LEVON BAĞIŞ İLE BİR LEZZET YOLCULUĞU GAZİANTEP

 • Tarih: 24.10.2018 - 25.10.2018
 • Fiyat: 990,00 TL
 • Not: * HAFTAİÇİ LEZZET FIRSATI
LEVON BAĞIŞ İLE BİR LEZZET YOLCULUĞU GAZİANTEP

Gezi Programı:

24 EKİM 2018 ÇARŞAMBA / İSTANBUL – GAZİANTEP  

Değerli misafirlerimiz ile 07:40’da Sabiha Gökçen Havalimanı iç hatlar gidiş terminalinde, danışmanımız Levon Bağış ile buluşmamız sonrasında, Pegasus Havayolları saat 09:00 PC2402 ile İstanbul’dan başlayan yolculuğumuz ile saat 10:40’da Gaziantep Havalimanı’na varıyoruz.

Varışımızı takiben profesyonel yerel rehberimiz ile de buluşarak; ilk durağımız olan Antep’te ¨beyran aşı¨nın adresi Metanet Beyran Salonu. Burada Gaziantep’e özgü sabah kahvaltımızın ardından yine Elmacı pazarında yer alan, Katmerci Zekeriya Usta’da katmer yapımının inceliklerini görüyor ve katmer tadımı yapıyoruz.

Ardından  1871 yılından beri faaliyet gösteren, dünyanın en eski baklavacısı Güllüoğlu’nda, ailenin 5. Kuşak temsilcisi Murat Güllü ile buluşarak baklava yapım atölyesine katılıyoruz. Fırından yeni çıkmış ılık baklava tadımının ardından Levon Bağış bizi öğle yemeğimizi yemek üzere ünlü Küşnemeci Halil Usta’ya götürüyor.

Öğle yemeğimiz sonrasında Zeugma Mozaik Müzesi’ne hareket ediyoruz. Zeugma Antik Kentinden çıkartılmış olan eşsiz eserleri gördükten sonra eski Antep içine geri dönüyor ve Antep müzeler gezimize başlıyoruz. Sırasıyla Mutfak Müzesi ve Hamam Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Rehberimiz eşliğinde ziyaretlerimizi gerçekleştirdikten sonra Gaziantep’in olmazsa olmazı Bakır yapımını yerinde görmek için, Bakır Yapım Atölyesi ziyaretinde bulunuyoruz.

Sonrasında kendimizi Almacı pazarı içerisinde kaybediyor ve yöresel ürünleri keşfediyoruz. Günün yorgunluğunu tarihi Gümrük Han’da vereceğimiz kahve molası ile attıktan sonra konaklamamızı gerçekleştireceğimiz Şirehan Hotel’e gidiyoruz.

Otelimize yerleştikten sonra belirtilen saatte akşam yemeğimiz için 105 yıllık bir konağın avlıusunda yer alan Bayazhan Restoran’a hareket ediyoruz. Levon Bağış’ın bizler için oluşturduğıu özel menü eşliğinde akşam yemeğimizi yiyor ve otelimize geri dönüyoruz.

 

Öğlen Yemeğimiz :  Halil Usta / http://www.kebapcihalilusta.com.tr/

Akşam Yemeğimiz : Bayazhan Restoran / https://www.bayazhan.com.tr/

Konaklamamız        : Şirehan Hotel / http://www.gaziantepsirehanhotel.com.tr/ 

 

 25 EKİM 2018 PERŞEMBE / GAZİANTEP – İSTANBUL

Sabah kahvaltımız için otelimizden hareket ediyor ve Gaziantep yöresel kahvaltı tatlarını en iyi tadabileceğimiz Orkide Pastanesi’nde kahvaltımızı yapıyoruz. 

Kahvaltımız sonrasında şehir turumuza başlıyor ve Bey Mahallesine geliyoruz. Oyuncak Müzesi ve Atatürk Müzesi ziyaretlerimiz sonrasında tarihi Ermeni Konağı, Nazaretyan Konağı’nda keyifli bir mola veriyoruz.

Öğle yemeğimizi yine yöresel lezzetleri en iyi tadabileceğimiz İmam Çağdaş’ta yiyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Tahmis Kahvesi’nde Zahter çayı tadımı gerçekleştiriyoruz.

Günümüzün geri kalanında yöresel alışveriş için serbest zaman veriyor ve sonrasında Şehre Küstü evlerini görüyoruz.

Ardından yıllardır yapılan kazılar ile gün ışığına çıkarılan Zeugma Antik Kenti ziyaretimiz ile günümüzü sonlandırıyor ve Gaziantep Havalimanı’na doğru hareket ediyoruz. Pegasus Hava Yolları saat 19:10 PC2407 ile İstanbul’a hareket ediyor ve 20:50’de varışımızı gerçekleştiriyoruz.

Öğlen Yemeğimiz : İmam Çağdaş / http://www.imamcagdas.com/

 

GEZİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 • Programda belirtilmiş olan otelde 1 gece / 2 gün oda kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilmiş olan tüm transferler
 • 2 adet sabah kahvaltısı
 • 2 adet öğle yemeği
 • 1 adet akşam yemeği
 • Levon Bağış danışmanlık hizmeti ve söyleşiler
 • Programda belirtilmiş olan müze ve ören yeri girişleri
 • Seyahat sigortaları

GEZİMİZE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

 • Gidiş ve dönüş uçak biletleri
 • Programda belirtilmiş olan tüm yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Otelde mini bar harcamaları
 • Ekstra ve tüm kişisel harcamalar

 

 

PROGRAMIMIZ İÇİN KULLANILACAK OLAN UÇAK BİLETİ BİLGİLERİ

 

PEGASUS HY. / Sabiha Gökçen (SAW) – Gaziantep          09.00 / 10.40

PEGASUS HY. / Gaziantep – Sabiha Gökçen (SAW)          19:10 / 20:50

LEVON BAĞIŞ

Kendisini kısaca “şarapçı bir obur” olarak adlandıran Levon Bağış, 1980 yılında İstanbul'da doğdu. Kamu Yönetimi eğitiminin durağanlığının şarap içmeye sevk ettiği Bağış’ta bu merak, “Asmanın kızı”na beslemeye başladığı aşk ile profesyonel hayatına dönüştü.“WSET”, “London Wine Academy”, “Ecole du Vin” gibi eğitim kurumlarının programlarında aldığı sertifikalarla bilgilerini pekiştirerek Kavaklıdere Şarapları bünyesinde hayata geçen -Türkiye'nin ilk zincir şarap butiği- “Kav Butikler”in kuruluşunu gerçekleştirdi. Dionysos’un 2003-2009 yılları arasında yüzüne güldüğü Bağış -özellikle bağ bozumu dönemlerinde- bağda ve kavda çalışma ve keyifle şarap içme fırsatına sahip oldu. Dört yıl boyunca Kavaklıdere Şarapları Pazarlama Koordinatörlüğünü yürüten Levon, 15 yıldır da en sevdiği şeyi, yani şarapçılığı, profesyonel bir meslek olarak yürütüyor.
 
2013-2014 yıllarında WOT (Wines Of Turkey) göreclendirmesi ile uluslararası etkinliklerde Şarap Elçisi olarak hizmet etmiştir.Türkiye'nin en geniş kapsamlı şarap profesyoneli eğitim programlarından olan ve 2006 yılından beri Kavaklıdere Şarapları bünyesinde verilen “Kavekol”u hazırlayan Levon’un, Şarabın ABC’si isimli bir şarap eğitim kitabı da bulunuyor. Şarap içip yemek yemekten arta kalan zamanlarında, Karaf ve FEED dergisi yanında Kuruyemiş Ansiklopedisi’nde konunun meraklılarına hitap eden yazılar yazdı. 
 
Türk Mutfağının kimliklendirilmesi için önemli çalışmalardan olan “Yeni Yerel Sohbetler”in kurucu ekibinde yer alan Levon, SALT bünyesindeki “Gastronomika” projesinin de danışmanlığını üstlendi. 2009-2010 ders yılında Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümünde misafir öğretim görevlisi olarak “İçki ve İçki Kültürü” dersleri veren Levon Bağış, 2015- 2018 yılları arasında Mutfak Sanatları Akademisinin şarap eğitimlerini vermiştir. Feed Dergisi, internet yayını olan Gasterea Mag ve haftalık Agos gazetesinde köşe yazarlığına devam ediyor.Londra merkezli İnternational Wine Challenge şarap yarışmasının jüri üyesidir.