NOEL ZAMANI MEDENİYETLER ŞEHRİ ANTAKYA

 • Tarih: 23.12.2018 - 25.12.2018
 • Fiyat: 1675,00 TL
 • Tek Kişilik Fiyat: 2075,00 TL
NOEL ZAMANI MEDENİYETLER ŞEHRİ ANTAKYA

Gezi Programı:

 

 1. Gün: 23 Aralık 2018, Pazar – İstanbul - Antakya

Siz değerli misafirlerimiz ile Atatürk Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde 06:00’da buluşmamızın ardından Türk Hava Yolları’nın TK2252 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:30’da Hatay’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından otele transfer olup dinleniyoruz. Öğle yemeğini yöresel tatlarla yerel bir restoranda aldıktan sonra dünyanın ikinci büyük mozaik koleksiyonuna ev sahipliği yapan Antakya Arkeoloji Müzesi’ni ve Hıristiyanlığın ilk kiliselerinden olan St. Pierre (Aziz Petrus) Kilisesi’ni geziyoruz. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Konaklamamız eski bir sabun fabrikası olan Savon Otel’de olacak.

 1. Gün: 24 Aralık 2018, Pazartesi – Antakya

Kahvaltının ardından otobüsümüzle, Romalılar döneminde sel sularını önlemek için esirlere yaptırılan Vespasianus-Titus tünelini ve bitişiğindeki Beşikli mağarayı geziyoruz. Öğlen yemeğinden sonra Türkiye'de başka bir örneği olmayan ve toplu halde bir köy yerleşimi şeklinde yaşayan tek Ermeni köyü olan Vakıflı köyünü ziyaret ediyoruz. Gezilerimiz sonrasında Antakya’ya dönüyoruz, akşam yemeği ve dinlenme otelimizde. Yemek sonrası otelimizden ayrılarak St. Pierre Kilisesi’ndeki Noel ayinine katılıyoruz. Konaklamamız Savon Otel’de olacak.

 1. Gün: 25 Aralık 2018, Salı – Antakya - İstanbul

Kahvaltının ardından üç dinin ve farklı mezheplerin izlerini bir arada göreceğimiz şehir yürüyüşü yapıyoruz. Eski Katolik Kilisesi, tam karşısında yer alan Yahudi cemaatinin ibadet alanı Havra (Sinagog), Anadolu’nun ilk camii olarak varsayılan Habib Neccar'ı gezerek tarihi evler ve sokakların arasından Asi nehri kenarına ve yöresel ürünlerin yer aldığı Uzun Çarşı’ya iniyoruz.  Çarşıda tarihi bir çınarın altındaki meşhur Yusuf Usta’dan künefe yapımını görüyor ve leziz künefenin tadına bakıyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız geleneksel lezzetlerden oluşan öğle yemeğinden sonra havaalanına transfer oluyoruz. Check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK2253 sefer sayılı uçuşu ile saat 16:25’te İstanbul’a hareket ediyoruz.

 

DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Gezi sırasında tüm transferler
 • Gezi sırasında alınacak tüm öğle ve akşam yemekleri
 • 2 gece belirtilen otelde kahvaltı dahil konaklama
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Yöresel ikramlar
 • Bahşişler 

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Gidiş - dönüş uçak biletleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Şahsi harcamalar

 

UÇUŞ BİLGİLERİ

GİDİŞ İstanbul - Hatay, 23 Aralık Pazar

UÇUŞ Turkish Airlines TK2252 KALKIŞ İstanbul 07:30 VARIŞ Antakya 09:10 SÜRE 1s 40d

DÖNÜŞ Hatay - İstanbul, 25 Aralık Salı

UÇUŞ Turkish Airlines TK2255 KALKIŞ Hatay 16:25 VARIŞ İstanbul 18:15 SÜRE 1s 50d

DR. ELİF ÇAMLIKAYA

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduğum yaz Dolmabahçe Sarayı’nda rehberlik yaparak mesleğimle tanıştım.

Boğaziçi Üniversitesinde öğrenciliğim devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği eğitimini tamamlayarak, 1990 yılından itibaren İngilizce dilinde lisanslı rehber olarak çalışmaya başladım.

Yurt içi ve dışında birçok ülkede Türk gezginlerle turlar yaparken, Türkiye'de de ülkesel rehber olarak İngilizce dilinde mesleğimi sürdürmekteyim. Hindistan'ın Varanasi şehrinde gerçekleştirdiğim alan araştırması sonucunda yazdığım ""Death Management in Hindu Varanasi"" konulu tezimle Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Anabilim Dalında doktora eğitimimi 2015 yılında tamamladım.

Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03