KIVANÇ DEMİREL İLE DANSIN VE DEVRİMİN ÜLKESİ KÜBA

  • Tarih: 07.12.2017 - 15.12.2017
  • Fiyat: 2460,00 EUR
KIVANÇ DEMİREL İLE DANSIN VE DEVRİMİN ÜLKESİ KÜBA

Gezi Programı:

1.Gün (07 Aralık 2017 Perşembe) İstanbul – Havana – Varadero

Serüvenimiz saat 00:00 da  (Cumartesi gecesi) Atatürk Havalimanı’nda buluşma ile başlıyor.

İşlemlerimizin ardından THY TK 183 sefer sayılı uçuş ile Havana’ya hareket ediyoruz. Havana’ya varış saatimiz yerel saat ile 08:00’dır. Havana JoseMarti Havalimanı’na varışımızdan sonra gümrük ve bagaj işlemlerimizi tamamlayıp bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Varadero’ya hareket ediyoruz.

Her şey dahil otelimizde keyif ve dinlenme…

Konaklama Varadero’da Las Americas Hotel 5*dedir.

 

2. Gün (08 Aralık 2017 Cuma) Varadero

Her şey dahil otelimizde keyif ve dinlenme…

Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak Varadero’da dev katamaran teknelerimizle, önce yunuslarla havuzlarda yan yana fotoğraf molaları, mercan resiflerine şnorkel dalışı , Cayo Blanco adasın da hayallerinizdeki bembeyaz kumsallarda turkuaz mavideki suda ıstakoz keyfi .

Konaklama Varadero’da Las Americas Hotel 5*dedir.

 

3.Gün (09 Aralık 2017 Cumartesi) Varadero - Santa Clara - Trinidad

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Santa Clara’ya doğru hareket ediyoruz.

Kahramanlık destaninin merkezi SantaClara gezisini gerçekleştiriyoruz. Ardından öğle yemeğimizi Los Caneyes Restaurant’ta alıyoruz. Yemek sonrası Büyük Kahraman Che Guevara Müzesi, Anıt Mezar mozelesi ziyaretini gerçekleştireceğiz. Ardından Santa Clara’dan ayrılıyor ve Trinidad’a ulaşıyoruz.  Daha sonra Plaza Mayor, Romantico Müzesi (açık olduğu taktirde gezilecektir)gezisini tamamlıyoruz. UNESCO tarafından koruma altına alınmış Trinidad şehir merkezi gezisi esnasında taş sokaklarında yürürken geçmişe yolculuk yapmış hissi uyandıracak ve kocaman pencereleri olan yüksek tavanlı evleri, sallanan koltukları ve misafirperver halkını selamladıktan sonra Del Mar Hotel’e ulaşıyoruz.

 

4.Gün (10 Aralık 2017 Pazar) Trinidad - Cienfuegos – Havana

Sabah kahvaltısı sonrası Cienfuegos ’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde CristophColomb’un adaya ayak basmadan önceki yerlilerin yasam bölgesi , Boca de Guama bölgesine gidiyoruz. Bu bölgede yerlilerin yaşantılarının içine girip , 1492 öncesine geçiş yapıyoruz. Sonrasında ise ülkenin en büyük timsah çiftliğini ziyaret ediyoruz. Bölgede timsah etinin tadına bakma şansını bulacağız.Öğle yemeğimizi Casa Verde Restaurant ta aldıktan sonra Cienfuegos’un merkezine , Thomas Terry Theatro’su , San Lorenzo Koleji , ve de Endülüs mimari tarzının en güzel örneği DEVALE Sarayı ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Saray gezisinin ardından Cienfuegos’tan ayrılıyor ve Havana’ya hareket ediyoruz.  Geceleme Havana’daki Nacional Hotel’dedir.

 

5. Gün 11 Aralık 2017 Pazartesi ) Havana

Sabah kahvaltısı otelimizde alıyoruz.

Şehir turu esnasında Miramar, Capitolio Binası, Katedral, Malecon, La rampa caddesi, Atatürk anıtı, San Fransisco Meydanı, Morro Kalesi, Unesco Dünya Kültür Mirası koruması altında tarihi Havana sokakların da yürüyüş, Capitol Devrim Müzesi( tadilat nedeni ile dışarıdan görülecek) ve Devrim Meydanı gibi önemli yerlerde adeta tarihe tanıklık ediyoruz.

Öğle yemeği için bölgenin en ünlü ve önemli Restaurant – Barı olan La

Bodeguita Del Medio’ya gidiyoruz.

Öğle yemeği sonrasında el sanatlarının Küba’daki en büyük merkezi San Hose pazarını ziyaret ediyoruz.

Gezimiz sonrası otelimize dönüyoruz.  Akşam yemeğimizi alıyoruz.

Geceleme Havana’daki Nacional Hotel’dedir.

 

6. Gün (12 Aralık 2017 Salı)  Havana – Pınar Del Rio - Havana

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası saat 08:00 Pinar Del Rio &VinalesValley turu için otelden ayrılıyoruz.

(Küba'da gezilecek yerler arasında görülmeye değer bölgelerden birisi de Pınar Del Rio'dur .İlk puro fabrikası 1760’da burada açıldı ve Küba'nın en iyi purolarının bir kısmını burada üretilmektedir.

Şehrin etrafında şehir banklarını süsleyen ve özellikle adanın kenarına yakın uzun çamlar bulunuyor. Havana'da olduğu gibi Pinar Del Rio'nunda bir çok güzel yapılarının olması şehri Küba'nın en iyi bölgelerinden birisi yapmaktadır. Özellikle çok güzel dekore edilmiş neo klasik binalar burada ilgi çekmektedir. VinalesValley Pınar Del Rio dağlarının arasında çok güzel bir tabiat içinde büyük kaya formasyonlarından oluşmaktadır. Bu kayarların 250 milyon yıldan daha eski olduğu ve fosillerin sıkışmışından oluştuğu biliniyor)

Los Jazmines seyir terası ile güne başlıyoruz.

Gezimizde Cueva Del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla geçtikten sonra tipik bir Küba restoranda öğle yemeğimizi alacağız.

Yemek sonrası tarihi Mural Tepesi gezimizi gerçekleştiriyoruz.

Mural tepesi Vinales Vadisi’nde bulunmakta ve kayalara yapılmış resim ile ünlüdür.  Kayaya eski çağlardan süre gelen hayat işlenmiştir. Resim 1961 yılında Kübalı ünlü ressam Leovigildo González Morillo tarafından yapılmıştır. Bu doğal tablo 120 m genişliğindedir.

Akşam yemeğimizi Atelier Restaurant’ta alıyoruz. Geceleme Havana’daki Nacional Hotel’dedir.

 

7.Gün (13 Aralık 2017 Çarşamba) Havana (Hemingway)

Sabah kahvaltısı otelimizde aldıktan sonra saat 09:30 da Haminway Çiftliği gezisi için hareket ediyoruz.

 (Burası Havana’ya yukarıdan bakan bir çiftlik. Burayı önemli kılan ise Ernest Hemingway’in zamanında bu çiftlikte yaşamış olması. Kuş bakışı Havana manzarası eşliğinde kendimizi Hemingway başyapıtı olan “Yaşlı Adam ve Deniz” (TheOld Man andTheSea) adlı eserinin içinde buluveriyoruz. Bu eserde Hemingway, nasıl yaşama bağlanılması gerektiğini ve birçok şeyin aslında ne kadar önemsiz olduğunu anlatmaktadır. Pulitzer ve Nobel ödüllü Hemingway’in, kapitalizm karşıtı düşüncelerinden dolayı akıl hastanesine yatırılmasını, elektro şok ile hafızasına zarar verilmesini ve intihar etmeden önce bıraktığı notu hatırlayarak burada soluklanıyoruz ve gerçeği tüm çıplaklığı ile hissediyoruz.

Hemingway’in Notu: Bu çok güzel, bana uygulayacakları bu tedavi ile hafızamı silecekler... Elimdeki tek sermayem aklım, beni işsiz bırakacaklar. Bu çok zekice ancak hastayı kaybettik...

Öğle yemeğini Hamingway’in öğle yemeklerini yediği ve Mojito’sunu yudumladığı  ünlü La Terraza Restaurant’ta alıyoruz. Öğle yemeğimiz sonrası otelimize dönüyoruz.

Akşam yemeğimizi La Guarida Restaurant’ta alıyoruz.

Geceleme Havana’daki Nacional Hotel’dedir.

 

8.Gün (14 Aralık 2017 Perşembe) Havana- İstanbul

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası erken çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

Ardından Havana Jose Marti Havaalanı’na transferimizi gerçekleştiriyoruz. İşlemlerimizin ardından TK183 sefer sayılı uçuş ile saat 10:00 da İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a inişimiz 15 Aralık 2017 saat 10:15’tedir.

 

Hayat Bir Yolculuktur.

Başka bir yolculukta sizlerle birlikte olmak dileği ile…

 

Nereden 
(Şehir/Havalimanı)

Nereye 
(Şehir/Havalimanı)

Kalkış

Varış

Havayolu

İSTANBUL / Atatürk

HAVANA / Havana Jose Marti İntl.

02:10
07.12.2017 Perşembe

08:00
07.12.2017 Perşembe

THY

HAVANA / Havana Jose Marti İntl.

İSTANBUL / Atatürk

10:00
14.12.2017 Perşembe

10:15
15.12.2017 Cuma

THY

 

* Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
* Sacred7 Travel  zorunlu durumlarda otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
* Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
* Otellerde check – in saati 14.00 ve check – out saati 11 - 12.00 arasıdır. *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Sacred7 Travel  ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde Sacred7 Travel herhangi bir sorumluluk taşımaz.

Gezimize Dahil Olan Hizmetler
- Tüm öğle yemekleri
- 4 akşam yemeği
- Programda belirtilen bütün geziler
- Profesyonel rehberlik hizmeti
- Belirtilen otellerde (ve benzeri) BB ve her şey dahil konaklama
- Programda belirtilen tüm transferler
- Gezi yerleri giriş ücretleri


Gezimize Dahil Olmayan Hizmetler
- Thy ile İstanbul – Havana – İstanbul uçuşları
- Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
- Havaalanı Harçları
- Vize ücretleri
- Programda belirtilen extra geziler(Katamaran gezisi)
- Yapılacak kişisel harcamalar

İptal koşulları: Seyahat tarihine 60 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %30'u, 40 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %50'si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

KIVANÇ DEMİREL

1972 İstanbul doğumlu olan Kıvanç Demirel’in lise hayatı Galatasaray Lisesi’nde geçmiştir.

Liseden sonra eğitim hayatına Marmara Üniversitesi, Fransızca Öğretmenliği bölümünde devam etmiştir. Eğitimine ve kendini geliştirmeye çok önem vermiştir. Seyahat etme ve yeni yerler ve kültürler tanıma merakını meslek haline getirmiştir.

Bugün Türkiye’nin önde gelen seyahat dergilerinde yazan Kıvanç Demirel aynı zamanda seyahat danışmanlığı da yapmaktadır.

Uzun yıllardır Güney Amerika, Rusya, Yunanistan, Vietnam, Kamboçya, Laos gibi çok önemli destinasyonlarda rehberlik yapmaktadır.

Sacred7 Travel ile birlikteliği 2014 yılında başlamış olup Küba, Vietnam, Kamboçya, Rusya, Brezilya ve Arjantin rotaları Kıvanç Demirel eşliğinde gerçekleştirilmektedir.