NAPOLİ'DE SANAT MADAM BUTTERFLY VE AMALFİ KIYILARI

 • Tarih: 18.04.2019 - 21.04.2019
 • Fiyat: 1480,00 EUR
 • Tek Kişilik Fiyat: 1900,00 EUR
NAPOLİ'DE SANAT MADAM BUTTERFLY VE AMALFİ KIYILARI

Gezi Programı:

18  Nisan 2019  Perşembe -  İSTANBUL / NAPOLİ

Ünlü yönetmen Ferzan Özpetek’in yorumuyla sahnelenecek Madam Butterfly Operası Napolİ’de sanatseverlerle buluşuyor!

Sabah 06.00’da  İstanbul  Havalimanı Dıs Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önündetoplanıyoruz .Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından saat 08.20’da THY TK1879 sefer sayılı uçuşu ile Napoli’ye hareket ediyoruz. Yerel saat 09.40’de Napoli Capodichino Havalimanı’nda olacağız. Havalimanında gümrük ve pasaport işlemleri sonrası tur aracımızla buluşup,  rengarenk şehir Napoli’yi keşfedeceğiz.

Napoli sadece İtalya’nın değil tüm Akdeniz’in en güzel ve karakterli şehirlerinden birisidir. Harika bir doğaya ve havaya sahip İtalya’nın Campania bölgesinin günün her saati cıvıl cıvıl yaşayan ve kültürel başkenti olan Napoli aynı zamanda Akdeniz havzasının en eski ve büyük liman şehirlerinden birisidir. İtalya denince akla ilk gelen şeylerden Pizza ve Mozzarella bile bu kentten çıkmadır.

Şehrin en büyük dini eserlerinden biri olan, mimari ve barok sanatının muhteşem birlikteliğinin uygulandığı La Certosa di San Martino,  içerisine girdiğinizde tül gibi ince bir detayın mermer ile işlendiği ve tülün altında yatan insan figürlerinin sanki birazdan tülü sıyırıp kalkacakmış gibi gerçekçi görüntüsünü karşısında şaşıracağınız eşsiz barok eserleri ile Cappella San Severo bu özel programımızda gezeceğimiz nadide gezi noktalarından bazılarıdır.

Bu zevkli gezi programımız sonrası otelimize giriyor ve akşam yemeği için buluşuyoruz.

Konaklamamız  Grand Hotel Parker 5*  otelimizdedir.

http://www.grandhotelparkers.it/

 

 

19 Nisan 2019 Cuma – NAPOLİ / POMPEİ ANTİK KENTİ / MADAM BUTTERFLY OPERASI

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında transfer aracımız ile zamanın Taşlaşarak Durduğu Şehir; Pompei Antik Kentini ziyaret ediyoruz

Pompei, Vezüv Yanardağı’nın eteğinde, Napoli körfezi yakınlarında, eski bir lav tabakasının üzerine  MÖ 5 bin yıllarında kurulmuştur. Rehberimiz Ersin Ertekin ‘den dünyanın en etkileyici antik kentlerinden biri olan bu şehir hakkında  ilginç bilgiler aldıktan sonra  değerli gezginlerimiz ile Napolİ’ye dönüyoruz.

Belirtilen serbest zaman bitiminde, heyecanla beklenen San Carlo Tiyatrosu’nda “Madam Butterfly ” operasına katılım için otelimizden ayrılıyoruz.

Üç perdelik opera ilk olarak 1904'te sahneye çıkmıştır.Puccini'nin Uzakdoğu ezgileri ile süslediği opera sahnelendiğinden bu yana çok beğenilmiştir Kuzey Amerika'da en çok sahnelenen yirmi opera arasına girmiştir. ‘’Un bel dì vedremo’’ ve daha birkaç aryası ile büyük beğeni toplayıp akıllara kazınmıştır.

Madam Butterfly, ünlü yönetmen Ferzan Özpetek’in yorumuyla sahnelenecek.

Konaklamamız  Grand Hotel Parker 5*  otelimizdedir.

http://www.grandhotelparkers.it/

 

 

20 Nisan 2019 Cumartesi - NAPOLİ / POSİTANO  


Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz.                                                      

Öğleden sonra Amalfi kıyılarının doyumsuz manzaralarını izleyeceğimiz  çok keyifli bir yolculuk bizleri bekliyor.

Avrupa  seyahatleri sırasında yolu buradan geçen Goethe, Wagner, Nietzsche gibi önemli yazar ve sanatçıları büyüleyen körfezin manzaraları bizleri de büyülüyor

Bir zamanlar sadece küçük bir balıkçı kasabası iken en gözde ve romantik kasabalarından biri olan Positano bu kez sanatsever gezginlerimizin konaklama adresi olacaktır

 

21 Nisan Pazar CAPRİ-NAPOLİ -İSTANBUL

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından İtalya’nın başka bir cennet köşesi, rüya adası Capri’ye gidiyoruz

İtalya’nın Sorentine yarımadası açıklarında, Napoli körfezinin güneyinde, Tiran denizinde bulunan Capri Adası bölgenin çekim merkezi

Adada Capri ve Anacapri olmak üzere iki yerleşim birimi vardır. 1938 yılında adalı Rafaella Vuotto sahip olduğu barın önüne bir kaç masa atarak hareketlenmeye başlayan Piazzetta Meydanı adalıların ve ziyaretçilerin buluşma noktası haline gelmiştir.

Capri gezimizin ardında Positano’ya dönüyor ve bizleri bekleyen aracımızla Napoli’ye hareket ediyoruz. İstanbul TK 1454 19:10 uçuşuyla  İstanbul’a hareket edeceğiz. Yerel saat ile 22:20 İstanbul Havalimanı’na varmış olacağız.

 

 

GEZİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Şehir merkezinde  5 yıldızlı Grand Hotel Parker 5* otelde  iki gece deniz manzaralı   deluxe odalarda  oda - kahvaltı konaklama
 • Bir gece Positano otelimizde konaklama
 • Napoli şehir vergisi
 • Ulusal Arkeoloji Müzesi gezisi girişi
 • San Carlo Tiyatrosu’nda “Madam Butterfly ” operasının numaralı biletleri ve işlem bedeli,
 • Özel araçlar ile ulaşım
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • 2 öğle ve 1 akşam yemeği,
 • Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Rehberlik hizmeti

 

GEZİ FİYATLAMASINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • THY ile İstanbul-Napoli gidiş ve Napoli-İstanbul dönüş uçak bileti
 • Ekstra harcamalar
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • BahşişlerBu turumuzu satın almak için lütfen aşağıda yer alan numaralardan bizimle irtibata geçiniz.
90 216 326 29 03