RAMAZAN BAYRAMI'NDA KENAN TAMER İLE ÇİZMENİN TOPUĞU: PUGLİA

 • Tarih: 03.06.2019 - 07.06.2019
 • Fiyat: 1640,00 EUR
 • Tek Kişilik Fiyat: 2250,00 EUR
 • Not: * UÇAK BİLETİ HARİÇ
RAMAZAN BAYRAMI'NDA KENAN TAMER İLE ÇİZMENİN TOPUĞU: PUGLİA

Gezi Programı:

 • 'Çizmenin topuğu'na konumlanan Akdeniz'in yeni parlayan incisi Puglia;
 • Deniz tutkunlarının aklını başından alabilecek sayısız ayrıntıya sahip bölge; aynı zamanda Roma ve Yunan periyodlarından günümüze miras kalmış arkeolojik şaheserlerden Barok dönem eserlerine kadar çok sayıda tarihi eseri de sınırları içinde barındırırken tadına doyulmaz bir mutfağı da temsil ediyor.
 • Puglia bölgesi, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde de yer alan Alberobello, eşsiz manzarasıyla Polignano A Mare ve kimi Ferzan Özpetek filmleriyle özdeşleşmiş olan, Barok kiliseleri, parke taş döşeli dar sokakları, özenle korunan tarihi dokusuyla Lecce gibi muhteşem cevherleri sınırları içinde barındırıyor. Alabildiğine uzanan zeytinlikler ve şarap bağlarına birbirinden keyifli limanlar ve deniz fenerleri uzaktan göz kırpıyor.
 • Bu sihirli atmosfer, Hollywood'a kadar çok sayıda film yapımcısına da ilham kaynağı olmuş. Eski gelenekler ve modern bir yaşam Puglia'yı ziyaret edenleri birlikte karşılıyor.

GEZİ PROGRAMI:

 1. Gün İstanbul - Bari - Polignano A Mare - Lecce (3 Haziran 2019 Pazartesi)

Siz değerli misafirlerimiz ile Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 05.00’te buluşmamızın ardından pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve 06:35’te Türk Hava Yolları’nın TK1445 sefer sayılı uçuşu ile Bari’ye hareket ediyor, 7:35’te varıyoruz. Havalimanında gümrük ve pasaport işlemleri sonrası bizleri bekleyen araçla Bari’ye hareket ediyoruz. Bari’nin eski mahallenin dar sokaklarında özgürce dolaşıyor, şehrin trafiğe kapalı Via Sparano bölgesinde yürüyoruz. Eski şehri, Puglian-Romanesk mimarisinin muhteşem bir örneği olan Aziz Nikola Bazilikasını, Bari Katedralini geziyoruz. İtalya’nın nefes kesici manzarasıyla büyüleyici Polignano a Mare’ye doğru yola çıkıyoruz. Mağaraların ve kayaların üzerine kurulmuş olan bu kasaba turkuaz suları, badanasız eski evleri ve ilgi çeken kumsallarıyla sizi kendine hayran bırakacak. 16. yüzyıldan kalma Arco Marchesale Kemeri, 13. yüzyıldan kalma pagan kalıntılar üzerine kurulmuş Santa Maria Assunta Ana Kilisesi ve Polignano a Mare’nin koruyucusu olduğu düşünülen Aziz San Vito’ya ait kalıntıların bulunduğu eski kiliseyi ziyaret edip yüzlerce yıllık tarihe göz atma imkânı yakalayacağız. Gezimizden sonra kasabanın lezzetli kahvelerinden tadıyor ve Lecce’ye doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık olarak 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından otele transfer oluyoruz. Kısa bir dinlenmeden sonra akşam yemeğimizi almak üzere İtalyan mutfağının en güzel lezzetlerini tadabileceğimiz yerel restorana doğru yola çıkıyoruz. Bu keyifli akşam yemeği sonrasında otele geçiyoruz. Konaklama otelde.

 1. Gün Lecce - Otranto - Lecce (4 Haziran 2019 Salı)

Kahvaltının ardından Antik Yunan etkisinde olan Lecce şehir turu için otelden ayrılıyoruz. Eski şehir, İmparator Hadrian adına kurulmuş San Cataldo Amfitiyatrosu’nu, görkemli çan kulesi ile Lecce Katedrali’ni, 2. yüzyılda yapılmış olan Antik Yunan Tiyatrosu’nu, Sant’Oronzo Meydanı’nı, şehri çevreleyen surları ve V. Charles adına yaptırılmış olan Porta Napoli’yi de görüp Otranto’ya doğru hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Sonrasında Adriyatik kıyısındaki Otranto’yu keşfetmeye başlıyoruz. İtalya’nın en doğusunda, güneşin çizmenin üstüne ilk doğduğu yerdeyiz, şehrin coğrafi konumundan dolayı bir lakabı da “doğuya açılan kapı”dır. Osmanlı Devleti’nin de bir süre işgal ettiği kentte göreceğimiz yapılar UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki eski şehir, Otranto Kalesi, Bizans freskleri ile ünlü Katedral ve mozaikleridir. Otranto gezimizin ardından Lecce’ye dönüyoruz. Konaklama otelde.

 1. Gün Lecce - Alberobello - Locorotondo - Martina Franca (5 Haziran 2019 Çarşamba)

Otelde alacağımız kahvaltımız sonrası Alberobella’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık olarak 1,5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Trulli evleri ile ünlü olan Alberobella’ya varıyoruz. Trulli beyaz kireçtaşından koni şeklinde çatıları olan, harçsız örülmüş duvarlara sahip evlerdir. Bu mükemmel mimariyi ardımızda bırakıp Locorotondo’yu geziyoruz.  Eski şehir, şehrin ortasındaki saatli cadde, St. George The Martyr ve San Rocco kiliselerini gördükten sonra Locorotonda’nın lezzetli Akdeniz mutfağının ve şahane şaraplarının tadına bakmak için serbest zaman veriyoruz. Yemeğin ardından Itria Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. Adını yolcuları koruyan azize olarak bilinen Itria’dan alan alan vadi, bembeyaz evlerin oluşturduğu barok mimariye sahip şehirleri, küçük kasabaları, alabildiğine uzayan üzüm bağları ve zeytin bahçeleriyle ünlü. Soluk taş duvarlı yapıları ve beyaz badanalı evleri, dolambaçlı sokaklarıyla Martina Franca buradaki ilk durağımız olacak. 17. yüzyıla tarihlenen Palazzo Ducale, Rokoko mimarisine sahip San Martino Basilikası, Plebiscito meydanını gördükten sonra bölgeye has özel çiftlik evlerinde yapacağımız iki günlük konaklama için otele transfer oluyoruz. Bu konaklama seyahatimizin en özel kısımlarından biri olacak. Odaların dağılımı ve istirahatin ardından akşam yemeğimiz için yerel restorana transferimiz gerçekleşiyor. Yemekten sonra otele dönüyoruz. Konaklama otelde.

 1. Gün Martina Franca - Matera - Taranto - Martina Franca (6 Haziran 2019 Perşembe)

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Matera’ya doğru yola çıkıyoruz. Tarih öncesi dönemde vadinin iki yamacında mağara ve tüf kayalıkları oyularak yapılmış olan bu şehir “Sassi di Matera” yani ‘Matera’nın Taşları’ diye anılıyor. Sassi di Matera bölgesi aynı zamanda şehrin en önemli yeri. Kayalara oyulmuş mağara evlerin tarihini dinleyecek, mağara evlere girip eski yaşamı canlandıran sahneleri, kullanılan kap kacak ve eşyaları görme imkânı bulacağız. San Pietro Barisano, Madonna di İdris e San Giovanni, Santa Lucia alle Malve duvara oyulmuş kiliselerini geziyoruz. Öğle yemeğini almak için yerel restorana transfer oluyoruz. Öğleden sonra Taranto’yu gezeceğiz. Taranto, önemli bir askeri üs, geniş bir ticaret merkezi ve bir liman şehridir. Aragonese Kalesi, Ponte Grevole, Katedral ve Poseidon Tapınağı göreceğimiz yerler arasında. Tur bitiminde otele dönüyoruz. Konaklama otelde.

 1. Gün Martina Franca - Bari - İstanbul (7 Haziran 2019 Cuma)

Kahvaltının ardından Bari Havalimanı’na transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK1446 sefer sayılı uçuşu ile saat 8:35’te İstanbul’a hareket edip 11:30’da varıyoruz.

 

 

UÇUŞLAR

GİDİŞ İstanbul - Bari, 3 Haziran Pazartesi

UÇUŞ Turkish Airlines TK1445 KALKIŞ İstanbul 08:50 VARIŞ Bari 09:55 SÜRE 2s

DÖNÜŞ Bari - İstanbul, 7 Haziran Cuma

UÇUŞ Turkish Airlines TK1446 KALKIŞ Bari 10:55 VARIŞ İstanbul 14:05 SÜRE 1s 55d

 

 

GEZİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER

Belirtilen otellerde opsiyon alınmıştır, otellerin değişmesi durumunda benzer otellerde konaklanacaktır.

 • Program içerisinde yer alan tüm turlar ve transferler
 • Kenan Tamer profesyonel rehberlik ücreti
 • 2 akşam yemeği, 3 öğle yemeği
 • Belirtilen müzelere giriş ücretleri
 • Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Bahşişler

 

GEZİMİZE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • THY ile gidiş-dönüş uçak biletleri
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Serbest zamanda alınacak yemekler ve yemekler sırasında alınacak olan içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Vize Ücreti

 

İptal koşulları: Seyahat tarihine 60 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %30'u, 30 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %50'si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

KENAN TAMER

Türk baba ve İngiliz annenin oğlu olarak 1969 yılında Cheshire, İngiltere’de dünyaya geldi ve Türkiye’de büyüdü. Lise öğrenimini Robert Kolej’de tamamladıktan sonra üniversite öğrenimine Boğaziçi Üniversite’sinin Ekonomi bölümünde devam etti. Öğreniminin üçüncü yılında, Amerika’da Berry Üniversite’sinden tam burs kazandı ve aynı üniversitenin ekonomi ve işletme programlarında cifte lisans yaparak mezun oldu. Kazandığı başka bir burs ile Massachusetts Üniversitesi’nce Otel, Restoran ve Seyahat Yöneticiliği bölümünde yüksek lisans yaptı.

Kendisi edebiyat aşığı, kitap kurdu, tatbilir ve tarih, kültür, klasik/modern sanat tutkunu... Türkiye içi ve yurt dışına yaptığı sayısız seyahatlerin sonunda tutkusunu, kariyerine dönüştürmeye karar verdi ve 27 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Profesyonel Turist Rehberi kokartını almaya hak kazandı.

Kenan Tamer Türkiye ve yurt dışı tur rehberliği yapıyor ve şu ana kadar seyahat ettiği ülke sayısı 100’ün üzerinde. Türkiye’yi ziyaret eden ünlülerin, başbakan ve bakan seviyesinde politikacıların, müze gruplarının, generallerin, sanat duayenlerinin, ünlü iş adamlarının/iş kadınlarının, arkeoloji derneklerinin rehberliğini yapıyor.

Sekizinci göbek İstanbullu ve bu şehrin gönlündeki yeri bir başka... İstanbul’un tarihine, coşkusuna, karmakarışıklığına, görmüş geçirmişliğine, eski ile yeninin zıtlıklarına, tatlarına, anlaşılmazlığına, çeşitliliğine aşık... Hele bir de tüm bunları anlatabileceği, paylaşabileceği, keşfedebileceği gezginler ile birlikteyse değmeyin keyfine!

Bu turumuzu satın almak için lütfen aşağıda yer alan numaralardan bizimle irtibata geçiniz.
90 216 326 29 03