KOYO ZAMANI JAPONYA

 • Tarih: 27.10.2018 - 04.11.2018
 • Fiyat: 3250,00 EUR
 • Tek Kişilik Fiyat: 4440,00 EUR
KOYO ZAMANI JAPONYA

Gezi Programı:

 1. Gün      İstanbul - Tokyo – 27 Ekim 2018 Cumartesi

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 26 Ekim 23:30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından saat 01:40’ta Türk Hava Yolları’nın TK52 sefer sayılı uçuşu ile Tokyo’ya hareket ediyor ve 19:30’da varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından otele transfer oluyoruz. Konaklamamız otelde.

 2. Gün      Tokyo – 28 Ekim 2018 Pazar

Kahvaltının ardından doğası ve tarihi ile Tokyo keşfi için otelden ayrılıyoruz.

Tokyo kelime anlamı Doğudaki Başkent’tir. Şehrin adı 1868 yılına kadar Edo olarak anılmaktaydı. Japon İmparatoru Meiji’nin yönetime son vermesi ve merkezi Kyoto’dan Edo’ya taşıması sonucunda şehrin adı Tokyo olarak değiştirilmiştir.

Gezimize ilk olarak Asakusa Tapınağı’nı gezip ardından ve tapınağa çıkan yolda geleneksel tezgahların bulunduğu Nakamise Caddesi’nde vakit geçiriyoruz. Öğleden sonra Pazar günleri özellikle Japon rock müziği hayranları, hokkabazlar, komedyenler, dövüş sanatları kulüpleri, cosplayerler ve diğer altkültür ve hobi grupları için bir buluşma yeri olarak kullanılmakta olan Yoyogi Parkı ve Meiji Tapınağı’nı geziyoruz. Yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklamamız otelde.

 3. Gün      Tokyo - Kamakura - Ashi Gölü - Hakone - Kyoto – 29 Ekim 2018 Pazartesi

Kahvaltının ardından Japonya’nın en yüksek volkanik yapısı sebebi ve kaplıcaları ile ünlü Hakone’ye yola çıkıyoruz. Yol boyunca ormanların arasında Koyo manzarası eşliğinde gerçekleştirecek olduğumuz yaklaşık 2 saat 30 dakikalık yolculuk sonrasında Fuji dağının eteklerine ulaşıyoruz. Hava durumuna bağlı teleferikler ile Fuji Dağı’nın çıkılabilen en son noktasına ulaşıyoruz. Fuji 3.766 metre rakıma sahip dağ aktif bir yanar dağ olmasına rağmen en son 1707-1708 yıllarında faaliyet göstermiştir. Fuji Dağı gezimiz sonrasında Ashi Gölü’nde tekne ile gezinti yapıyoruz. Günün sonunda hızlı tren Shinkansen ile Kyoto’ya hareket. Kyoto’ya varışı takiben konaklama yapacak olduğumuz otelimize yerleşiyoruz ve otelde konaklıyoruz.  

 4. Gün      Kyoto – 30 Ekim 2018 Salı

Kahvaltının ardından gösterişli Kinkakuji Tapınağı (Altın Tapınak) ve yalnızca taş ve beyaz kumla dekore edilerek kendi başına sadeliği temsil eden taş bahçesiyle ünlü Ryoanji Tapınağı’nı ardından Nishiki Caddesi’ni geziyoruz. İnari Dağı’nın eteklerindeki Şinto tapınağı olan Fushimi Inari Tapınağı’nı geziyoruz. Japonya’nın Geyşa mahallesi Gion’u  geziyoruz. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Konaklamamız otelde.

 5. Gün      Kyoto - Nara - Osaka – 31 Ekim 2018 Çarşamba

Kahvaltının ardından Japonya’nın ilk başkenti ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Nara’ya hareket ediyoruz. Nara gezimiz sırasında dünyanın en büyük budası olan Altın renkli Buda'nın bulunduğu Todaiji ve Ceylan Parkı’nı ve Kasuga Taisha Mabedi’ni geziyoruz. Gezimizin ardından Shinkansen ile Osaka’ya hareket ediyoruz. Konaklamamız otelde.

 6. Gün      Osaka - Hiroşima - Osaka – 1 Kasım 2018 Perşembe

Kahvaltının ardından Gezilerimizin ardından tren garına transfer olup Hiroşima’ya “Shinkansen” ile yolculuk yapıyoruz. Hiroşima’ya varışımızın sonrasında şehri gezmeye başlıyoruz. Hiroshima patlaması anısına yapılan Barış Parkı ve Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonrasında Miyajima’yı gezmek için feribot iskelesine ulaşıyoruz. Feribotla ulaşacağımız Miyajima Japonya’nın en iyi 3 manzarasında birine sahiptir. İlk ziyaret yerimiz gelgitler sebebi ile su üzerinde yüzüyormuş gibi duran Torii Kapısı olacak. Gezilerimiz sonrasında Osaka’ya dönüyoruz.

 7. Gün      Hiroşima - Miyajima - Hiroşima - Tokyo – 2 Kasım 2018 Cuma

Kahvaltının ardından Japonya’nın Tokyo’dan sonraki en büyük şehri ve aynı zamanda Japon mutfağının da başkenti olan Osaka’yı geziyoruz. İlk durağımız Okawa Nehri Kıyısındaki 1598 yılında inşaa edilen Osaka Kalesi, Umeda Gökyüzü Binasını ve 39.katından şehrin görkemli manzarasını görecek nehirde gezinti yapacak ve yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından Shinkansen ile Tokyo’ya hareket ediyoruz. Tokyo’ya varışımızın ardından otele transfer oluyoruz. Konaklamamız otelde.

 8. Gün      Tokyo - İstanbul – 3 Kasım 2018 Cumartesi

Kahvaltının ardından Tokyo’nun panoramik görüntüsünü sunan çağdaş sanat müzesi ilk durağımız. Ardından Tokyo modasının kalbinin attığı Aoyama Caddesi’nde vakit geçiriyoruz. Tokyo'nun popüler lüks alışveriş bölgesi olan Ginza Caddesi’nde gezinmenin ardından dönüş uçağımız için havalimanına transfer oluyoruz. 21:25’te TK53 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız ertesi gün 04:05’tir (04 Kasım Pazar).

 

Hayat Bir Yolculuktur.

Bir sonraki yolculuğumuzda tekrardan görüşmek dileği ile…

 

UÇUŞ BİLGİLERİ

Cuma 27 Ekim 2018  01:40 İstanbul (IST) - 19:30 Tokyo (NRT) / TK52  11s50

Cumartesi 3 Kasım 2018 21:25 Tokyo (NRT) - 04:05 +1 İstanbul (IST) / TK53 12s40

 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Programda belirtilen ya da benzeri otellerde kahvaltı dahil konaklama,
  • Tokyo 4* Keio Plaza Otel veya benzeri bir otelde 3 gece konaklama
  • Kyoto 5* Okura Hotel veya benzeri bir otelde 2 gece konaklama
  • Osaka 5* Swiss Hotel Nankai veya benzeri bir otelde 2 gece konaklama
 • Mishima– Kyoto / Osaka – Hiroshima - Osaka / Osaka- Shinagawa Shinkansen Hızlı Tren Biletleri
 • 5 öğle yemeği (1 Öğle yemeği Sushi yapımı aktivitesi şeklinde)
 • Bagajların şehirler arasında özel araçlar ile transfer edilmesi (Kişibaşı 1 Parça),
 • Programda belirtilen tüm transferler,
 • Programda belirtilen geziler,
 • Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Yerel rehberlik hizmetleri,
 • Müze, ören yeri giriş ücretleri.
 • Tur boyunca kulaklık hizmeti
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası

GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN  HİZMETLER

 • İstanbul – Tokyo- İstanbul dış hat uçak biletleri
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Yurtdışı çıkış harç pulu (kişi başı 15 TL)
 • Bahşişler (30 USD)