KUZEY IŞIKLARINA MASALSI BİR YOLCULUK LAPLAND

  • Tarih: 25.01.2018 - 29.01.2018
  • Fiyat: 2585,00 EUR
KUZEY IŞIKLARINA MASALSI BİR YOLCULUK LAPLAND

Gezi Programı:

1.Gün İstanbul – Helsinki  (25.01.2018 Perşembe)
Siz değerli misafirlerimiz ile Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 07:00 da buluşmamızın ardından bagaj ve gümrük işlemleri sonrası THY TK1761 sefer sayılı uçuş ile saat 09:35 de Helsinki’ye hareket ediyoruz. Saat 12:10’da inişimizin ardından bagajlarımızı alıyoruz alandan ayrılıyoruz.
‘’Sacred7 Travel ile Lapland serüvenimiz başlıyor’’
Bizi bekleyen özel aracımız ile Helsinki şehir turumuza başlıyoruz. Helsinki panoramik şehir turunda, Helsinki Katedrali, Senato Meydanı, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Market Meydanı, Uspenski Orthodox Katedrali, Havis Amanda Heykeli gezip göreceklerimiz arasında yer alıyor. (Binaların içerisine giriş yapılmayarak, dışardan görülüyor.)
Ardından şehir merkezindeki otelimize ulaşıyoruz.
Belirtilen saatte misafirlerimiz ile buluşup akşam yemeğimizi Teatteri Restaurant’ta alıyoruz.
Konaklamamız 4* Glo Hotel Art‘ta olacaktır.
https://www.glohotels.fi/

2.Gün Helsinki  - Rovaniemi  Noel Baba Köyü (26.01.2018 Cuma)
Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Daha sonrasında özel aracımız ile havaalanına transferimizi yapıyoruz.
Havaalanı’na varışımız sonra Norwegian Havayolu D8214 sefer sayılı uçuşu ile 13:15’te Rovaniemi’ye hareket ediyoruz. Varışımız 14:35’tir. Bagajlarımız ile bizi bekleyen aracımıza ulaşmamızın ardından Noel Baba Köyü’nü ziyaret ediyoruz.
Rovaniemi, Kuzey kutup Dairesi'nin geçtiği Finlandiya’nın en önemli şehirlerindendir. Rovaniemi, Noel Baba Köyü'ne ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Kuzey Işıklarının görüldüğü nadir yerlerden biridir. Bölge, 1998 yapımı Lovers of the Arctic Circle filminin çekildiği yerdir.
Öğle yemeği molamızdan sonra bizlere özel kar kıyafetlerimizi alıyoruz. Noel Baba’nın rengarenk köyünde ilk durağımız postane olacaktır. Dileyen misafirlerimiz sevdiklerine buradan kartpostal gönderebilir. Köyü detaylı gezdikten sonra her gün köye gelen Noel Baba ile fotoğraf çektiriyoruz. Unutulmayacak bir gün sonrası aracımız otelimize gidiyoruz.
Konaklamamız City Otel Rovaniemi’de olacaktır.
http://www.cityhotel.fi/en/

3. Gün Rovaniemi – Buzkıran Etkinliği  (27.01.2018 Cumartesi)
Otelimiz de alacağımız kahvaltımızın ardından, buzkıran etkinliğine katılmak için Rovaniemi’nin 170 km uzağında bulunan İsveç’in Kalix şehrine hareket ediyoruz. Yolculuğumuz sırasında İsveç Finlandiya sınırını geçerek Axelsvik limanına varıyoruz, dünyanın en büyük turistik buzkıran gemisi ile yapacağımız 3 saatlik yolculuk sırasında donmuş denizin üzerindeki buzların nasıl kırıldığına şahit olacaksınız.

National Geografik tarafından ölmeden denenmesi gereken aktiviteler içerisinde yer alan turumuzun ardından öğle yemeğimiz için İsveç’in balıkçı kasabası olan Kullolaforsen’e gidiyor ve yemeğimizi alıyoruz. Ögle yemeğimiz sonrası Rovaniemi’ye transfer ve serbest zaman.

Konaklamamız City Otel Rovaniemi’de olacaktır.
http://www.cityhotel.fi/en/

4. Gün Rovaniemi – Husky Çiftliği - Ren Geyiği Çiftliği (28.01.2018 Pazar)
Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltımızın ardından aracımızdaki yerlerimizi alıyoruz. Daha sonra rehberimiz eşliğinde eşsiz bir deneyim yaşamak için ‘’Haski (Husky) Çiftliği’’ne gidiyoruz. Çiftlikte Haski’lerle fotoğraf çektirdikten sonra günümüzün en eğlenceli bölümü olan haskilerin çektikleri kızalarla bembeyaz ormanlarda gezimizi gerçekleştiriyoruz.
Bu muhteşem tur sonrası huski ciftliginde bulunan ve bölgeye özel lezzetlerden olan somon balığı ile öğle yemeğimizi alıyoruz.
Yemek sonrasında aracımız ile Ren Geyiği çiftliğine ulaşıyoruz. Varışımız sonrası ilk olarak Şaman ayinlerinin anlatıldığı çadırımıza ulaşıyoruz. Burada dünyanın ilk dini olarak kabul edilen Şamanizm hakkında bilgi alıyoruz. Şamanizm Türklerin ilk dini olarak Orta Asya ve Kuzey Asya da ortaya çıkmıştır. Şamanizm inanışının temelini doğaya hükmeden güçler oluşturmaktadır. İnsanların Yağmur, fırtına, güneş ve şimşek gibi doğa olaylarına tapınma inancı ile ortaya çıkmış ve yayılmıştır. bu kısa süreli seminer sonrasında  Ren Geyikleri ve bölge hakkında detaylı bilgiyi rehberimizden aldıktan sonra Ren Geyikleri’nin çektiği kızaklar ile sessiz ve bembeyaz bir ortamda unutulmaz bir deneyim yaşıyoruz. Kızak gezimiz sonrasında aracımız ile otelimize dönüyoruz.

Bu aksam Lapland’ın en yeni konaklama adresi olan ve 01.12.2017 tarihinde açılacak olan Noel Baba Köyü’nün arkasında yer alan Glass Villalar’da konaklıyoruz. Her bir villanın kendine ait jakuzisi bulunmakta olup aksam yemeğinin ardından bahçenizde bulunan özel jakuzilerde zaman geçirirken belki de kuzey ışıklarını izleyebilirsiniz.
Konaklama Glass Villa Hotel’imizde ve aksam yemeğimiz kara verilen şekiller ile oluşturan sanat eserleri bulunan Buz Otel’de olacaktır.

5. Gün Rovaniemi – Kar Araçları Gezisi - Helsinki – İstanbul (29.01.2018 – Pazartesi)

Otelimiz de alacağımız kahvaltımızın ardından kar araçlarıyla çam ağaçları arasında yapacağımız unutulmaz gezimizi gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Bizlere verilen özel kar kıyafetlerini giydikten sonra karlar içinde unutulmaz bir yolculuğa başlıyoruz. Öğle yemeğimizi bizlere özel hazırlanan menü ile ateşin etrafında Vaatunki’de orman icinde bulunan restaurant’ta alıyoruz.

Öğle yemeğimizin ardından Rovaniemi ve havaalanına transferimizi gerçekleştiriyoruz.

İşlemlerimizin ardından Helsinki’ye Norwegian Havayolu D8215 sefer sayılı uçuşu ile saat 15:05’te hareket ediyoruz. Varışımız 16:25’tir. Aktarmanın ardından dönüşümüz THY TK 1764 sefer sayılı uçuş ile saat 18:15’te olacaktır. İstanbul’a varışımız saat 22:45’tedir.
 

  havayolu

nereden

nereye

sınıf

terminal

bagaj hakkı

 

1

Turkish Airlines
TK1761

Ataturk Arpt (IST),Istanbul
25.01.2018 - 09:35

Helsinki Arpt (HEL),Helsinki
25.01.2018 - 12:10

W(Promosyon)

- , -

20   Kilo

1

Turkish Airlines
TK1764

Helsinki Arpt (HEL),Helsinki
29.01.2018 - 18:15

Ataturk Arpt (IST),Istanbul
29.01.2018 - 22:45

W(Promosyon)

- , -

20   KiloGeziye Dahil Olan Hizmetler:
 • İstanbul - Helsinki – İstanbul uçak biletleri
 • Programda belirtilen otel veya benzeri
 • Glass Villa’larda özel Jakuzili odalarda konaklama imkanı
 • Helsinki – Rovaniemi – Helsinki iç hat biletleri
 • 2 Akşam yemeği
 • 2 Öğle yemeği
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Husky çiftliği ve kızak turu
 • Ren Geyiği çifliği ve kızak turu
 • Polar Explore Dünya’nın en büyük buzkıran gemisi ile Buzkıran etkinliği
 • Kar araçları ile gezi
 • Profesyonel rehberlik hizmeti

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Gezide yapacağınız ekstra harcamalar
 • Vize ücreti (shengen)
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Yemek ve otellerde alınacak ekstralar
 • Bahşişler

İptal koşulları: Seyahat tarihine 60 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %30'u, 40 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %50'si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.
 Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03