KUZEY IŞIKLARINA MASALSI BİR YOLCULUK LAPLAND

 • Tarih: 24.01.2019 - 28.01.2019
 • Fiyat: 2875,00 EUR
 • Tek Kişilik Fiyat: 3225,00 EUR
 • Not: * UÇAK BİLETİ DAHİL
KUZEY IŞIKLARINA MASALSI BİR YOLCULUK LAPLAND

Gezi Programı:

Gezi Programı:

1.Gün İstanbul – Helsinki  (24.01.2019 Perşembe)

Siz değerli misafirlerimiz ile Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 06:30 da buluşmamızın ardından bagaj ve gümrük işlemleri sonrası THY TK1761 sefer sayılı uçuş ile saat 09:00 da Helsinki’ye hareket ediyoruz.

Saat 11:30’da inişimizin ardından bagajlarımızı alıyoruz alandan ayrılıyoruz.

‘’Sacred7 Travel ile Lapland serüvenimiz başlıyor’’

Bizi bekleyen özel aracımız ile Helsinki şehir turumuza başlıyoruz. Helsinki panoramik şehir turunda, Helsinki Katedrali, Senato Meydanı, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Market Meydanı, Uspenski Orthodox Katedrali, Havis Amanda Heykeli gezip göreceklerimiz arasında yer alıyor. (Binaların içerisine giriş yapılmayarak, dışardan görülüyoruz)

Ardından şehir merkezindeki otelimize ulaşıyoruz. Belirtilen saatte misafirlerimiz ile buluşup akşam yemeğimizi Teatteri Restaurant’ta alıyoruz.


Konaklamamız 4* Glo Hotel Art‘ta olacaktır.

https://www.glohotels.fi/https://www.glohotels.fi/

2.Gün Helsinki  - Rovaniemi  Noel Baba Köyü (25.01.2019 Cuma)

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Daha sonrasında özel aracımız ile havaalanına transferimizi yapıyoruz.

Havaalanı’na varışımız sonra Norwegian Havayolu D8214 sefer sayılı uçuşu ile 13:10’da Rovaniemi’ye hareket ediyoruz. Varışımız 14:30’dur. Bagajlarımız ile bizi bekleyen aracımıza ulaşmamızın ardından Noel Baba Köyü’nü ziyaret ediyoruz.

Rovaniemi, Kuzey kutup Dairesi'nin geçtiği Finlandiya’nın en önemli şehirlerindendir. Rovaniemi, Noel Baba Köyü'ne ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Kuzey Işıklarının görüldüğü nadir yerlerden biridir. Bölge, 1998 yapımı Lovers of the Arctic Circle filminin çekildiği yerdir.

Öğle yemeği molamızdan sonra bizlere özel kar kıyafetlerimizi alıyoruz. Noel Baba’nın rengarenk köyünde ilk durağımız postane olacaktır. Dileyen misafirlerimiz sevdiklerine buradan kartpostal gönderebilir. Köyü detaylı gezdikten sonra her gün köye gelen Noel Baba ile fotoğraf çektiriyoruz. Unutulmayacak bir gün sonrası aracımız otelimize gidiyoruz.

Konaklama City Otel Rovaniemi’de olacaktır.

http://www.cityhotel.fi/en/

 

 1. Gün Rovaniemi – Buzkıran Etkinliği (26.01.2019 Cumartesi)

Otelimiz de alacağımız kahvaltımızın ardından, buzkıran etkinliğine katılmak için Rovaniemi’nin 170 km uzağında bulunan İsveç’in Kalix şehrine hareket ediyoruz. Yolculuğumuz sırasında İsveç Finlandiya sınırını geçerek Axelsvik limanına varıyoruz, dünyanın en büyük turistik buzkıran gemisi ile yapacağımız 3 saatlik yolculuk sırasında donmuş denizin üzerindeki buzların nasıl kırıldığına şahit olacaksınız.

National Geografik tarafından ölmeden denenmesi gereken aktiviteler içerisinde yer alan turumuzun ardından öğle yemeğimiz için İsveç’in balıkçı kasabası olan Kullolaforsen’e gidiyor ve yemeğimizi alıyoruz. Ögle yemeğimiz sonrası Rovaniemi’ye transfer ve serbest zaman.

 

Konaklama City Otel Rovaniemi’de olacaktır.

http://www.cityhotel.fi/en/

 

 1. Gün Rovaniemi – Husky Çiftliği - Ren Geyiği Çiftliği (27.01.2019 Pazar)

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltımızın ardından aracımızdaki yerlerimizi alıyoruz. Daha sonra rehberimiz eşliğinde eşsiz bir deneyim yaşamak için ‘’Ren Geyiği Çiftliği’’ne gidiyoruz.

Varışımız sonrası ilk olarak Şaman ayinlerinin anlatıldığı çadırımıza ulaşıyoruz. Burada dünyanın ilk dini olarak kabul edilen Şamanizm hakkında bilgi alıyoruz. Şamanizm Türklerin ilk dini olarak Orta Asya ve Kuzey Asya da ortaya çıkmıştır. Şamanizm inanışının temelini doğaya hükmeden güçler oluşturmaktadır. İnsanların Yağmur, fırtına, güneş ve şimşek gibi doğa olaylarına tapınma inancı ile ortaya çıkmış ve yayılmıştır. bu kısa süreli seminer sonrasında  Ren Geyikleri ve bölge hakkında detaylı bilgiyi rehberimizden aldıktan sonra Ren Geyikleri’nin çektiği kızaklar ile sessiz ve bembeyaz bir ortamda unutulmaz bir deneyim yaşıyoruz. Kızak gezimiz sonrasında Ren Geyiği çiftliğinde bölgeye özel lezzetlerden oluşan yemeğimizi yiyoruz.

Yemek sonrasında aracımız ile Husky çiftliğine ulaşıyoruz. Çiftlikte Haski’lerle fotoğraf çektirdikten sonra günümüzün en eğlenceli bölümü olan haskilerin çektikleri kızaklarla bembeyaz ormanlarda gezimizi gerçekleştiriyoruz. Gezimiz sonrasında otelimize dönüyoruz.

Bu aksam Lapland’ın en yeni konaklama adresi olan ve 01.12.2017 tarihinde açılacak olan Noel Baba Köyü’nün arkasında yer alan Glass Villalar’da konaklıyoruz. Her bir villanın kendine ait jakuzisi bulunmakta olup aksam yemeğinin ardından bahçenizde bulunan özel jakuzilerde zaman geçirirken belki de kuzey ışıklarını izleyebilirsiniz.

Konaklama Glass Villa Hotel’imizde ve aksam yemeğimiz kara verilen şekiller ile oluşturan sanat eserleri bulunan Buz Otel’de olacaktır.

http://snowmanworld.fi/en/glass-resort#

 

  

 1. Gün Rovaniemi / Kar Araçları ile gezi - Helsinki - İstanbul (28.01.2019 – Pazartesi)

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından kar araçlarıyla çam ağaçları arasında yapacağımız unutulmaz gezimizi gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Bizlere verilen özel kar kıyafetlerini giydikten sonra karlar içinde unutulmaz bir yolculuğa başlıyoruz. Öğle yemeğimizi bizlere özel hazırlanan menü ile ateşin etrafında Vaatunki’de orman icinde bulunan restaurant’ta alıyoruz.

Öğle yemeğimizin ardından Rovaniemi ve havaalanına transferimizi gerçekleştiriyoruz.

İşlemlerimizin ardından Helsinki’ye Norwegian Havayolu D8215 sefer sayılı uçuşu ile saat 15:05’te hareket ediyoruz. Varışımız 16:25’tir. Aktarmanın ardından dönüşümüz THY TK 1764 sefer sayılı uçuş ile saat 18:15’te olacaktır. İstanbul’a varışımız saat 22:40’tadır.

Nereden 
(Şehir/Havalimanı)

Nereye 
(Şehir/Havalimanı)

Kalkış

Varış

Havayolu

Bagaj Hakkı

İSTANBUL / Atatürk

HELSiNKi / Helsinki Vantaa

09:00
24.01.2019 Perşembe

11:30
24.01.2018 Perşembe

 

20 kg Max

HELSiNKi / Helsinki Vantaa

İSTANBUL / Atatürk

18:15
28.01.2019 Pazartesi

22:40
28.01.2019 Pazartesi

 

20 kg Max

 

Geziye Dahil Olan Hizmetler:

 • Programda belirtilen otel veya benzeri
 • İstanbul – Helsinki – İstanbul uçak biletleri
 • Helsinki – Rovaniemi – Helsinki iç hat biletleri
 • 2 Akşam yemeği
 • 2 Öğle yemeği
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Husky çiftliği ve kızak turu
 • Ren Geyiği çifliği ve kızak turu
 • Noel Baba Köyü ziyareti
 • Polar Explorer buzkıran etkinliği
 • Buz Otel ziyareti ve akşam yemeği
 • Kar araçları ile gezi
 • Profesyonel rehberlik hizmeti

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Gezide yapacağınız ekstra harcamalar
 • Vize ücreti (shengen)
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Yemek ve otellerde alınacak ekstralar
 • Bahşişler

KENAN TAMER

Türk baba ve İngiliz annenin oğlu olarak 1969 yılında Cheshire, İngiltere’de dünyaya geldi ve Türkiye’de büyüdü. Lise öğrenimini Robert Kolej’de tamamladıktan sonra üniversite öğrenimine Boğaziçi Üniversite’sinin Ekonomi bölümünde devam etti. Öğreniminin üçüncü yılında, Amerika’da Berry Üniversite’sinden tam burs kazandı ve aynı üniversitenin ekonomi ve işletme programlarında cifte lisans yaparak mezun oldu. Kazandığı başka bir burs ile Massachusetts Üniversitesi’nce Otel, Restoran ve Seyahat Yöneticiliği bölümünde yüksek lisans yaptı.

Kendisi edebiyat aşığı, kitap kurdu, tatbilir ve tarih, kültür, klasik/modern sanat tutkunu... Türkiye içi ve yurt dışına yaptığı sayısız seyahatlerin sonunda tutkusunu, kariyerine dönüştürmeye karar verdi ve 27 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Profesyonel Turist Rehberi kokartını almaya hak kazandı.

Kenan Tamer Türkiye ve yurt dışı tur rehberliği yapıyor ve şu ana kadar seyahat ettiği ülke sayısı 100’ün üzerinde. Türkiye’yi ziyaret eden ünlülerin, başbakan ve bakan seviyesinde politikacıların, müze gruplarının, generallerin, sanat duayenlerinin, ünlü iş adamlarının/iş kadınlarının, arkeoloji derneklerinin rehberliğini yapıyor.

Sekizinci göbek İstanbullu ve bu şehrin gönlündeki yeri bir başka... İstanbul’un tarihine, coşkusuna, karmakarışıklığına, görmüş geçirmişliğine, eski ile yeninin zıtlıklarına, tatlarına, anlaşılmazlığına, çeşitliliğine aşık... Hele bir de tüm bunları anlatabileceği, paylaşabileceği, keşfedebileceği gezginler ile birlikteyse değmeyin keyfine!

Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03