PERA'DAN KARAKÖY'E SANATLA RANDEVU

  • Tarih: 22.06.2018
  • Fiyat: 220,00 TL
PERA'DAN KARAKÖY'E SANATLA RANDEVU

Gezi Programı:

Buluşma: 22 Haziran Cuma, 10:00 İstanbul Modern

Türkiye'nin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi olan İstanbul Modern’in yeni adresi belli oldu. Renzo Piano’nun yapacağı yeni müze binası bitene kadar geçici olarak Beyoğlu’ndaki eski Union Française binasında faaliyetlerini sürdürecek olan müzenim önünde saat 10:00’da buluşuyoruz.

İstanbul Modern sürekli koleksiyonu haricinde, çağdaş heykel sanatının en özgün ve yenilikçi sanatçılarından Britanyalı heykel sanatçısı Anthony Cragg’i ağırlıyor. Sanatçının her dönemine ilişkin bir seçkiye yer veren

“İnsan Doğası” sergisinde, Cragg’in 1980’li yıllardan bu yana heykel sanatına dair sürdürdüğü denemeler, kapsamlı ve kronolojik bir bütünlükle bir araya getiriliyor.

Malzemeye farklı bağlamlar kazandıran, sanatçıyla özdeşleşmiş eğilimleri yansıtan yapıtların yanı sıra, Cragg’in üretim sürecinin bir parçası olarak tanımladığı desenleri de yer alıyor.

Sergiden sonra Adahan Otel’in terasında manzaraya karşı öğle yemeğimizi yiyoruz.

İstanbul'un en eski mevlevihanesi olan Galata Mevlevihanesi ikinci durağımız olacak. Mevlevihanenin içinde bulunan Divan Edebiyatı Müzesi’nde yüzyıllar boyu müzik ve sanatla iç içe olan şair ve müzisyen Mevlevilerden hareketle, Türk musikisine ait aletler ile Mevlevi kültürüne ait eserler sergileniyor.

Ardından  İstanbul'un en özgür kültür- sanat, paylaşım ve eğitim alanı olan Galata Rum Okulu’nda C24 galerinin düzenlediği, İrfan Önürmen'in kişisel sergisi “SINIR”ı gezeceğiz ve sanatçıyla söyleşi imkanımız olacak.

FERİDE ÇELİK

Marmara Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Entstitüsü ile başlayan eğitim dönemi Boston University, Boston, Massachusetts, Old Dominion University, Yeditepe Üniversitesi, Işık Üniversitesi Sanat Bilimi Doktora Programı ile devam etmiştir. Eğitimini yanında resim, takı tasarım ve yoga eğitmenliği sertifikası bulunmaktadır.

1 Ocak 1970 yılında Isparta’da doğan Feride Hanım evli ve iki çocuk annesidir.
Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03