SACRED7 TRAVEL İLE DALMAÇYA KIYILARI HIRVATİSTAN VE BOSNA HERSEK

 • Tarih: 19.08.2018 - 24.08.2018
 • Fiyat: 0,00 USD
 • Not: * BAYRAMA ÖZEL
SACRED7 TRAVEL İLE DALMAÇYA KIYILARI HIRVATİSTAN VE BOSNA HERSEK

Gezi Programı:

 1. Gün: İstanbul – Saraybosna

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 06:30’da Atatürk Havalimanı’nda buluşuyor bilet ve bagaj işlemleri sonrasında TK1021 sefer sayılı uçuş ile saat 07:15’te Saraybosna’ya uçuyoruz. İnişimiz sonrası gezilerimiz başlıyor.  Saraybosna, iki asır boyunca Balkanlar’ın kültür başkentliği yapmış ancak tarihi boyunca da büyük savaşlar yaşamıştır. Bunlardan en önemlisi 1. Dünya Savaşı’dır. 1914 yılında Avusturya – Macaristan veliahtı Prens Ferdinand’ın bir Sıp milliyetçisi tarafından Latin Köprüsü üzerinde öldürülmesi sonucu savaş başlamıştır. Şehir savaşların yorgunluğuna ve acılarına rağmen güzelliğini korumuştur. Şehir, kozmopolit bir yaşama sahiptir. Gezimize meşhur Başçarşı ile başlıyoruz. Daha sonra tarihi Osmanlı hanı olan Morica Hanı, Katolik Katedrali, sinagogu, Hüsrev Bey Camii ve Ferhadiye Camii’ni, suikastin gerçekleştiği Latin Köprüsü’nü, eski kütüphaneyi ve 40 yıl süren Avusturya-Macaristan egemenliği süresinde yapılan batı tarzındaki binaları göreceğiz.

Öğle yemeğimizi alacağız.

Yemek sonrasında Saraybosna halkının saklandığı ve savaşı kazanmalarını sağlayan tünelleri gezeceğiz.

Gezimiz sonrasında otelimize ulaşıyoruz.

Akşam yemeğimizi Balkan müzikleri eşliğinde Park Princeva Restaurant’ta alıyoruz.

Konaklama Radon Plaza’da olacaktır. http://radonplazahotel.ba/home/

 1. Gün Saraybosna – Mostar – Dubrovnik

Otelimizde yapacağımız kahvaltımız sonrasında çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Mostar’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık iki saat sürecek yolculuğumuzun ardından Hersek bölgesinin en büyük şehri Mostar’a varışımız sonrası kısa bir panaromik tur yaparak gezimize başlıyoruz. İlk ziyaret noktamız Mostar Köprüsü, Mimar Sinan’ın öğrencisi Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 parça blok taş kullanılarak yapılmış ve iki yakayı birbirine bağlamaktadır.  Mimar Hayreddin’in bu eseri 1993 yılında Hırvat topçularının günler süren atışlarına daha fazla dayanamayıp yıkılmıştır. 2004 yılında Türkiye ve Unesco’nun destekleri ile nehirden çıkan taşlar kullanılarak tekrar yapılmıştır. Bu muazzam köprünün hikayesini dinledikten sonra Neretva Nehri boyunca uzanan Mostar şehrinin içine doğru gezimize devam ediyoruz.

Detaylı geziye başlamadan önce öğle yemeğimizi alıyoruz.

Yemek yedikten sonra eski çarşının içine giriyoruz. Rehberimiz eşliğinde dükkanları gezerek devam ediyoruz. Çarşı gezimiz sonrasında Alperenler Tekkesi, Koski Mehmet Bey Camii, Karagöz Camii’ni geziyoruz. Gezimiz esnasında tipik Osmanlı evlerini de görüyoruz.

Gezilerimiz sonrasında Dubrovnik’e hareket ediyoruz.

Akşam yemeğimiz ve konaklamamız Dubrovnik Ariston Otel’dedir. http://www.hotelaristondubrovnik.com/

 1. Gün: Dubrovnik – Split

Adriyatik’in en eski ticaret limanı olan bu şehir uzun yıllar Venedik etkisinde kalmıştır. Bu sebepten dolayı İtalyan mimarisi yapılarda belirgin şekilde görülmektedir. Unesco listesinde bulunan şehir meydanı ile gezimize yürüyerek  başlıyoruz. Şehir kule ve surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundalic Heykeli ve 14. yy’dan kan eczaneyi görüyoruz. Gezimiz sonrasında öğle yemeğimizi yiyoruz.

Yemek sonrasında Dubrovnik şehrini en yüksek tepesinden seyredip fotoğraflarımızı çektikten sora Split’e hareket ediyoruz. Bir yanımızda mavi bir yanımızda yeşil ile yaklaşık üç saat sürecek yolculuğumuz sonrasında Split’e ulaşıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Split’teki Le Meridien otelimizdedir. http://www.lemeridienlavsplit.com/en/gallery

 1. Gün Split

Otelde yapacağımız kahvaltı sonrasında harika bir liman kenti olan Split’I keşfe çıkıyoruz.

Geleneksel ve modern arasındaki muazzam uyumu görebileceğiniz Split civar şehirlere ulaşmak için transit bölge olarak kullanılmaktadır. Aspolotos adlı Yunan kolonisi tarafından 4. yy’da kurulduğu tahmin edilen şehirde etkin yaşam 6. yy itibari ile başlamıştır. Unesco listesinde bulunan Diocletian Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. St. Domnius Katedrali, Diocletian Mozelesi, Diocletian mahsenleri, tarihi sokakları ve liman bölgesini geziyoruz.

Ögle yemeğimizi gezimiz esnasında alıyoruz.

Öğleden sonra dileyen misafirlerimiz otelin tadını çıkartabilir; dileyenler de şehri gezip alışveriş yapabilir.

Akşam yemeği ve konaklama Split’teki Le Meridien otelimizdedir. http://www.lemeridienlavsplit.com/en/gallery                             

 1. Gün: Split –Zagreb

Otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrasında Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’e ulaşmak için otelden ayrılıyoruz.  Yolculuğumuz esnasında Plitvice’yi ziyaret ediyoruz. Plitvice Milli Parkı, Hırvatistan'da Bosna-Hersek sınırına yakın bir bölgede yer almakta olup, aynı zamanda UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası listesine aldığı göller topluluğudur. Ormanlarla kaplı dağların arasında 16 göl ve bunları birbirine bağlayan rengarenk şelaleleriyle gizli bir cennettir. Bu parkı eşsiz kılan asıl nokta, on altı gölün birbirlerine küçük şelalelerle bağlanarak oluşturduğu büyüleyici görüntüler. Suyun rengi içerdiği minerallere göre değişik göstermektedir. Flora ve fauna açısından çok zengin olan bu bölgede ilginç patikalar, gizli mağaralar bulunmaktadır. Bu bölgedeki yürüş ve tekne turumuz sonrası Zagreb’e hareket ediyoruz.

Akşam yemeğimizi restoranımızda alıyoruz.

Konaklamamız Zagreb’te Dubrovnik Hotel’dedir. https://hotel-dubrovnik.hr/

 1. Gün: Zagreb - İstanbul

Otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrasında başkenti keşfe çıkıyouz. 19. yy mimarisi, kültürel zenginliği, tarihi ve doğası ile Hırvatistan’ın en özel şehri Zagreb. Şehirde ilk olarak bizi ortaçağa götüren Yukarı Şehir’e gidiyoruz.

Yürüyüşümüz esnasında şehrin ortaçağdaki mimarisini de inceliyoruz.  Gezimiz yürüyerek devam edecektir. Kendimizi Zagreb sokaklarına bırakıyoruz. Zagreb Katedrali, Dolac Pazarı, St. Mark Kilisesi, Lotrseak Kulesi ve St. Catherine Kilisesi’ni görüyoruz.

Öğle vaktinin geldiğini Lotrscak tepesinden atılan top ile anlıyoruz. Bu olay dünyada sadece Zagreb’de gerçekleşmektedir. Ögle yemeği tur sırasında alınacaktır. Zagreb Havalimanı’na transferimizin ardından, TK 1056 sefer sayılı uçuş ile saat 20:00’da İstanbul’a hareket ediyoruz.

Planlanan Iniş saatimiz 00:10’dur.

 

Hayat Bir Yolculuktur…

Bu yolculukta sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

 

19 Ağustos 2018 İstanbul - Saraybosna

 TK1021

Türk Hava Yolları

Boeing 737-800 Dar gövde

07:15

İstanbul, Türkiye (IST)

Atatürk Havalimanı

08:10

Saraybosna, Bosna-Hersek (SJJ)

Saraybosna Uluslararası Havalimanı

1s 55d

 24 Ağustos 2018 Zagreb  - İstanbul

 TK1056

Türk Hava Yolları

Airbus A320-232 Dar gövde

20:05

Zagreb, Hırvatistan (ZAG)

Zagreb Havalimanı

23:20

İstanbul, Türkiye (IST)

Atatürk Havalimanı

2s 15d

 

Programa Dahil olan Hizmetler

 

 • Belirtilen (ve benzeri) otellerde konaklama HB ve BB konaklama
 • Saraybosna gezisi
 • Mostar Köprüsü ve Mostar şehir gezisi
 • Dubrovnik gezisi
 • Split gezisi
 • Plitvice gezisi ve Plitvice’de tekne gezisi
 • Zagreb gezisi
 • Belirtilen gezilerde müze ve örenyeri giriş ücretleri
 • 5 akşam yemeği
 • 5 öğle yemeği
 • Gezi boyunca gerçekleşecek transfer hizmetleri
 • Elif Çamlıkaya rehberliği ve danışmanlığı
 • Yerel rehberlik Hizmeti
 • Bahşişler

 

Programa Dahil Olmayan Hizmetler

 

 • İstanbul –Saraybosna, Zagreb – İstanbul dış hat biletleri
 • Şahsi harcamalar
 • Yemeklerde alınacak alkollü içeceklerBu turumuz Pek Yakında aktif hale getirilecektir.
Güncel olan diğer turlarımız için tur kategorilerini ziyaret edebilir veya bizimle irtibata geçebilirsiniz.