MUHTEŞEM MANZARALARI, LEZZETLİ MEKÂNLARI VE RENKLİ KÖŞELERİYLE; İTALYA?NIN TATİL ADASI SİCİLYA

 • Tarih: 18.09.2019 - 22.09.2019
 • Fiyat: 1.990,00 EUR
 • Tek Kişilik Fiyat: 2.380,00 EUR
 • Not: * UÇAK BİLETİ HARİÇ
MUHTEŞEM MANZARALARI, LEZZETLİ MEKÂNLARI VE RENKLİ KÖŞELERİYLE; İTALYA?NIN TATİL ADASI SİCİLYA

Gezi Programı:

 

 1. Gün İstanbul – Catania – Taormina / 18 Eylül 2019, Çarşamba

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı’nda 03.30’da buluşuyoruz. Pasaport ve bilet işlemlerimizin ardından, TK1393 sefer sayılı uçuş ile saat 06.45’te Katanya’ya hareket ediyoruz. Katanya Havalimanı’na yerel saat ile 08.10’da varışımızda, bizi bekleyen özel aracımız ile adanın en güzel şehirlerinden biri olan Taormina’ya doğru yola çıkıyoruz.

Kayalıkların tepesine konumlanmış Sicilya’nın incisi Taormina’ya varışımız ve otele yerleşmemizin ardından, yürüyüş turumuzu gerçekleştiriyoruz.

Yürüyüşümüz Taormina’nın tarihi şehir kapısı olan Porta Messina'dan başlıyor. 13. yüzyıldan kalma bir katedrali ziyaret edecek ve dar sokaklardan geçeceğiz. MÖ 2.YY'da Yunanlılar tarafından kurulan ve daha sonra Romalılar tarafından yeniden inşa edilen, Taormina'nın en ünlü ve en iyi korunmuş anıtı, Greko-Romen tiyatrosunu ziyaret edeceğiz. Tiyatro, arka planda Etna Yanardağı ve İyonya Denizi'nin muhteşem panoramik manzarası ile bizi kendisine hayran bırakacak. Ardından, Taormina’nın en meşhur dondurmacısına giderek en lezzetli İtalyan gelatolarının tadını çıkaracağız.

Öğle yemeğimiz gezimiz sırasında La Piazzetta Restaurant’ta.

Akşam yemeğimiz Villa Antonio Restaurant’ta. www.villaantonio.it

Konaklamamız 4* Hotel Monte Tauro’da.

 

 1. Gün Taormina – Etna – Taormina / 19 Eylül 2019, Perşembe

Oteldeki kahvaltının ardından, Etna Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Avrupa’nın en yüksek yanardağının ürkütücü manzarası, katılaşmış lav nehirleri, kraterler, lav mağaraları, doğa parkurları, kırsalın ve denizin çarpıcı manzaralarını keşfedeceğiz. Hala aktif olan bu yanardağda kaydedilen ilk patlama M.Ö. 1500’deydi. Daha yakın zamanlarda, 1910'da ve 1928'de şiddetli patlamaların yaşandığı bu yerde 2012'den bu yana devam eden sayısız patlama yaşandı.

Gezimizin ardından, Etna Dağı'nın eteğindeki en güzel üzüm bağlarından birini ziyaret edeceğiz. Etna'nın, deniz seviyesinden 900 metre yükseklikte ve verimli volkanik topraklarda olması nedeniyle, şarapları karakteristik bir tada sahiptir. Sicilya ziyareti bu nedenle şarap tadımı olmadan tamamlanmış sayılmaz. Keyifle şarap tadımının ve hafif bir öğle yemeğinin ardından otele transferimiz yapılıyor.

Akşam serbest saatler, dilerseniz Taormina sokaklarında gece turu yapabilirsiniz.

Konaklamamız 4* Hotel Monte Tauro’da.

 

 1. Gün Taormina – Cefalu – Corleone – Palermo / 20 Eylül 2019, Cuma

Oteldeki kahvaltının ardından, yaşamın 1131 yılında başladığı, UNESCO koruması altındaki Cefalu’ya hareket ediyoruz. Burada bizi, profesyonel rehberimiz eşliğinde otantik kaldırım taşlarıyla kaplı dar sokaklar, birçok kilise, meydanlar, eski bir hamam ve pitoresk evlerle dolu bir yürüyüş rotası bekliyor. Beyaz kumlu plajlar, etkileyici Norman Katedrali ve güzel mavi deniz arasındaki birleşim, Cefalù'yi eşsiz bir yer haline getiriyor.

Öğle yemeğimiz; nefis bahçeli şık bir Sicilya restoranı olan, Godfather Filminden ilham almış Ristorante Al Capone’da. www.cefalu.website/it/ristoranti/al-capone/itm/252/

Lezzetli İtalyan yemeklerini tattıktan sonra “Baba” Don Vito Corleone’nin doğduğu ve ismini aldığı Corleone kasabasına doğru yola çıkıyoruz. Don Vito Corleone’nin doğup büyüdüğü bu köy, filmin de etkisiyle mafya denince akla ilk Sicilya’nın gelmesinde şüphesiz büyük bir paya sahip. Godfather filmindeki yerinin yanı sıra üzüm bağları ve şaraplarıyla da ün kazanmış olan bu sakin köydeki ilk durağımız Anti Mafya Müzesi (CIDMA) olacak.  Ardından Palermo’ya doğru hareket ediyoruz.

Varışımızda, otelimizde dinlenmek ve şahsi aktiviteleriniz için serbest saatler..

Konaklamamız  4* Giardino Inglese Hotel’de.

 

 1. Gün Palermo – Monreale – Catania / 21 Eylül 2019, Cumartesi

Oteldeki kahvaltı ve çıkış işlemlerinin ardından, batı ve doğu etkilerinin benzersiz birleşimi ile Normanlar ve Araplar tarafından farklı zamanlarda yönetilen Palermo şehrini keşfediyoruz. Arap-Norman-Bizans tarzının en güzel örneği olan 12. yüzyıldan kalma Palatine Şapeli, 1185 yılında inşasına başlanan Palermo Katedrali ve Bizans Bazilikası’nın görkemli mimarisine tanık olacak, Capo sokak pazarını ziyaret edeceğiz.

Bir sonraki durağımız, renk renk tezgâhlar ve insanlarla dolu, en eski ve en canlı pazarlardan olan Mercato Di Ballaro. Ardından, şehre 7 km mesafede yer alan güzel vadi Conca D’ora’ya bakan Monreale kasabasına gidiyoruz. 12. yüzyılda inşa edilmiş, Norman mimarisinin en büyük örneklerinden biri, eski ve yeni Ahit’ten hikâyeler anlatan paha biçilemez mozaiklere sahip dünyaca ünlü Duomo’yu göreceğiz.

Öğle yemeği için verilen molanın ardından, Katanya’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben otelde dinlenme ve kişisel aktiviteleriniz için serbest saatler.

Konaklamamız 4* Villa Del Bosco’da.

 

 1. Catania – İstanbul / 22 Eylül 2019, Pazar

Oteldeki kahvaltı ve çıkış işlemlerimizin ardından, Katanya şehir gezisi yapıyoruz. Modern ve gelenekselin karışımı olan Katanya, MÖ 729’da Chalkis'li Yunan yerleşimciler tarafından kurulmuş. 1692 yılında neredeyse tüm doğu kıyılarını tahrip eden Etna yanardağı patlaması nedeniyle, Barok tarzdaki çoğu şehir gibi yeniden inşa edildi. Şehrin lav taşından yapılması nedeniyle Katanya bazen 'Kara şehir' olarak da adlandırılır. Rehberimiz eşliğinde Katanya’nın dar sokaklarını keşfe çıkacak ve şehrin en güzel yerlerinde fotoğraflar çekeceğiz.

Öğle yemeği, alışveriş ve kişisel aktiviteleriniz için verilen serbest zamanın ardından, Katanya Havalimanına transferimiz yapılıyor. TK1396 sefer sayılı uçuş ile saat 19.45’te İstanbul’a hareket ediyoruz ve 22.55’te İstanbul’a hoş geldiniz.

 

Hayat bir yolculuktur..

Bir sonraki yolculuğunuzda tekrar görüşmek dileğiyle..

 

 

UÇUŞ BİLGİLERİ

 

İstanbul – Katanya / 18 Eylül 2019, Çarşamba

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK1393

Economy Promosyon (L)

Turkish Airlines

Boeing 737-800Dar gövde

06:45

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

08:10

Katanya, İtalya (CTA)

Katanya Fontanarossa Havalimanı

2s 25d

 

Katanya – İstanbul / 22 Eylül 2019, Pazar

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK1396

Economy Promosyon (V)

Turkish Airlines

Boeing 737-900Dar gövde

19:45

Katanya, İtalya (CTA)

Katanya Fontanarossa Havalimanı

22:55

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

2s 10d

 

 

OTELLERİMİZ

Taormina

Hotel Monte Tauro 4*

https://www.eurostarshotels.it/eurostars-monte-tauro.html

Palermo

Hotel Giardino Inglese 4*

http://www.hotelgiardinoinglese.it/

Catania

 Villa Del Bosco 4*

http://www.hotelvdbnext.it/

 

GEZİ ÜCRETİMİZ

İki kişilik Odada kişi başı fiyatımız

1.990 Euro

Tek kişilik Odada konaklama farkı

390 EuroGEZİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Belirtilen otellerde oda kahvaltı konaklama
 • Hotel Monte Tauro 4* ( Taormina, 2 gece )
 • Giardino Inglese Hotel 4* ( Palermo, 1 gece )
 • Villa Del Bosco 4* ( Catania, 1 gece )
 • Programda bulunan transferler
 • Şehir gezileri
 • Taormina
 • Cefalu
 • Carleone
 • Palermo
 • Catania
 • Monreale
 • Giriş ücretleri
 • Anti Mafya Müzesi
 • Monreale Katedrali
 • 3 öğle yemeği
 • 1 akşam yemeği
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Profesyonel Sacred7 Rehberlik hizmeti

 

 GEZİMİZE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları gidiş-dönüş uçak biletleri
 • Yapılacak şahsi harcamalar
 • Vize
 • Yurt dışı çıkış harcı