MARQUEZ'İN İZİNDE KOLOMBİYA - PANAMA

 • Tarih: 30.11.2018
 • Fiyat: 4140,00 USD
MARQUEZ'İN İZİNDE KOLOMBİYA - PANAMA

Gezi Programı:

Masallar şehri, Gabriel Garcia Marquez’in ilham kaynağı, Karayip korsanlarının gizli evi, Escobar’ın Kolombiyası’ndan, Orta Amerika’nın devrimler ülkesi Panama’ya unutulmaz bir yolculuk..

 

1.Gün İstanbul - Bogota – 30 Kasım Cuma

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 29 Kasım Perşembe gecesi 23:30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından saat 02:10’da Türk Hava Yolları’nın TK800 sefer sayılı uçuşu ile Kolombiya’nın başkenti Bogota’ya hareket ediyor ve 08:20’de varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından otele transfer oluyoruz. Dinlenme ve kahvaltının ardından şehir turumuza başlıyoruz: ilk durağımız şehri panoramik olarak göreceğimiz Monserrate Tepesi oluyor, teleferik ile bu tepeye çıkacak bu büyük şehrin manzarasını izliyoruz. Ardından tarihi şehir merkezini gezmeye başlıyoruz: kolonyal dönemden kalma eski şehir merkezinde Bolivar Meydanı, Başkan’ın Evi, Ulusal Bina, Adalet Sarayı gibi yerleri görüyor ve sonrasında dünyanın en büyük ve en değerli eserlerin bulunduğu Altın Müzesi’ni geziyoruz. Turumuzun bitiminde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz Club Colombia Restoranı’nda aldıktan sonra konaklamamız otelde.

 

2.Gün Bogota - Cartagena – 1 Aralık 2018 Cumartesi

Kahvaltının ardından iki saatlik yolculukla Guatavitá'nin Kutsal Gölü’ne yola çıkıyoruz. “El Dorado” efsanesiyle ünlü göl etrafında kısa bir yürüyüşün ardından Zipaqira Tuz Madenlerini ve yakınlarındaki Katedrali geziyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Bogota Havalimanı’na transfer olup Avianca Havayolu’nun AV8552 sefer sayılı uçuşu ile 18:30’de Cartagena’ya uçuyoruz. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra Chiva turuna çıkıyoruz: Chiva, Kolombiya’ya özgü, rengârenk süslenmiş ve geleneksel müziklerin dinlendiği, aynı zamanda yerel içeceklerin de içilebildiği seyir halinde parti havası veren buraya özgü bir kamyondur. Konaklamamız otelde.

 

3.Gün Cartagena – 2 Aralık 2018 Pazar

Kahvaltının ardından koloniyal mimarisi, rengarenk balkonları ve tarihi kapıları ile Cartagena kent gezisi için yola çıkıyoruz: San Felipe Kalesi, Santo Domingo Kalesi, Bazurto Pazarı, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan eski kent merkezi, Engizisyon Sarayı ve Bolivar Meydanı’nı görüyoruz. Yerel bir lokantada öğle yemeğimizi almamızın ardından şehrin modern kesimi olan Bocagrande’yi geziyoruz. Akşam keyifli bir tekne gezintisinin ardından yerel bir restorana transfer olup akşam yemeğimizi aldıktan sonra konaklamamız otelde.

 

4.Gün Cartagena – 3 Aralık 2018 Pazartesi

Kahvaltının ardından tekneyle Cartagena’ya 1 saat uzaklıkta bulunan Rosario Adaları’na gidiyoruz. Rosario Adası 23 ayrı mercan adasından bir araya gelir, bu adalar Kolombiya’daki 46 Ulusal Doğal Parktan biridir. Adalara gitmek için önce Cartagena körfezinden geçiyoruz, Bateria de San Jose ve San Fernando Kalelerinin arasından geçip Aquarium adasına varıyoruz. Burada Playa Blanca’da hafif bir öğle yemeği aldıktan sonra sahilin tadını çıkarmak ve güneşlenmek için 2 saat vaktimiz var. Ardından Cartagena’ya geri dönüp otele gidiyoruz. Şehir merkezinde bir saatlik fayton gezisini sonrasında yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklamamız otelde.

 

5.Gün Cartagena - Panama – 4 Aralık 2018 Salı

Kahvaltının ardından Cartagena Havalimanı’na transfer olup Aerorepublica havayolunun CM 160 sefer sayılı uçuşu ile 09:25’te Panama’ya uçuyoruz. 10:40’ta varışımızın ardından Panama şehir turuna çıkıyoruz. İlk durağımız Panama’nın eski kent merkezi Casco Viejo’yu geziyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan bu tarihi merkezde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Sonrasında otobüs ile Panama Şehri’ni muhteşem manzarasını izlemeye gidiyoruz. Yerel pazarı gezdikten sonra gezimize devam ediyoruz. Gezimizin devamında Amerika Köprüsü, Urraca Parkı BiyoMüze görülecek yerler arasında. Turumuzun bitiminde otele transfer oluyoruz. Yerel bir restoranda akşam yemeğimizi aldıktan sonra konaklamamız otelde.

 

6.Gün Panama – 5 Aralık 2018 Çarşamba

Kahvaltının ardından ziyaretçi kabul ediyor olması durumunda Chagres Ulusal Parkı’nı ziyaret için yola çıkıyoruz. Zaman zaman turist ziyaretine kapatılan bölgeyi ziyaret etmemiz mümkün olmaz ise Madden Gölü kıyısındaki El Corotu’ya gitmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Burada motorlu bir kanoya binecek ve Chagres nehrinden geçerek, yerlilere ait Embera Drua’ya gideceğiz. Panama Kanalı havzasındaki 320,000 dönümlük en büyük ulusal park olan Chagres Ulusal Parkı’ndaki yağmur ormanlarından geçeceğiz. Gezi sırasında mavi ve yeşil balıkçılları, büyük akbalıkçılları, yılan boyunları, karabatakları, amazon papağanlarını, yeşil yalıçapkınlarını görebilirsiniz. Embera köyünde, yerliler bizleri müzik ve dansları ile karşılayacak.  Panama ve Kolombiya’da yaşayan yarı-göçebe bir grup olan Emberalar’ın gelenek-göreneklerini ve doğayla nasıl uyum içinde yaşadıklarını gözlemleyeceğiz. Gezimiz sonrasında otele geri dönüyoruz. Yerel bir restoranda akşam yemeğimizi aldıktan sonra konaklamamız otelde.

 

7.Gün Panama – 6 Aralık 2018 Perşembe

Kahvaltının ardından Panoramik Panama Treni ile Panama Kanalı’nın etrafında tur yapıyoruz. Sonrasında Panama Kanalı Müzesi’ni geziyoruz. Gezimiz sonrasında otele geri dönüyoruz. Yerel bir restoranda akşam yemeğimizi aldıktan sonra konaklamamız otelde.

 

8.Gün Panama - İstanbul – 7 Aralık 2018 Cuma

Kahvaltının ardından dönüş uçağımız için havalimanına transfer oluyoruz. 11:55’te TK1410 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a uçuyoruz.

 

9.Gün İstanbul – 8 Aralık 2018 Cumartesi

10:05’te İstanbul’a varıyoruz.

 

Hayat Bir Yolculuktur.

Bir sonraki yolculuğumuzda tekrardan görüşmek dileği ile…

 

 

ÖNERİLEN UÇUŞLAR:

GİDİŞ İstanbul - Bogota, 30 Kasım Cuma

UÇUŞ Turkish Airlines TK800 KALKIŞ İstanbul 02:10 VARIŞ Bogota 08:20 SÜRE 14s 10d

DÖNÜŞ Panama City - İstanbul, 7 Aralık Cuma

UÇUŞ Turkish Airlines TK800 KALKIŞ Panama City 13:00 VARIŞ İstanbul 10:05 (8 Aralık Cumartesi) SÜRE 13s 5d

 

PROGRAM FİYATINA DAHİL HİZMETLER

 • Belirtilen otellerde oda-kahvaltı konaklama
 • Gezi boyunca gerçekleştirilecek transferler ve araç hizmetleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yerel rehberlik hizmeti
 • 5 öğle yemeği
 • 6 akşam yemeği
 • Gezi ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Cartagena’da fayton ve tekne gezisi
 • Cartagena’da Chiva Parti Otobüsü turu (Yöresel içki, atıştırmalıklar dahil)
 • Panama Treni bileti
 • İç hat uçuşları
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Bahşişler

 

GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Uçak biletleri (THY bileti miller ile alınabilir)
 • Kişisel harcamalar
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Programda belirtilmeyen yemekler

 

İptal koşulları: Seyahat tarihine 60 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %30'u, 40 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %50'si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

* Kolombiya ve Panama’ya vize gerekmemektedir, pasaportunuzun gezi bitiş tarihinden sonra 6 ay geçerliliği bulunmalıdır. Lütfen pasaportunuzu kontrol ediniz.

KIVANÇ DEMİREL

1972 yılı İstanbul doğumlu olup Galatasaray lisesindeki eğitiminden sonra Marmara Üniversitesi Fransızca öğretmenliği ve 2. üniversite olarak da İstanbul Üniversitesi Kültür Mirası ve Turizm bölümlerinde eğitimini tamamlamıştır.

Fransızca, İspanyolca, İngilizce dillerini konuşabilen, Yachtlife and Travel, THY Business dergileri gibi bir çok basın organında seyahat yazıları yayınlanmıştır... 21 senedir outgoing yapmakta olan Kıvanç Demirel aynı zamanda profesyonel yelkenci  olup, bütün akdenizi boydan boya geçmiş, boş zamanlarında yelken ve fitness sporuyla uğraşmaktadır...

Yıllardır özellikle Latin Amerika ülkeleri ve uzak doğu destinasyonlarında çalışmakta olup bütün guruplarında her gün gidilen ülkenin edebiyatı üzerinden de; bölgenin şair ve yazarları hakkında düzenli şiir ve yazı saatleri organize etmektedir.

Sacred7 Travel ile birlikteliği 2014 yılında başlamış olup, Küba, Vietnam, Kamboçya, Rusya, Brezilya ve Arjantin rotaları Kıvanç Demirel eşliğinde gerçekleştirilmektedir.