MEHMET ALİ OĞUZ İLE ENDÜLÜS'TE RAKS

 • Tarih: 30.04.2019 - 05.05.2019
 • Fiyat: 1630,00 EUR
 • Tek Kişilik Fiyat: 2140,00 EUR
 • Not: * UÇAK BİLETİ HARİÇ
MEHMET ALİ OĞUZ İLE ENDÜLÜS'TE RAKS

Gezi Programı:

1.Gün İstanbul – Malaga – Ronda (30 Nisan 2019 – Salı )

Siz değerli misafirlerimiz ile Atatürk Havaalanı dış hatlar terminali Sacred7 Travel yetkilisi ile buluşuyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra TK1305 sefer sayılı uçuşu ile 08:35’te Malaga’ya uçuyoruz.

Yolculuğumuzun ardından saat 12:15’te şehre ulaşıyoruz. Varışımızın ardından özel aracımız ile bir buçuk saat sürecek yolculuğumuzun ardından tarihi M.Ö 6 yy kadar dayanan Ronda’ya ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi alacağımız Abades Ronda Restaurant’ta aldıktan sonra şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda tarihi bölge ve İspanya’nın boğa güreşlerinin ilk yapıldığı arenayı görüyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz.

Konaklamamız Ronda Catalonia Arena Hotel’dedir.
https://www.cataloniahotels.com/en/hotel/catalonia-ronda

2.Gün Ronda-Sevilla (1 Mayıs 2019 – Çarşamba)

Otelde alacağımız kahvaltısının ardından Ernest Hemingway,Rilke gibi sanatçılara eserleri için esin kaynağı olmuş Ronda’nın tarihi dokusunu geride bırakarak Endülüs’ün başkenti  Sevilla’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık iki saat süren yolculuğun ardından şehre varıyoruz. Guadalquivir Nehri kenarında yürüyüş yaptıktan sonra öğle yemeğimizi alacağımız restorana geçiyoruz. Restoranımızdaki yemekten sonra dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

Konaklama Sevilla’ daki  NH Collection Sevilla Hotel’dedir.
https://www.nh-hotels.com/hotels/seville

3.Gün Sevilla (2 Mayıs 2019– Perşembe)

Sabah kahvaltısının ardından Sevilla şehir turumuzu gerçekleştirmek için otelimizden ayrılıyoruz. Şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında Alhambra’dan daha eski olan ve yapımında bu sarayı yapı özellikleri açısından etkileyen Alcazar (Alkazar) Sarayı’nı görüyoruz.

Sarayın ardından ikinci ziyaret yerimiz  Avrupa’nın en büyük üçüncü katedrali olan Sevilla Katedrali’ni görüyoruz.

Gezimizin devamında göreceğimiz yerler ise; Amerika Meydanı, İspanya Meydanı, Altın Kule, Santa Cruz Bölgesi, Maria Luisa Parkı yer almaktadır. Şehir gezimiz esnasında fayton turumuzu gerçekleştiriyoruz.

Turumuzun ardından öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrası otelimize dönüş yapıyoruz. Flamenco gösterisi ve akşam yemeği buluşmasına kadar dinleniyoruz. 20:30’da yemekli flamenco gösterisi için otelimizden ayrılıyoruz. Gösteri öncesi Flamenco Muzesi’ni gezip flamenconun tarihçesi hakkında rehberimizden detaylı bilgi alıyoruz. Ardından yirmibeş sanatçı ve dört gitaristten oluşan Endülüs Flamenco Grubu’nu izliyoruz. Show’un ardından otelimize dönüyoruz.

Konaklama Sevilla’ daki  NH Collection Sevilla Hotel’dedir.
https://www.nh-hotels.com/hotels/seville

 1. Gün Sevilla – Cordoba - Granada (3 Mayıs 2019 – Cuma)

Kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık iki saatlik yolculuğumuz ardından Cordoba’ya varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz esnasında Cordoba sokaklarını göreceğiz. Musevi Mahallesi,  Endülüs Evi (müze) ve tipik Endülüs sokakları, dünyanın en büyük camilerinden biri olan Mezquita’yı ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından geçmişi 400 yıl öncesine dayanan tarihi binadaki Bandolero Restaurant’ta öğle yemeğimizi alıyoruz.

Yemeğimizin ardından Arap kahvesinde kahvelerimizi yudumladıktan sonra bir başka büyüleyici şehir  Granada’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık olarak iki buçuk saat sürecek yolculuğumuzun ardından dünyanın en çok zeytin ağacının bulunduğu bölge olan Luque’den geçerek Granada’ya ulaşıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.

Konaklamamız Granada Melia Hotel’dedir.
https://www.melia.com/es/hoteles/espana/granada/melia-granada/index.html

 1. Gün Granada (4 Mayıs 2019 – Cumartesi)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Granada şehir turumuza başlıyoruz. Ardından şehre hakim bir tepede savunma kalesi ve saray olarak yapılmış Alhambra Sarayı'nı ziyaret ediyoruz. 5. Carlos Sarayı ile başlayacak olan turumuzda, şehrin uzun süren Arap geçmişinden kalan, duvarlarında kullanılan kırmızı renk ve damlarındaki kırmızı kiremitlerden dolayı kırmızı anlamına gelen Alhambra'da birbirleriyle bağlantılı sayısız odaları, salonları, avluları, fıskiyeli havuzları, çeşmeleri görülecektir. Aslanlar Avlusu’nun ilginç hikayesini, Alhambra’da geçmişte yaşanan entrikaları,tarihsel sürecini,siyasi gelişmeleri rehberimizden dinleyerek turumuzu tamamlıyoruz.
Gezimiz sonrası otelimize dönüyoruz.

Akşam yemeği için otelimizden ayrılıyoruz. Alhambra Sarayı manzaralı Las Tomasas Restaurant’ta akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından hep beraber çingene şovunu izlemeye gidiyoruz.

Konaklamamız Granada Melia Hotel’dedir.
https://www.melia.com/es/hoteles/espana/granada/melia-granada/index.html

 1. Gün Granada – Malaga - İstanbul (5 Mayıs –Pazar)

Kahvaltının ardından güzel şehir Granada’ya veda edip Malaga’ya doğru yola çıkıyoruz. Bir buçuk saat süren yolculuğun ardından Malaga’ya ulaşıp şehir varışımızla birlikte şehir turumuz yapıyoruz. Şehir turumuz sırasında Müslümanların yaşadığı dönemden kalan Alcazaba şehir kalıntıları, roma döneminden kalan tarihi tiyatro, Picasso’nun doğduğu ev ve daracık sokaklarıyla, mermer yer döşemeleriyle Malaga’yı keşfediyoruz.

Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşmanın ardından Malaga Havalimanı’na gitmek üzere şehirden ayrılıyoruz. Türk Havayolları’nın TK1304 sefer sayılı uçuşu saat 17:15’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Planlanan varış saatimiz 23:05’tir.

Hayat bir yolculuktur, başka seyahatlerde tekrar görüşmek dileğiyle…

 

İstanbul - Malaga, 30 Nisan Salı

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK1305

Turkish Airlines

Boeing 737-800 Dar gövde

08:30

İstanbul, Türkiye (IST)

Atatürk Havalimanı

12:10

Malaga, İspanya (AGP)

Malaga Costa Del Sol Havalimanı

4s 40d


Malaga - İstanbul, 5 Mayıs Pazar

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK1304

Turkish Airlines

Boeing 737-900 Dar gövde

17:55

Malaga, İspanya (AGP)

Malaga Costa Del Sol Havalimanı

23:05

İstanbul, Türkiye (IST)

Atatürk Havalimanı

4s 10d

 

 

Gezimize Dahil Hizmetler:

 • Programda belirtilen 4* (ve benzeri) otellerde oda kahvaltı konaklama
 • 3 Öğle yemeği
 • Alhambra Sarayı manzarasında akşam yemeği
 • Flamenco gösterisi eşliğinde akşam yemeği
 • Çingene Şovu
 • Fayton Turu
 • Alhambra Sarayı, Alcazar Sarayı, Ronda Arena girişi, Cordoba Cami girişi, Sevilla Katedral girişi ücretleri
 • Tarihi Ronda kasabası gezisi
 • Profesyonel ve yerel rehberlik hizmeti
 • Seyahat tutkunu Şah Yaycı ‘nın katılımı ve seyahat deneyimleriyle gezimizi renklendirecek .
 • Seyahat sigortası
 • İkramlar
 • Belirtilen tüm transferler


Gezi Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Gezi programında belirtilmeyen tüm yemekler
 • Türk Havayolları gidiş-dönüş uçak biletleri
 • Otellerde yapacağınız ekstra harcamalar
 • Çıkış harcı
 • Tüm şahsi harcamalar
 • Vize Ücreti

 

 

REHBERİMİZ: MEHMET ALİ OĞUZ

Mehmet Ali OĞUZ 1966 yılında İstanbul’da doğmuştur. Eğitimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi ve Paris Üniversitesi Turist Rehberliği bölümünde tamamlamıştır. İspanyolca, İngilizce, Fransızca, Portekizce dillerinde rehberlik yapmaktadır.
2000 yılında Aşkın Adresi Paris isimli kitabıyla, Türkiye’de yurtdışına yönelik ilk gezi kitabını yazan kişi olarak bilinir. Sonrasında 2006 yılında Renklerin Dansı İspanya, 2012 yılında Barcelona kitapları yayınlanmıştır. Bu sıralar tarihe damgasını vuran kişilerin hayatlarından kesitleri yansıtan Latin Postası adlı eserini yazmaktadır. Fotoğraf merakı onu ülkeler arası yolculuklara sürüklemiş, her kitabını da içeriğini anlattığı ülkede yazmayı tercih etmiştir.

MEHMET ALİ OĞUZ

Ali bey 1966 yılı İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi mezunu ve Paris Üniversitesi Turist Rehberliği mezunudur.

İspanyolca, İngilizce, Fransızca, Portekizce dillerinde rehberlik yapmaktadır. Yazdığı kitaplar ise; Renklerin Dansı İspanya, Barcelona, Aşkın Adresi Paris…

Satın Alma Formu

Fiyat
Adınız Soyadınız
Email Adresiniz
Telefon
Kişi Sayısı
T.C. Kimlik Numarası
ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1. SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER
Ticari Unvan: ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adres: Münir Nurettin Selçuk Cd. Yelken Sokak, Esenyalı Apt. No: 6/12 Kalamış / İstanbul
Telefon : 90 216 326 29 03
E-posta Adresi: info@sacred7travel.com

2. KONU
İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nun konusu;Müşteri’nin, aşağıda nitelik ve satış fiyatı belirtilen hizmetlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince bilgilendirilmesidir.

3. SÖZLEŞME KONUSU HİZMETİN TEMEL ÖZELLİKLERİ ve ÖDEME BİLGİLERİ
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com adresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama: ######## TL
KDV Dahil Fiyatı: ######## TL
Ara Toplam: ######## TL
Ödeme Şekli: Kredi Kartı ######## TL
Toplam (KDV Dahil): ######## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık (10 kişi üzeri katılım olduğunda), KDV, aksi belirtilmedikçe ulaşım ve öğle yemeği dahildir.

4. İFAYA İLİŞKİN TAAHHÜTLER VE KOŞULLAR
Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.

İşbu ön bilgilendirme formu, elektronik ortamda Müşteri tarafından okunarak kabul edildikten sonra tüketici sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir.

Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:
• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve genellikle içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.

Anne ve Çocuk gezilerimiz istisnadır
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimizde araçlarda su bulunmamaktadır.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5. HİZMETİN İFASI
Sipariş konusu hizmetin teslimatı için mesafeli satış sözleşmesinin elektronik ortamda onaylanmış olması ve bedelinin Müşteri’nin tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Müşteri’ye bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Müşteri’nin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.

Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri en geç Perşembe günü (18.30’a kadar) Müşteri’nin bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır.

6. ÖDEME ŞEKLİ
Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.

7. CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

8. İTİRAZ VE ŞİKAYETLERİN ÇÖZÜMLENMESİ
Müşteri, satın aldığı gezi ile ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

Müşteri, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan Müşteri’ler bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

9. GEÇERLILIK
Is bu Mesafeli Satışlar Ön Bilgilendirme Formundaki tüm açıklamalar ve bilgiler Müşteri'nin işbu formu internet ortamında onayladığı an itibari ile geçerlidir ve Müşteri tarafından www.sacred7travel.com web sitesinde elektronik ortamda okunup (ayrıca sisteme kayıtlı e-postasına iletilmiştir) teyidinden sonra Müşteri ve SATICI arasında bu bilgilendirme formu ile sitede yer alan ve ALICI tarafından kabul edilerek elektronik ortamda onaylanan sözleşme şartlarında sözleşme oluşacak ve ilgili hükümler saklı kalmak üzere tarafların sözleşmeden doğan ödeme ve teslim yükümlülüklerini yerine getirdikleri zamana kadar yürürlükte kalacaktır. Ön bilgilendirme formunun Müşteri tarafından onaylanması verilen siparişin ödeme yükümlülüğü anlamına gelmektedir.
MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1 SATICI
Ünvanı : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adresi : Münir Nurettin Selçuk Cd. Yelken Sokak, Esenyalı Apt. No: 6/12 Kalamış / İstanbul
Telefon : 90 216 326 29 03
E-posta Adresi : info@sacred7travel.com

Müşteri Hizmetleri:
1.2 ALICI
Adı Soyadı : ###########
T.C. Kimlik No : ###########
Adresi : ###########
Telefon : ###########
E-posta Adresi : ###########

MADDE 2 - KONU
İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin (“Sözleşme”) konusu, ALICI'nın www.sacred7travel.com.tr web sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen hizmetin satışı ve ifası ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU HİZMET
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, gezi rehberi, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com.tradresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama : ##########
KDV Dahil Fiyatı : ########## TL
Ara Toplam : ########### TL
Ödeme Şekli : Kredi Kartı
Toplam (KDV Dahil) : ########## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık dahildir.

MADDE 4 - CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

MADDE 5 - GENEL HÜKÜMLER
5.1 ALICI, www.sacred7travel.com.trweb sitesinde Sözleşme konusu hizmetin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata, ifanın gerçekleştirileceği süreye ve SATICI’nın tam ticari unvanı, açık adresi ve iletişim bilgilerine ilişkin ön bilgileri okuyup doğru ve eksiksiz bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini ve işbu Sözleşme’nin elektronik ortamda onayı ile beraber ödeme yükümlülüğünün doğduğunu bildiğini beyan eder. www.sacred7travel.com.trweb sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme formu ve satışa ilişkin fatura işbu Sözleşme’nin ayrılmaz parçalarıdır.
5.2 SATICI tarafından daha önce imzalanmış bulunan işbu iki nüsha Sözleşme ALICI tarafından ######### tarihinde imzalanarak kabul edilmiş ve bir nüshası Alıcı’nın elektronik posta adresine mail gönderilecektir.
5.3 Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.
5.4 Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.
5.5 Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:

• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• Adım Adım İstanbul® ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve yürüyüş içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5.6 SATICI, haklı bir sebebe dayanmak şartıyla, Sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan Alıcı’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir hizmet tedarik edebilir.
5.7 Sipariş konusu hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde SATICI bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde ALICI’ya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur.
5.8 Sözleşme konusu hizmetin ifası için işbu Sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI hizmetin ifası yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
5.9 Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Alıcı’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar
5.10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.
5.11 Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri Alıcı’nın bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır

MADDE 6 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAĞI HALLER
Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça tüketici, aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz.

Yönetmelik'in 15. Maddesinde sayılan sözleşmeler ve hizmetlerde cayma hakkı kullanılamaz.

MADDE 7 - BORÇLUNUN TEMERRÜDÜ
ALICI’nın temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. ALICI’nın temerrüdünün SATICI’nın kusurundan kaynaklandığı hallerde ALICI herhangi bir zarar ve ziyan talebini karşılamak mecburiyetinde olmayacaktır.

MADDE 8 - YETKİLİ MAHKEME
ALICI, satın aldığı hizmetlerle ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

ALICI, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, Tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan ALICI’lar bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

MADDE 9 - TÜKETİCİNİN HAKLARI
Ayıplı Hizmet
Hizmetin ayıplı ifa edildiği durumlarda Alıcı, hizmetin yeniden görülmesi, ayıp oranında bedelden indirim veya sözleşmeden dönme haklarından birini sağlayıcıya karşı kullanmakta serbesttir. Satıcı, Alıcının tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Seçimlik hakların kullanılması nedeniyle ortaya çıkan tüm masraflar Satıcı tarafından karşılanır.Alıcı , bu seçimlik haklarından biri ile birlikte Türk Borçlar Kanunu hükümleri uyarınca tazminat da talep edebilir.

Alıcının sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim hakkını seçtiği durumlarda, ödemiş olduğu bedelin tümü veya bedelden indirim yapılan tutar derhâl Alıcı’ya iade edilir.

Hizmetin yeniden görülmesinin seçildiği hâllerde, hizmetin niteliği ve Alıcı’nın bu hizmetten yararlanma amacı dikkate alındığında, makul sayılabilecek bir süre içinde ve tüketici için ciddi sorunlar doğurmayacak şekilde bu talep Satıcı tarafından yerine getirilir. Her hâlükârda bu süre talebin Satıcı’ya yöneltilmesinden itibaren otuz iş gününü geçemez. Aksi takdirde Alıcı diğer seçimlik haklarını kullanmakta serbesttir.


SATICI : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
ALICI : ###############
TARİH : ############