LEVON BAĞIŞ İLE BAĞ ROTASI - BİR BAŞKA URLA

  • Tarih: 26.05.2018 - 27.05.2018
  • Fiyat: 1150,00 TL
LEVON BAĞIŞ İLE BAĞ ROTASI - BİR BAŞKA URLA

Gezi Programı:

1. Gün :   İSTANBUL / İZMİR- KLAZOMENAI- SELÇUK

Atatürk Havalimanı’da 07:30’da buluşmamızın ardından Türk Havayolları TK2316 sefer sayılı uçağımız ile 09:00’da İzmir’e hareket ediyoruz.Varışımıza takiben bizi bekleyen özel aracımız ile bölge bağcılık ve şarapçılığına farklı bir değer katan Urlice Şarapçılık bağları ziyaret ediyor ve bizler için özel seçilmiş olan tadımlarımız eşliğinde öğle uemeğimizi yiyoruz.

Öğle yemeğimiz sonrasında bir başka keyifli bağ üreticisi olan Usca Şarapçılık’a geçiyoruz. Usca tesis ve bağ gezimiz sonrasında tadımlarımızı gerçekleştiryoruz.

Keyifli geçen bağ gezimiz sonrasında Klazomenai’ye geçiyoruz. Klazomenai eski dönemlerde Ege de en iyi şarapların üretildiği bölgelerden biri olarak dikkat çekmekte. Aynı zamanda arkeolojik kazılarda Anadolu’nun en eski zeytinyağı işliğinin bulunduğu yer olarak da öne çıkıyor.(M.Ö 6. yy)

Klazomenai gezimiz sonrasında Selçuk’a doğru yola devam ediyoruz ve Yedi Bilgeler Hotel’e geliyoruz.

Akşam yemeğimiz ve konaklamamız otelimizde.2. Gün :   SELÇUK- ORTAKLAR- İZMİR / İSTANBUL

Sabah kahvaltımızın ve otelimizden çıkış işlemlerimiz sonrasında ilk olarak bölge bağcılık ve şarapçılığına, uluslararası üzümler dışında unutulmuş üzüm türlerini de yeniden ortaya çıkararak değer katan Urla Şarapçılık bağları ve mahzenlerini ziyaret ediyor ve bizler için özel seçilmiş olan markaların tadımlarını yapma imkanı buluyoruz.

Tadımımız sonrasında öğle yemeğimizi yemek ve farklı tadımlar ile tanışmak için Aida Bağları’na konuk oluyoruz. Öğle yemeğimizin yanı sıra bağları ve mahzen gezileri yapma fırsatımız oluyor.

İstanbul’a dönüş yolculuğumuzun öncesinde son durağımız ise Sevilen Şarapçılık olacak. Sevilen Şarapçılık’ın Ortaklar’da kurulu bulunan Bağları ve tesislerini geziyor,şarap tadımı yapıyoruz.

Değerli danışmanımız Levon Bağış ile söyleşilerimiz ile birlikte İzmir Havalimanı’na doğru hareket ediyor ve Türk Havayolları TK2333 sayılı 19:05 uçuşu ile İstanbul’a dönüyoruz.
 


GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

•    Yedi Bilgeler Hotel ‘de Oda Kahvaltı konaklama
•    Gezi sırasındaki tüm transferler
•    1 sabah kahvaltısı
•    2 öğle yemeği
•    1 akşam yemeği
•    Danışmanımız Levon Bağış ile söyleşiler
•    Belirlenen yerlerde ikramlar
•    TURSAB Seyahat Sigortası

GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN VE EKSTRA ALINACAKHİZMETLER

•    Yemeklerde alınacak ekstra meşrubat ve alkollü içecekler
•    Otel mini bar harcamaları
•    Müze Kartı
•    Tüm kişisel harcamalar

 

LEVON BAĞIŞ

Kendisini kısaca “şarapçı bir obur” olarak adlandıran Levon Bağış, 1980 yılında İstanbul'da doğdu. Kamu Yönetimi eğitiminin durağanlığının şarap içmeye sevk ettiği Bağış’ta bu merak, “Asmanın kızı”na beslemeye başladığı aşk ile profesyonel hayatına dönüştü.“WSET”, “London Wine Academy”, “Ecole du Vin” gibi eğitim kurumlarının programlarında aldığı sertifikalarla bilgilerini pekiştirerek Kavaklıdere Şarapları bünyesinde hayata geçen -Türkiye'nin ilk zincir şarap butiği- “Kav Butikler”in kuruluşunu gerçekleştirdi. Dionysos’un 2003-2009 yılları arasında yüzüne güldüğü Bağış -özellikle bağ bozumu dönemlerinde- bağda ve kavda çalışma ve keyifle şarap içme fırsatına sahip oldu. Dört yıl boyunca Kavaklıdere Şarapları Pazarlama Koordinatörlüğünü yürüten Levon, 15 yıldır da en sevdiği şeyi, yani şarapçılığı, profesyonel bir meslek olarak yürütüyor.
 
2013-2014 yıllarında WOT (Wines Of Turkey) göreclendirmesi ile uluslararası etkinliklerde Şarap Elçisi olarak hizmet etmiştir.Türkiye'nin en geniş kapsamlı şarap profesyoneli eğitim programlarından olan ve 2006 yılından beri Kavaklıdere Şarapları bünyesinde verilen “Kavekol”u hazırlayan Levon’un, Şarabın ABC’si isimli bir şarap eğitim kitabı da bulunuyor. Şarap içip yemek yemekten arta kalan zamanlarında, Karaf ve FEED dergisi yanında Kuruyemiş Ansiklopedisi’nde konunun meraklılarına hitap eden yazılar yazdı. 
 
Türk Mutfağının kimliklendirilmesi için önemli çalışmalardan olan “Yeni Yerel Sohbetler”in kurucu ekibinde yer alan Levon, SALT bünyesindeki “Gastronomika” projesinin de danışmanlığını üstlendi. 2009-2010 ders yılında Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümünde misafir öğretim görevlisi olarak “İçki ve İçki Kültürü” dersleri veren Levon Bağış, 2015- 2018 yılları arasında Mutfak Sanatları Akademisinin şarap eğitimlerini vermiştir. Feed Dergisi, internet yayını olan Gasterea Mag ve haftalık Agos gazetesinde köşe yazarlığına devam ediyor.Londra merkezli İnternational Wine Challenge şarap yarışmasının jüri üyesidir.
Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03