MEGA YELKENLİ PANORAMA İLE İZLANDA

 • Tarih: 09.08.2019 - 18.08.2019
 • Fiyat: 2950,00 EUR
 • Not: * 2.950 EURO'DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA
MEGA YELKENLİ PANORAMA İLE İZLANDA

Gezi Programı:

1.Gün -  İstanbul  – Kopenhag – Reykjavik  / 09 Ağustos 2019 - Cuma                                                    

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda buluşma. Türk Hava Yolları, TK 1781 no’lu seferi ile saat 11:45’te Kopenhag Havalimanı’na hareket. Yerel saat ile 14:00’da Kopenhag’a varış. Kısa bir aktarmanın ardından saat 16:40’ta Scandinavyan Airlines SK 2595 sefer sayılı uçuşu ile Reykjavik’e hareket. Yerel saat ile 17:55’te Reykjavik’e varış sonrası otele transfer. Geceleme otelde.

 

2.Gün - Reykjavik - Akureyri / 10 Ağustos 2019 - Cumartesi            

Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrası özel araçla Akureyri Limanı’na transfer. Gemiye biniş işlemleri sonrası dileyen misafirlerimiz, limanda kısa keşif gezileri yapabilirler. Geceleme Akureyri Limanı’nda demirli kalacak olan Panorama Yelkenli gemimizde.

 

3.Gün -   Akureyri - Husavik / 11 Ağustos 2019 - Pazar                                

Sabah kahvaltı sonrası gemi şirketinin veya rehberimizin düzenleyeceği Myvatn Gölü & Godafoss Şelalesi turlarına katılabilirsiniz. Bu turlarda Myvatn Gölü, Namarksard ve Dimmuborgir’i, lav sahalarındaki volkanik dünyaya ait mükemmel örnekleri, kaynayan, buhar çıkaran çamur havuzlarını, doğal buhar bacalarını ve kraterleri görebilirsiniz.

Yaklaşık genişliği 30 m ve yüksekliği 12 m olan Godafoss Şelalesi (Tanrı Şelaleleri) turunda ise Hristiyanlığın gelişi ve Paganizmin sona ermesini anlatan Krsitni Saga hakkında bilgi edinebilirsiniz. Öğle saatlerinde Panorama Yelkenlisi ile Husavik’te buluşup, limanda keşif gezisi yapabilir, dilerseniz ekstra düzenlecek olan Balina İzleme turuna katılabilirsiniz. Tura katılmayacak misafirlerimiz Akureyri'den gemi ile getirileceklerdir. Geceleme Husavik Limanı’nda.

 

4.Gün -  Husavik – Siglufjordur - Isafjordur  / 12 Ağustos 2019 - Pazartesi          

Sabah saatlerinde Skjafandi Körfezi’ni geçerek İzlanda’nın en kuzeyinde yer alan, kuzey kutup dairesine en yakın şehri ve İzlanda’nın en güzel limanı olan Siglufjordur için yola çıkıyoruz. Yol üzerinde kaptanımızın yönlendirmesi ile görebileceğiniz balinalar için dikkat kesilirken bu macera dolu yolcuğun tadını çıkarmayı lütfen unutmayın (Bölge, balina izleme deneyimi yaşama konusunda Avrupa’nın en önemli yeridir). Gün ortasında varacağımız Siglufjordur bir zamanlar Ringa balıkçığının da başkenti olarak biliniyordu. Burada gemi firmasının veya rehberimizin düzenleyeceği ekstra kara turuna katılarak bu şirin balıkçı köyünü keşfedebilirsiniz. Akşam saatlerinde Isafjordur için yola çıkıyoruz. Geceleme seyir esnasında denizde, Panorama Yelkenli gemimizde.  

 

5.Gün - Isafjordur – Patreksfjordur /  13 Ağustos 2019 - Salı                     

Gece geç saatlerde İsafjorfur Limanı’na demirliyoruz. Sabah, gemide kahvaltı sonrası, gemi firmasının veya rehberimizin düzenlediği Thingeri Köyü ve Viking Müzesi turlarına katılabilirsiniz.  Isafjordur Westfjords’un büyük balıkçı limanı olup, korunan geleneksel yapısı ile Viking tarihini özümseyebileceğiniz atmosferi ile seyahatinizin en akılda kalan limanlarından biri olacaktır. Akşam üzeri Westfjords çevresinden dolanarak Patreksfjordur için yola çıkıyoruz. Geceleme seyir esnasında denizde, Panorama Yelkenli gemimizde.   

 

 

6.Gün - Patreksfjordur – Akranes  / 14 Ağustos 2019 - Çarşamba        

Gece geç saatlerde Patreksfjordur Limanı’na demirliyoruz. Sabah, gemide kahvaltı sonrası, gemi firmasının veya rehberimizin düzenlediği Macera Dolu Westfjord veya Dynjandi Şelalesi turlarına katılarak keşfedebilirsiniz. Westfjord turunda yüksekliği 450 m’ye ulaşan Latrarbag tepelerini, kuzey Atlantik’in en büyük kuş kolonisi olan, Puffin kuşlarını anavatanında görebilirsiniz. Dynjandi Şelalesi turunda ise İzlanda’nın en güzel manzaralarından birini görerek Bildudalur çevresini dolaşıp deniz canavarları müzesini gezebilirsiniz. Akşam üzeri tur sonrası gemiye dönüş ve Akranes için hareket. Geceleme seyir esnasında denizde, Panorama Yelkenli gemimizde.   

 

7.Gün -  Akranes – Reykjavik  / 15 Ağustos 2019 - Perşembe        

Gece geç saatlerde vardığımız Akranes Limanı’na demirliyoruz. Sabah, gemide kahvaltı sonrası gemi firmasının veya rehberimizin düzenlediği The Viking Saga veya Langjokull Buzulu turları ile keşfedebilirsiniz. The Viking Saga turunda Avrupa’nın en etkili kaplıcası olan Deildartguhver ile Hraunfossar ve Barnafoss Şelaleri’ni, bir zamanlar adanın entelektüel merkezlerinden biri olan ve çok uzun yıllar boyunca ülkenin en önemli okullarından birine ev sahipliği yapan Reykholt’u ziyaret edeceğiz. Langjokull Buzulu turunda ise; 360 m yüksekliği ile İzlanda’ nın en büyük ikinci buzulunu oldukça yakından görebilecek, insan yapımı buz mağaralarını ziyaret ederken iklim değişikliğinin buzulların üzerindeki etkisini gözlemleyeceksiniz. Öğle yemeği sonrası Hraunfossar ve Barnafoss şelalelerine giderek en güzel manzaraları hafızanıza kazıyıp, çektiğiniz fotoğraflarla ölümsüzleştirebileceksiniz. Akşam üzeri tur sonrası gemiye dönüş ve Reykjavik için hareket. Geceleme seyir esnasında denizde, Panorama Yelkenli gemimizde. 

 

8.Gün - Reykjavik  /16 Ağustos 2019 - Cuma               

Gece geç saatlerde vardığımız Reykjavik Limanı’na demirliyoruz. Sabah, gemide kahvaltı sonrası gemi firmasının veya rehberimizin düzenlediği Golden Circle turuna katılabilirsiniz. 300 km bir çapa sahip, Güney İzlanda’nın en ilgi çekici yeri olan Golden Circle turuna; Thingvellir Ulusal Parkı ziyareti ile başlayıp, büyüleyici şelaleri, sıcak masmavi termal suları, aktif bir gayzer olan Strokkur’u ziyaret edeceğiz. Tur sonrası gemiye dönüş, geceleme Reykjavik Limanı’nda, Panorama Yelkenli gemimizde.

 

9.Gün - Reykjavik / 17 Ağustos 2019 - Cumartesi       

Kahvaltı sonrası gemiden ayrılış ve özel araçlarla dönüş yolu öncesi konaklayacağımız otelimize transfer. Otele yerleşme sonrası serbest zaman. Serbest zamanınızda dilerseniz Reykjavik’teki son keşif turlarınızı yapabilir, camdan bir kubbe olan ve şehri ısıtan doğa kaynak su tankının üzerine inşa edilmiş Perlan kubbesini ziyaret edebilirsiniz.

 

10.Gün - Reykjavik – İstanbul  /18 Ağustos 2019 - Pazar                              

Sabaha karşı otelden özel araçlarla Reykjavik Havaalanına transfer. Icelandair Fl 322 no’lu seferi ile saat 10:30’da Oslo’ya hareket. Yerel saat ile 14:00’da Oslo’ya varış sonrası kısa bir aktarmanın ardından saat 17:45’te Türk Hava Yolları’nın TK 1754 sefer sayılı uçuşu ile 17:45’te İstanbul Atatürk Havaalanı’na hareket. Yerel saat ile 22:35’te İstanbul’a varış. HOŞGELDİNİZ!

 

UÇUŞ DETAYLARI:

İstanbul Havalimanı – Kopenhag                            09 Ağustos 2019                      TK1781                  11:45 (Kalkış)       14:00 (Varış)

Kopenhag– Reykjavik                                               09 Ağustos 2019                     SK2595                   16:40 (Kalkış)       17:55 (Varış)

 

Reykjavik - Oslo                                                       18 Ağustos 2019                      Fl322                      10:30 (Kalkış)       15:00 (Varış)

Oslo – Istanbul Havalimanı                                    18 Ağustos 2019                      TK1754                   17:44 (Kalkış)       22:35 (Varış)

  

    Paket Fiyatlarımız:  

    İki kişilik C Kategori Kabinde Kişi başı                 :              2.950 EUR

    İki kişilik B Kategori Kabinde Kişi başı                 :              3.150 EUR

    İki kişilik A Kategori Kabinde Kişi başı                 :              3.650 EUR

 

    + Kişibaşı Havaalanı ve Liman Vergileri + Seyahat & Sağlık ve İptal Sigortası     :              525 EUR

 

 

Fiyatımıza Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul – Kopenhag Türk Hava Yolları Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Kopenhag – Reykjavik Scandinavian Airlines Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Reykjavik – Oslo Icelandair Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Oslo – İstanbul Türk Hava Yolları Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Reykjavik’te 2 Gece otel konaklaması
 • Mega Yat Panorama’ da 7 Gece - 8 Gün Tam Pansiyon konaklama (karşılama kokteyli, havanın uygunluğuna göre BBQ partisi, Açık Büfe Kahvaltı, Günde 2 Ana Yemek dahil olup  içeçekler hariçtir)
 • Gemide düzenlenen tüm animasyon ve aktiviteler
 • Kaptan’ın Veda Gecesi
 • Soft içecekler (gün boyu çay, kahve, su)
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri ( Grup kişi sayısı 20 olduğu takdirde)
 • Transferler

 

 Fiyatımıza Dahil Olmayan Hizmetler

 • Havaalanı ve Liman Vergileri
 • Seyahat & Sağlık ve İptal Sigortası
 • Her türlü kişisel harcama ve bahşişler
 • Alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Wifi
 • Gemi şirketinin düzenlemiş olduğu Ekstra liman gezileri
 • Schengen Vize Ücreti

 

MEGA YELKENLİ PANORAMA DETAYLARI

 • Uzunluğu            :              54 metre
 • Misafir kapasitesi :              49
 • Yapım Yılı            :              1993
 • Yenilenme Yılı      :              2014
 • Personel Sayısı    :              16-18Satın Alma Formu

Fiyat
Adınız Soyadınız
Email Adresiniz
Telefon
Kişi Sayısı
T.C. Kimlik Numarası
ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1. SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER
Ticari Unvan: ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adres: Münir Nurettin Selçuk Cd. Yelken Sokak, Esenyalı Apt. No: 6/12 Kalamış / İstanbul
Telefon : 90 216 326 29 03
E-posta Adresi: info@sacred7travel.com

2. KONU
İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nun konusu;Müşteri’nin, aşağıda nitelik ve satış fiyatı belirtilen hizmetlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince bilgilendirilmesidir.

3. SÖZLEŞME KONUSU HİZMETİN TEMEL ÖZELLİKLERİ ve ÖDEME BİLGİLERİ
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com adresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama: ######## TL
KDV Dahil Fiyatı: ######## TL
Ara Toplam: ######## TL
Ödeme Şekli: Kredi Kartı ######## TL
Toplam (KDV Dahil): ######## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık (10 kişi üzeri katılım olduğunda), KDV, aksi belirtilmedikçe ulaşım ve öğle yemeği dahildir.

4. İFAYA İLİŞKİN TAAHHÜTLER VE KOŞULLAR
Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.

İşbu ön bilgilendirme formu, elektronik ortamda Müşteri tarafından okunarak kabul edildikten sonra tüketici sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir.

Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:
• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve genellikle içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.

Anne ve Çocuk gezilerimiz istisnadır
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimizde araçlarda su bulunmamaktadır.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5. HİZMETİN İFASI
Sipariş konusu hizmetin teslimatı için mesafeli satış sözleşmesinin elektronik ortamda onaylanmış olması ve bedelinin Müşteri’nin tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Müşteri’ye bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Müşteri’nin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.

Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri en geç Perşembe günü (18.30’a kadar) Müşteri’nin bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır.

6. ÖDEME ŞEKLİ
Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.

7. CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

8. İTİRAZ VE ŞİKAYETLERİN ÇÖZÜMLENMESİ
Müşteri, satın aldığı gezi ile ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

Müşteri, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan Müşteri’ler bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

9. GEÇERLILIK
Is bu Mesafeli Satışlar Ön Bilgilendirme Formundaki tüm açıklamalar ve bilgiler Müşteri'nin işbu formu internet ortamında onayladığı an itibari ile geçerlidir ve Müşteri tarafından www.sacred7travel.com web sitesinde elektronik ortamda okunup (ayrıca sisteme kayıtlı e-postasına iletilmiştir) teyidinden sonra Müşteri ve SATICI arasında bu bilgilendirme formu ile sitede yer alan ve ALICI tarafından kabul edilerek elektronik ortamda onaylanan sözleşme şartlarında sözleşme oluşacak ve ilgili hükümler saklı kalmak üzere tarafların sözleşmeden doğan ödeme ve teslim yükümlülüklerini yerine getirdikleri zamana kadar yürürlükte kalacaktır. Ön bilgilendirme formunun Müşteri tarafından onaylanması verilen siparişin ödeme yükümlülüğü anlamına gelmektedir.
MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1 SATICI
Ünvanı : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adresi : Münir Nurettin Selçuk Cd. Yelken Sokak, Esenyalı Apt. No: 6/12 Kalamış / İstanbul
Telefon : 90 216 326 29 03
E-posta Adresi : info@sacred7travel.com

Müşteri Hizmetleri:
1.2 ALICI
Adı Soyadı : ###########
T.C. Kimlik No : ###########
Adresi : ###########
Telefon : ###########
E-posta Adresi : ###########

MADDE 2 - KONU
İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin (“Sözleşme”) konusu, ALICI'nın www.sacred7travel.com.tr web sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen hizmetin satışı ve ifası ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU HİZMET
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, gezi rehberi, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com.tradresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama : ##########
KDV Dahil Fiyatı : ########## TL
Ara Toplam : ########### TL
Ödeme Şekli : Kredi Kartı
Toplam (KDV Dahil) : ########## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık dahildir.

MADDE 4 - CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

MADDE 5 - GENEL HÜKÜMLER
5.1 ALICI, www.sacred7travel.com.trweb sitesinde Sözleşme konusu hizmetin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata, ifanın gerçekleştirileceği süreye ve SATICI’nın tam ticari unvanı, açık adresi ve iletişim bilgilerine ilişkin ön bilgileri okuyup doğru ve eksiksiz bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini ve işbu Sözleşme’nin elektronik ortamda onayı ile beraber ödeme yükümlülüğünün doğduğunu bildiğini beyan eder. www.sacred7travel.com.trweb sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme formu ve satışa ilişkin fatura işbu Sözleşme’nin ayrılmaz parçalarıdır.
5.2 SATICI tarafından daha önce imzalanmış bulunan işbu iki nüsha Sözleşme ALICI tarafından ######### tarihinde imzalanarak kabul edilmiş ve bir nüshası Alıcı’nın elektronik posta adresine mail gönderilecektir.
5.3 Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.
5.4 Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.
5.5 Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:

• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• Adım Adım İstanbul® ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve yürüyüş içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5.6 SATICI, haklı bir sebebe dayanmak şartıyla, Sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan Alıcı’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir hizmet tedarik edebilir.
5.7 Sipariş konusu hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde SATICI bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde ALICI’ya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur.
5.8 Sözleşme konusu hizmetin ifası için işbu Sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI hizmetin ifası yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
5.9 Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Alıcı’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar
5.10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.
5.11 Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri Alıcı’nın bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır

MADDE 6 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAĞI HALLER
Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça tüketici, aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz.

Yönetmelik'in 15. Maddesinde sayılan sözleşmeler ve hizmetlerde cayma hakkı kullanılamaz.

MADDE 7 - BORÇLUNUN TEMERRÜDÜ
ALICI’nın temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. ALICI’nın temerrüdünün SATICI’nın kusurundan kaynaklandığı hallerde ALICI herhangi bir zarar ve ziyan talebini karşılamak mecburiyetinde olmayacaktır.

MADDE 8 - YETKİLİ MAHKEME
ALICI, satın aldığı hizmetlerle ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

ALICI, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, Tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan ALICI’lar bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

MADDE 9 - TÜKETİCİNİN HAKLARI
Ayıplı Hizmet
Hizmetin ayıplı ifa edildiği durumlarda Alıcı, hizmetin yeniden görülmesi, ayıp oranında bedelden indirim veya sözleşmeden dönme haklarından birini sağlayıcıya karşı kullanmakta serbesttir. Satıcı, Alıcının tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Seçimlik hakların kullanılması nedeniyle ortaya çıkan tüm masraflar Satıcı tarafından karşılanır.Alıcı , bu seçimlik haklarından biri ile birlikte Türk Borçlar Kanunu hükümleri uyarınca tazminat da talep edebilir.

Alıcının sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim hakkını seçtiği durumlarda, ödemiş olduğu bedelin tümü veya bedelden indirim yapılan tutar derhâl Alıcı’ya iade edilir.

Hizmetin yeniden görülmesinin seçildiği hâllerde, hizmetin niteliği ve Alıcı’nın bu hizmetten yararlanma amacı dikkate alındığında, makul sayılabilecek bir süre içinde ve tüketici için ciddi sorunlar doğurmayacak şekilde bu talep Satıcı tarafından yerine getirilir. Her hâlükârda bu süre talebin Satıcı’ya yöneltilmesinden itibaren otuz iş gününü geçemez. Aksi takdirde Alıcı diğer seçimlik haklarını kullanmakta serbesttir.


SATICI : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
ALICI : ###############
TARİH : ############