MUSTAFA SEVEN İLE KARS OBJEKTİFLER ALTINDA

  • Tarih: 16.02.2018 - 18.02.2018
  • Fiyat: 2280,00 TL
MUSTAFA SEVEN İLE KARS OBJEKTİFLER ALTINDA

Gezi Programı:

16 Şubat 2018 Cuma / İstanbul – Kars

Değerli Sacred7 Travel misafirlerimiz ile Atatürk Havalimanı’nda saat 10:45’de buluşmamızın ardından, Türk Hava Yolları TK2714 sefer sayılı 12:15 uçağı ile Kars’a hareket ediyoruz. Saat 14:25’te Kars Harakani Havalimanı’na varışımıza takiben bizleri bekleyen özel aracımız ile konaklamamızı gerçekleştireceğimiz Winter City Hotel’e hareket ediyoruz.

Otelimizde alacağımız ikramlıklarımız ve valizlerimizi bıraktıktan sonra değerli hocamız Mustafa Seven ile  Belirtilen saatte buluşuyor ve yaklaşık üç saat sürecek sokak fotoğrafçılığı üzerine work shop ile söyleşiler gerçekleştiriyoruz.

Keyifle gerçekleştirdiğimiz çekimlerimiz sonrasında otelimize geri dönüyoruz ve belirtilen saatte misafirlerimiz ile buluşarak akşam yemeğimiz için belirlenmiş olan restoranımıza hareket ediyoruz.

Konaklamamız Winter City Hotel’de.

 

 

17 Şubat 2018 Cumartesi / Çıldır Gölü – Şeytan Kalesi – Tren Garı

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Tren Garı’na geliyor ve modelimiz ile çekimlerimize başlıyoruz.

Birbirinden unutulmaz fotoğraflar çektikten sonra bir sonraki durağımız ise Kars Hayvan Pazarı olacak. Pazar içerisinde bulunan hayvanlar ile temalı çekimler yapıyor olacağız.

Hayvan pazarı sonrası çevredeki hiçbir kale mimarisine benzemeyen ve kimler tarafından kesin olarak yapıldığı bilinmeyen Şeytan Kalesi’ne geliyoruz. Birbirinden özel fotoğraflar çekeceğimiz kale ziyaretimiz sonrasında Çıldır Gölü’ne doğru hareket ediyoruz.

Göl kenarında yer alan restoranda öğle yemeğimizi yiyoruz.

Değerli hocamız Mustafa Seven ile göl üzerinde, balıkçıların balık tutmaları ve ağ toplamaları kurgu çalışmaları ile çekimlerimize başlıyoruz.

Sonrasında göl üzerinde bulunan kızaklı atlar ve modelimiz ile çekimlerimize devam ediyor olacağız.

Ayrıca göl üzerinde birbirleri ile atışan aşıkları fotoğraflıyor olacağız.

Keyifle gerçekleştirdiğimiz çekimlerimiz sonrasında otelimize geri dönüyoruz.

Konaklamamız ve Akşam yemeğimiz otelimizde.

 

18 Şubat 2018 Pazar / Cirit Oyunları – Ani Harabeleri - İstanbul

Otelimizde erken yapacağımız kahvaltımızın ve çıkış işlemlerimizin sonrasında Anadolu Ekspresi’nin (Tren) köprü üzerinden geçişlerini pozlamak için otelimizden ayrılıyoruz. Yakaladığımız enfes kareler sonrasında Cirit Oyunlarını izlemek üzere Selim ilçesine hareket ediyoruz.

Cirit oyunları ve köy yaşamı adına fotoğraf çalışmalarımız sonrasında Kars şehir merkezine geri dönüyoruz.

Serbest zaman içerisinde yiyeceğimiz öğle yemeğimiz sonrasında UNESCO Dünya Mirası geçici listesinde yer alan, bir zamanların ihtişamlı kenti Ani Harabeleri’ne doğru hareket ediyoruz.

Yaklaşık bir saat sürecek olan yolculuğumuz sonrasında Ani Harabeleri’ne varıyor ve ayakta kalan surlar eşliğinde çekimlerimize başlıyoruz.

Ani Harabeleri içerisinde yer alan Ebu’l Manucehr Cami ve Ani Katedrali’nde unutulmaz fotoğraflar çekiyor ve bu fotoğraflarımızı Aras Nehri’nin kolu olan Arpaçay ile taçlandırıyoruz.

Keyifli geçen fotoğraf çalışmalarımız sonrasında Kars Harakani Havalimanı’na doğru hareket ediyor ve varışımızı takiben Türk Hava Yolları TK2717 sefer sayılı 19:20 uçağı ile İstanbul’a dönüyoruz.

 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

•    Winter City Hotel’de 2 gece oda – Kahvaltı konaklama / http://www.hotelwintercity.com.tr/
•    Gezi sırasındaki tüm transferler
•    2 sabah kahvaltısı
•    1 öğle yemeği
•    2 akşam yemeği
•    Danışmanımız Mustafa SEVEN ile work shop ve söyleşiler
•    Belirlenen yerlerde ikramlar
•    Belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri
•    TURSAB Seyahat Sigortası

BULUNMASI ZORUNLU EKIPMANLAR

•    Tripot ( 3 AYAK )
•    Intervole Metreli Kumanda ( ZAMAN AYARLI KUMANDA )
•    Profesyonel fotograf makinasi ve objektifleri
•    Kış şartlarına uygun kıyafet ve ayakkabı


GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN VE EKSTRA ALINACAKHİZMETLER

•    Gidiş – Dönüş uçak biletleri
•    Yemeklerde alınacak ekstra meşrubat ve alkollü içecekler
•    Otel mini bar harcamaları
•    Tüm kişisel harcamalar
 

MUSTAFA SEVEN

Fotoğraf gazeteciliği kariyerine Sabah Gazetesi Dergisi Grubunda başlayan Mustafa Seven, Akşam Gazetesi'nin fotoğraf editörlüğü görevine başlamadan önce Hürriyet Dergisi Grubu, Gazete Pazar ve Milliyet'le devam etti.

Daha sonra Mustafa Seven, sokak fotoğrafçılığı üzerine çalışmaya başladı.

Birçok ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmasında ödül almış olan Mustafa Seven, 2013'te "Tek" adlı kişisel bir sergi düzenleyerek sayısız sergi ve festivalde yer aldı.

Meslek hayatı boyunca çeşitli medyalar ile çalışmış olan Mustafa Seven, son yıllarda Intagram'ı aktif bir kanal olarak kullanıyor. Bu mecrayı kişisel bir portföy alanı olarak görüyor ve en çok takipçilerine ulaşan Türk fotoğrafçılarından biri.

Mustafa ayrıca; sokak fotoğrafçılığı üzerine atölye çalışmaları yapıyor ve üniversiteler ile diğer eğitim kurumlarıyla birlikte projeler üzerinde çalışıyor.

İnkılap Kitabevi tarafından basılan iki kitabı var; Birincisi Instagram'da paylaşılan İstanbul fotoğraflarının bir koleksiyonu olan "Instagram", ikincisi bu özel fotoğraf alanında çalışmaya başlayanlar için bir kılavuz olarak yazdığı "Sokak Fotoğrafçılığı" dır.

Serbest foto muhabiri olarak çalışmaya devam eden Mustafa Seven, sokakta iletişim kuran ve yaşadığı çağın özel ulusal ve uluslararası projeleriyle belgeleyen fotoğraflar üretmeye devam ediyor.