MURAT YANKI İLE TROYA MÜZESİ

  • Tarih: 16.04.2019 - 17.04.2019
  • Fiyat: 1820,00 TL
  • Tek Kişilik Fiyat: 2310,00 TL
MURAT YANKI İLE TROYA MÜZESİ

Gezi Programı:

1.Gün: İstanbul - Çanakkale 

 
Değerli sanatsever dostlarımız ile saat 07:00’da buluşuyor ve Çanakkale’ye doğru yola çıkıyoruz. 5 saatlik yolculuğumuz sonunda feribotla Gelibolu'dan Lapseki'ye geçtikten sonra öğlen yemeğimizi Çanakkale'de Yalova Moda Restaurant'ta yiyor ve ardından yarım saat süren yolculukla Troya Antik Kentine ulaşıyoruz. Murat Yankı’nın rehberliğinde Antik kenti geziyoruz. 2018 yılında Troya’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne kabulünün 20. yıldönümüne özel açılmış olan Troya Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Yaklaşık 1.5 saatlik yolculuğumuz sonrasında otele varıyoruz. Seçkin Pirim’in “Cennetin Kapısı”, New York'lu hiperrealist sanatçı Carole Feurman, insan bedeni üzerine çalıştığı eserleriyle ünlü Koreli sanatçı Seo Young Deck gibi birçok eşsiz sanatçının çağdaş eserlerini hem iç mekanda hem de açık hava heykel bahçesinde de keşfedebileceğiniz unutulmaz bir sanat deneyimi yaşatacak Porta Caeli bağları içerisinde yer alan otelimizde dinleniyoruz. Usta şeflerin elinden eşsiz bir damak zevki ve unutulmaz bir gastronomi serüveni yaşatacak gurme mutfağı özelliğine sahip otelimizde akşam yemeğimizi yiyoruz.


2.Gün: Eceabat - Hotel Caeli
 
Ekolojik Caeli Bahçesinde yetişen meyve ve sebzeler ile yine kendi Caeli Çiftliğinde üretilen süt ürünleriyle her bir detayında doğallık sunan bir sabah kahvaltısı ile güne başlıyoruz. Kahvaltımızın ardından Sanatla Randevu kapsamında dünyaca ünlü sanatçıların çağdaş sanat eserlerini birlikte yorumluyoruz. Sanat sohbetlerimizden devamında şarap konusunda uzman rehberimiz Murat Yankı eşliğinde 12.500 m² alana kurulu Türkiye’nin en modern şaraphanesi olan Porta Caeli üretim tesisini gezerek üzümün şaraba dönüş hikayesini yerinde dinliyoruz. Otelde keyifli zaman geçirdikten sonra Hotel Caeli’den ayrılıyoruz ve İstanbul dönüş yoluna geçiyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
 
• Özel otobüs ile programda belirtilen tüm transferler
• Hotel Caeli’de 1 gece oda kahvaltı konaklama ve akşam yemeği
• 1.gün Öğle Yemeği
• Troya Müze-Ören yeri girişi ücreti
• Seyahat Sigortası
• İkramlar
• Murat Yankı’nın rehberlik hizmeti 
 
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 
• Yemekler sırasında alınacak alkollü - alkolsüz içecekler
• Kişisel harcamalar
• Spa hizmeti

MURAT YANKI

1964 yılında Elazığ'da doğdu. Eğitimini İstanbul' da Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamladı. 1985 yılında İngilizce ve Fransızca dillerinden lisanslı profesyonel tercüman rehber oldu.

1995 yılında Japonca dilinde de rehberlik yapmaya başladı. 2004 yılında İtalyanca öğrenerek İtalya'da şarap konusunda eğitim gördü. Aynı yıl enoturizm (şarap turizmi) konusunda çalışmalara başladı ve gerek yurt içi ve gerekse yurt dışında birçok şarap temalı tura rehberlik yapmıştır.

2008 yılı Nisan ayında Londra Merkezli WSET (Wine and Spirit Education Trust) adlı dünyanın en büyük şarap eğitim kurumunun İngilizce olarak düzenlediği eğitimi başarıyla tamamlayarak Intermediate Certificate, aynı yılın Haziran ayında ise yine aynı kurumdan ileri düzeyde bir diploma olan Advanced Certificate' i bulunmaktadır.

2008 ve 2009 yıllarında Kapadokya’da dersler vermiş olan Murat Yankı halen çeşitli üniversiteler ve kuruluşlarda konferanslar vermektedir.

2010 yılında Kapadokya Meslek Yüksekokulu Şarap Üretim Teknolojisi Bölümünde Dünya Şarapçılığı, Yemek Şarap uyumu dersleri vermiştir. İngiltere ‘Brighton Plumpton College Viticulture’ sertifikasına da sahip Murat Yankı’nın yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.