2. Gün Hanoi 10.02.2018 (Cumartesi)

Otelimiz de alacağımız kahvaltımızın ardından Hanoi gezimize başlıyoruz. Aracımız ile Vietnamın kültür merkezi olan Ho Chi Minh Kompleksi’ne doğru ilerliyoruz. Ardından gezimiz Vietnam’ın ilk üniversitesi aynı zamanda Konfüçyüs Tapınağı olarak da bilinen Edebiyat Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Bu tapınak bilgeler ve alimler için ayrılmış nadir tapınaklardandır. Edebiyat, tiyatro, bilim ve daha birçok olay bu tapınakta gerçekleşmiştir.

Gezimizin sonrası öğle yemeğimizi Indochine Restaurant’ta alıyoruz. www.indochinehanoi.com  Vietnam 54 etnik gruptan oluşmaktadır. Yemek sonrası şehirde yürüyüş yapacağımız eski sokaklarda Hoan Kiem Gölü’nün manzarasının tadını çıkartıyoruz. Gezimiz esnasında su kuklaları gösterisini izliyoruz. Eski evlerin ve tapınakların bulunduğu sokaklarda bisiklet turu yapıyoruz.

Gezimiz sonrasında otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimizi Khai Brother Restaurant (http://www.khaisilkcorp.com/restaurants/brother/ )’ta yiyoruz.

Konaklamamız Hanoi’deki 5*Sofitel Legend Metropolededir. (http://www.sofitel.com/gb/hotel-1555-sofitel-legend-metropole-hanoi/index.shtml )

 

3. Gün: Hanoi – Halong Bay 11.02.2018 (Pazar)

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından check- out’larımız tamamlıyoruz ve Vietnam’ın doğusuna en büyük doğa harikası olan Halong Körfezi’ne gidiyoruz. Körfezden hareketimiz yerel saat ile 12:30 ‘dur. (öğle yemeğimizi teknede alıyoruz.) 3000 adet büyüleyici kalker adacıklarının arasında, geleneksel tahtadan yapılmış bir teknede tam gün ve gece geçireceğiz. Gezimiz esnasında yüzen bir köy olan Vung Vieng Köyü’nu ziyaret edeceğiz. Ziyaretimiz sonrası özel botlarla teknemize döneceğiz. Dönüş sonrası dileyen misafirlerimiz 17:00- 19:00 arasında çeşitli aktivitlere katılabilir. Akşam yemeğimiz 19:30’da başlayacaktır. Akşam tekne harika lagünlerin arasında durduğunda  muhteşem deniz ürünlerinden oluşan yemeğimizin tadını çıkartacak ardından ise teknenin kenarından balık tutma keyfini yaşayacağız. Konaklama ve akşam yemeğimiz Paradise Cruise https://www.paradisecruise.com/paradise-elegance.html’dedir.

 

4. Gün: Halong Bay 12.02.2018 (Pazartesi)

Sabah kahvaltımızı harika lagün çiçekleri arasında efsanevi kayaların manzarası ile teknede alıyoruz.

Bu körfezin efsanesi şu şekildedir;

Vietnam yeni kurulma aşamasında iken kuzey denizinden işgalciler ile büyük bir savaş içine girdi.

Ülkenin bu durumuna üzülen Jade (yeşim taşı), ülkesini savunan Vietnamlılar’a yardımcı olsun diye gökten ana ejderha ve çocuklarını indirmiştir.

Acımasız düşmanlara karşı mücadele verirken ağızlarından dev zümrütler çıkartan anne ejder ve çocukları geçilmesi çok zor bir savunma hattı kurmuşlar. Yanan zümrütler ile düşman gemilerini küle çevirmişler. Ejderhaların yardımıyla kuzeyden gelen istilacılar yenilmiş ve ülkeye barış gelmiştir. Yıllar sonra soğuyan zümrüt savunma hattı küçük adacıklar oluşturmuş. Görevlerini tamamlayan ejderhalar göklere geri dönmeyip insan şekline bürünerek ülkede kalmışlar. İnsanlara tarımı ve hayvan yetiştirmeyi öğreterek bu ülkenin gelişimine yardımcı olmuşlar.

Bu unutulmaz kahvaltı sonrası Üç Şeftali Plajları’na doğru geziye başlıyoruz. Gezimiz boyunca misafirlerimiz masaj, yüzme kayak gibi aktivitelere katılabilirler. Öğle yemeği sonrasında Dong Tien Mağarası’nı ziyaret ediyoruz.harika bir gece için bu akşamda konaklama ve akşam yemeğimiz Paradise Cruise https://www.paradisecruise.com/paradise-elegance.htmldadır.

 

5. Gün Halong Bay – Hanoi – Siem Reap 13.02.2018 (Salı)

Erken saate uyanarak Sung Sot Mağarası’nı ziyaret ediyoruz. Ardından saat 9 da odaları boşaltıyor.

Branch keyfine başlıyoruz.

Gemimizde alacağımız branch’ın  ardından kıyıya yanaşıyor ve özel aracımız ile Hanoi’ye geri dönüyoruz.  Hanoi Havaalanı’nına varışımızın ardından Siem Reap’a uçuş için işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. İşlemlerimiz sonrasında VN839 sefer sayılı uçuş ile Siem Reap’a hareket ediyoruz. Planlanan iniş saati 18:50’dir. Vize ve bagaj işlemlerinin ardından otelimize ulaşıyoruz.

Akşam yemeğimizi Aspara Show eşliğinde otelimizde alıyoruz. Konaklamamız Siem Reap’ta 5* Sofitel Angkor Phokeethra Golf and Spa Resort  otelimizdedir. (http://www.sofitel.com/gb/hotel-3123-sofitel-angkor-phokeethra-golf-and-spa-resort/index.shtml)

 

6.Gün Siem Reap 14.02.2018 (Çarşamba)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından  Siem Reap maceramız başlıyor. Dünyanın en ilginç arkeolojik bölgeleri olan Angkor Thom’un güney kapısı ile gezimize başlıyoruz Angkor Tapınağı’nın güney kapısını ziyaret ediyoruz. Gezimiz boyunca göreceğimiz noktalar ; Dev Bayon Yüzleri, Baphoun, Phimeanakas, Fil Terası, Cüzamlı Kral Terası’dır. Ardından hep beraber Kağnı kullanma deneyimini yaşıyoruz.

Gezimize mola vererek öğle yemeği için Chef d’Angkor Restaurant (http://chefdangkor.com/ ) gidiyoruz.

Yemek sonrasında Bir bot ile Büyük Tonle Sap Gölü’nü geziyoruz. Bu göl Güneydoğu Asya’nın en canlı tatlı su gölüdür.  Geleneksel bir tekne ile göle açılıyoruz.  Göl gezisi boyunca, yüzen köy, yerel halkın yaşam şekilleri, balıkçıları, küçük çocukları göreceğiz. Kıyıya yanaşmamızın ardından aracımız ile otelimize gidiyoruz.

Konaklamamız Siem Reap’ta 5* Sofitel Angkor Phokeethra Golf and Spa Resort  otelimizdedir. (http://www.sofitel.com/gb/hotel-3123-sofitel-angkor-phokeethra-golf-and-spa-resort/index.shtml )

 

7. Gün Siem Reap 15.02.2018 (Perşembe)

Otelde alacağımız erken kahvaltımızın ardından Angkor Wat’ta gün doğumunu izlemek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Gün doğumunun ardından kahvaltımızı almak için otelimize dönüyoruz. Ardından gezimize devam ediyoruz. 8 ve 13. Yy arasında inşaa edilmiş olan Angkor Tapınağı, kayıp uygarlığın en güzel kalıntıları ve orman tarafından yüzyıllardır gizlenmiştir. Angkor sadece Kamboçya için değil dünya için de büyük bir çekim noktasıdır. Vish'nu için yapılan bu tapınak 12. Yy da inşaa edilmiştir. Heykelleri ve mimarisi ile dikkat çekici bir yapıdır.

Öğle yemeğimizi Champey Restaurant’ta  (http://www.restaurant-siemreap.com/html/champey.php  ) alıyoruz. Ardından gezinin en keyifli olan kısmı Ta Prohm’u keşfediyoruz. Banteay Kdei, Sras Srang, Takeo, Thommanon ve Chau, Say Thevoda tapınakları gezisini tamamladıktan otelimize geri dönüyoruz.

Akşam yemeğimizi alıyoruz.

Konaklamamız Siem Reap’ta 5* Sofitel Angkor Phokeethra Golf and Spa Resort  otelimizdedir.

(http://www.sofitel.com/gb/hotel-3123-sofitel-angkor-phokeethra-golf-and-spa-resort/index.shtml )

 

8. Gün: Siem Reap – Ho Chi Minh 16.02.2018 (Cuma)

Otelde alacağımız kahvaltımız sonrasında check out işlemlerimizi gerçekleştirip aracımızdaki yerlerimizi alıyoruz. Siem Reap havaalanına transferimiz sonrasında Ho Chi Minh uçuşumuz için işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

Şehre varışımız sonrasında bizi bekleyen aracımız ile gezimize başlıyoruz. Vietnam Savaşı sırasında kullanılan inanılmaz tünel ağı Cu Chi Tünelleri’ne gideceğiz. Bu geniş tünel ağının büyük bir bölümü savaş sırasında Viet Kong gerillalarının saklanması için kullanılmıştır. Aynı zaman da bu tüneller savaş sırasında hastane, cephanelik, iletişim ve gerillaların sığınağı olarak kullanılmıştır. Öğle yemeğimizi gezimiz esnasında  Thu Tao Restaurant’ta alıyoruz. Bu ilginç tünel ağı ziyaretimiz sonrası özel aracımız ile otelimize ulaşıyoruz.

Akşam yemeğini grubumuza özel menü ile Saigon Nehri’nde teknede alıyoruz. Indochina Junk Cruise http://indochinajunk.com.vn/Pages/Home.aspx

Konaklamamız Ho Chi Minh’deki 5* Sofitel Saigon Plaza‘dadır. (http://www.sofitel.com/gb/hotel-2077-sofitel-saigon-plaza/index.shtml )

 

9. Gün: Ho Chi Minh – İstanbul 17.02.2018 (Cumartesi)

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından geç çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve şehir gezimize başlıyoruz. Göreceğimiz yerler Notre Dame Katedrali, Büyük Postanesi, Hotel De Ville (belediye Sarayı), Yeniden birleşme Sarayı’dır.

Öğle yemeğimizi Viet Village restaurant http://vietvillage.com.vn/ alıyoruz.  Ardından Vietnam Savaşı’nı bütün yönleri ile gözler önüne seren Vietnam Savaş Müzesi’ni geziyoruz.

Gezilerimiz sonrasında Saigon Havaalanı’na transferimizi gerçekleştiriyoruz. İşlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra TK166 sefer sayılı uçuş ile saat 18:05’tir. İstanbul’a hareket ediyoruz. Planlanan iniş saatimiz 05:50’dir.

 

Nereden 
(Şehir/Havalimanı)

Nereye 
(Şehir/Havalimanı)

Kalkış

Varış

Bagaj Hakkı

İSTANBUL / Atatürk

HANOİ / Noi Bai İntl

02:35
09.02.2018 Cuma

16:05
09.02.2018 Cuma

23 kg Max

HO CHİ MİNH CİTY (SAYGON) / Tan Son Nhat

İSTANBUL / Atatürk

18:05
17.02.2018 Cumartesi

05:50
18.02.2018 Pazar

 

ŞEHİR

OTEL

Hanoi (2 gece)

Sofitel Legend Metropole Hanoi (http://www.sofitel.com/gb/hotel-1555-sofitel-legend-metropole-hanoi/index.shtml )

Halong Bay (2 gece)

Paradise Cruise (https://www.paradisecruise.com/ )

Siem Reap (3 gece)

Sofitel Angkor Phokeethra Golf and Spa Resort (http://www.sofitel.com/gb/hotel-3123-sofitel-angkor-phokeethra-golf-and-spa-resort/index.shtml )

Ho Chi Minh City (1 gece)

Sofitel plaza Saigon hotel (http://www.sofitel.com/gb/hotel-2077-sofitel-saigon-plaza/index.shtml )

 

DAHİL HİZMETLER:

•    Belirtilen lüx otellerde oda kahvaltı konaklama
•    Ho Chi Minh şehir gezisi
•    Vietnam Savaş Müzesi gezisi
•    Cu Chi Tünelleri gezisi
•    Konfüçyüs Tapınağı gezisi
•    Hanoi şehir turu
•    Halong Körfezin’de 2 gün konaklamalı ve akşam yemekli tekne gezisi
•    Siem Reap şehir gezisi
•    Angkor Wat Tapınak Şehir gezisi (2 GÜN)
•    Angkor Wat’ ta Gün doğumu
•    Belirtilen öğle ve akşam yemekleri
•    Klimalı araçlar ile transfer
•    Profesyonel rehberlik hizmeti
•    Yerel rehber
•    Gezi yerleri giriş ücretleri
•    Tonle Sap Gölü tekne gezisi
•    İkramlar
•    2 adet iç hat uçuşu
•    Zorunlu seyahat sigortası

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

•    Thy gidiş- geliş uçak biletleri
•    Vietnam – Kamboçya vizeleri (Vize mektubu tarafımızdan verilecek olup vizeler gümrüklerde alınacaktır)
•    Gezide belirtilmeyen tüm ekstralar
•    Yemeklerde alınacak içecekler ve diğer tüm ekstralar
•    Bahşişler (50 USD alanda toplanacaktır.)
 

KIVANÇ DEMİREL

1972 İstanbul doğumlu olan Kıvanç Demirel’in lise hayatı Galatasaray Lisesi’nde geçmiştir.

Liseden sonra eğitim hayatına Marmara Üniversitesi, Fransızca Öğretmenliği bölümünde devam etmiştir. Eğitimine ve kendini geliştirmeye çok önem vermiştir. Seyahat etme ve yeni yerler ve kültürler tanıma merakını meslek haline getirmiştir.

Bugün Türkiye’nin önde gelen seyahat dergilerinde yazan Kıvanç Demirel aynı zamanda seyahat danışmanlığı da yapmaktadır.

Uzun yıllardır Güney Amerika, Rusya, Yunanistan, Vietnam, Kamboçya, Laos gibi çok önemli destinasyonlarda rehberlik yapmaktadır.

Sacred7 Travel ile birlikteliği 2014 yılında başlamış olup Küba, Vietnam, Kamboçya, Rusya, Brezilya ve Arjantin rotaları Kıvanç Demirel eşliğinde gerçekleştirilmektedir.

Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03