MEHMET ALİ OĞUZ İLE DÜNYA'NIN İLK MODERN ROMANI DON KİŞOT - İSPANYA

  • Tarih: 11.04.2018 - 15.04.2018
  • Fiyat: 1390,00 EUR
MEHMET ALİ OĞUZ İLE DÜNYA'NIN İLK MODERN ROMANI DON KİŞOT - İSPANYA

Gezi Programı:

11 Nisan 2018 Çarşamba İstanbul – Madrid – Alcala de Henares 

Siz değerli misafirlerimiz ile 05:00’da buluşmamızın ardından pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve THY TK1857 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:15’de Madrid’e hareket ediyoruz.

Yaklaşık 4 saat 25 dakika sürecek uçuş sonrası Madrid Havaalanı’na yerel saat ile 10:40’da varışımızın ardından bizi bekleyen özel aracımız ile Alcala de Henares’e hareket ediyoruz.

Alcala de Henares şehrine varışımızı takiben şehir turumuza başlıyoruz. Alcala de Henares şehrinin tarihi merkezi birçok çok kavisli dar ve taş kaldırım sokakları ve eski binaları ile bir ortaçağ şehri karakterini korumaktadır. Tarihi şehir merkezi Cervantes Meydanı etrafında olup bu meydan yayalaştırılmış uzunca "Calle Mayor" adlı verilen bir sokak tarafından geçilmektedir.

Tarihi şehirde en önemli sokaklardan biri "Calle del Cardenal Cisneros" adlı sokak olup bu sokak eski şehrin giriş kapısı olan "Puerte Madrid"'den başlayıp, eski tarihi merkezi geçip Santos Niños Meydanı'nda tarihi Alcala Katedrali'ne erişmektedir.

Tarihi şehri dolaşmaya ara verip, öğle yemeğimizi belirlenmiş olan restoranımızda yiyoruz.

Öğle yemeğimiz sonrasında ünlü İspanyol yazar Miguel de Cervantes'in şehir merkezinde müzeleştirilmiş olan evinide ziyaret ediyoruz. Ziyaretçilere açık olan evin içinde Cervantes'in çalışma odasını ve ev eşyalarını görüyor olacağız.

Şehir gezimiz sonrasında Alcala de Henares’te bulunan akşam yemeğimizi yiyeceğimiz ve konaklamamızı gerçekleştireceğimiz otelimize geliyoruz.

Öğle Yemeği     : Serbest Zaman

Akşam Yemeği : Belirlenmiş Restoran

 

12 Nisan 2018 Perşembe Alcala de Henares – Toledo

Otelimizde yapacağımız kahvaltımızın ardından Toledo’ya hareket ediyoruz.  Yaklaşık 1 saat 20 dk sürecek yolculuğumuz sonrasında Toledo şehrine geliyoruz. Dünyanın en büyük ortaçağ şehirlerinden olduğu için, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesine dahil edilerek koruma altına alınmış olan şehri dolaşmaya başlıyoruz.

Gezimiz sırasında, şehrin etrafında yer alan iki adet sur yapılarınız görüyoruz. Dış kesimde olan Arap dönemi surları ve iç kesimde yer alan Vizigotlar’a ait olan surlar. Sonrasında gezimize devam ediyor ve Zocodover Meydanı’na geliyoruz. Meynada geldiğimizde Alkazar  (panaromik) ve Santo Tome kilisesini görme imkanı buluyoruz.

Öğle yemeğimizi belirlenmiş olan restoranımızda yiyoruz.

Öğle yemeğimiz sonrasında şehrin en geniş sokağından ilerleyerek Katedrale doğru gidiyoruz. Diğer katolik şehirlerinde olduğu gibi, bir yerin şehir olabilmesi için, katedrali bulunması gerekmektedir ki, Toledo şehrinin bu katedrali, İspanya’daki diğer bütün katedrallerden daha üstündür. İspanya’nın Kardinali, başkent Madrid şehrinde değil, burada yaşamaktadır. Toledo katedrali, hiyerarşik olarak, ülkedeki diğer  bütün dini yapılardan üstündür.

Katedral gezimizin ardından San Martin köprüsü’ne geliyor ve unutlmayacak fotoğraflar çekme imkanı buluyoruz.

Şehir gezimiz sonrasında Toledo’da bulunan, akşam yemeğimizi yiyeceğimiz ve konaklamamızı gerçekleştireceğimiz otelimize geliyoruz.

Öğle Yemeği     : Belirlenmiş Restoran

Akşam Yemeği : Serbest Zaman

 

13 Nisan 2018 Cuma Ciudad Real – Consuegra – Madrid

Otelimizde yapacağımız kahvaltımızın ardından bir Kraliyet Şehri olan Ciudad Real’e doğru yola çıkıyoruz. Ciudad Real aslında bir başkent, buradaki 17 özerk eyaletten biri olan Castilla la Mancha'nın başkenti olan bu şehre yaklaşık 1 saat 30 dakika süren yolculuğumuz sonrasında varıyoruz.

Şehre varışımız ile birlikte bizleri, etrafında bir çok mekanın yer aldığı Plaza Mayor karşılıyor. Sonrasında Saray turu

Öğle yemeğimizi roman’da da adı geçen çok özel bir restoranda yiyoruz.

Öğle yemeğimizin ardından Don Kişot müzesini ziyaret ediyor ve sonrasında serbest zaman içinde şehri keşfediyoruz.

Serbest zamanımızın ardından Madrid’e doğru yola çıkıyoruz ve yolumuz üzerinde Don Kişot romanında yer alan Yel Değirmenleri’nin bulunduğu Consuegra’da fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamız sonrasında yaklaşık 1 saat 30 dakika sürecek yolculuğumuz sonrasında Madrid’e varıyoruz.

Madrid şehir merkezine yürüme mesafesinde olan, akşam yemeğimizi yiyeceğimiz ve konaklamamızı gerçekleştireceğimiz otelimize geliyoruz.

Öğle Yemeği     : Belirlenmiş Restoran

Akşam Yemeği : Serbest Zaman

14 Nisan 2018 Cumartesi Madrid – Don Kişot Anıtı – Prado Müzesi

Otelimizde yapacağımız kahvaltımızın ardından Madrid şehir turumuza başlıyoruz. Madrid şehir turumuzda; Markalar caddesi olarak anılan Serrano, mimarisiyle  ünlü Gran Via caddesi ,Santiago Bernabeu Stadı ,tarihi Alcala Kapısı ve Retiro Parkı panoramik olarak görülecektir .

Öncelikle Madrid’in en ünlü meydanlarından biri olan Cibeles Meydanı’nı görüyoruz. Bu kadar ünlü olmasının sebebi ise meydanda bulunan Kibele Sarayı’nın çok ilgi görüyor olmasıdır. Cibeles Meydanı’nı gördükten sonra bir sonraki durağımız ise Las Ventas Arenası. Burası Madrid’te yer alan bir ‘boğa güreşi’ alanıdır.  1931 yılında inşa edilen bu yapı boğa güreşinin doğum yeridir. 25.000 izleyici kapasiteli arena, Jose Espeliu tarafından tasarlanmıştır. Endülüs Mudejar mimarisi ile inşa edilen yapının inşasında seramik ağırlıklı kullanılmıştır.

Öğle yemeğimiz sonrasında Don Kişot Anıtı’nın bulunduğu Plaza de Espana’ya geliyoruz. Madrid’in Plaza Mayor ve Sol Meydanlarından sonra en büyük üçüncü meydanıdır. Plaza de Espana (İspanya Meydanı)’nın ortasıda, zeytin ağaçları ile yeşillendirilmiş parkın ortasında İspanyol Edebiyatı’nın en önemli karakterleri olan Don Kişot ve yaveri Sanço Panza’nın hikayesine adanmış olan Cervantes Anıtı’nı görüyor olacağız. Anıt Cervantes’in ölümünün 300. yılında, 1916’da açılması planlanmışken parasal sorunlardan dolayı1930’da açılabilmiştir.

Anıt ziyaretimiz sonrasında özel izin ile giriş yapılabilen ve Miguel de Cervantes’in mezarının bulunduğu Trinitarias Kilisesi’ne geliyoruz. Bazı tarih kitaplarına göre 23 Nisan 1616'da ölümünden hemen sonra kendi arzusu doğrultusunda Madrid'deki Convento de las Trinitarias Kilisesi'ne defnedildiği sanılan Cervantes'in mezarı yaklaşık 1 yıl süren araştırmalar sonucunda bu kilisede bulunmuştur.

Gün sonunda ki son durağımız ise Prado Müzesi. Bu müze resim ve heykel müzesi olarak kurulmuş olup, ayrıca 5.000 den fazla çizim, 2.000 baskı, 1.000 madeni para, madalyalar ve yaklaşık 2.000 süs eşyaları ve sanat eserlerini içerir. 19 Kasım 1819'da Jean de Villanueva'nın yapmış olduğu yapıda hizmete giren Prado Müzesi, krallık koleksiyonlarının bir araya getirilmesiyle oluşturulmuştur.

Günümüzün sonunda Madrid şehir merkezine yürüme mesafesinde olan, akşam yemeğimizi yiyeceğimiz ve konaklamamızı gerçekleştireceğimiz otelimize geliyoruz.

Öğle Yemeği     : Serbest Zaman

Akşam Yemeği : Belirlenmiş Restoran

 

15 Nisan 2018 Pazar Madrid – İstanbul

Otelde yapacağımız kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

Otelimizden hareketimiz ile birlikte 18. yüzyılda yapılmış olan Madrid Kraliyet Sarayı’na geliyoruz. Sarayın yapıldığı tepede bulunan kraliyet kalesi 18. yüzyılda yanınca onun yerine V. Felipe tarafından bir sarayın inşa edilmesi emri verilmiştir. Madrid Kraliyet Sarayı mimarisinin yanı sıra eşsiz ve görkemli iç dekorasyonuyla da dikkat çekmektedir. Sarayın iç düzenlemesi III. ve IV. Carlos’un eseridir.

Saray, 1931 yılında XIII.Alfonso’nun tahttan çekilmesine kadar hükümdar ikametgahı olarak kullanılmaktaydı ancak günümüzde devlet törenleri için kullanılmaktadır. Kraliyet ikametgahı olarak ise Zarzeula Sarayı kullanılmaktadır. Sarayın etrafı Sabatini ve Campo del Moro Bahçeleri ile çevrilidir.

Saray gezimiz sonrasında öğle yemeğimizi belirtilen restoranda yiyoruz.

Öğle yemeğimiz sonrası belirtilen saatte havalimanı’na doğru hareket ediyor ve Madrid Havalimanı’na geliyor, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından THY TK1860 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 18:15 te İstanbul’a hareket ediyor ve 23:25’te varışımızı gerçekleştiriyoruz.

Öğle Yemeği     : Belirlenmiş Restoran

 

GEZİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER
•  Belirtilen otellerde oda kahvaltı konaklama
  •  Alcala de Henares
  •  Toledo
  •  Madrid
•  Programda bulunan transferler
•  Şehir gezileri
  •  Alcala de Henares
  •  Toledo
  •  Ciudad Real
  •  Consuegra
  •  Madrid
•  Giriş ücretleri
  •  Kraliyet Sarayı
  •  Prado Müzesi
  •  Toledo Katedrali
•  2 öğle yemeği
•  2 akşam yemeği
•  Zorunlu seyahat sigortası
•  İkramlar
•  Rehberimiz ve danışmanımız Mehmet Ali Oğuz ile söyleşiler
•  İspanya’da profesyonel rehberlik danışmanlığı ve rehberliği

GEZİMİZE FİYATLAMASINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
•  Gidiş dönüş uçak biletleri
•  Yapılacak şahsi harcamalar
•  Vize
•  Yurt dışı çıkış harcı
 

İptal koşulları: Seyahat tarihine 60 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %30'u, 40 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %50'si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

MEHMET ALİ OĞUZ

Ali bey 1966 yılı İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi mezunu ve Paris Üniversitesi Turist Rehberliği mezunudur.

İspanyolca, İngilizce, Fransızca, Portekizce dillerinde rehberlik yapmaktadır. Yazdığı kitaplar ise; Renklerin Dansı İspanya, Barcelona, Aşkın Adresi Paris…

Satın Alma Formu

Fiyat
Adınız Soyadınız
Email Adresiniz
Telefon
Kişi Sayısı
ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1. SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER
Ticari Unvan: Asamanya Turzim Eğitim ve Organziasyon Ltd Şti
Adres: Esentepe mah Dumankaya Vizyon A 2 Blok D: 11 ,Kartal, İstanbul
Telefon : 0 216 326 29 03
E-posta Adresi: info@sacred7travel.com

2. KONU
İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nun konusu;Müşteri’nin, aşağıda nitelik ve satış fiyatı belirtilen hizmetlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince bilgilendirilmesidir.

3. SÖZLEŞME KONUSU HİZMETİN TEMEL ÖZELLİKLERİ ve ÖDEME BİLGİLERİ
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com adresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama: ######## TL
KDV Dahil Fiyatı: ######## TL
Ara Toplam: ######## TL
Ödeme Şekli: Kredi Kartı ######## TL
Toplam (KDV Dahil): ######## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık (10 kişi üzeri katılım olduğunda), KDV, aksi belirtilmedikçe ulaşım ve öğle yemeği dahildir.

4. İFAYA İLİŞKİN TAAHHÜTLER VE KOŞULLAR
Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.

İşbu ön bilgilendirme formu, elektronik ortamda Müşteri tarafından okunarak kabul edildikten sonra tüketici sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir.

Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:
• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve genellikle içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.

Anne ve Çocuk gezilerimiz istisnadır
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimizde araçlarda su bulunmamaktadır.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5. HİZMETİN İFASI
Sipariş konusu hizmetin teslimatı için mesafeli satış sözleşmesinin elektronik ortamda onaylanmış olması ve bedelinin Müşteri’nin tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Müşteri’ye bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Müşteri’nin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.

Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri en geç Perşembe günü (18.30’a kadar) Müşteri’nin bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır.

6. ÖDEME ŞEKLİ
Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.

7. CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

8. İTİRAZ VE ŞİKAYETLERİN ÇÖZÜMLENMESİ
Müşteri, satın aldığı gezi ile ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

Müşteri, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan Müşteri’ler bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

9. GEÇERLILIK
Is bu Mesafeli Satışlar Ön Bilgilendirme Formundaki tüm açıklamalar ve bilgiler Müşteri'nin işbu formu internet ortamında onayladığı an itibari ile geçerlidir ve Müşteri tarafından www.sacred7travel.com web sitesinde elektronik ortamda okunup (ayrıca sisteme kayıtlı e-postasına iletilmiştir) teyidinden sonra Müşteri ve SATICI arasında bu bilgilendirme formu ile sitede yer alan ve ALICI tarafından kabul edilerek elektronik ortamda onaylanan sözleşme şartlarında sözleşme oluşacak ve ilgili hükümler saklı kalmak üzere tarafların sözleşmeden doğan ödeme ve teslim yükümlülüklerini yerine getirdikleri zamana kadar yürürlükte kalacaktır. Ön bilgilendirme formunun Müşteri tarafından onaylanması verilen siparişin ödeme yükümlülüğü anlamına gelmektedir.
MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1 SATICI
Ünvanı : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adresi : DUMANKAYA VİZYON A 2 BLOK D.11 KARTAL
Telefon : 0216 326 29 03
E-posta Adresi : info@sacred7travel.com

Müşteri Hizmetleri:
1.2 ALICI
Adı Soyadı : ###########
T.C. Kimlik No : ###########
Adresi : ###########
Telefon : ###########
E-posta Adresi : ###########

MADDE 2 - KONU
İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin (“Sözleşme”) konusu, ALICI'nın www.sacred7travel.com.tr web sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen hizmetin satışı ve ifası ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU HİZMET
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, gezi rehberi, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com.tradresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama : ##########
KDV Dahil Fiyatı : ########## TL
Ara Toplam : ########### TL
Ödeme Şekli : Kredi Kartı
Toplam (KDV Dahil) : ########## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık dahildir.

MADDE 4 - CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

MADDE 5 - GENEL HÜKÜMLER
5.1 ALICI, www.sacred7travel.com.trweb sitesinde Sözleşme konusu hizmetin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata, ifanın gerçekleştirileceği süreye ve SATICI’nın tam ticari unvanı, açık adresi ve iletişim bilgilerine ilişkin ön bilgileri okuyup doğru ve eksiksiz bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini ve işbu Sözleşme’nin elektronik ortamda onayı ile beraber ödeme yükümlülüğünün doğduğunu bildiğini beyan eder. www.sacred7travel.com.trweb sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme formu ve satışa ilişkin fatura işbu Sözleşme’nin ayrılmaz parçalarıdır.
5.2 SATICI tarafından daha önce imzalanmış bulunan işbu iki nüsha Sözleşme ALICI tarafından ######### tarihinde imzalanarak kabul edilmiş ve bir nüshası Alıcı’nın elektronik posta adresine mail gönderilecektir.
5.3 Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.
5.4 Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.
5.5 Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:

• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• Adım Adım İstanbul® ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve yürüyüş içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5.6 SATICI, haklı bir sebebe dayanmak şartıyla, Sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan Alıcı’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir hizmet tedarik edebilir.
5.7 Sipariş konusu hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde SATICI bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde ALICI’ya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur.
5.8 Sözleşme konusu hizmetin ifası için işbu Sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI hizmetin ifası yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
5.9 Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Alıcı’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar
5.10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.
5.11 Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri Alıcı’nın bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır

MADDE 6 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAĞI HALLER
Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça tüketici, aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz.

Yönetmelik'in 15. Maddesinde sayılan sözleşmeler ve hizmetlerde cayma hakkı kullanılamaz.

MADDE 7 - BORÇLUNUN TEMERRÜDÜ
ALICI’nın temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. ALICI’nın temerrüdünün SATICI’nın kusurundan kaynaklandığı hallerde ALICI herhangi bir zarar ve ziyan talebini karşılamak mecburiyetinde olmayacaktır.

MADDE 8 - YETKİLİ MAHKEME
ALICI, satın aldığı hizmetlerle ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

ALICI, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, Tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan ALICI’lar bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

MADDE 9 - TÜKETİCİNİN HAKLARI
Ayıplı Hizmet
Hizmetin ayıplı ifa edildiği durumlarda Alıcı, hizmetin yeniden görülmesi, ayıp oranında bedelden indirim veya sözleşmeden dönme haklarından birini sağlayıcıya karşı kullanmakta serbesttir. Satıcı, Alıcının tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Seçimlik hakların kullanılması nedeniyle ortaya çıkan tüm masraflar Satıcı tarafından karşılanır.Alıcı , bu seçimlik haklarından biri ile birlikte Türk Borçlar Kanunu hükümleri uyarınca tazminat da talep edebilir.

Alıcının sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim hakkını seçtiği durumlarda, ödemiş olduğu bedelin tümü veya bedelden indirim yapılan tutar derhâl Alıcı’ya iade edilir.

Hizmetin yeniden görülmesinin seçildiği hâllerde, hizmetin niteliği ve Alıcı’nın bu hizmetten yararlanma amacı dikkate alındığında, makul sayılabilecek bir süre içinde ve tüketici için ciddi sorunlar doğurmayacak şekilde bu talep Satıcı tarafından yerine getirilir. Her hâlükârda bu süre talebin Satıcı’ya yöneltilmesinden itibaren otuz iş gününü geçemez. Aksi takdirde Alıcı diğer seçimlik haklarını kullanmakta serbesttir.


SATICI : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
ALICI : ###############
TARİH : ############