SACRED7 TRAVEL İLE HİNDİSTAN'IN KUZEYİNE YOLCULUK

  • Tarih: 10.03.2018 - 18.03.2018
  • Fiyat: 2790,00 EUR
SACRED7 TRAVEL İLE HİNDİSTAN'IN KUZEYİNE YOLCULUK

Gezi Programı:

1. Gün İstanbul – Delhi 10 Mart 2018 Cumartesi

Siz değerli misafirlerimiz ile Atatürk Havaalanı’nda Cafe Nero’da  saat 18:30’da buluşma sonrasında check-in ve bagaj işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Pasaport kontrolü sonrasında 20:50’de Delhi uçuşunu gerçekleştirecek olan Thy TK716 sefer sayılı uçağındaki yerlerimizi alıyoruz.

 

2.Gün Delhi - Varanasi 11 Mart 2018 Pazar

Sabah erken (05:15) Delhi Havaalanı’na varışımızın ardından iç hatlar terminaline geçiyoruz ve AI-409 sefer sayılı uçuş ile saat 10:15’te Varanasi uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Planlanan iniş saatimiz 11:35’tir.  Şehre varışımız sonrasında bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize ulaşıyoruz.

Otele transferin ardından check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve dinlenme sonrasında şehri keşfetmeye  başlıyoruz. Varanasi Hindistan’ın en eski ve yedi kutsal şehrinden biri olarak kabul edilmektedir. 

Akşamüzeri, Ganj Nehri kıyısında gerçekleşen Aarti Töreni’ne katılıyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklamamız Taj Gateway https://gateway.tajhotels.com/en-in/ganges-varanasi/   otelimizdedir.

 

3. Gün Varanasi - Agra 12 Mart 2018 Pazartesi

Sabah erken  güneş doğmadan önce otelimizden ayrılarak Ganj nehrinde tekne turuna çıkıyoruz. Varanasi, Hindu Tanrısı Shiva’nın şehridir ve bu şehirde ölmek bir Hindu için onur ve kurtuluş vaadidir. Tur sırasında nehirde yıkanan, çamaşırlarını yıkayan ve ölülerini yakan insanları görme olanağı bulabilirsiniz. Ölü yakma ghatlarında (ghat, suya inen merdivenler demektir) Varanasi’de kremasyon konusunda alan araştırması yapan ve doktora tezi bu konuda olan rehberimiz tarafından ayrıntılı bilgilendirme yapılacaktır. Ganga’da sabah ibadetini yaptıktan sonra yola koyulanlar, okula giden çocuklar, yeni bir güne başlayan Varanasi halkıyla birlikte biz de yeni güne merhaba diyoruz. Bu ilginç deneyimimizin ardından kahvaltımızı almak üzere otele dönüyoruz.

Kahvaltı ve otelden ayrılışın ardından,  Agra uçuşumuz için havaalanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. İşlemler sonrasında AI-406 sefer sayılı saat 12:10 uçağı ile Agra’ya hareket ediyoruz. Planlanan varış saati 13:20’dir.

Uçuşumuzun ardından Agra  Kalesi’ne  yapılacak  gezide Babür Devleti sultanların yaşam  ve çalışma alanlarını, saray bahçelerini göreceğiz. Oğlu Sultan Alemgir tarafından tahttan indirilen Şah Cihan‘ın ömrünün son günlerini kaledeki odasından Tac Mahal’i izleyerek geçirdiği bilinmektedir. Kale gezimiz sonrasında otelimize ulaşıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Courtyard By Marriott      http://www.marriott.com/hotels/travel/agrcy-courtyard-agra/ otelimizdedir.

 

4. Gün Agra 13 Mart 2018 Salı

Otel de alacağımız kahvaltının ardından Agra’yı keşfe çıkıyoruz. İlk durağımız dünyanın  en  önemli  yapıtları  arasında  yer  alan   Tac Mahal’dir. Babür Devleti Sultanı Şah  Cihan’ın, 40  yaşında  on dördüncü çocuğunu dünyaya getirirken hayatını kaybeden çok sevdiği eşi Ercüment Banu Begüm’ün (Mümtaz) hatırasına inşa edilmiştir. Tac Mahal Hindistan’da İslam sanatının mükemmel bir mücevheri olarak kabul edilmektedir. Taj Mahal gezimiz sonrasında Baby Taj olarak ünlenmiş ve Taj Mahal’e mimari olarak ilham veren İtimad-ud Daulah Mezar Anıtı’nı (türbe) görüyoruz.

Gezilerimiz sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Courtyard By Marriott http://www.marriott.com/hotels/travel/agrcy-courtyard-agra/ otelimizdedir.

 

5. Gün Agra – Jaipur 14 Mart 2018 Çarşamba

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Jaipur’a ulaşmak için otelimizden ayrılıyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan Fatehpur Sikri Şehri’ni ziyaret ediyoruz. Şehir 16. Yy’da kısa bir dönem için Babür Devleti’ e başkentlik yapmıştır. Agra’ya 40 km. uzaklıktadır. Muhteşem bir mimariye sahip bu şehir su sıkıntısından dolayı terk edilmek zorunda kalınmış ancak yaşam devam etmese de şehir olduğu gibi korunmuştur. Şehir gezimizin ardından Jaipur’a ulaşıyoruz ve otelimize girişimizi yapıyoruz. 

Konaklama ve akşam yemeğimiz Jaipur Marriott Hotel http://www.marriott.com/hotels/travel/jaimc-jaipur-marriott-hotel/ ‘dedir.

 

6. Gün Jaipur 15 Mart 2018 Perşembe

Sabah kahvaltısının ardından Amber Kalesi gezisi için hareket ediyoruz(Jaipur şehrinin 11 km dışındadır). Tur sırasında kaleye filler ile çıkılacaktır. (Fillerin müsait olmaması durumunda jeep kullanılacaktır.) Sheesh Mahal, Jai Mahal gibi birçok güzel mekân görülecek yerler arasındadır.

Öğleden sonra Pembe şehir olarak bilinen Jaipur şehir turumuza devam ediyoruz. Pembe renk geleneksel “hoşgeldin” anlamında kullanılır; 1853 yılında Prens Albert’in ziyareti onuruna şehir Pembe renge bürünmüştür ve halen şehirde hoş geldin ‘’kutlamaları için bu renk kullanılmaktadır. Turumuz esnasında görülecek yerler arasında Jantar Mantar Gözlemevi, Hawa Mahal veya Rüzgârlar Sarayı olarak da adlandırılan yapı yer almaktadır.

Konaklama ve akşam yemeğimiz Jaipur Marriott Hotel http://www.marriott.com/hotels/travel/jaimc-jaipur-marriott-hotel/ ‘dedir.

 

7. Gün Jaipur - Delhi 16 Mart 2018 Cuma

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından havaalanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. İşlemlerin ardından 9W 2353 sefer sayılı uçuş ile saat 10:55’te Delhi’ye hareket ediyoruz.  Planlanan iniş saatimiz 11:55’tir. Varışımız sonrasında Delhi’yi keşfe başlıyoruz. Bugün Yeni Delhi’de görülecekler arasında bulunan Hindistan Kapısı, Cumhurbaşkanlığı ve Parlamento Binası gibi önemli yerleri gördükten sonra, Delhi’nin sembol anıtı Kutub Minar’ı geziyoruz. Gezilerimiz sonrasında otelimize ulaşıyoruz.

Konaklama ve akşam yemeğimiz Le Meridian  http://www.lemeridiennewdelhi.com/  oteldedir.

 

8. Gün Delhi 17 Mart 2018 Cumartesi

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Delhi keşfimize Eski Delhi ile devam ediyoruz. Delhi’nin en büyük Sih ibadethanesi olan Bangla Sahip Gurudwara’sı ile güne başlıyoruz. Gurudwara ve topluluk mutfağını gezdikten sonra, Şah Cihan tarafından yaptırılmış olan Red Fort (panoramik), Hindistan’ın en  büyük  camisi  Jama  Masjid  ziyaretimiz  sonrası  Eski  Delhi’nin  alışveriş merkezi olan Chandni Chowk’un dar sokaklarını geziyoruz. Son olarak bağımsız Hindistan’ın kurucu liderlerinden ve en saygıdeğer isimlerinden olan, Mahatma Gandhi’nin naaşının yakıldığı parkı ziyaret ediyoruz.

Akşam yemeğimiz sonrası ünlü Bollywood müzikal oyunu Zangoora’yı izliyor olacağız. 

Konaklama ve akşam yemeğimiz Le Meridian  http://www.lemeridiennewdelhi.com/  oteldedir.

 

 9. Gün Delhi - İstanbul 18 Mart 2018 Pazar

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından özel aracımız ile havaalanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Thy  TK717 sefer sayılı uçuş ile saat 06:55’te İstanbul uçuşu ile dönüşe geçiyoruz. Varışımız saat 10:25’tir.

 

 

Cumartesi 10 Mart 2018

20:50 İstanbul (IST)-

05:15 Delhi (DEL)-PAZ 11 MAR

TK716

  5s55

Pazar 18 Mart 2018

06:55 Delhi (DEL)-

11:25 İstanbul (IST)-

TK717

  7s00

 

FİYATLARA DÂHİL OLAN HİZMETLER
•   5 yıldızlı merkezi otellerde 7 gece yarım pansiyon konaklama
•   Varanasi-Agra-Jaipur – Delhi iç hat uçuşları
•   Volvo araçlar ile tüm gezi ve transferler
•   Tüm ören yeri ve giriş ücretleri
•   Elif Çamlıkaya danışmanlığı ve söyleşileri
•   Delhi’de Zangoora Show
•   Geleneksel Hindistan karşılaması
•   Seyahat sigortası

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
•   İstanbul Delhi - Delhi İstanbul Uçuşu
•   Tüm öğle yemekleri
•   Ziyaret edilen yerlerde kamera çekim ücretleri
•   Yurtdışı çıkış harcı
•   Vize Ücretleri
 

DR. ELİF ÇAMLIKAYA

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduğum yaz Dolmabahçe Sarayı’nda rehberlik yaparak mesleğimle tanıştım.

Boğaziçi Üniversitesinde öğrenciliğim devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği eğitimini tamamlayarak, 1990 yılından itibaren İngilizce dilinde lisanslı rehber olarak çalışmaya başladım.

Yurt içi ve dışında birçok ülkede Türk gezginlerle turlar yaparken, Türkiye'de de ülkesel rehber olarak İngilizce dilinde mesleğimi sürdürmekteyim. Hindistan'ın Varanasi şehrinde gerçekleştirdiğim alan araştırması sonucunda yazdığım ""Death Management in Hindu Varanasi"" konulu tezimle Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Anabilim Dalında doktora eğitimimi 2015 yılında tamamladım.

Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03