SAFFET EMRE TONGUÇ İLE BOĞAZDA ERGUVAN TURU

  • Tarih: 16.04.2018
  • Fiyat: 220,00 TL
SAFFET EMRE TONGUÇ İLE BOĞAZDA ERGUVAN TURU

Gezi Programı:

Değerli Gezginimiz,
 
Tarihçi ve seyahat yazarı Saffet Emre Tonguç'un Boğaz'ı ve yalıları anlattığı turumuz  16 NİSAN 2018 tarihinde 12:00-16:00 saatleri arasında düzenlenecektir Tur yaklaşık 4 saat sürecektir.

2012’nin en iyi gezi kitabı ödülü alan Boğaz Hakkında Her Şey'in yazarı Saffet Emre Tonguç, dünyanın en güzel su yollarından birini hikayeleri, insanları ve binalarıyla birlikte anlatacaktır.

Simit, atıştırmalıklar ve çay-kahve eşliğindeki turun fiyatı kişi başı 220 TL dir.

Tura ancak rezervasyon yapıp ödeme gerçekleştiren misafirler katılabilecektir.
 
Açıklama olarak "16 NİSAN 2018 Boğaz Gezisi" ibaresinin belirtilmesini önemle rica ederiz.


Tur başlangıç ve bitiş noktası: Kabataş Turistik Yüzer Tesisler (Caminin Yanı)

Tekne ile 12:00’da hareket edecektir.

Not: Turlarımıza katılım için minimum yaş 12'dir.

SAFFET EMRE TONGUÇ

Şişli Terakki Lisesi’ni bitirdi. Boğaziçi Üniversitesi’nin Turizm ve Otel Yöneticiliği, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ile Osmanlı Sosyal Tarihi yüksek lisans bölümlerinden mezun oldu. Tezini, Yahudiler ve Osmanlı Toplum Yapısı üzerine verdi. Viyana Ekonomi Üniversitesi’nde (Wirtschafts Universitat) işletme üzerine doktora çalışması yaptı.

1987 yılında turizm bölümü öğrencisiyken profesyonel rehberliğe adım attı. Fotoğraf çalışmaları, 1990 yılından itibaren Amerika ve Avustralya başta olmak üzere çeşitli ülkelerdeki dergi ve internet sitelerinde yayınlandı. Turizm Bakanlığı’nın açtığı yarışmalarda bazı fotoğrafları bakanlık tarafından satın alındı, fotoğraf sergisi açtı. Tasarımını yaptığı çeşitli ev ve bahçeler Maison Française, House Beautiful, Home Art, Marie Claire, Elele, İnStyle ve Banyo + Mutfak gibi dergilerde yer aldı. Gerek mesleki, gerek şahsi ilgisinden dolayı 122 ülkeye seyahat etti.

Türkiye’nin tanıtımı için çeşitli panel ve seminerlere katıldı. CNN International’ın “Earth Matters” isimli Türkiye ile ilgili bir programında misafir konuşmacı olarak bulundu. ABC Televizyonu’nun “Good Morning America” programında sunuculuk yaptı. TV ve radyo programları gerçekleştirdi.

Hürriyet Gazetesi’nde Ayşe Arman’ın yaptığı röportajda “Dünyanın en tuhaf yerlerine giden adam” olarak tanıtıldı. Hürriyet Gazetesi’nin Seyahat ekinde, İstanbul Life ve Skylife dergilerinde devamlı yazıları çıkan Saffet Emre Tonguç’un yazdıkları ve yaptıkları yurtdışında, Conde Nast Traveler, Travel and Leisure, National Geographic ve Lonely Planet gibi yayınlarda yer aldı. İstanbul the Ultimate Guide adlı kitabı New York Times ve International Herald Tribune gazetelerine haber oldu.

Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03