MERT TANER İLE BEYOĞLU TURU

  • Tarih: 12.05.2018
  • Fiyat: 195,00 TL
MERT TANER İLE BEYOĞLU TURU

Gezi Programı:

Hem Osmanlı’da hem de modern Türkiye’nin kuruluş yıllarında ilklerin mekanı , doğunun batıya açılan ilk kapısı olan Beyoğlu sokaklarındayız.

Bu kadim semt Pera , Beyoglu , Cadde-i Kebir, Istiklal olarak cağrılmış, Istanbul’da her daim batıyı yaşamış; bunu yaşarken havagazıyla aydınlatılan sokak lambalarından buz pateni pistine, çiçekçi dükkanlarından sinemalarına, modern otellerinden fotoğraf stüdyolarına Osmanlı Türkiye’sindeki bir çok ilklere mekan olmuştur.

Taksim meydanı Cumhuriyet anıtında buluşarak başlayacağımız turumuzda hem buranın bilinmeyen tarihini ve hikayelerini keşfedeceğiz, hem de özel noktalarda Beyoğlunun lezzetlerini tadacağız ..

 

Turdaki rotamız ;

Gezi Park, Cumhuriyet Anıtı, Maksem, Dingo’nun Ahırı, Fransız hastanesi, Surp Ohan Vospegeran Kilisesi ( icerisi de dahil ), Zambak Sokak, Fitas sineması, Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi ( icerisi ) , Zapyon Rum Kız Lisesi,  Beyoğlu Spor Kulübü, Afrika Han, Hasnun Galip Sok, Mis Sokak ve Balyanların Apartmanı, INCI’ de profiterole ve çay molası, Rumeli pasajı, Alkazar sineması, Saray sineması, Cercle d’Orient ( Büyük Klüb ), Şişmanoğlu Konağı, Anadolu Pasajı, Halep pasajı, Koçeoğlu Konağı ( Atlas Sineması ), Tokatlıyan Hoteli,  Çiçek pasajı ve Balikçılar Çarşısı, Nevizade ve Üç Yıldız Şekerleme sakızlı lokum tadımı , İngiliz Sarayı, Avrupa Pasaji

Öğle yemeği molası sonrasında Galatasaray Lisesi, Hazzapulo Pasajı, Anzavour pasajı, Olivo geçidi ve rejans, Mısır Apt, St. Antuan Kilisesi, Casa Garibaldi, Kallavi Sokak, High School, Hollanda Sarayı, Dutch Sapeli,  St. Maria Drapis Kilisesi, Suriye pasajı, Lebon Pastanesi ( Christmas Cake tadımı ), Asmalı Mescit, Botter Apt, İsveç Sarayı,  Alman lisesi, Kırım Anglikan Kilisesi, Galata Kulesi

 

Programa Dahil Olan Hizmetler

  • Rehberlik Hizmeti
  • Kulaklık Hizmeti
  • Tüm Giriş ve Bağışlar
  • Öğle Yemeği
  • İnci Profiterol’de ikramlar

 

Programa Dahil Olmayan Hizmetler

  • Kişisel harcamalar