MARCUS GRAF İLE ENTERESAN BİR VENEDİK YOLCULUĞU

 • Tarih: 31.10.2019 - 03.11.2019
 • Fiyat: 1780,00 EUR
 • Tek Kişilik Fiyat: 2230,00 EUR
MARCUS GRAF İLE ENTERESAN BİR VENEDİK YOLCULUĞU

Gezi Programı:

 1. Gün İstanbul – Venedik / 31 Ekim 2019, Perşembe

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı’nda saat 10.30’da buluşmamızın ardından pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve TK1871 sefer sayılı uçuş ile saat 11.40’te Venedik’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat 25 dakika sürecek uçuş sonrası Venedik Marco Polo Havalimanı’na yerel saat ile 13:15’te varışımızın ardından bize özel deniz taksilerimiz ile San Marco meydanına yürüme mesafesinde bulunan otelimize geçiyoruz.

Otelimize yerleşmemiz sonrasında Venedik’te yaşayan rehberimiz Serap Mumcu ile Venedik şehrinin güzelliklerini birlikte keşfedeceğiz.

Belirtilen saatte misafirlerimiz ile buluşup akşam yemeğimizi Venedik’in en nostaljik ve tarihi mekanlarından biri olan Antico Martini Restaurant’ta Marcus Graf eşliğinde yiyoruz. http://www.anticomartini.com/

Konaklamamız 5 yıldızlı Venedik’in kalbinde bulunan BAUER PALAZZO’da.

 

        2. Gün Venedik / 01 Kasım 2019, Cuma

Oteldeki kahvaltının ardından Marcus Graf eşliğinde dünyanın en etkileyici bienalini keşfetmek için otelimizden ayrılıyoruz. Bienalin bu seneki teması “Enteresan Zamanlarda Yaşa”.

Venedik bienalinin değişmez ana mekanlarından biri olan Giardini bölümü ile güne başlıyoruz. Marcus Graf ile bu bölümdeki yapıları ve eserleri inceleme şansı elde edeceğiz. Öğle yemeği için ayrılan serbest zamanın ardından sanat gezimiz Guggenheim Müzesi ile devam ediyor. Peggy Guggenheim Koleksiyonu Venedik’in en ünlü sanat sergisidir. Bu sanat sergisinin yer aldığı bina aslında dört katlı bir palazzo olarak planlanmıştır. Fakat sadece zemin katı tamamlanmıştır ve bu kat zengin Amerikalı Penny Guggenheim tarafından 1949 yılında satın alınmıştır. Sonrasında Guggenheim bu sanat koleksiyonu için birçok sanatçı ile çalışmıştır. Neredeyse tüm modern sanat akımlarını yansıtan

200 kadar eserin bulunduğu bu koleksiyon içerisinde Picasso’nun “Şair”, Brancusci’nin “Uzaydaki Kuş”, Marino Marini’nin “Angelo della Citta” gibi ünlü çalışmaları bulunmaktadır. Akşam yemeğimiz programımıza dahildir.

Konaklamamız BAUER PALAZZO’da.

 

 1. Gün Venedik / 02 Kasım 2019, Cumartesi

Bienal gezimizin ikinci durağı Venedik’in en önemli alanlarından biri olan, Bienal sırasında sergi yeri olarak da kullanılan Venedik Tersanesi “Arsenale” olacak. Birbirinden ünlü sanatçıların eserlerini gördükten sonra öğle yemeğimiz için mola veriyoruz. Ardından bienal mekanlarında gezimiz devam ediyor. Bienal kapsamında gezeceğimiz alanlardan biri de 18. Yüzyılda Grassi ailesi için Venedik Klasik mimari tarzında inşa edilen, muhteşem mermer iç tasarımına hayran kalacağımız Palazzo Grassi olacak. Belirtilen saatte otel lobisinde siz değerli misafirlerimiz ile buluşarak ‘Vivaldi’ dinletisine gidiyoruz.

Dinleti sonrası otele geçiyor ve günümüzü sonlandırıyoruz.

Konaklamamız 5* BAUER PALAZZO’da.

 

 1. Gün Venedik – İstanbul / 03 Kasım 2019, Pazar

Oteldeki kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Tüm gün vereceğimiz serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz kanallar ve maskeler şehri Venedik’in dar sokaklarını keşfederken, dileyenler bienalin diğer mekanlarını ilgi alanlarına göre keşfetme şansı yakalayacak. Belirlenen saatte buluşarak Venedik Marco Polo Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından TK1870 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 19.00’da İstanbul’a hareket ediyor ve 23:25’te varışımızı gerçekleştiriyoruz.

 

UÇUŞ DETAYLARI


İstanbul – Venedik / 31 Ekim 2019, Perşembe

TK1871 11:40 13:15 2s
İstanbul, Türkiye (IST) Venedik, İtalya (VCE) 40d

İstanbul Havalimanı Venedik Marco Polo
Havalimanı

Venedik – İstanbul / 03 Kasım 2019, Pazar

TK1870 19:00 23:25 2s
Venedik, İtalya İstanbul, Türkiye (IST) 25d
  

Venedik Marco Polo Havalimanı, İstanbul Havalimanı 

 

GEZİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER

 

 • BAUER PALAZZO’da oda kahvaltı konaklama
 • Programda bulunan transferler ( Deniz Taksi Gidiş – Dönüş )
 • Giriş ücretleri
 • Arsenale ve Giardini Bienal Giriş Ücretleri
 • Guggenheim Müzesi
 • Palazzo Grassi gezisi
 • Vivaldi Müzik Dinletisi
 • 2 Akşam yemeği
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Marcus Graf Danışmanlığı ve Söyleşileri
 • Serap Mumcu Rehberlik Hizmeti
 • Yurt dışı çıkış harcı

 

GEZİMİZE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

 • Türk Havayolları ile gidiş dönüş uçak bileti
 • Yapılacak şahsi harcamalar ve yemeklerde alınacak içkiler
 • Vize

 Bu turumuzu satın almak için lütfen aşağıda yer alan numaralardan bizimle irtibata geçiniz.
90 216 326 29 03