MERT TANER İLE BEYOĞLU'NDAN GALATA'YA İSTANBUL

  • Tarih: 09.02.2019
  • Fiyat: 205,00 TL
MERT TANER İLE BEYOĞLU'NDAN GALATA'YA İSTANBUL

Gezi Programı:

Hem Osmanlı’da hem de modern Türkiye’nin kuruluş yıllarında ilklerin mekanı ,doğunun batıya açılan ilk kapısı olan Beyoğlu sokaklarındayız.

Bu kadim semt Pera , Beyoglu , Cadde-i Kebir, Istiklal olarak cağrılmış, Istanbul’da her daim batıyı yaşamış; bunu yaşarken havagazıyla aydınlatılan sokak lambalarından buz pateni pistine, çiçekçi dükkanlarından sinemalarına, modern otellerinden fotoğraf stüdyolarına Osmanlı Türkiye’sindeki bir çok ilklere mekan olmuştur.

Taksim meydanı Cumhuriyet anıtında buluşarak başlayacağımız turumuzda hem buranın bilinmeyen tarihini ve hikayelerini keşfedeceğiz, hem de özel noktalarda Beyoğlunun lezzetlerini tadacağız ..

Turdaki rotamız ;

Gezi Park, Cumhuriyet Anıtı, Maksem, Dingo’nun Ahırı, Fransız hastanesi, Surp Ohan Vospegeran Kilisesi ( icerisi de dahil ), Zambak Sokak, Fitas sineması, Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi ( icerisi ) , Zapyon Rum Kız Lisesi, Beyoğlu Spor Kulübü, Afrika Han, Hasnun Galip Sok, Mis Sokak ve Balyanların Apartmanı, INCI’ de profiterole ve çay molası, Rumeli pasajı, Alkazar sineması, Saray sineması, Cercle d’Orient ( Büyük Klüb ), Şişmanoğlu Konağı, Anadolu Pasajı, Halep pasajı, Koçeoğlu Konağı ( Atlas Sineması ), Tokatlıyan Hoteli, Çiçek pasajı ve Balikçılar Çarşısı, Nevizade ve Üç Yıldız Şekerleme sakızlı lokum tadımı , İngiliz Sarayı, Avrupa Pasaji

Öğle yemeği molası sonrasında Galatasaray Lisesi, Hazzapulo Pasajı, Anzavour pasajı, Olivo geçidi ve rejans, Mısır Apt, St. Antuan Kilisesi, Casa Garibaldi, Kallavi Sokak, High School, Hollanda Sarayı, Dutch Sapeli, St. Maria Drapis Kilisesi, Suriye pasajı, Lebon Pastanesi ( Christmas Cake tadımı ), Asmalı Mescit, Botter Apt, İsveç Sarayı, Alman lisesi, Kırım Anglikan Kilisesi, Galata Kulesi

Programa Dahil Olan Hizmetler

 MERT TANER Rehberlik Hizmeti
 Tüm Giriş ve Bağışlar
 Ogle yemeği Menüsü


Programa Dahil Olmayan Hizmetler
 Kişisel harcamalar

MERT TANER

Buram buram Girit kokan bir evde doğdum İzmir’de.. Cocukluk yıllarım Çeşme Kalesiyle Ilıca plajlarının yakınındaki anason tarlalarında geçti. Ilkokulu bitirir bitirmez İzmir Kemeraltında çıraklık macerama başladım. Öğrendiğim 30-40 ingilizce kelimeyle gelen turistlere gönüllü rehberlik yapıyor,  sonrada komsumuzun derici dükkanına götürerek harçlığımı kazanıyordum.  Lise dönemlerimde 30 kelime 500 lere ulaşş, artık Homeros, Efes, Smyrna uzmanı, adeta Izmir Kuyumcular Çarşısının en populer şehir rehberi olmuştum. Boğaziçi Üniversitesindeki geçirdiğim 6 yıl ise bana sadece Işletme Bölümü diploması değil, inanılmaz bir gezme, gezip yerinde tecrübe etme kültürü ve araştırabilme yetisi kattı.

Üniversite yıllarında Kürek Milli takımı sporcusu olarak Avrupa’nın bir cok  özel şehrini gezip keşfetme imkanı buldum. Bu dönemde ülkemizde yapılan uluslararasi bir yarişma sonrasında sporcuları Istanbul Tarihi yarımadasinda dolaştırarak rehberlik mesleğine bir kez daha adım attım ve bir daha asla bırakmadım.

Rehberlik mesleğine sadece tek bir pencereden bakmadım. Dağlarda, yaylalarda da liderlik yaptım, tarihin ve mimarinin göbeğinde de. Doğa ve macera turlarında, doğanın kendisine ve kurallarına saygı duymayı, mimarlığın ağırlıklı olduğu yürüyüş turlarında ince detayları keşfetmeyi öğrendim. Zamanla yaş kemale ermeye başladığında Dini Mimari ve Dinler Tarihi, ilgi alanıma girmeye başladi. Okuyup araştırdıkça aslında ne kadar derin ve uçsuz bucaksız bir konu olduğunu keşfettim. Anadolunun dinlerin diyarı, bir çok inancın ana vatanı olduğunu gördüm, bunu da gezgin konuklarımla hep gururla paylaştım.

Gezilerimde bazen Hollywood yıldızlarına ( Tom Hanks, Chris Nolan ), bazen ünlü işadamlarına ( Alan Greenspan, Paul Allen ) ve modacılara ( Calvin Klein ) eşlik ettim, bazen de Guneydoğu Bölgemizden gelmiş öğrenci gruplarına gönüllü olarak. Bilginin, kültürlerin ve lezzetlerin her zaman paylaşılmasına inanmişımdır ve bu yaşam felsefem olmuştur.
Bu turumuzu satın almak için lütfen aşağıda yer alan numaralardan bizimle irtibata geçiniz.
90 216 326 29 03