SAFFET EMRE TONGUÇ İLE REN NEHRİ VE NOEL TURU

  • Tarih: 10.12.2018 - 13.12.2018
  • Fiyat: 1499,00 EUR
  • Not: * 1499 EURO'DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA
SAFFET EMRE TONGUÇ İLE REN NEHRİ VE NOEL TURU

Gezi Programı:

Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu eşliğinde

5 Yıldızlı WILLIAM SHAKESPEARE gemisi ile

NOEL PAZARLARI & REN NEHRİ GEZİSİ

Sadece Türk misafirlere özel nehir gemisinde TÜM EKSTRA LİMAN TURLARI DAHİL !

10 Aralık 2018 / 3 Gece – 4 Gün

Kendinizi adeta peri masallarında gibi hissedeceğiniz bir nehir turu gezisine hazır mısınız ?

Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Basel’den başlayacak programımız, ilk gün Kaysersberg, Meşhur Colmar ve Fransa’nın Noel başkenti kabul edilen Strazburg limanından hareket ederek, 7.yüzyılda kurulmuş Speyer & Heidelberg, Ren Nehrinin kalbinde üzüm bağları ile meşhur Rudesheim ve yaşam coşkusu ve eski ile yeniyi birleştiren bir şehir görüntüsüne sahip Mainz ve son olarak kozmopolit Frankfurt’u yaşatacaktır.

Gezimiz süresince Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu eşliğinde düzenleyeceğimiz geziler ile Muhteşem Alsace Şarap Yolu’nda Noel pazarlarını doyasıya yaşayacak, tarihi 9.yüzyıla dayanan ve silueti neredeyse hiç bozulmamış sevimli kasabaları fotoğraflayacak, aynı zamanda kozmopolit Frankfurt’u hissedeceksiniz.

Gezi boyunca tam pansiyon konaklayacağımız 5 yıldızlı William Shakespeare nehir gemisi 110 metre uzunluğunda ve 76 kabininde toplam 152 misafir ağırlamaktadır. Sıcak renk ahşap ve mermer işçiliği kullanılan gemide tüm kabinlerde pencere veya Fransız balkon bulunmaktadır. Panoramik manzaralı bir bar, şık bir restoran bulunan gemide masaj hizmetleri de sunulmaktadır.

 

1.Gün / 10 Aralık 2018 / Pazartesi - İstanbul –Basel – Kaysersberg & Colmar & Strazburg

Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminali Cruise Brands kontuarında sabah 07:30’da buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1923 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:55’da Basel’e hareket. Yerel saat ile 11:05’de varışımızı takiben Noel Pazarları gezimize başlıyoruz. Özel otobüslerimiz ve rehberlerimiz ile düzenleyeceğimiz Kaysersberg, Colmar ve Strazburg gezilerinin ardından akşamüstü saatlerinde 5 Yıldızlı Nehir gemimiz William Shakespeare’a yerleşme. Akşam yemeğimizin ardından dilerseniz Strazburg yürüyüş turu veya gemide düzenlenecek eğlencelere katılabilirsiniz. Gemimiz gece yarısı 23:59’da hareket edecektir.

Kaysersberg, Colmar ve Strasbourg gezisi : Fransa’ya hoş geldiniz ! Az bilinen fakat mükemmel yapıları ile etkileyici bir güzelliğe sahip olan Kaysersberg Köyü ve Noel Pazarını ziyaret ile başlayacak gezimiz, son yıllarda Noel Pazarları ve küçük kanalları ile sizlerin fotoğraf çekmeye doyamayacağı Colmar ile devam edecektir. Serbest zamanımızın ardından Noel Pazarlarını ve Petite France bölgesini ziyaret edeceğimiz, Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlamento’sunu da göreceğimiz Strazburg’a gideceğiz.

 

2.Gün / 11 Aralık 2018 / Salı - Speyer & Heidelberg, Almanya

Sabah kahvaltımızın ardından saat 07:00’da Speyer’e yanaşıyoruz ve Almanya’nın güneybatı bölgesini keşfe başlıyoruz. Gün boyunca rehberlerimiz ile birlikte Speyer ve Heidelberg’i ziyaret edeceğiz. William Shakespeare saat 17:00’da hareket edecek.

Speyer & Heidelberg gezisi : Gemimizin yanaşacağı Antik Roma döneminde kurulmuş ve Almanya’nın en eski şehirlerinden biri olan Speyer’de katedral bölgesi ve antik binaları gezeceğiz. Serbest zamanınızda dilerseniz çok özel bir müze olan ‘Teknik Uçak Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Ardından 45 dakikalık bir yolculuk ile ulaşacağımız Heidelberg ise sizleri adeta büyüleyecek. Ortaçağdan kalma bir masal şehri hissi veren, yüksek ve kırmızı kiremitli çatılı binaları, tarihi köprüleri, eski kalesi ve renkli sokakları ile Heidelberg, Almanya’nın en güzel şehirlerinden biri. Şehrin romantik köprüsü, Heidelberg kalesi ve Hauptstrasse sokağı ziyaretimizin ardından gemimize dönüyoruz.

 

3.Gün / 12 Aralık 2018 / Çarşamba - Rudesheim, Almanya

Gemimiz gece boyunca konaklayacağı Boppard limanından sabah 10:30’da hareket ediyor. Seyir halinde iken fotoğraflayacağımız Loreley Passage geçişi ve öğle yemeğimizin ardından gemimiz saat 14:30’da Almanya’nın Rüdesheim limanına yanaşıyor. Gün boyunca rehberlerimiz ile bu harika kasabayı keşfe başlıyoruz. Gezimizin ardından gemimize dönüş ve akşam yemeği. William Shakespeare saat 18:30’da hareket ediyor ve gece Mainz limanına demirliyor.

Rüdesheim gezisi : UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan muhteşem kasaba Rüdesheim ! Yapacağımız gezide üzüm bağlarının arasında dolaşan ‘Turistik Tren’’e binecek, birbirinden şık evler ve şatoları görecek ve tepede yer alan ‘Niederwald’ anıtını ziyaret edeceğiz. Almanya’nın birleşmesi şerefine yaptırılmış olan anıt ile birlikte muhteşem Ren manzarasını da göreceksiniz. Üzüm bağlarının merkezi kabul edilen Rüdesheim’da 300’den fazla çeşit şarap markasını deneyebilecek ve satın alabileceksiniz. Meşhur Drosselgasse sokağını ziyaretimizden önce ise sizleri Siegfried Mekanik Müzik aletleri müzesinde ağırlayacağız.

 

4.Gün / 13 Aralık 2018 / Perşembe - Mainz & Frankfurt, Almanya

Sabah kahvaltımızın ardından William Shakespeare ile vedalaşıyor ve öncelikle Mainz Şehrini ve ardından Frankfurt keşfe başlıyoruz. Gezilerimizin ardından öğleden sonra Frankfurt Havaalanına transfer. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerini takiben Türk Hava Yolları’nın TK  1594 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:00’da İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 23:05’de varış. HOŞ GELDİNİZ.

Panoramik Mainz & Frankfurt gezisi : Adeta bir tablo içerisinde hissedeceğiniz eski kentte, Romalılardan kalma Mainz Katedrali çevresinde bulunan labirent gibi sokaklarda gezintiye çıkacak, ahşap binaları, barok ve rokoko tarzında butikleri ve şarap evlerini keşfedebileceksiniz.2011 yılının Bilim Şehri seçilen Mainz’de  mavi pencereleri ile ünlü St.Stephan Kilisesini, Mainz Katedralini, kentin güneyinde bulunan Roma Tiyatrosunu ziyaret edeceğiz. Mainz kentinin meydanlarında bulunan ve her akımı temsil eden çeşmeler de oldukça ilginizi çekecek. Mainz’i keşfimizin ardından yapacağımız Frankfurt şehir turunda ise başta Römerberg Meydanı olmak üzere, 14.yüzyılda inşa edilen gotik Frankfurt Katedrali, şehrin bol bol fotoğraflarını çekeceğimiz Eiserner Köprüsü ve Alte Oper (Eski Opera Binası) gibi şehrin en önemli yapıtları ve meydanlarını Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu farkı ile gezeceğiz.

 

Ücretler :

Dış kabinde kişi başı                                      : 1249 € + 250.-€ vergiler

Süperior Fransız Balkonlu kabinde kişi başı : 1549 € + 250.-€ vergiler

Deluxe Fransız Balkonlu kabinde kişi başı     : 1699 € + 250.-€ vergiler

Özel Suite’de kişi başı                                   : 2149 € + 250.-€ vergiler

Kabinde tek kişi konaklama farkı                  : 849 €

 

Dahil olan hizmetler :
•    5 Yıldızlı William Shakespeare gemisinde tam pansiyon konaklama (Sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemekleri)
(Gemiye giriş günü akşam yemeği ile başlar, ayrılış günü sabah kahvaltısı ile sona erer.)
•    Kaptan’ın hoş geldiniz kokteyli, 5 çayları, gece yarısı ikramları
•    Gemide düzenlenen animasyon ve aktiviteler
•    Gemide Öğle ve Akşam yemeklerinde bazı alkollü ve alkolsüz içecekler
•    Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul – Basel / Frankfurt – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
•    Saffet Emre Tonguç, Serda Büyükkoyuncu ve yerel rehberler eşliğinde profesyonel rehberlik hizmetleri
(Her rehber her gün farklı bir otobüste bulunacaktır.)
•    Tüm transferler
•    Tam gün Kaysersberg, Colmar ve Strazburg gezisi
•    Tam gün Speyer ve Heidelberg şehir turu
•    Yarım gün Rüdesheim şehir turu
•    Tam gün Mainz ve Frankfurt şehir turu
•    Gezi boyunca turlar esnasında kullanabileceğiniz özel kulaklıklar
•    Yurtdışı çıkış harcı

Dahil olmayan hizmetler :
•    Havaalanı ve liman vergileri
•    Seyahat sağlık ve iptal sigortası (70 yaş üzeri misafirlerimize sürprim farkı alınacaktır.)
•    İlk gün ve son gün öğle yemeği (Turların yoğunluğundan dolayı serbest bırakılmıştır.)
•    Gemi personeli servis ücreti (Kişi başı gecelik 12 €)
•    Gemide wi-fi ücreti
•    Özel harcamalar
•    Schengen Vize ücreti
 

*Bu programın operasyonel iş akışı Cruisebrand tarafından gerçekleştirilmektedir

 

WILLIAM SHAKESPEARE ***** NEHİR GEMİSİ
Yapım yılı        : 2014
Uzunluk        : 110 metre
Kabin kapasitesi    : 76 kabin
Misafir kapasitesi    : 152 misafir
Personel        : 42 personel

•    Butik
•    Fitness, Masaj ve Sauna
•    Lounge & Bar
•    Restoran
•    Kuaför
•    Kütüphane
•    Resepsiyon ve Lobi
•    Jakuzi
 

 

 

SAFFET EMRE TONGUÇ

Şişli Terakki Lisesi’ni bitirdi. Boğaziçi Üniversitesi’nin Turizm ve Otel Yöneticiliği, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ile Osmanlı Sosyal Tarihi yüksek lisans bölümlerinden mezun oldu. Tezini, Yahudiler ve Osmanlı Toplum Yapısı üzerine verdi. Viyana Ekonomi Üniversitesi’nde (Wirtschafts Universitat) işletme üzerine doktora çalışması yaptı.

1987 yılında turizm bölümü öğrencisiyken profesyonel rehberliğe adım attı. Fotoğraf çalışmaları, 1990 yılından itibaren Amerika ve Avustralya başta olmak üzere çeşitli ülkelerdeki dergi ve internet sitelerinde yayınlandı. Turizm Bakanlığı’nın açtığı yarışmalarda bazı fotoğrafları bakanlık tarafından satın alındı, fotoğraf sergisi açtı. Tasarımını yaptığı çeşitli ev ve bahçeler Maison Française, House Beautiful, Home Art, Marie Claire, Elele, İnStyle ve Banyo + Mutfak gibi dergilerde yer aldı. Gerek mesleki, gerek şahsi ilgisinden dolayı 122 ülkeye seyahat etti.

Türkiye’nin tanıtımı için çeşitli panel ve seminerlere katıldı. CNN International’ın “Earth Matters” isimli Türkiye ile ilgili bir programında misafir konuşmacı olarak bulundu. ABC Televizyonu’nun “Good Morning America” programında sunuculuk yaptı. TV ve radyo programları gerçekleştirdi.

Hürriyet Gazetesi’nde Ayşe Arman’ın yaptığı röportajda “Dünyanın en tuhaf yerlerine giden adam” olarak tanıtıldı. Hürriyet Gazetesi’nin Seyahat ekinde, İstanbul Life ve Skylife dergilerinde devamlı yazıları çıkan Saffet Emre Tonguç’un yazdıkları ve yaptıkları yurtdışında, Conde Nast Traveler, Travel and Leisure, National Geographic ve Lonely Planet gibi yayınlarda yer aldı. İstanbul the Ultimate Guide adlı kitabı New York Times ve International Herald Tribune gazetelerine haber oldu.

Satın Alma Formu

Fiyat
Adınız Soyadınız
Email Adresiniz
Telefon
Kişi Sayısı
T.C. Kimlik Numarası
ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1. SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER
Ticari Unvan: Asamanya Turzim Eğitim ve Organziasyon Ltd Şti
Adres: Esentepe mah Dumankaya Vizyon A 2 Blok D: 11 ,Kartal, İstanbul
Telefon : 0 216 326 29 03
E-posta Adresi: info@sacred7travel.com

2. KONU
İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nun konusu;Müşteri’nin, aşağıda nitelik ve satış fiyatı belirtilen hizmetlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince bilgilendirilmesidir.

3. SÖZLEŞME KONUSU HİZMETİN TEMEL ÖZELLİKLERİ ve ÖDEME BİLGİLERİ
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com adresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama: ######## TL
KDV Dahil Fiyatı: ######## TL
Ara Toplam: ######## TL
Ödeme Şekli: Kredi Kartı ######## TL
Toplam (KDV Dahil): ######## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık (10 kişi üzeri katılım olduğunda), KDV, aksi belirtilmedikçe ulaşım ve öğle yemeği dahildir.

4. İFAYA İLİŞKİN TAAHHÜTLER VE KOŞULLAR
Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.

İşbu ön bilgilendirme formu, elektronik ortamda Müşteri tarafından okunarak kabul edildikten sonra tüketici sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir.

Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:
• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve genellikle içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.

Anne ve Çocuk gezilerimiz istisnadır
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• İstanbul ve günübirlik gezilerimizde araçlarda su bulunmamaktadır.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5. HİZMETİN İFASI
Sipariş konusu hizmetin teslimatı için mesafeli satış sözleşmesinin elektronik ortamda onaylanmış olması ve bedelinin Müşteri’nin tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Müşteri’ye bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Müşteri’nin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.

Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri en geç Perşembe günü (18.30’a kadar) Müşteri’nin bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır.

6. ÖDEME ŞEKLİ
Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.

7. CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

8. İTİRAZ VE ŞİKAYETLERİN ÇÖZÜMLENMESİ
Müşteri, satın aldığı gezi ile ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

Müşteri, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan Müşteri’ler bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

9. GEÇERLILIK
Is bu Mesafeli Satışlar Ön Bilgilendirme Formundaki tüm açıklamalar ve bilgiler Müşteri'nin işbu formu internet ortamında onayladığı an itibari ile geçerlidir ve Müşteri tarafından www.sacred7travel.com web sitesinde elektronik ortamda okunup (ayrıca sisteme kayıtlı e-postasına iletilmiştir) teyidinden sonra Müşteri ve SATICI arasında bu bilgilendirme formu ile sitede yer alan ve ALICI tarafından kabul edilerek elektronik ortamda onaylanan sözleşme şartlarında sözleşme oluşacak ve ilgili hükümler saklı kalmak üzere tarafların sözleşmeden doğan ödeme ve teslim yükümlülüklerini yerine getirdikleri zamana kadar yürürlükte kalacaktır. Ön bilgilendirme formunun Müşteri tarafından onaylanması verilen siparişin ödeme yükümlülüğü anlamına gelmektedir.
MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1 SATICI
Ünvanı : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
Adresi : DUMANKAYA VİZYON A 2 BLOK D.11 KARTAL
Telefon : 0216 326 29 03
E-posta Adresi : info@sacred7travel.com

Müşteri Hizmetleri:
1.2 ALICI
Adı Soyadı : ###########
T.C. Kimlik No : ###########
Adresi : ###########
Telefon : ###########
E-posta Adresi : ###########

MADDE 2 - KONU
İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin (“Sözleşme”) konusu, ALICI'nın www.sacred7travel.com.tr web sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen hizmetin satışı ve ifası ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU HİZMET
Elektronik ortamda satın alınan gezinin tarihi, güzergahı, gezi rehberi, tüm vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir. Gezinin temel özellikleri www.sacred7travel.com.tradresinde yer almaktadır, hizmetin temel özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Açıklama : ##########
KDV Dahil Fiyatı : ########## TL
Ara Toplam : ########### TL
Ödeme Şekli : Kredi Kartı
Toplam (KDV Dahil) : ########## TL

Günlük gezi fiyatlarına; uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık dahildir.

MADDE 4 - CAYMA HAKKI
Satıcı ile Müşteri arasında elektronik ortamda kurulacak sözleşme Yönetmelik’in 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerden olup cayma hakkı ancak aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

Günübirlik hafta sonu ve İstanbul gezilerinde iptallerde 3 gün öncesi iptallerde gezi bedeli başka bir geziye aktarılabilir. Geziye 3 gün kala yapılan iptallerde gezi bedeli iade yapılamaz başka bir geziye aktarılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların info@sacred7travel.com adresine e-posta olarak ya da 0216 326 29 03 numaralı telefona detayları bildirmeleri gerekmektedir.

MADDE 5 - GENEL HÜKÜMLER
5.1 ALICI, www.sacred7travel.com.trweb sitesinde Sözleşme konusu hizmetin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata, ifanın gerçekleştirileceği süreye ve SATICI’nın tam ticari unvanı, açık adresi ve iletişim bilgilerine ilişkin ön bilgileri okuyup doğru ve eksiksiz bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini ve işbu Sözleşme’nin elektronik ortamda onayı ile beraber ödeme yükümlülüğünün doğduğunu bildiğini beyan eder. www.sacred7travel.com.trweb sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme formu ve satışa ilişkin fatura işbu Sözleşme’nin ayrılmaz parçalarıdır.
5.2 SATICI tarafından daha önce imzalanmış bulunan işbu iki nüsha Sözleşme ALICI tarafından ######### tarihinde imzalanarak kabul edilmiş ve bir nüshası Alıcı’nın elektronik posta adresine mail gönderilecektir.
5.3 Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.
5.4 Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Bu günden sonra Satıcı tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur.
5.5 Satıcı tarafından satışı yapılan geziye katılım aşağıda belirtilen koşullara tabidir:

• Rezervasyonların kesinleşebilmesi gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir.
• Satıcı doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
• Adım Adım İstanbul® ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve yürüyüş içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.
• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.
• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.
• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.

5.6 SATICI, haklı bir sebebe dayanmak şartıyla, Sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan Alıcı’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir hizmet tedarik edebilir.
5.7 Sipariş konusu hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde SATICI bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde ALICI’ya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur.
5.8 Sözleşme konusu hizmetin ifası için işbu Sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI hizmetin ifası yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
5.9 Satış onayının yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde Satıcının edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Satıcı mücbir sebepler nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde ifa edemez ise, durumu Alıcı’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar
5.10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. Mücbir sebebin 15 (onbeş) günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.
5.11 Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda Satıcı gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri Alıcı’nın bildirmiş olduğu e-posta adresine yazılı olarak yapılmaktadır

MADDE 6 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAĞI HALLER
Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça tüketici, aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz.

Yönetmelik'in 15. Maddesinde sayılan sözleşmeler ve hizmetlerde cayma hakkı kullanılamaz.

MADDE 7 - BORÇLUNUN TEMERRÜDÜ
ALICI’nın temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. ALICI’nın temerrüdünün SATICI’nın kusurundan kaynaklandığı hallerde ALICI herhangi bir zarar ve ziyan talebini karşılamak mecburiyetinde olmayacaktır.

MADDE 8 - YETKİLİ MAHKEME
ALICI, satın aldığı hizmetlerle ilgili talep ve şikayetlerini SATICI’nın yukarıda belirtilmiş olan e-posta adresine iletebilir. Haklı talep ve şikayetlerin derhal çözümlenmesi için SATICI elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirmekle beraber sorunun bu şekilde uzlaşma yolu ile çözümlenememesi halinde;

ALICI, aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde tüketici sıfatını taşıyor ise; dilerse şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri gereğince ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, Tüketicilerin hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilirler. Tüketici sıfatına haiz olmayan ALICI’lar bakımından Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde yasal yollara müracaat söz konusu olacaktır.

MADDE 9 - TÜKETİCİNİN HAKLARI
Ayıplı Hizmet
Hizmetin ayıplı ifa edildiği durumlarda Alıcı, hizmetin yeniden görülmesi, ayıp oranında bedelden indirim veya sözleşmeden dönme haklarından birini sağlayıcıya karşı kullanmakta serbesttir. Satıcı, Alıcının tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Seçimlik hakların kullanılması nedeniyle ortaya çıkan tüm masraflar Satıcı tarafından karşılanır.Alıcı , bu seçimlik haklarından biri ile birlikte Türk Borçlar Kanunu hükümleri uyarınca tazminat da talep edebilir.

Alıcının sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim hakkını seçtiği durumlarda, ödemiş olduğu bedelin tümü veya bedelden indirim yapılan tutar derhâl Alıcı’ya iade edilir.

Hizmetin yeniden görülmesinin seçildiği hâllerde, hizmetin niteliği ve Alıcı’nın bu hizmetten yararlanma amacı dikkate alındığında, makul sayılabilecek bir süre içinde ve tüketici için ciddi sorunlar doğurmayacak şekilde bu talep Satıcı tarafından yerine getirilir. Her hâlükârda bu süre talebin Satıcı’ya yöneltilmesinden itibaren otuz iş gününü geçemez. Aksi takdirde Alıcı diğer seçimlik haklarını kullanmakta serbesttir.


SATICI : ASAMANYA TURİZM EĞİTİM VE ORGANİZSAYON LTD ŞTİ
ALICI : ###############
TARİH : ############