MEHMET ALİ OĞUZ İLE ENDÜLÜS'TE RAKS

 • Tarih: 30.04.2019 - 05.05.2019
 • Fiyat: 1630,00 EUR
 • Tek Kişilik Fiyat: 2140,00 EUR
 • Not: * UÇAK BİLETİ HARİÇ
MEHMET ALİ OĞUZ İLE ENDÜLÜS'TE RAKS

Gezi Programı:

1.Gün İstanbul – Malaga – Ronda (30 Nisan 2019 – Salı )

Siz değerli misafirlerimiz ile Atatürk Havaalanı dış hatlar terminali Sacred7 Travel yetkilisi ile buluşuyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra TK1305 sefer sayılı uçuşu ile 08:35’te Malaga’ya uçuyoruz.

Yolculuğumuzun ardından saat 12:15’te şehre ulaşıyoruz. Varışımızın ardından özel aracımız ile bir buçuk saat sürecek yolculuğumuzun ardından tarihi M.Ö 6 yy kadar dayanan Ronda’ya ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi alacağımız Abades Ronda Restaurant’ta aldıktan sonra şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda tarihi bölge ve İspanya’nın boğa güreşlerinin ilk yapıldığı arenayı görüyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz.

Konaklamamız Ronda Catalonia Arena Hotel’dedir.
https://www.cataloniahotels.com/en/hotel/catalonia-ronda

2.Gün Ronda-Sevilla (1 Mayıs 2019 – Çarşamba)

Otelde alacağımız kahvaltısının ardından Ernest Hemingway,Rilke gibi sanatçılara eserleri için esin kaynağı olmuş Ronda’nın tarihi dokusunu geride bırakarak Endülüs’ün başkenti  Sevilla’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık iki saat süren yolculuğun ardından şehre varıyoruz. Guadalquivir Nehri kenarında yürüyüş yaptıktan sonra öğle yemeğimizi alacağımız restorana geçiyoruz. Restoranımızdaki yemekten sonra dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

Konaklama Sevilla’ daki  NH Collection Sevilla Hotel’dedir.
https://www.nh-hotels.com/hotels/seville

3.Gün Sevilla (2 Mayıs 2019– Perşembe)

Sabah kahvaltısının ardından Sevilla şehir turumuzu gerçekleştirmek için otelimizden ayrılıyoruz. Şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında Alhambra’dan daha eski olan ve yapımında bu sarayı yapı özellikleri açısından etkileyen Alcazar (Alkazar) Sarayı’nı görüyoruz.

Sarayın ardından ikinci ziyaret yerimiz  Avrupa’nın en büyük üçüncü katedrali olan Sevilla Katedrali’ni görüyoruz.

Gezimizin devamında göreceğimiz yerler ise; Amerika Meydanı, İspanya Meydanı, Altın Kule, Santa Cruz Bölgesi, Maria Luisa Parkı yer almaktadır. Şehir gezimiz esnasında fayton turumuzu gerçekleştiriyoruz.

Turumuzun ardından öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrası otelimize dönüş yapıyoruz. Flamenco gösterisi ve akşam yemeği buluşmasına kadar dinleniyoruz. 20:30’da yemekli flamenco gösterisi için otelimizden ayrılıyoruz. Gösteri öncesi Flamenco Muzesi’ni gezip flamenconun tarihçesi hakkında rehberimizden detaylı bilgi alıyoruz. Ardından yirmibeş sanatçı ve dört gitaristten oluşan Endülüs Flamenco Grubu’nu izliyoruz. Show’un ardından otelimize dönüyoruz.

Konaklama Sevilla’ daki  NH Collection Sevilla Hotel’dedir.
https://www.nh-hotels.com/hotels/seville

 1. Gün Sevilla – Cordoba - Granada (3 Mayıs 2019 – Cuma)

Kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık iki saatlik yolculuğumuz ardından Cordoba’ya varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz esnasında Cordoba sokaklarını göreceğiz. Musevi Mahallesi,  Endülüs Evi (müze) ve tipik Endülüs sokakları, dünyanın en büyük camilerinden biri olan Mezquita’yı ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından geçmişi 400 yıl öncesine dayanan tarihi binadaki Bandolero Restaurant’ta öğle yemeğimizi alıyoruz.

Yemeğimizin ardından Arap kahvesinde kahvelerimizi yudumladıktan sonra bir başka büyüleyici şehir  Granada’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık olarak iki buçuk saat sürecek yolculuğumuzun ardından dünyanın en çok zeytin ağacının bulunduğu bölge olan Luque’den geçerek Granada’ya ulaşıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.

Konaklamamız Granada Melia Hotel’dedir.
https://www.melia.com/es/hoteles/espana/granada/melia-granada/index.html

 1. Gün Granada (4 Mayıs 2019 – Cumartesi)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Granada şehir turumuza başlıyoruz. Ardından şehre hakim bir tepede savunma kalesi ve saray olarak yapılmış Alhambra Sarayı'nı ziyaret ediyoruz. 5. Carlos Sarayı ile başlayacak olan turumuzda, şehrin uzun süren Arap geçmişinden kalan, duvarlarında kullanılan kırmızı renk ve damlarındaki kırmızı kiremitlerden dolayı kırmızı anlamına gelen Alhambra'da birbirleriyle bağlantılı sayısız odaları, salonları, avluları, fıskiyeli havuzları, çeşmeleri görülecektir. Aslanlar Avlusu’nun ilginç hikayesini, Alhambra’da geçmişte yaşanan entrikaları,tarihsel sürecini,siyasi gelişmeleri rehberimizden dinleyerek turumuzu tamamlıyoruz.
Gezimiz sonrası otelimize dönüyoruz.

Akşam yemeği için otelimizden ayrılıyoruz. Alhambra Sarayı manzaralı Las Tomasas Restaurant’ta akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından hep beraber çingene şovunu izlemeye gidiyoruz.

Konaklamamız Granada Melia Hotel’dedir.
https://www.melia.com/es/hoteles/espana/granada/melia-granada/index.html

 1. Gün Granada – Malaga - İstanbul (5 Mayıs –Pazar)

Kahvaltının ardından güzel şehir Granada’ya veda edip Malaga’ya doğru yola çıkıyoruz. Bir buçuk saat süren yolculuğun ardından Malaga’ya ulaşıp şehir varışımızla birlikte şehir turumuz yapıyoruz. Şehir turumuz sırasında Müslümanların yaşadığı dönemden kalan Alcazaba şehir kalıntıları, roma döneminden kalan tarihi tiyatro, Picasso’nun doğduğu ev ve daracık sokaklarıyla, mermer yer döşemeleriyle Malaga’yı keşfediyoruz.

Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşmanın ardından Malaga Havalimanı’na gitmek üzere şehirden ayrılıyoruz. Türk Havayolları’nın TK1304 sefer sayılı uçuşu saat 17:15’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Planlanan varış saatimiz 23:05’tir.

Hayat bir yolculuktur, başka seyahatlerde tekrar görüşmek dileğiyle…

 

İstanbul - Malaga, 30 Nisan Salı

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK1305

Turkish Airlines

Boeing 737-800 Dar gövde

08:20

İstanbul, Türkiye (IST)

Atatürk Havalimanı

12:10

Malaga, İspanya (AGP)

Malaga Costa Del Sol Havalimanı

4s 40d


Malaga - İstanbul, 5 Mayıs Pazar

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK1304

Turkish Airlines

Boeing 737-900 Dar gövde

17:55

Malaga, İspanya (AGP)

Malaga Costa Del Sol Havalimanı

23:05

İstanbul, Türkiye (IST)

Atatürk Havalimanı

4s 10d

 

 

Gezimize Dahil Hizmetler:

 • Programda belirtilen 4* (ve benzeri) otellerde oda kahvaltı konaklama
 • 3 Öğle yemeği
 • Alhambra Sarayı manzarasında akşam yemeği
 • Flamenco gösterisi eşliğinde akşam yemeği
 • Çingene Şovu
 • Fayton Turu
 • Alhambra Sarayı, Alcazar Sarayı, Ronda Arena girişi, Cordoba Cami girişi, Sevilla Katedral girişi ücretleri
 • Tarihi Ronda kasabası gezisi
 • Profesyonel ve yerel rehberlik hizmeti
 • Seyahat tutkunu Şah Yaycı ‘nın katılımı ve seyahat deneyimleriyle gezimizi renklendirecek .
 • Seyahat sigortası
 • İkramlar
 • Belirtilen tüm transferler


Gezi Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Gezi programında belirtilmeyen tüm yemekler
 • Türk Havayolları gidiş-dönüş uçak biletleri
 • Otellerde yapacağınız ekstra harcamalar
 • Çıkış harcı
 • Tüm şahsi harcamalar
 • Vize Ücreti

 

 

REHBERİMİZ: MEHMET ALİ OĞUZ

Mehmet Ali OĞUZ 1966 yılında İstanbul’da doğmuştur. Eğitimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi ve Paris Üniversitesi Turist Rehberliği bölümünde tamamlamıştır. İspanyolca, İngilizce, Fransızca, Portekizce dillerinde rehberlik yapmaktadır.
2000 yılında Aşkın Adresi Paris isimli kitabıyla, Türkiye’de yurtdışına yönelik ilk gezi kitabını yazan kişi olarak bilinir. Sonrasında 2006 yılında Renklerin Dansı İspanya, 2012 yılında Barcelona kitapları yayınlanmıştır. Bu sıralar tarihe damgasını vuran kişilerin hayatlarından kesitleri yansıtan Latin Postası adlı eserini yazmaktadır. Fotoğraf merakı onu ülkeler arası yolculuklara sürüklemiş, her kitabını da içeriğini anlattığı ülkede yazmayı tercih etmiştir.

MEHMET ALİ OĞUZ

Ali bey 1966 yılı İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi mezunu ve Paris Üniversitesi Turist Rehberliği mezunudur.

İspanyolca, İngilizce, Fransızca, Portekizce dillerinde rehberlik yapmaktadır. Yazdığı kitaplar ise; Renklerin Dansı İspanya, Barcelona, Aşkın Adresi Paris…