LEVON BAĞIŞ İLE BİR BAŞKA URLA

 • Tarih: 21.09.2019 - 22.09.2019
 • Fiyat: 1875,00 TL
 • Tek Kişilik Fiyat: 2275,00 TL
LEVON BAĞIŞ İLE BİR BAŞKA URLA

Gezi Programı:

GEZİ PROGRAMI

 

 1. Gün İstanbul (IST) – İzmir- Urla / 21  Eylül Cumartesi, 2019

İstanbul Havalimanı’nda 06:30’da buluşmamızın ardından Türk Havayolları TK2316 sefer sayılı uçağımız ile 08:00’da İzmir’e hareket ediyoruz.

 

    Varışımız sonrası ilk durağımız olan Klazomenai Antik Kenti’ni ziyaret ediyoruz. Kentin önemi M.Ö. 6. yüzyıla tarihlenen bir zeytinyağı işliğinin burada bulunmasıdır. Klazomenai zeytinyağı işliğinde ortaya çıkarılan buluntular Anadolu’dakilerin aksine büyük üretime yöneliktir ve dünyada bugün de kullanılan teknolojinin 2600 yıl önce ilk defa bu bölgede geliştirildiğini kanıtlıyor.

 

     Antik Kent ziyaretimizin ardından Ege otları alabileceğimiz tamamen organik bir Pazar olan Urla Pazarı’nı ziyaret edip alışveriş yapma imkanı buluyoruz.

 

Sonrasında taze ve organik ürünler ile hazırlanmış yerel lezzetlerle Mitera 1905’te şarap    eşleştirmeli öğle yemeğimizi alıyoruz. Yazar Mehtap Susuzlu’nun bir romandan yola çıkarak hayata geçirdiği Rumca Anne anlamına gelen Mitera tarihi Rum köşkünün bahçesinde Erik ağaçlarının altında antika sunumlar ile servis edilen bir Ege ve Rum yemeği deneyimi yaşayacağız.

     Konuklarımızın kendini çok özel hissedeceği bu rustik mekanda Ege’ye göç hikayesini  konuşurken tamamı ev yapımı lezzetlerin tadına varacağız .

 

 

    Molamızın ardından bir başka bağ üreticisi olan Usca Şarapçılık’a geçiyoruz.

Usca tesis ve bağ gezimiz sonrasında keyifli bir tadım gerçekleştiriyoruz.

 

    Ardından bölge bağcılık ve şarapçılığına, uluslararası üzümler dışında unutulmuş üzüm türlerinide yeniden ortaya çıkararak değer katan Urla Şarapçılık bağları ve mahzenlerini ziyaret ediyor ve bizler için özel seçilmiş olan markaların tadımlarını yapma imkanı buluyor olacağız.

 

 

 

Akşam yemeğimizi almak üzere Hiç Lokanta ve Tadım atölyesine geliyor, zeytin yağı hakkında detaylı bilgiler alıyor ve zeytin yağı tadımı gerçekleştiriyoruz. Tadımımızın ardından siz değerli misafirlerimiz için özel olarak hazırlanmış yemeklerimizle enfes bir akşam yemeği alıyoruz. Ardından konaklama yapıcağımız  Maison Vourla yerleşiyoruz.

 

 

 

 1. Gün Urla-İzmir-İstanbul / 22 Eylül Pazar, 2019

 

 

 

 Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından At Çiftliği gezintisi ve şarap tadımı yapmak üzere Mozaik Şarapçılığa hareket ediyoruz. Mozaik Şarapçılık’ın Urla-İzmir’deki bağları ve bitişiğindeki şaraphanesinde üretilen Mahrem şarapları sonraki nesillere taşınmasını amaçladığı güçlü bir projenin birer parçasıdır.

 

    

     Son olarak  özel bir  bağ olan Ayda Winery’e hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizle beraber şarabınızı yudumlarken Seferihisar manzarasına karşı danışmanımız Levon Bağış’ın anlatımları ile harika bir öğle keyfi yaşıyoruz.

 

 

Değerli danışmanımız Levon Bağış ile söyleşilerimize devam ederek İzmir Havalimanı’na doğru hareket ediyor ve Türk Havayolları TK 2329 sefer sayılı 18:45 uçuşu ile İstanbul dönüyoruz.

 

 

OTELİMİZ:

 

İzmir /Urla

Maison Vourla

http://www.maisonvourla.com


 


UÇUŞ BİLGİLERİ


İstanbul Havalimanı - İzmir, 21 Eylül Cumartesi

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK2312

Turkish Airlines

Boeing B777 Geniş gövde

08:00

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

09:20

İzmir, Türkiye (ADB)

İzmir Adnan Menderes Havalimanı

1s 20d

 

İzmir – İstanbul Havalimanı, 22 Eylül Pazar

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK2333

Economy Esnek (T)

Turkish Airlines

Boeing B737-900ER Dar gövde

19:50

İzmir, Türkiye

21:05

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

1s 15d

 

 

 

 

 

GEZİ ÜCRETİMİZ:

 

UÇAK BİLETİ HARİÇ

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

TEK KİŞİLİK ODADA KONAKLAMA FARKI

Banka Havalesi veya Kredi Kartı

1875 TL

400 TL

 

 

 

GEZİ ÜCRETİNE DÂHİL OLAN HİZMETLER

 

 • Oda Kahvaltı konaklama
 • Gezi sırasındaki tüm transferler
 • 1 sabah kahvaltısı
 • 2 öğle yemeği
 • 1 akşam yemeği ( limitsiz şarap ve alkolsüz içecekler dahil )
 • Danışmanımız Levon Bağış ile söyleşiler
 • Belirlenen yerlerde ikramlar
 • Tüm müze ve ören giriş ücretleri
 • TURSAB Seyahat Sigortası

 

GEZİ ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

 • Yemeklerde alınacak ekstra meşrubat ve alkollü içecekler
 • Otel mini bar harcamaları
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Uçak Bileti

 

İptal koşulları:

Seyahat tarihine 60 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %30'u, 40 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %50'si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

 

LEVON BAĞIŞ

Kendisini kısaca “şarapçı bir obur” olarak adlandıran Levon Bağış, 1980 yılında İstanbul'da doğdu. Kamu Yönetimi eğitiminin durağanlığının şarap içmeye sevk ettiği Bağış’ta bu merak, “Asmanın kızı”na beslemeye başladığı aşk ile profesyonel hayatına dönüştü.“WSET”, “London Wine Academy”, “Ecole du Vin” gibi eğitim kurumlarının programlarında aldığı sertifikalarla bilgilerini pekiştirerek Kavaklıdere Şarapları bünyesinde hayata geçen -Türkiye'nin ilk zincir şarap butiği- “Kav Butikler”in kuruluşunu gerçekleştirdi. Dionysos’un 2003-2009 yılları arasında yüzüne güldüğü Bağış -özellikle bağ bozumu dönemlerinde- bağda ve kavda çalışma ve keyifle şarap içme fırsatına sahip oldu. Dört yıl boyunca Kavaklıdere Şarapları Pazarlama Koordinatörlüğünü yürüten Levon, 15 yıldır da en sevdiği şeyi, yani şarapçılığı, profesyonel bir meslek olarak yürütüyor.
 
2013-2014 yıllarında WOT (Wines Of Turkey) göreclendirmesi ile uluslararası etkinliklerde Şarap Elçisi olarak hizmet etmiştir.Türkiye'nin en geniş kapsamlı şarap profesyoneli eğitim programlarından olan ve 2006 yılından beri Kavaklıdere Şarapları bünyesinde verilen “Kavekol”u hazırlayan Levon’un, Şarabın ABC’si isimli bir şarap eğitim kitabı da bulunuyor. Şarap içip yemek yemekten arta kalan zamanlarında, Karaf ve FEED dergisi yanında Kuruyemiş Ansiklopedisi’nde konunun meraklılarına hitap eden yazılar yazdı. 
 
Türk Mutfağının kimliklendirilmesi için önemli çalışmalardan olan “Yeni Yerel Sohbetler”in kurucu ekibinde yer alan Levon, SALT bünyesindeki “Gastronomika” projesinin de danışmanlığını üstlendi. 2009-2010 ders yılında Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümünde misafir öğretim görevlisi olarak “İçki ve İçki Kültürü” dersleri veren Levon Bağış, 2015- 2018 yılları arasında Mutfak Sanatları Akademisinin şarap eğitimlerini vermiştir. Feed Dergisi, internet yayını olan Gasterea Mag ve haftalık Agos gazetesinde köşe yazarlığına devam ediyor.Londra merkezli İnternational Wine Challenge şarap yarışmasının jüri üyesidir.
Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03