KUZEY IŞIKLARINA MASALSI BİR YOLCULUK LAPLAND

  • Tarih: 01.03.2019 - 04.03.2019
  • Fiyat: 2450,00 EUR
  • Tek Kişilik Fiyat: 3100,00 EUR
KUZEY IŞIKLARINA MASALSI BİR YOLCULUK LAPLAND

Gezi Programı:

  1. Gün İstanbul – Helsinki - Rovaniemi  / 01 Mart 2019, Cuma

Siz değerli misafirlerimiz ile Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde, saat 06:30’da buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemleri sonrası, Türk Hava Yolları, TK1761 sefer sayılı uçuş ile saat 09:00’da Helsinki’ye hareket ediyoruz. Saat 11:30’da inişimizin ardından bagajlarımızı alarak özel aracımız ile Helsinki şehir turuna başlıyoruz. Helsinki panoramik şehir turunda, Helsinki Katedrali, Senato Meydanı, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Market Meydanı, Uspenski Orthodox Katedrali, Havis Amanda Heykeli gezip göreceklerimiz arasında yer alıyor. (Binaların içerisine giriş yapılmayacak, dışardan görülüyoruz)

Ardından şehir havaalanına dönerek, Norwegian Havayolları 18:35 uçuşu ile Rovaniemi’ye hareket ediyoruz. 19:55’te varışımızda, otelimize transferin ardından dinlenmek üzere serbest saatler.


Konaklamamız Scandic Otel Rovaniemi’de.

 

  1. Gün Rovaniemi – Noel Baba Köyü  / 02 Mart 2019 Cumartesi

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, ‘’Sacred7 Travel ile Lapland” serüvenimiz başlıyor..’

Kuzey Avrupa’nın en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olan Rovaniemi, yazları güneşin batmadığı yer olarakta bilinir. Temmuz ayında güneş hiç batmazken, ağustos ayında sadece birkaç saatliğine ortadan kaybolur. Şehri önemli kılan bir diğer neden ise; Kuzey Kutup dairesinin (Arctic Circle) şehrin içinden geçmesidir. Çizginin öteki tarafı, Kuzey Buz Denizi’ne artık gerçekten çok yakın olduğunuzu hissettirir. Bölge, 1998 yapımı Lovers of the Arctic Circle filminin çekildiği yerdir.

İlk olarak Noel Baba Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Noel Baba’nın rengarenk köyünde ilk durağımız postane olacaktır. Dileyen misafirlerimiz sevdiklerine buradan kartpostal gönderebilir. Köyü detaylı gezdikten sonra her gün köye gelen Noel Baba ile fotoğraf çektiriyoruz. Ardından, ‘’Ren Geyiği Çiftliği’’ne gidiyoruz. Şaman ayinlerinin anlatıldığı çadırımıza ulaşıp, burada dünyanın ilk dini olarak kabul edilen Şamanizm hakkında bilgi alacağız. Şamanizm Türklerin ilk dini olarak Orta Asya ve Kuzey Asya da ortaya çıkmıştır. Şamanizm inanışının temelini doğaya hükmeden güçler oluşturmaktadır. İnsanların yağmur, fırtına, güneş ve şimşek gibi doğa olaylarına tapınma inancı ile ortaya çıkmış ve yayılmıştır. Ardından, Ren Geyikleri ve bölge hakkında bilgi alacak ve Ren Geyikleri’nin çektiği kızaklar ile bembeyaz bir ortamda unutulmaz bir deneyim yaşayacağız. Kızak gezimiz sonrasında, Ren Geyiği çiftliğinde bölgeye özel lezzetlerden oluşan yemeğimiz bizleri bekliyor.

 Yemek sonrası aracımız ile Husky Çiftliği’ne ulaşıyoruz. Çiftlikte Haski’lerle fotoğraf çektirdikten sonra, günümüzün en eğlenceli bölümü olan haskilerin çektikleri kızaklarla bembeyaz ormanlarda gezmeye başlıyoruz. Gezimiz sonrasında otelimize dönüyoruz.

Konaklamamız Scandic Otel Rovaniemi’de.

 

  1. Gün Rovaniemi – Buzkıran Etkinliği / 03 Mart 2019, Pazar

Otelimiz de alacağımız kahvaltının ardından, buzkıran etkinliği için Rovaniemi’nin 170 km uzağında bulunan İsveç’in Kalix şehrine hareket ediyoruz. Yolculuğumuz sırasında İsveç Finlandiya sınırını geçerek Axelsvik limanına varıyoruz. Dünyanın en büyük turistik buzkıran gemisi ile yapacağımız 3 saatlik yolculuk sırasında, donmuş denizin üzerindeki buzların nasıl kırıldığına şahit olacaksınız.

National Geografik tarafından ölmeden denenmesi gereken aktiviteler içerisinde yer alan turumuzun ardından, öğle yemeğimiz için İsveç’in balıkçı kasabası olan Kullolaforsen’e gidiyoruz. Ögle yemeğimiz sonrası Rovaniemi’ye dönüşün ardından serbest zaman. 

Bu aksam unutulmaz bir igloo deneyimi yaşayacağız. Gece’yi Noel Baba Köyü’nün arkasında yer alan Glass Villalar’da kalarak geçireceğiz. Her bir villanın kendine ait jakuzisi bulunmakta olup, aksam yemeğinin ardından bahçenizde bulunan özel jakuzilerde zaman geçirirken belki de kuzey ışıklarını izleyebilirsiniz. Aksam yemeğimiz, kara verilen şekiller ile oluşturan sanat eserlerini barındıran Buz Otel’de olacaktır.

Konaklama Glass Villa Hotel’de.

 

  1. Gün Rovaniemi – Helsinki – İstanbul / 04 Mart 2019, Pazartesi

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, kar araçlarımızla çam ağaçları arasında unutulmaz bir gezi yapıyoruz. Bizlere verilen özel kar kıyafetlerini giydikten sonra, karlar içinde yolculuğumuz başlayacak. Öğle yemeğimiz, Vaatunki’de orman icinde bulunan restoranımızda. Bizlere özel hazırlanan menü ile ateşin etrafında alacağımız yemeğin ardından Rovaniemi havaalanına transferimiz yapılıyor.

Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrası, Norwegian Havayolu D8215 sefer sayılı uçuşu ile saat 15:05’te Helsinki’ye hareket ediyoruz. 16:25’te varışımızın ardından uçak değiştirerek Türk Hava Yolları’nın TK1764 sayılı seferi ile saat 18:15’te İstanbul’a uçuyoruz. Yerel saat ile 22.40’ta İstanbul’a hoşgeldiniz.

 Bir sonraki yolculuğunuzda tekrar görüşmek dileği ile..

 

UÇUŞ BİLGİLERİ:

 

01 MART 2019, Cuma

TK1761

Turkish Airlines

Airbus A321 Dar gövde

Economy Promosyon (P)

09:10

İstanbul, Türkiye (IST)

Atatürk Havalimanı

11:40

Helsinki, Finlandiya (HEL)

Helsinki-Vantaa Havalimanı

3s 30d

 

04 Mart 2019, Pazartesi

 

 TK1764

Turkish Airlines

Airbus A321 Dar gövde

Economy Promosyon (P)

18:10

Helsinki, Finlandiya (HEL)

Helsinki-Vantaa Havalimanı

22:35

İstanbul, Türkiye (IST)

Atatürk Havalimanı

3s 25d

KENAN TAMER

Türk baba ve İngiliz annenin oğlu olarak 1969 yılında Cheshire, İngiltere’de dünyaya geldi ve Türkiye’de büyüdü. Lise öğrenimini Robert Kolej’de tamamladıktan sonra üniversite öğrenimine Boğaziçi Üniversite’sinin Ekonomi bölümünde devam etti. Öğreniminin üçüncü yılında, Amerika’da Berry Üniversite’sinden tam burs kazandı ve aynı üniversitenin ekonomi ve işletme programlarında cifte lisans yaparak mezun oldu. Kazandığı başka bir burs ile Massachusetts Üniversitesi’nce Otel, Restoran ve Seyahat Yöneticiliği bölümünde yüksek lisans yaptı.

Kendisi edebiyat aşığı, kitap kurdu, tatbilir ve tarih, kültür, klasik/modern sanat tutkunu... Türkiye içi ve yurt dışına yaptığı sayısız seyahatlerin sonunda tutkusunu, kariyerine dönüştürmeye karar verdi ve 27 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Profesyonel Turist Rehberi kokartını almaya hak kazandı.

Kenan Tamer Türkiye ve yurt dışı tur rehberliği yapıyor ve şu ana kadar seyahat ettiği ülke sayısı 100’ün üzerinde. Türkiye’yi ziyaret eden ünlülerin, başbakan ve bakan seviyesinde politikacıların, müze gruplarının, generallerin, sanat duayenlerinin, ünlü iş adamlarının/iş kadınlarının, arkeoloji derneklerinin rehberliğini yapıyor.

Sekizinci göbek İstanbullu ve bu şehrin gönlündeki yeri bir başka... İstanbul’un tarihine, coşkusuna, karmakarışıklığına, görmüş geçirmişliğine, eski ile yeninin zıtlıklarına, tatlarına, anlaşılmazlığına, çeşitliliğine aşık... Hele bir de tüm bunları anlatabileceği, paylaşabileceği, keşfedebileceği gezginler ile birlikteyse değmeyin keyfine!

Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03