LEVON BAĞIŞ İLE BİR BAŞKA TRAKYA

 • Tarih: 06.04.2019 - 07.04.2019
 • Fiyat: 1675,00 TL
 • Tek Kişilik Fiyat: 2075,00 TL
LEVON BAĞIŞ İLE BİR BAŞKA TRAKYA

Gezi Programı:

Yolculuğumuz dünyanın en eski bağ yollarından olan Trakya Bölgesi’ne..

Istranca Dağları, Longoz Ormanları gibi doğal güzelliklere yolculuk yaparken rehberimiz Adnan Düvenci’den Trak kavimi hikayeleri, Anadolu’dan Trakya’ya göç yolları, Antik Yunan’dan Osmanlı’ya tarihi başkentleri dinleyeceğiz.

Şarap konusunda uzman ve tecrübeli, belki de ülkenin en bilgili gurmesi Sn. Levon Bağış danışmanlığında birbirinden güzel bağları keşfedip lezzetli şaraplarını tadma imkanına sahip olacağız.

Konaklama yapacağımız Vino Dessera Bağ Evi konum ve konfor özellikleri açısından özenle seçilmiş çok özel bir bağ otelidir.

Program dahilinde yiyeceğimiz tüm yemekler ve tüm tadımlar bağ rotası içerisinde, butik ve özel restoranlarda gerçekleşecek.

 

  1. Gün, 6 Nisan Cumartesi: İSTANBUL - TEKİRDAĞ

  Sabah saat 07.30’da Anadolu Yakası’nda Kadıköy Evlendirme Dairesi’nin önünde, sonrasında saat 08.00’de Avrupa Yakası’nda Conrad Otel önünde buluşarak seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık iki saat sürecek yolculuğumuz boyunca Levon Bağış’ın ve rehberimiz Adnan Düvenci’nin özel anlatımlarıyla mitolojiden günümüze Trakya’nın bağcılık tarihini dinliyoruz. 2 saatlik  yolculuğun ardından 10.00 civarında, ilk durağımız olan eskiden bir liman kenti olan Hera’nın Surları anlamına gelen Heraion Teichos’un olduğu yerde kurulu olan Barel Bağları’na geliyoruz.

  Barel Bağları Cabernet Sauvignon, Merlot, Chardonnay, Syrah cinsi üzümler yetiştiriyor. Sabahın ilk ışıklarıyla elle, salkım salkım hasat edilen üzümler hiç beklemeden bağların içindeki işletmeye alınıyor ve şato tipi üretimiyle bölgenin bu leziz üzümleri, yüksek kaliteli ürünlere dönüşüyor.

  İlhamını keyifli ve samimi dost sohbetlerine tanıklık eden sofralardan, lezzetini ise Trakya’nın bereketli topraklarından alan Barel Bağları’nda kahvaltının ardından bağları geziyor ve tadım yapıyoruz.

  Ardından Umurbey Bağları’na geçiyoruz. Umurbey Bağları’nın bulunduğu topraklarda bağcılığın milattan önceki yıllara kadar uzanması Umur Bey’in şato tarzındaki üretim özelliği ile bütünleşmektedir. Üzümlerde zarif kokular ve tanenler oluşturmaya uygun bir iklime sahip bölgenin sunduğu bütün avantajlardan faydalanarak yetiştirdiği Sauvignon Blanc, Chardonnay, Merlot, Syrah ve Cabernet Sauvignon cinsi üzümlerle şato tipi üretimi ve Türkiye’de üretiminin tamamını kendi üzümleriyle gerçekleştiren ilk üretici olmasıyla gurur duyuyor.

  Daha sonar bağ gezimiz BARBARE Şarapları ve Barbaros Bağ evi ile devam ediyor. Barbaros Bağ Evi, Tekirdağ’ın Barbaros kasabası tepelerinde Yazır Köyü Karaağaçlık Mevkiinde yer alan 230 dönüm Barbare Bağları içinde yer almaktadır. “Topraktan alınanı tekrar toprağa vermek” ana felsefesiyle yola çıkılan, organik, sürdürülebilir ve biodinamik yöntemler kullanılarak tarım yapılan bu bağların ortasında öğle yemeğimizi yiyeceğiz.

  BARBARE Şarapları ve Barbaros Bağ evi gezisi sonrası akşam yemeğini yiyeceğimiz ve konaklama da yapacağımız Vino Dessera Bağları’na gidiyoruz. Vino Dessera Bağları’na  Cabernet Sauvignon, Merlot, Barbare D’Asti, Cabernet Franc, Alexendria Muscat, Sangiovese, Shiraz, Kalecik Karası, Öküzgözü ve Petit Verdot cinsleri yetiştiriliyor. 2013 yılından beri bağcılık ve şarapçılık konusunda Fransız önolog Xavier Vignon partnerliğinde çalışılıyor.

  1. Gün, 7 Nisan Pazar: TEKİRDAĞ/ İSTANBUL

  Vino Dessera Bağları’nda  kahvaltının ardından Trakya’nın en meşhur bağlarından biri olan Arcadia bağlarını gezip tadım yapıyor olacağız.

  Son olarak ‘Chamlija Markası’ yaratıcısı olan İrem Çamlıca Bağcılık ailesine konuk oluyoruz.  Çamlıca ailesi, Lüleburgaz’ın Büyükkarıştıran Kasabası’nda uzun yıllardan beri çiftçilik ile uğraşan bir aile. Ailenin ilk nesli 1936 yılında, filoksera hastalığı sonrası Bulgaristan’da dikilen ilk Amerikan anacı asmaların anısına adı, ‘Bağlık Yer’ anlamına gelen Loznitsa olarak değiştirilen Kubadın’dan göç etmiş Türkiye’ye. 

  Öğle yemeğimizin ardından İstanbul’a doğru hareket ediyoruz ve yaklaşık olarak 20:30 saatlerinde varıyoruz.

 

 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Vino Dessera Oda Kahvaltı konaklama
 • Gezi sırasındaki tüm transferler
 • 2 sabah kahvaltısı
 • 2 öğle yemeği
 • 1 akşam yemeği
 • Danışmanımız Levon Bağış ile söyleşiler
 • Belirlenen yerlerde zengin tadımlar ve ikramlar
 • Belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • TURSAB Seyahat Sigortası

 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yemeklerde alınacak ekstra meşrubat ve alkollü içecekler
 • Otel mini bar harcamaları
 • Tüm kişisel harcamalar

LEVON BAĞIŞ

Kendisini kısaca “şarapçı bir obur” olarak adlandıran Levon Bağış, 1980 yılında İstanbul'da doğdu. Kamu Yönetimi eğitiminin durağanlığının şarap içmeye sevk ettiği Bağış’ta bu merak, “Asmanın kızı”na beslemeye başladığı aşk ile profesyonel hayatına dönüştü.“WSET”, “London Wine Academy”, “Ecole du Vin” gibi eğitim kurumlarının programlarında aldığı sertifikalarla bilgilerini pekiştirerek Kavaklıdere Şarapları bünyesinde hayata geçen -Türkiye'nin ilk zincir şarap butiği- “Kav Butikler”in kuruluşunu gerçekleştirdi. Dionysos’un 2003-2009 yılları arasında yüzüne güldüğü Bağış -özellikle bağ bozumu dönemlerinde- bağda ve kavda çalışma ve keyifle şarap içme fırsatına sahip oldu. Dört yıl boyunca Kavaklıdere Şarapları Pazarlama Koordinatörlüğünü yürüten Levon, 15 yıldır da en sevdiği şeyi, yani şarapçılığı, profesyonel bir meslek olarak yürütüyor.
 
2013-2014 yıllarında WOT (Wines Of Turkey) göreclendirmesi ile uluslararası etkinliklerde Şarap Elçisi olarak hizmet etmiştir.Türkiye'nin en geniş kapsamlı şarap profesyoneli eğitim programlarından olan ve 2006 yılından beri Kavaklıdere Şarapları bünyesinde verilen “Kavekol”u hazırlayan Levon’un, Şarabın ABC’si isimli bir şarap eğitim kitabı da bulunuyor. Şarap içip yemek yemekten arta kalan zamanlarında, Karaf ve FEED dergisi yanında Kuruyemiş Ansiklopedisi’nde konunun meraklılarına hitap eden yazılar yazdı. 
 
Türk Mutfağının kimliklendirilmesi için önemli çalışmalardan olan “Yeni Yerel Sohbetler”in kurucu ekibinde yer alan Levon, SALT bünyesindeki “Gastronomika” projesinin de danışmanlığını üstlendi. 2009-2010 ders yılında Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümünde misafir öğretim görevlisi olarak “İçki ve İçki Kültürü” dersleri veren Levon Bağış, 2015- 2018 yılları arasında Mutfak Sanatları Akademisinin şarap eğitimlerini vermiştir. Feed Dergisi, internet yayını olan Gasterea Mag ve haftalık Agos gazetesinde köşe yazarlığına devam ediyor.Londra merkezli İnternational Wine Challenge şarap yarışmasının jüri üyesidir.
Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03