SACRED7 TRAVEL İLE ENDÜLÜS'TE RAKS

  • Tarih: 16.10.2018 - 21.10.2018
  • Fiyat: 1640,00 EUR
SACRED7 TRAVEL İLE ENDÜLÜS'TE RAKS

Gezi Programı:

1.Gün İstanbul – Malaga - Granada (16.10.2018 – Salı )

Siz değerli misafirlerimiz ile Atatürk Havaalanı dış hatlar terminali Sacred7 Travel yetkilisi ile buluşuyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra TK1305 sefer sayılı uçuşu ile 08:35’te Malaga’ya uçuyoruz.

Yolculuğumuzun ardından saat 12:15’te şehre ulaşıyoruz. Varışımızın ardından özel aracımız ile iki saat sürecek yolculuğumuzun sonrası Granada’ya varıyoruz ve otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimizi Alameda Restoran’da alıyoruz. http://alameda.com.es/

Gecelememiz Granada Nh Victoria Hotel’dedir. https://www.nh-collection.com/es/hotel/nh-collection-granada-victoria

 

2.Gün Granada (17.10.2018 – Çarşamba)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Granada şehir turumuz için ayrılıyoruz.

Ardından şehre hakim bir tepede savunma kalesi ve saray olarak yapılmış Alhambra Sarayı'nı ziyaret ediyoruz. 5. Charles Sarayı ile başlayacak olan turumuzda, şehrin uzun süren Arap geçmişinden kalan, duvarlarında kullanılan kırmızı renk ve damlarındaki kırmızı kiremitlerden dolayı kırmızı anlamına gelen Alhambra'da birbirleriyle bağlantılı sayısız odaları, salonları, avluları, fıskiyeli havuzları, çeşmeleri görülecektir. Ardından Granada şehir turumuz devam ediyor.

Gezimiz sonrası otelimize dönüyoruz.

Akşam yemeği için otelimizden ayrılıyoruz. Alhambra Sarayı manzaralı Las Tomasas Restaurant’ta akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından hep beraber çingene şovunu izlemeye gidiyoruz.

Gecelememiz Granada Nh Victoria Hotel’dedir. https://www.nh-collection.com/es/hotel/nh-collection-granada-victoria

 

3. Gün Granada – Cordoba - Sevilla (18.10.2018 – Perşembe)

Kahvaltımızı otelde alıyoruz, ardından otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık iki buçuk saatlik yolculuğumuz ardından Cordoba’ya varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz esnasında Cordoba sokaklarını göreceğiz. Musevi Mahallesi,  Endülüs Evi (müze) ve tipik Endülüs sokakları göreceğimiz yerler arasında yer almaktadır. Öğle yemeğimizi alıyoruz.

Şehir gezimizin ardından Arap kahvesindeki kahve ikramımızın ardından dünyanın en büyük camilerinden biri olan Mezquita’yı ziyaret ediyoruz.

Ziyaret sonrasında bir başka büyüleyici şehir Sevilla şehrine transferimizi gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık olarak bir buçuk saat sürecek eğlenceli yolculuğumuzun ardından konaklama için Sevilla’ daki Melia Lebreros Hotel’dedir. https://www.melia.com/en/hotels/spain/seville/melia-lebreros/index.html

 

4.Gün Sevilla (19.10.2018 – Cuma)

Sabah kahvaltısının ardından Sevilla şehir turumuzu gerçekleştirmek için otelimizden ayrılıyoruz. Şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında Alhambra’dan daha eski olan ve yapımında bu sarayı yapı özellikleri açısından etkileyen Alcazar (Alkazar) Sarayı’nı görüyoruz.

Sarayın ardından ikinci ziyaret yerimiz olan Avrupa’nın üçüncü en büyük katedrali olan Sevilla Katedrali’ni görüyoruz. Öğle yemeğimizi alıyoruz.

Gezimizin devamında göreceğimiz yerler ise;

Amerika Meydanı, İspanya Meydanı, Altın Kule, SantaCruz Bölgesi, Maria Luisa Parkı yer almaktadır. Şehir gezimiz esnasında fayton turumuzu gerçekleştiriyoruz.

Şehir turumuzun ardından otelimize dönüş yapıyoruz. Flamenco gösterisi ve akşam yemeğimiz için otelden ayrılıyoruz.

Konaklama için Sevilla’ daki Melia Lebreros Hotel’dedir. https://www.melia.com/en/hotels/spain/seville/melia-lebreros/index.html

 

5. Gün Sevilla-Ronda – Malaga -  Marbella (20.10.2018 - Cumartesi)

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından özel aracımıza binerek Rondo’ya hareket ediyoruz.

Yaklaşık iki saat sürecek yolculuğumuzun ardından tarihi M.Ö 6 yy kadar dayanan Rondo kentine ulaşıyoruz. Şehir turumuzun ardından ise İspanya’nın meşhur boğa güreşlerinin yapıldığı ilk arenayı görüyoruz. Öğle yemeğimizi serbest alıyoruz.

Ardından tekrar aracımıza geçerek Marbella’ya ulaşıyoruz.

Konaklamamız Melia Marbella Guadalpin Banus Hotel’dedir. (https://www.melia.com/en/hotels/spain/marbella/melia-marbella-banus/index.html  )

 

6. Gün Marbella – Mijas - Marbella (21.10.2018–Pazar)

Harika bir Marbella gününe uyandıktan sonra kahvaltımızı otelde alıyor. Kahvemizi yudumlarken gerçekleşen hoş sohbetimizin ardında bu güzel şehri keşfetmek için aracımızdaki yerlerimizi alıyoruz. Rotamızı eski Marbella’ya çeviriyoruz. İspanya’nın tatil için en çok tercih edilen yeri olan bu şehri gezdikten sonra Mijas Köyü’ne gidiyoruz. Mijas mimari ve görünüşü ile Bodrum ve Yunan adalarını andırmakta, bembeyaz evleri ve camlardan sarkan mis kokulu çiçekler.

Rehberimizin belirleyeceği saate buluşmanın ardından Malaga havalimanına hareket etmek üzere şehirden ayrılıyoruz. THY’nin TK1304 sefer sayılı uçuşu saat 17:00’da İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımız 22:15’tir.

Salı 16 Ekim 2018

08:30 İstanbul (IST)-

12:10 Malaga (AGP)-

 TK1305

  4s40


Pazar 21 Ekim 2018

17:00 Malaga (AGP)-

22:15 İstanbul (IST)-

 TK1304

  4s15

 

Gezimize Dahil Hizmetler:
-    Programda belirtilen 4* (ve benzeri) otellerde oda kahvaltı konaklama
-    2 Öğle yemeği
-    2 Akşam yemeği
-    Flemenco gösterisi (akşam yemekli)
-    Çingene Şovu
-    Fayton Turu
-    El Hamra Sarayı, Alcazar Sarayı ve diğer giriş ücretleri
-    Tarihi Ronda kasabası gezisi
-    Profesyonel ve yerel rehberlik hizmeti
-    Seyahat sigortası
-    İkramlar
-    Belirtilen tüm transferler


Gezi Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler:
-    Gezi programında belirtilmeyen tüm yemekler
-    THY gidiş-dönüş uçak biletleri
-    Otellerde yapacağınız ekstra harcamalar
-    Çıkış harcı
-    Tüm şahsi harcamalar
-    Vize Ücreti
 

MEHMET ALİ OĞUZ

Ali bey 1966 yılı İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi mezunu ve Paris Üniversitesi Turist Rehberliği mezunudur.

İspanyolca, İngilizce, Fransızca, Portekizce dillerinde rehberlik yapmaktadır. Yazdığı kitaplar ise; Renklerin Dansı İspanya, Barcelona, Aşkın Adresi Paris…