KIVANÇ DEMİREL İLE MARQUEZ'İN İZİNDE; KOLOMBİYA - PANAMA

 • Tarih: 29.12.2019 - 06.01.2020
 • Fiyat: 3.890,00 EUR
 • Tek Kişilik Fiyat: 4.740,00 EUR
 • Not: * YILBAŞINA ÖZEL & UÇAK BİLETİ HARİÇ
KIVANÇ DEMİREL İLE MARQUEZ'İN İZİNDE; KOLOMBİYA - PANAMA

Gezi Programı:

1.      Gün    İstanbul – Bogota / 28 Aralık 2019, Cumartesi

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 23.30’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz.

 

2.      Gün    Bogota / 29 Aralık 2019, Pazar

Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, saat 02.10’da Türk Hava Yolları’nın TK800 sefer sayılı uçuşu ile Kolombiya’nın başkenti Bogota’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 07.45’de varışımızda, bizi bekleyen aracımızla şehrin merkezine doğru hareket ediyoruz. Kolombiya’nın başkenti olan Bogota, 8 milyona yakın nüfusu ile ülkenin en kalabalık kentidir. Kolombiya tropikal iklimde olmasına rağmen ülkedeki şehirlerin yükseklikleri açısından değişik iklimler yaşanır. Deniz seviyesinden 2625 metre yükseklikte yer alan Bogota’da nem ve sıcaklık, yüksek rakım nedeniyle insanı bunaltmaz. Evlerde kırmızı tuğla kullanımı çok yaygın olduğundan kent “Kırmızı Şehir” olarak ta anılır. Güzel bir kahvaltı sonrası şehri panoramik olarak göreceğimiz Monserrate Tepesi’ne gidiyoruz, teleferik ile bu tepeye çıkacak bu büyük şehrin manzarasını izleyeceğiz. Gezi bitiminde otelimize transferimiz yapılıyor. Dinlenmek üzere ayrılan sürenin ardından, akşam yemeğimiz Club Colombia Restaurant’ta.

Konaklamamız Bogota Hotel de la Opera Hotel’de.

 

3.      Gün    Bogota - Cartegena / 30 Aralık 2019, Pazartesi

Kahvaltının ardından, Bogota’da tarihi şehir merkezini gezmeye başlıyoruz: Kolonyal dönemden kalma eski şehir merkezinde Bolivar Meydanı, Başkan’ın Evi, Ulusal Bina ve Adalet Sarayı göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Ardından, dünyanın en büyük ve en değerli eserlerin bulunduğu Altın Müzesi’ni gezeceğiz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından havalimanına transferimiz yapılıyor. Avianca Havayolu AV9798 sayılı sefer ile 16:32’de Cartagena’ya uçuyoruz. 18:04 de varışımıza istinaden otelimize transferimiz yapılıyor. Koloni döneminden kalan duvarlarla örülmüş tarihi bir şehir olan Cartagena, turizm açısından oldukça popüler bir bölgedir. Kolombiya’nın en büyük beşinci şehri olan bu yer, Karayipler’in de en önemli tatil merkezlerinden biridir. Koloni mimarisinin rengârenk ve ihtişamlı örneklerini sergileyen binalarının yanı sıra, bir tarafta tropikal plajları diğer tarafta dev limanlar bulunur. Cartagena gece hayatıyla da ünlü bir şehirdir.

Otele yerleşmenin ardından, dinlenmek üzere serbest saatlerimiz olucak. Akşam Chiva turu yapıyoruz.. Chiva, Kolombiya’ya özgü, rengârenk süslenmiş ve geleneksel müziklerin dinlendiği, aynı zamanda yerel içeceklerin de içilebildiği seyir halinde parti havası veren buraya özgü bir kamyondur.

Konaklamamız Cartegena Hilton Hotel’de.

 

4.      Gün    Cartagena / 31 Aralık 2019 Salı

Kahvaltının ardından kolonyal mimarisi, rengârenk balkonları ve tarihi kapıları ile Cartagena şehir gezisi için yola çıkıyoruz: San Felipe Kalesi, Santo Domingo Kalesi, Bazurto Pazarı, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan eski kent merkezi, Engizisyon Sarayı ve Bolivar Meydanı’nı görüyoruz. Öğle yemeği için ayrılan sürenin ardından şehrin modern kesimi olan Bocagrande’yi geziyoruz. Akşam keyifli bir tekne gezintisi yapacak ve 2020’ye merhaba diyeceğimiz Özel Yılbaşı Yemeğimizi Del Mar Restaurant’ta alacağız. Yeni yılınız kutlu olsun..

Konaklamamız Cartegena Hilton Hotel’de.

 

5.      Gün     Cartagena / 01 Ocak 2020, Çarşamba

Kahvaltının ardından, tekneyle Cartagena’ya 1 saat uzaklıkta bulunan Rosario Adaları’na gidiyoruz. Rosario Adası 23 ayrı mercan adasından bir araya gelir, bu adalar Kolombiya’daki 46 Ulusal Doğal Parktan biridir. Adalara gitmek için önce Cartagena körfezinden geçiyoruz, Bateria de San Jose ve San Fernando Kalelerinin arasından geçip Aquarium adasına varıyoruz. Burada Playa Blanca’da hafif bir öğle yemeği aldıktan sonra sahilin tadını çıkarmak ve güneşlenmek için 2 saat vaktimiz var. Gezinin ardından otelimize dönüyoruz.

Konaklamamız Cartegena Hilton Hotel’de.

 

6.      Gün    Cartagena – Panama / 02 Ocak 2020, Perşembe

Kahvaltının ardından havalimanına transferimiz yapılıyor. Aerorepublica havayolu CM0160 sayılı seferi ile 09:35’de Panama’ya uçuyoruz. Amerika’nın kavşağı olarak bilinen Panama, İspanyol, Afro-Karayip, Amerikan ve yerli kültürlerden oluşan bir karışıma ev sahipliği yapmaktadır. Yerli dilinde adı “sayısız kelebek” anlamına gelen Panama Şehri, insana kendini adeta cennette gibi hissettirir. Bozulmamış yağmur ormanları, çeşitli yerli kültürleri, serin yaylaları ve karayip adaları burayı büyüleyici bir yer haline getirir. Varışımıza istinaden şehri gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Panama’nın eski kent merkezi Casco Viejo. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan bu tarihi merkezde keyifli bir yürüyüş yapacak, ardından otobüs ile Panama Şehri’ni muhteşem manzarasını izlemeye gideceğiz. Yerel pazarı gezdikten sonra, gezimizin devamında Amerika Köprüsü, Urraca Parkı ve BiyoMüze göreceğimiz yerler arasında yeralıyor. Otelimize transfer ve dinlenmek üzere ayrılan sürenin ardından akşam yemeğimiz yerel bir restoranda.

Konaklamamız Panama Central Hotel’de.

 

7.      Gün    Panama / 03 Ocak 2020, Cuma

Kahvaltının ardından, -ziyaretçi kabul ediyor olması durumunda- Chagres Ulusal Parkı’nı ziyaret için yola çıkıyoruz. (Parkı ziyaret özel izne tabiidir. Zaman zaman turist ziyaretine kapatılan bölgeyi ziyaret etmemiz mümkün olmaz ise; Madden Gölü kıyısındaki El Corotu’ya gideceğiz.) Buradan kanolara biniyoruz, Chagres nehrinden geçerek, yerlilere ait Embera Drua’ya gideceğiz. Gezimiz sırasında Panama Kanalı havzasındaki 320,000 dönümlük en büyük ulusal park olan Chagres Ulusal Parkı’ndaki yağmur ormanlarından geçeceğiz. Mavi ve yeşil balıkçılları, büyük akbalıkçılları, yılan boyunları, karabatakları, amazon papağanlarını, yeşil yalıçapkınlarını görebilirsiniz. Embera köyünde, yerliler bizleri müzik ve dansları ile karşılayacak. Panama ve Kolombiya’da yaşayan yarı-göçebe bir grup olan Emberalar’ın gelenek-göreneklerini ve doğayla nasıl uyum içinde yaşadıklarını gözlemleyeceğiz. Gezimiz sonrasında otele geri dönüyoruz.

Konaklamamız Panama Central Hotel’de.

 

8.      Gün    Panama / 04 Ocak 2020, Cumartesi

Kahvaltının ardından, Panama Kanalı gezisi yapacağız. 1881-1914 yılları arasında inşa edilen Panama kanalı tarihte yapılmış en büyük ve en zorlu mühendislik projelerindendir. Yapım aşamasında birçok zorluklar olan bu kanalın en büyük özelliği Güney Amerika ve Kuzey Amerika'yı birbirinden ayırmasıdır. Hemen yanınızda yükselen yük gemileriyle bir mühendislik harikası olan panama kanalında gezinmek unutulmaz bir deneyim. Sonrasında Panama Kanalı Müzesi’ni gezeceğiz. Gezimiz sonrasında otele dönüşümüzde günün kalan saatleri serbest.

 

Konaklamamız Panama Central Hotel’de.


9.      Gün    Panama - İstanbul / 05 Ocak 2020, Pazar

Kahvaltının ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından dönüş uçağımız için havalimanına transferimiz yapılıyor. Türk Havayolları’nın TK 800 sayılı uçağı ile 13.00 ’de İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.

 

10.   Gün    İstanbul / 06 Ocak 2020, Pazartesi

Yerel saat ile 09:55’de İstanbul’a hoşgeldiniz .

 

Hayat Bir Yolculuktur. Bir sonraki yolculuğumuzda tekrardan görüşmek dileği ile…

 

 

UÇUŞ BİLGİLERİ

 

GİDİŞ: 29 Aralık 2019

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK800

Economy Esnek (E)

 

Turkish Airlines

 

Boeing 787-9 Geniş gövde

02:05

 

İstanbul, Türkiye

(IST)

 

İstanbul Havalimanı

08:25

 

Bogota, Kolombiya (BOG)

 

El Dorado Uluslararası Havalimanı

14s 20d

 

DÖNÜŞ : 05 Ocak 2020

 TK800

Economy Esnek (E)

 

Turkish Airlines Boeing 787-9 Geniş gövde

13:00

Panama City, Panama (PTY)

 

Tocumen Uluslararası Havalimanı

09:55

 

6 Ocak Pazartesi İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

12s 55d


 

OTELLERİMİZ

BOGOTA

Hotel NH Andino Royal

 

https://www.nh-hotels.com/hotel/nh-collection-bogota-andino-royal?utm_campaign=local-gmb&utm_medium=organic_search&utm_source=google_gmb

CARTEGENA

Hilton Hotel

https://www3.hilton.com/en/hotels/c olombia/hilton-cartagena-hotel-

CTGHIHH/

PANAMA

SHERATON GRAND PANAMA Hotel

https://www.marriott.com/hotels/travel/ptysi-sheraton-grand-panama/?scid=bb1a189a-fec3-4d19-a255-54ba596febe2

 

 

GEZİ FİYATIMIZ

 

 

UÇAK BİLETİ HARİÇ

 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

TEK KİŞİLİK ODADA KONAKLAMA FARKI

Banka Havalesi veya Kredi Kartı

 

 

3.890 EURO

 

 

850 EURO

 

GEZİ FİYATINA DÂHİL HİZMETLER:

 • Belirtilen otellerde oda-kahvaltı konaklama
 • İç hat uçuşları (Bogota – Cartegena / Cartegena – Panama)
 • Gezi boyunca gerçekleştirilecek transferler ve araç hizmetleri
 • 2 öğle yemeği
 • 2 akşam yemeği
 • Del Mar Restaurant’ta Özel Yılbaşı Yemeği
 • Gezi ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Programda belirtilen tüm şehir gezileri
 • Cartagena’da Chiva Parti Otobüsü turu (Yöresel içki, atıştırmalıklar dâhil)
 • Panama Kanal Gezisi
 • Kıvanç Demirel profesyonel rehberlik ve danışmanlık hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası (3000 Euro limitlidir)
GEZİ FİYATINA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Uçak biletleri (THY bileti miller ile alınabilir)
 • Kişisel harcamalar
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Programda belirtilmeyen yemekler

 

İptal koşulları: Seyahat tarihine 60 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin

%30'u, 40 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %50'si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

 

* Kolombiya ve Panama’ya vize gerekmemektedir, pasaportunuzun gezi bitiş tarihinden sonra 6 ay geçerliliği bulunmalıdır. Lütfen pasaportunuzu kontrol ediniz.

KIVANÇ DEMİREL

1972 yılı İstanbul doğumlu olup Galatasaray lisesindeki eğitiminden sonra Marmara Üniversitesi Fransızca öğretmenliği ve 2. üniversite olarak da İstanbul Üniversitesi Kültür Mirası ve Turizm bölümlerinde eğitimini tamamlamıştır.

Fransızca, İspanyolca, İngilizce dillerini konuşabilen, Yachtlife and Travel, THY Business dergileri gibi bir çok basın organında seyahat yazıları yayınlanmıştır... 21 senedir outgoing yapmakta olan Kıvanç Demirel aynı zamanda profesyonel yelkenci  olup, bütün akdenizi boydan boya geçmiş, boş zamanlarında yelken ve fitness sporuyla uğraşmaktadır...

Yıllardır özellikle Latin Amerika ülkeleri ve uzak doğu destinasyonlarında çalışmakta olup bütün guruplarında her gün gidilen ülkenin edebiyatı üzerinden de; bölgenin şair ve yazarları hakkında düzenli şiir ve yazı saatleri organize etmektedir.

Sacred7 Travel ile birlikteliği 2014 yılında başlamış olup, Küba, Vietnam, Kamboçya, Rusya, Brezilya ve Arjantin rotaları Kıvanç Demirel eşliğinde gerçekleştirilmektedir.

Satın Alma Formu

Fiyat
Adınız Soyadınız
Email Adresiniz
Telefon
Kişi Sayısı
T.C. Kimlik Numarası
ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1. SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER
Ticari Unvan: ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adres: Münir Nurettin Selçuk Cd. Yelken Sokak, Esenyalı Apt. No: 6/12 Kalamış / İstanbul
Telefon : 90 216 326 29 03
E-posta Adresi: info@sacred7travel.com

2. KONU
İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nun konusu;Müşteri’nin, aşağıda nitelik ve satış fiyatı belirtilen hizmetlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince bilgilendirilmesidir.

3. SÖZLEŞME KONUSU HİZMETİN TEMEL ÖZELLİKLERİ ve ÖDEME BİLGİLERİ
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com adresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama: ######## TL
KDV Dahil Fiyatı: ######## TL
Ara Toplam: ######## TL
Ödeme Şekli: Kredi Kartı ######## TL
Toplam (KDV Dahil): ######## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık (10 kişi üzeri katılım olduğunda), KDV, aksi belirtilmedikçe ulaşım ve öğle yemeği dahildir.

4. İFAYA İLİŞKİN TAAHHÜTLER VE KOŞULLAR
Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.

İşbu ön bilgilendirme formu, elektronik ortamda Müşteri tarafından okunarak kabul edildikten sonra tüketici sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir.

Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:
• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve genellikle içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.

Anne ve Çocuk gezilerimiz istisnadır
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimizde araçlarda su bulunmamaktadır.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5. HİZMETİN İFASI
Sipariş konusu hizmetin teslimatı için mesafeli satış sözleşmesinin elektronik ortamda onaylanmış olması ve bedelinin Müşteri’nin tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Müşteri’ye bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Müşteri’nin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.

Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri en geç Perşembe günü (18.30’a kadar) Müşteri’nin bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır.

6. ÖDEME ŞEKLİ
Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.

7. CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

8. İTİRAZ VE ŞİKAYETLERİN ÇÖZÜMLENMESİ
Müşteri, satın aldığı gezi ile ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

Müşteri, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan Müşteri’ler bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

9. GEÇERLILIK
Is bu Mesafeli Satışlar Ön Bilgilendirme Formundaki tüm açıklamalar ve bilgiler Müşteri'nin işbu formu internet ortamında onayladığı an itibari ile geçerlidir ve Müşteri tarafından www.sacred7travel.com web sitesinde elektronik ortamda okunup (ayrıca sisteme kayıtlı e-postasına iletilmiştir) teyidinden sonra Müşteri ve SATICI arasında bu bilgilendirme formu ile sitede yer alan ve ALICI tarafından kabul edilerek elektronik ortamda onaylanan sözleşme şartlarında sözleşme oluşacak ve ilgili hükümler saklı kalmak üzere tarafların sözleşmeden doğan ödeme ve teslim yükümlülüklerini yerine getirdikleri zamana kadar yürürlükte kalacaktır. Ön bilgilendirme formunun Müşteri tarafından onaylanması verilen siparişin ödeme yükümlülüğü anlamına gelmektedir.
MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1 SATICI
Ünvanı : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adresi : Münir Nurettin Selçuk Cd. Yelken Sokak, Esenyalı Apt. No: 6/12 Kalamış / İstanbul
Telefon : 90 216 326 29 03
E-posta Adresi : info@sacred7travel.com

Müşteri Hizmetleri:
1.2 ALICI
Adı Soyadı : ###########
T.C. Kimlik No : ###########
Adresi : ###########
Telefon : ###########
E-posta Adresi : ###########

MADDE 2 - KONU
İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin (“Sözleşme”) konusu, ALICI'nın www.sacred7travel.com.tr web sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen hizmetin satışı ve ifası ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU HİZMET
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, gezi rehberi, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com.tradresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama : ##########
KDV Dahil Fiyatı : ########## TL
Ara Toplam : ########### TL
Ödeme Şekli : Kredi Kartı
Toplam (KDV Dahil) : ########## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık dahildir.

MADDE 4 - CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

MADDE 5 - GENEL HÜKÜMLER
5.1 ALICI, www.sacred7travel.com.trweb sitesinde Sözleşme konusu hizmetin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata, ifanın gerçekleştirileceği süreye ve SATICI’nın tam ticari unvanı, açık adresi ve iletişim bilgilerine ilişkin ön bilgileri okuyup doğru ve eksiksiz bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini ve işbu Sözleşme’nin elektronik ortamda onayı ile beraber ödeme yükümlülüğünün doğduğunu bildiğini beyan eder. www.sacred7travel.com.trweb sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme formu ve satışa ilişkin fatura işbu Sözleşme’nin ayrılmaz parçalarıdır.
5.2 SATICI tarafından daha önce imzalanmış bulunan işbu iki nüsha Sözleşme ALICI tarafından ######### tarihinde imzalanarak kabul edilmiş ve bir nüshası Alıcı’nın elektronik posta adresine mail gönderilecektir.
5.3 Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.
5.4 Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.
5.5 Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:

• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• Adım Adım İstanbul® ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve yürüyüş içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5.6 SATICI, haklı bir sebebe dayanmak şartıyla, Sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan Alıcı’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir hizmet tedarik edebilir.
5.7 Sipariş konusu hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde SATICI bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde ALICI’ya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur.
5.8 Sözleşme konusu hizmetin ifası için işbu Sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI hizmetin ifası yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
5.9 Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Alıcı’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar
5.10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.
5.11 Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri Alıcı’nın bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır

MADDE 6 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAĞI HALLER
Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça tüketici, aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz.

Yönetmelik'in 15. Maddesinde sayılan sözleşmeler ve hizmetlerde cayma hakkı kullanılamaz.

MADDE 7 - BORÇLUNUN TEMERRÜDÜ
ALICI’nın temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. ALICI’nın temerrüdünün SATICI’nın kusurundan kaynaklandığı hallerde ALICI herhangi bir zarar ve ziyan talebini karşılamak mecburiyetinde olmayacaktır.

MADDE 8 - YETKİLİ MAHKEME
ALICI, satın aldığı hizmetlerle ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

ALICI, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, Tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan ALICI’lar bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

MADDE 9 - TÜKETİCİNİN HAKLARI
Ayıplı Hizmet
Hizmetin ayıplı ifa edildiği durumlarda Alıcı, hizmetin yeniden görülmesi, ayıp oranında bedelden indirim veya sözleşmeden dönme haklarından birini sağlayıcıya karşı kullanmakta serbesttir. Satıcı, Alıcının tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Seçimlik hakların kullanılması nedeniyle ortaya çıkan tüm masraflar Satıcı tarafından karşılanır.Alıcı , bu seçimlik haklarından biri ile birlikte Türk Borçlar Kanunu hükümleri uyarınca tazminat da talep edebilir.

Alıcının sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim hakkını seçtiği durumlarda, ödemiş olduğu bedelin tümü veya bedelden indirim yapılan tutar derhâl Alıcı’ya iade edilir.

Hizmetin yeniden görülmesinin seçildiği hâllerde, hizmetin niteliği ve Alıcı’nın bu hizmetten yararlanma amacı dikkate alındığında, makul sayılabilecek bir süre içinde ve tüketici için ciddi sorunlar doğurmayacak şekilde bu talep Satıcı tarafından yerine getirilir. Her hâlükârda bu süre talebin Satıcı’ya yöneltilmesinden itibaren otuz iş gününü geçemez. Aksi takdirde Alıcı diğer seçimlik haklarını kullanmakta serbesttir.


SATICI : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
ALICI : ###############
TARİH : ############