MUHTEŞEM MANZARALARI, LEZZETLİ MEKÂNLARI VE RENKLİ KÖŞELERİYLE; İTALYA?NIN TATİL ADASI SİCİLYA

 • Tarih: 18.09.2019 - 22.09.2019
 • Fiyat: 1.990,00 EUR
 • Tek Kişilik Fiyat: 2.380,00 EUR
 • Not: * UÇAK BİLETİ HARİÇ
MUHTEŞEM MANZARALARI, LEZZETLİ MEKÂNLARI VE RENKLİ KÖŞELERİYLE; İTALYA?NIN TATİL ADASI SİCİLYA

Gezi Programı:

 

 1. Gün İstanbul – Catania – Taormina / 18 Eylül 2019, Çarşamba

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı’nda 03.30’da buluşuyoruz. Pasaport ve bilet işlemlerimizin ardından, TK1393 sefer sayılı uçuş ile saat 06.45’te Katanya’ya hareket ediyoruz. Katanya Havalimanı’na yerel saat ile 08.10’da varışımızda, bizi bekleyen özel aracımız ile adanın en güzel şehirlerinden biri olan Taormina’ya doğru yola çıkıyoruz.

Kayalıkların tepesine konumlanmış Sicilya’nın incisi Taormina’ya varışımız ve otele yerleşmemizin ardından, yürüyüş turumuzu gerçekleştiriyoruz.

Yürüyüşümüz Taormina’nın tarihi şehir kapısı olan Porta Messina'dan başlıyor. 13. yüzyıldan kalma bir katedrali ziyaret edecek ve dar sokaklardan geçeceğiz. MÖ 2.YY'da Yunanlılar tarafından kurulan ve daha sonra Romalılar tarafından yeniden inşa edilen, Taormina'nın en ünlü ve en iyi korunmuş anıtı, Greko-Romen tiyatrosunu ziyaret edeceğiz. Tiyatro, arka planda Etna Yanardağı ve İyonya Denizi'nin muhteşem panoramik manzarası ile bizi kendisine hayran bırakacak. Ardından, Taormina’nın en meşhur dondurmacısına giderek en lezzetli İtalyan gelatolarının tadını çıkaracağız.

Öğle yemeğimiz gezimiz sırasında La Piazzetta Restaurant’ta.

Akşam yemeğimiz Villa Antonio Restaurant’ta. www.villaantonio.it

Konaklamamız 4* Hotel Monte Tauro’da.

 

 1. Gün Taormina – Etna – Taormina / 19 Eylül 2019, Perşembe

Oteldeki kahvaltının ardından, Etna Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Avrupa’nın en yüksek yanardağının ürkütücü manzarası, katılaşmış lav nehirleri, kraterler, lav mağaraları, doğa parkurları, kırsalın ve denizin çarpıcı manzaralarını keşfedeceğiz. Hala aktif olan bu yanardağda kaydedilen ilk patlama M.Ö. 1500’deydi. Daha yakın zamanlarda, 1910'da ve 1928'de şiddetli patlamaların yaşandığı bu yerde 2012'den bu yana devam eden sayısız patlama yaşandı.

Gezimizin ardından, Etna Dağı'nın eteğindeki en güzel üzüm bağlarından birini ziyaret edeceğiz. Etna'nın, deniz seviyesinden 900 metre yükseklikte ve verimli volkanik topraklarda olması nedeniyle, şarapları karakteristik bir tada sahiptir. Sicilya ziyareti bu nedenle şarap tadımı olmadan tamamlanmış sayılmaz. Keyifle şarap tadımının ve hafif bir öğle yemeğinin ardından otele transferimiz yapılıyor.

Akşam serbest saatler, dilerseniz Taormina sokaklarında gece turu yapabilirsiniz.

Konaklamamız 4* Hotel Monte Tauro’da.

 

 1. Gün Taormina – Cefalu – Corleone – Palermo / 20 Eylül 2019, Cuma

Oteldeki kahvaltının ardından, yaşamın 1131 yılında başladığı, UNESCO koruması altındaki Cefalu’ya hareket ediyoruz. Burada bizi, profesyonel rehberimiz eşliğinde otantik kaldırım taşlarıyla kaplı dar sokaklar, birçok kilise, meydanlar, eski bir hamam ve pitoresk evlerle dolu bir yürüyüş rotası bekliyor. Beyaz kumlu plajlar, etkileyici Norman Katedrali ve güzel mavi deniz arasındaki birleşim, Cefalù'yi eşsiz bir yer haline getiriyor.

Öğle yemeğimiz; nefis bahçeli şık bir Sicilya restoranı olan, Godfather Filminden ilham almış Ristorante Al Capone’da. www.cefalu.website/it/ristoranti/al-capone/itm/252/

Lezzetli İtalyan yemeklerini tattıktan sonra “Baba” Don Vito Corleone’nin doğduğu ve ismini aldığı Corleone kasabasına doğru yola çıkıyoruz. Don Vito Corleone’nin doğup büyüdüğü bu köy, filmin de etkisiyle mafya denince akla ilk Sicilya’nın gelmesinde şüphesiz büyük bir paya sahip. Godfather filmindeki yerinin yanı sıra üzüm bağları ve şaraplarıyla da ün kazanmış olan bu sakin köydeki ilk durağımız Anti Mafya Müzesi (CIDMA) olacak.  Ardından Palermo’ya doğru hareket ediyoruz.

Varışımızda, otelimizde dinlenmek ve şahsi aktiviteleriniz için serbest saatler..

Konaklamamız  4* Giardino Inglese Hotel’de.

 

 1. Gün Palermo – Monreale – Catania / 21 Eylül 2019, Cumartesi

Oteldeki kahvaltı ve çıkış işlemlerinin ardından, batı ve doğu etkilerinin benzersiz birleşimi ile Normanlar ve Araplar tarafından farklı zamanlarda yönetilen Palermo şehrini keşfediyoruz. Arap-Norman-Bizans tarzının en güzel örneği olan 12. yüzyıldan kalma Palatine Şapeli, 1185 yılında inşasına başlanan Palermo Katedrali ve Bizans Bazilikası’nın görkemli mimarisine tanık olacak, Capo sokak pazarını ziyaret edeceğiz.

Bir sonraki durağımız, renk renk tezgâhlar ve insanlarla dolu, en eski ve en canlı pazarlardan olan Mercato Di Ballaro. Ardından, şehre 7 km mesafede yer alan güzel vadi Conca D’ora’ya bakan Monreale kasabasına gidiyoruz. 12. yüzyılda inşa edilmiş, Norman mimarisinin en büyük örneklerinden biri, eski ve yeni Ahit’ten hikâyeler anlatan paha biçilemez mozaiklere sahip dünyaca ünlü Duomo’yu göreceğiz.

Öğle yemeği için verilen molanın ardından, Katanya’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben otelde dinlenme ve kişisel aktiviteleriniz için serbest saatler.

Konaklamamız 4* Villa Del Bosco’da.

 

 1. Catania – İstanbul / 22 Eylül 2019, Pazar

Oteldeki kahvaltı ve çıkış işlemlerimizin ardından, Katanya şehir gezisi yapıyoruz. Modern ve gelenekselin karışımı olan Katanya, MÖ 729’da Chalkis'li Yunan yerleşimciler tarafından kurulmuş. 1692 yılında neredeyse tüm doğu kıyılarını tahrip eden Etna yanardağı patlaması nedeniyle, Barok tarzdaki çoğu şehir gibi yeniden inşa edildi. Şehrin lav taşından yapılması nedeniyle Katanya bazen 'Kara şehir' olarak da adlandırılır. Rehberimiz eşliğinde Katanya’nın dar sokaklarını keşfe çıkacak ve şehrin en güzel yerlerinde fotoğraflar çekeceğiz.

Öğle yemeği, alışveriş ve kişisel aktiviteleriniz için verilen serbest zamanın ardından, Katanya Havalimanına transferimiz yapılıyor. TK1396 sefer sayılı uçuş ile saat 19.45’te İstanbul’a hareket ediyoruz ve 22.55’te İstanbul’a hoş geldiniz.

 

Hayat bir yolculuktur..

Bir sonraki yolculuğunuzda tekrar görüşmek dileğiyle..

 

 

UÇUŞ BİLGİLERİ

 

İstanbul – Katanya / 18 Eylül 2019, Çarşamba

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK1393

Economy Promosyon (L)

Turkish Airlines

Boeing 737-800Dar gövde

06:45

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

08:10

Katanya, İtalya (CTA)

Katanya Fontanarossa Havalimanı

2s 25d

 

Katanya – İstanbul / 22 Eylül 2019, Pazar

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK1396

Economy Promosyon (V)

Turkish Airlines

Boeing 737-900Dar gövde

19:45

Katanya, İtalya (CTA)

Katanya Fontanarossa Havalimanı

22:55

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

2s 10d

 

 

OTELLERİMİZ

Taormina

Hotel Monte Tauro 4*

https://www.eurostarshotels.it/eurostars-monte-tauro.html

Palermo

Hotel Giardino Inglese 4*

http://www.hotelgiardinoinglese.it/

Catania

 Villa Del Bosco 4*

http://www.hotelvdbnext.it/

 

GEZİ ÜCRETİMİZ

İki kişilik Odada kişi başı fiyatımız

1.990 Euro

Tek kişilik Odada konaklama farkı

390 EuroGEZİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Belirtilen otellerde oda kahvaltı konaklama
 • Hotel Monte Tauro 4* ( Taormina, 2 gece )
 • Giardino Inglese Hotel 4* ( Palermo, 1 gece )
 • Villa Del Bosco 4* ( Catania, 1 gece )
 • Programda bulunan transferler
 • Şehir gezileri
 • Taormina
 • Cefalu
 • Carleone
 • Palermo
 • Catania
 • Monreale
 • Giriş ücretleri
 • Anti Mafya Müzesi
 • Monreale Katedrali
 • 3 öğle yemeği
 • 1 akşam yemeği
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Profesyonel Sacred7 Rehberlik hizmeti

 

 GEZİMİZE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları gidiş-dönüş uçak biletleri
 • Yapılacak şahsi harcamalar
 • Vize
 • Yurt dışı çıkış harcıSatın Alma Formu

Fiyat
Adınız Soyadınız
Email Adresiniz
Telefon
Kişi Sayısı
T.C. Kimlik Numarası
ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1. SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER
Ticari Unvan: ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adres: Münir Nurettin Selçuk Cd. Yelken Sokak, Esenyalı Apt. No: 6/12 Kalamış / İstanbul
Telefon : 90 216 326 29 03
E-posta Adresi: info@sacred7travel.com

2. KONU
İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nun konusu;Müşteri’nin, aşağıda nitelik ve satış fiyatı belirtilen hizmetlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince bilgilendirilmesidir.

3. SÖZLEŞME KONUSU HİZMETİN TEMEL ÖZELLİKLERİ ve ÖDEME BİLGİLERİ
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com adresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama: ######## TL
KDV Dahil Fiyatı: ######## TL
Ara Toplam: ######## TL
Ödeme Şekli: Kredi Kartı ######## TL
Toplam (KDV Dahil): ######## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık (10 kişi üzeri katılım olduğunda), KDV, aksi belirtilmedikçe ulaşım ve öğle yemeği dahildir.

4. İFAYA İLİŞKİN TAAHHÜTLER VE KOŞULLAR
Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.

İşbu ön bilgilendirme formu, elektronik ortamda Müşteri tarafından okunarak kabul edildikten sonra tüketici sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir.

Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:
• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve genellikle içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.

Anne ve Çocuk gezilerimiz istisnadır
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimizde araçlarda su bulunmamaktadır.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5. HİZMETİN İFASI
Sipariş konusu hizmetin teslimatı için mesafeli satış sözleşmesinin elektronik ortamda onaylanmış olması ve bedelinin Müşteri’nin tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Müşteri’ye bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Müşteri’nin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.

Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri en geç Perşembe günü (18.30’a kadar) Müşteri’nin bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır.

6. ÖDEME ŞEKLİ
Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.

7. CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

8. İTİRAZ VE ŞİKAYETLERİN ÇÖZÜMLENMESİ
Müşteri, satın aldığı gezi ile ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

Müşteri, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan Müşteri’ler bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

9. GEÇERLILIK
Is bu Mesafeli Satışlar Ön Bilgilendirme Formundaki tüm açıklamalar ve bilgiler Müşteri'nin işbu formu internet ortamında onayladığı an itibari ile geçerlidir ve Müşteri tarafından www.sacred7travel.com web sitesinde elektronik ortamda okunup (ayrıca sisteme kayıtlı e-postasına iletilmiştir) teyidinden sonra Müşteri ve SATICI arasında bu bilgilendirme formu ile sitede yer alan ve ALICI tarafından kabul edilerek elektronik ortamda onaylanan sözleşme şartlarında sözleşme oluşacak ve ilgili hükümler saklı kalmak üzere tarafların sözleşmeden doğan ödeme ve teslim yükümlülüklerini yerine getirdikleri zamana kadar yürürlükte kalacaktır. Ön bilgilendirme formunun Müşteri tarafından onaylanması verilen siparişin ödeme yükümlülüğü anlamına gelmektedir.
MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1 SATICI
Ünvanı : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adresi : Münir Nurettin Selçuk Cd. Yelken Sokak, Esenyalı Apt. No: 6/12 Kalamış / İstanbul
Telefon : 90 216 326 29 03
E-posta Adresi : info@sacred7travel.com

Müşteri Hizmetleri:
1.2 ALICI
Adı Soyadı : ###########
T.C. Kimlik No : ###########
Adresi : ###########
Telefon : ###########
E-posta Adresi : ###########

MADDE 2 - KONU
İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin (“Sözleşme”) konusu, ALICI'nın www.sacred7travel.com.tr web sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen hizmetin satışı ve ifası ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU HİZMET
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, gezi rehberi, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com.tradresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama : ##########
KDV Dahil Fiyatı : ########## TL
Ara Toplam : ########### TL
Ödeme Şekli : Kredi Kartı
Toplam (KDV Dahil) : ########## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık dahildir.

MADDE 4 - CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

MADDE 5 - GENEL HÜKÜMLER
5.1 ALICI, www.sacred7travel.com.trweb sitesinde Sözleşme konusu hizmetin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata, ifanın gerçekleştirileceği süreye ve SATICI’nın tam ticari unvanı, açık adresi ve iletişim bilgilerine ilişkin ön bilgileri okuyup doğru ve eksiksiz bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini ve işbu Sözleşme’nin elektronik ortamda onayı ile beraber ödeme yükümlülüğünün doğduğunu bildiğini beyan eder. www.sacred7travel.com.trweb sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme formu ve satışa ilişkin fatura işbu Sözleşme’nin ayrılmaz parçalarıdır.
5.2 SATICI tarafından daha önce imzalanmış bulunan işbu iki nüsha Sözleşme ALICI tarafından ######### tarihinde imzalanarak kabul edilmiş ve bir nüshası Alıcı’nın elektronik posta adresine mail gönderilecektir.
5.3 Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.
5.4 Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.
5.5 Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:

• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• Adım Adım İstanbul® ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve yürüyüş içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5.6 SATICI, haklı bir sebebe dayanmak şartıyla, Sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan Alıcı’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir hizmet tedarik edebilir.
5.7 Sipariş konusu hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde SATICI bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde ALICI’ya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur.
5.8 Sözleşme konusu hizmetin ifası için işbu Sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI hizmetin ifası yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
5.9 Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Alıcı’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar
5.10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.
5.11 Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri Alıcı’nın bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır

MADDE 6 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAĞI HALLER
Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça tüketici, aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz.

Yönetmelik'in 15. Maddesinde sayılan sözleşmeler ve hizmetlerde cayma hakkı kullanılamaz.

MADDE 7 - BORÇLUNUN TEMERRÜDÜ
ALICI’nın temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. ALICI’nın temerrüdünün SATICI’nın kusurundan kaynaklandığı hallerde ALICI herhangi bir zarar ve ziyan talebini karşılamak mecburiyetinde olmayacaktır.

MADDE 8 - YETKİLİ MAHKEME
ALICI, satın aldığı hizmetlerle ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

ALICI, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, Tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan ALICI’lar bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

MADDE 9 - TÜKETİCİNİN HAKLARI
Ayıplı Hizmet
Hizmetin ayıplı ifa edildiği durumlarda Alıcı, hizmetin yeniden görülmesi, ayıp oranında bedelden indirim veya sözleşmeden dönme haklarından birini sağlayıcıya karşı kullanmakta serbesttir. Satıcı, Alıcının tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Seçimlik hakların kullanılması nedeniyle ortaya çıkan tüm masraflar Satıcı tarafından karşılanır.Alıcı , bu seçimlik haklarından biri ile birlikte Türk Borçlar Kanunu hükümleri uyarınca tazminat da talep edebilir.

Alıcının sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim hakkını seçtiği durumlarda, ödemiş olduğu bedelin tümü veya bedelden indirim yapılan tutar derhâl Alıcı’ya iade edilir.

Hizmetin yeniden görülmesinin seçildiği hâllerde, hizmetin niteliği ve Alıcı’nın bu hizmetten yararlanma amacı dikkate alındığında, makul sayılabilecek bir süre içinde ve tüketici için ciddi sorunlar doğurmayacak şekilde bu talep Satıcı tarafından yerine getirilir. Her hâlükârda bu süre talebin Satıcı’ya yöneltilmesinden itibaren otuz iş gününü geçemez. Aksi takdirde Alıcı diğer seçimlik haklarını kullanmakta serbesttir.


SATICI : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
ALICI : ###############
TARİH : ############