SAFFET EMRE TONGUÇ İLE REN NEHRİ VE NOEL TURU

  • Tarih: 10.12.2018 - 13.12.2018
  • Fiyat: 1499,00 EUR
  • Not: * 1499 EURO'DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA
SAFFET EMRE TONGUÇ İLE REN NEHRİ VE NOEL TURU

Gezi Programı:

Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu eşliğinde

5 Yıldızlı WILLIAM SHAKESPEARE gemisi ile

NOEL PAZARLARI & REN NEHRİ GEZİSİ

Sadece Türk misafirlere özel nehir gemisinde TÜM EKSTRA LİMAN TURLARI DAHİL !

10 Aralık 2018 / 3 Gece – 4 Gün

Kendinizi adeta peri masallarında gibi hissedeceğiniz bir nehir turu gezisine hazır mısınız ?

Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Basel’den başlayacak programımız, ilk gün Kaysersberg, Meşhur Colmar ve Fransa’nın Noel başkenti kabul edilen Strazburg limanından hareket ederek, 7.yüzyılda kurulmuş Speyer & Heidelberg, Ren Nehrinin kalbinde üzüm bağları ile meşhur Rudesheim ve yaşam coşkusu ve eski ile yeniyi birleştiren bir şehir görüntüsüne sahip Mainz ve son olarak kozmopolit Frankfurt’u yaşatacaktır.

Gezimiz süresince Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu eşliğinde düzenleyeceğimiz geziler ile Muhteşem Alsace Şarap Yolu’nda Noel pazarlarını doyasıya yaşayacak, tarihi 9.yüzyıla dayanan ve silueti neredeyse hiç bozulmamış sevimli kasabaları fotoğraflayacak, aynı zamanda kozmopolit Frankfurt’u hissedeceksiniz.

Gezi boyunca tam pansiyon konaklayacağımız 5 yıldızlı William Shakespeare nehir gemisi 110 metre uzunluğunda ve 76 kabininde toplam 152 misafir ağırlamaktadır. Sıcak renk ahşap ve mermer işçiliği kullanılan gemide tüm kabinlerde pencere veya Fransız balkon bulunmaktadır. Panoramik manzaralı bir bar, şık bir restoran bulunan gemide masaj hizmetleri de sunulmaktadır.

 

1.Gün / 10 Aralık 2018 / Pazartesi - İstanbul –Basel – Kaysersberg & Colmar & Strazburg

Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminali Cruise Brands kontuarında sabah 07:30’da buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1923 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:55’da Basel’e hareket. Yerel saat ile 11:05’de varışımızı takiben Noel Pazarları gezimize başlıyoruz. Özel otobüslerimiz ve rehberlerimiz ile düzenleyeceğimiz Kaysersberg, Colmar ve Strazburg gezilerinin ardından akşamüstü saatlerinde 5 Yıldızlı Nehir gemimiz William Shakespeare’a yerleşme. Akşam yemeğimizin ardından dilerseniz Strazburg yürüyüş turu veya gemide düzenlenecek eğlencelere katılabilirsiniz. Gemimiz gece yarısı 23:59’da hareket edecektir.

Kaysersberg, Colmar ve Strasbourg gezisi : Fransa’ya hoş geldiniz ! Az bilinen fakat mükemmel yapıları ile etkileyici bir güzelliğe sahip olan Kaysersberg Köyü ve Noel Pazarını ziyaret ile başlayacak gezimiz, son yıllarda Noel Pazarları ve küçük kanalları ile sizlerin fotoğraf çekmeye doyamayacağı Colmar ile devam edecektir. Serbest zamanımızın ardından Noel Pazarlarını ve Petite France bölgesini ziyaret edeceğimiz, Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlamento’sunu da göreceğimiz Strazburg’a gideceğiz.

 

2.Gün / 11 Aralık 2018 / Salı - Speyer & Heidelberg, Almanya

Sabah kahvaltımızın ardından saat 07:00’da Speyer’e yanaşıyoruz ve Almanya’nın güneybatı bölgesini keşfe başlıyoruz. Gün boyunca rehberlerimiz ile birlikte Speyer ve Heidelberg’i ziyaret edeceğiz. William Shakespeare saat 17:00’da hareket edecek.

Speyer & Heidelberg gezisi : Gemimizin yanaşacağı Antik Roma döneminde kurulmuş ve Almanya’nın en eski şehirlerinden biri olan Speyer’de katedral bölgesi ve antik binaları gezeceğiz. Serbest zamanınızda dilerseniz çok özel bir müze olan ‘Teknik Uçak Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Ardından 45 dakikalık bir yolculuk ile ulaşacağımız Heidelberg ise sizleri adeta büyüleyecek. Ortaçağdan kalma bir masal şehri hissi veren, yüksek ve kırmızı kiremitli çatılı binaları, tarihi köprüleri, eski kalesi ve renkli sokakları ile Heidelberg, Almanya’nın en güzel şehirlerinden biri. Şehrin romantik köprüsü, Heidelberg kalesi ve Hauptstrasse sokağı ziyaretimizin ardından gemimize dönüyoruz.

 

3.Gün / 12 Aralık 2018 / Çarşamba - Rudesheim, Almanya

Gemimiz gece boyunca konaklayacağı Boppard limanından sabah 10:30’da hareket ediyor. Seyir halinde iken fotoğraflayacağımız Loreley Passage geçişi ve öğle yemeğimizin ardından gemimiz saat 14:30’da Almanya’nın Rüdesheim limanına yanaşıyor. Gün boyunca rehberlerimiz ile bu harika kasabayı keşfe başlıyoruz. Gezimizin ardından gemimize dönüş ve akşam yemeği. William Shakespeare saat 18:30’da hareket ediyor ve gece Mainz limanına demirliyor.

Rüdesheim gezisi : UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan muhteşem kasaba Rüdesheim ! Yapacağımız gezide üzüm bağlarının arasında dolaşan ‘Turistik Tren’’e binecek, birbirinden şık evler ve şatoları görecek ve tepede yer alan ‘Niederwald’ anıtını ziyaret edeceğiz. Almanya’nın birleşmesi şerefine yaptırılmış olan anıt ile birlikte muhteşem Ren manzarasını da göreceksiniz. Üzüm bağlarının merkezi kabul edilen Rüdesheim’da 300’den fazla çeşit şarap markasını deneyebilecek ve satın alabileceksiniz. Meşhur Drosselgasse sokağını ziyaretimizden önce ise sizleri Siegfried Mekanik Müzik aletleri müzesinde ağırlayacağız.

 

4.Gün / 13 Aralık 2018 / Perşembe - Mainz & Frankfurt, Almanya

Sabah kahvaltımızın ardından William Shakespeare ile vedalaşıyor ve öncelikle Mainz Şehrini ve ardından Frankfurt keşfe başlıyoruz. Gezilerimizin ardından öğleden sonra Frankfurt Havaalanına transfer. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerini takiben Türk Hava Yolları’nın TK  1594 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:00’da İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 23:05’de varış. HOŞ GELDİNİZ.

Panoramik Mainz & Frankfurt gezisi : Adeta bir tablo içerisinde hissedeceğiniz eski kentte, Romalılardan kalma Mainz Katedrali çevresinde bulunan labirent gibi sokaklarda gezintiye çıkacak, ahşap binaları, barok ve rokoko tarzında butikleri ve şarap evlerini keşfedebileceksiniz.2011 yılının Bilim Şehri seçilen Mainz’de  mavi pencereleri ile ünlü St.Stephan Kilisesini, Mainz Katedralini, kentin güneyinde bulunan Roma Tiyatrosunu ziyaret edeceğiz. Mainz kentinin meydanlarında bulunan ve her akımı temsil eden çeşmeler de oldukça ilginizi çekecek. Mainz’i keşfimizin ardından yapacağımız Frankfurt şehir turunda ise başta Römerberg Meydanı olmak üzere, 14.yüzyılda inşa edilen gotik Frankfurt Katedrali, şehrin bol bol fotoğraflarını çekeceğimiz Eiserner Köprüsü ve Alte Oper (Eski Opera Binası) gibi şehrin en önemli yapıtları ve meydanlarını Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu farkı ile gezeceğiz.

 

Ücretler :

Dış kabinde kişi başı                                      : 1249 € + 250.-€ vergiler

Süperior Fransız Balkonlu kabinde kişi başı : 1549 € + 250.-€ vergiler

Deluxe Fransız Balkonlu kabinde kişi başı     : 1699 € + 250.-€ vergiler

Özel Suite’de kişi başı                                   : 2149 € + 250.-€ vergiler

Kabinde tek kişi konaklama farkı                  : 849 €

 

Dahil olan hizmetler :
•    5 Yıldızlı William Shakespeare gemisinde tam pansiyon konaklama (Sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemekleri)
(Gemiye giriş günü akşam yemeği ile başlar, ayrılış günü sabah kahvaltısı ile sona erer.)
•    Kaptan’ın hoş geldiniz kokteyli, 5 çayları, gece yarısı ikramları
•    Gemide düzenlenen animasyon ve aktiviteler
•    Gemide Öğle ve Akşam yemeklerinde bazı alkollü ve alkolsüz içecekler
•    Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul – Basel / Frankfurt – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
•    Saffet Emre Tonguç, Serda Büyükkoyuncu ve yerel rehberler eşliğinde profesyonel rehberlik hizmetleri
(Her rehber her gün farklı bir otobüste bulunacaktır.)
•    Tüm transferler
•    Tam gün Kaysersberg, Colmar ve Strazburg gezisi
•    Tam gün Speyer ve Heidelberg şehir turu
•    Yarım gün Rüdesheim şehir turu
•    Tam gün Mainz ve Frankfurt şehir turu
•    Gezi boyunca turlar esnasında kullanabileceğiniz özel kulaklıklar
•    Yurtdışı çıkış harcı

Dahil olmayan hizmetler :
•    Havaalanı ve liman vergileri
•    Seyahat sağlık ve iptal sigortası (70 yaş üzeri misafirlerimize sürprim farkı alınacaktır.)
•    İlk gün ve son gün öğle yemeği (Turların yoğunluğundan dolayı serbest bırakılmıştır.)
•    Gemi personeli servis ücreti (Kişi başı gecelik 12 €)
•    Gemide wi-fi ücreti
•    Özel harcamalar
•    Schengen Vize ücreti
 

*Bu programın operasyonel iş akışı Cruisebrand tarafından gerçekleştirilmektedir

 

WILLIAM SHAKESPEARE ***** NEHİR GEMİSİ
Yapım yılı        : 2014
Uzunluk        : 110 metre
Kabin kapasitesi    : 76 kabin
Misafir kapasitesi    : 152 misafir
Personel        : 42 personel

•    Butik
•    Fitness, Masaj ve Sauna
•    Lounge & Bar
•    Restoran
•    Kuaför
•    Kütüphane
•    Resepsiyon ve Lobi
•    Jakuzi
 

 

 

SAFFET EMRE TONGUÇ

Şişli Terakki Lisesi’ni bitirdi. Boğaziçi Üniversitesi’nin Turizm ve Otel Yöneticiliği, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ile Osmanlı Sosyal Tarihi yüksek lisans bölümlerinden mezun oldu. Tezini, Yahudiler ve Osmanlı Toplum Yapısı üzerine verdi. Viyana Ekonomi Üniversitesi’nde (Wirtschafts Universitat) işletme üzerine doktora çalışması yaptı.

1987 yılında turizm bölümü öğrencisiyken profesyonel rehberliğe adım attı. Fotoğraf çalışmaları, 1990 yılından itibaren Amerika ve Avustralya başta olmak üzere çeşitli ülkelerdeki dergi ve internet sitelerinde yayınlandı. Turizm Bakanlığı’nın açtığı yarışmalarda bazı fotoğrafları bakanlık tarafından satın alındı, fotoğraf sergisi açtı. Tasarımını yaptığı çeşitli ev ve bahçeler Maison Française, House Beautiful, Home Art, Marie Claire, Elele, İnStyle ve Banyo + Mutfak gibi dergilerde yer aldı. Gerek mesleki, gerek şahsi ilgisinden dolayı 122 ülkeye seyahat etti.

Türkiye’nin tanıtımı için çeşitli panel ve seminerlere katıldı. CNN International’ın “Earth Matters” isimli Türkiye ile ilgili bir programında misafir konuşmacı olarak bulundu. ABC Televizyonu’nun “Good Morning America” programında sunuculuk yaptı. TV ve radyo programları gerçekleştirdi.

Hürriyet Gazetesi’nde Ayşe Arman’ın yaptığı röportajda “Dünyanın en tuhaf yerlerine giden adam” olarak tanıtıldı. Hürriyet Gazetesi’nin Seyahat ekinde, İstanbul Life ve Skylife dergilerinde devamlı yazıları çıkan Saffet Emre Tonguç’un yazdıkları ve yaptıkları yurtdışında, Conde Nast Traveler, Travel and Leisure, National Geographic ve Lonely Planet gibi yayınlarda yer aldı. İstanbul the Ultimate Guide adlı kitabı New York Times ve International Herald Tribune gazetelerine haber oldu.

Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03