SAFFET EMRE TONGUÇ İLE YENİ ZELANDA AVUSTRALYA

  • Tarih: 14.01.2019 - 02.02.2019
  • Fiyat: 7340,00 EUR
SAFFET EMRE TONGUÇ İLE YENİ ZELANDA AVUSTRALYA

Gezi Programı:

Saffet Emre Tonguç eşliğinde

5 Yıldızlı Celebrity Solstice gemisi ile YENİ ZELANDA & AVUSTRALYA

14 Ocak 2019 – 19 Gece / 20 Gün

SINGAPUR – YENİ ZELANDA – TAZMANYA - AVUSTRALYA

Singapur (1 Gece) – Auckland (1 Gece) – Bay of Islands – Tauranga – Wellington – Picton – Akaroa – Dunedin

Dusky Sound – Doubtful Sound – Milford Sound – Hobart, Tazmanya (1 Gece) – Sydney (1 Gece)

 

1.Gün  - 14 Ocak 2019 / Pazartesi - İstanbul – Singapur

İstanbul Atatürk Havaalanında saat 11:30’da buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Singapur Hava Yolları’nın SQ 391 sayılı uçuşu ile saat 14:25’de Singapur’a hareket. Yaklaşık 10 saat sürecek direkt uçuşumuzun ardından yerel saat ile 05:45’de Singapur’a varış. Özel otobüsümüz ile 1.Sınıf otelimize transfer. Sabah kahvaltısının ardından dinlenmek için serbest zaman. Öğle saatlerinde buluşma ve kısa bir gezinti sonrası geceleme otelimizde.

 

2.Gün - 15 Ocak 2019 / Salı - Singapur - Auckland

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından dinlenmiş olarak Öğle yemekli Singapur şehir turumuza başlıyoruz. Saffet Emre Tonguç eşsiz anlatımı ile yapacağımız gezinin ardından serbest zaman. Alışveriş olanağının ardından özel otobüsümüz ile havaalanına transfer. Saat 22:45’de Singapur Hava Yolları’nın uçuşu ile Auckland, Yeni Zelanda’ya hareket. Geceleme uçakta.

 

3.Gün - 16 Ocak 2019 / Çarşamba - Auckland, Yeni Zelanda

Yemyeşil Parkları, geniş kumsalları, limanları, alışveriş imkanları ve eğlence hayatı ile Yeni Zelanda’nın en gelişmiş şehri Auckland’a yerel saat ile 13:40’da varışımızın ardından otelimize transfer. Check-in işlemlerimizin ardından dinlenme. Geceleme Auckland’da 5 Yıldızlı otelimizde.

 

4.Gün - 17 Ocak 2019 / Perşembe - Auckland, Yeni Zelanda ( 20:00 hareket )

Sabah erkenden kalkıyoruz ve otelimizden ayrılıyoruz. Auckland’ı tüm yönleri ile tanıyacağımız şehir turunda Auckland Domain Parkı, Gökyüzü Kulesi, Auckland Sanat Galerisi, Botanik bahçesi ve Stardome Gözlemevi’ni ziyaret edeceğiz. Meşhur Queen Caddesinde yürüyüşümüzün ardından Devenport’ta Auckland manzarasını seyredeceğiz ve ardından 5 Yıldızlı Celebrity Solstice’e transferimiz gerçekleşecek. Gemimize ve kabinlerimize yerleşme. Gemide alacağımız öğle yemeği ve kısa bir gemi tanıtım turumuzun ardından Celebrity Solstice akşam 20:00’da hareket ediyor.

 

5.Gün - 18 Ocak 2019 / Cuma - Bay of Islands, Yeni Zelanda ( 07:00 – 18:00 )

Celebrity Solstice sabah 07:00’da Bay of Islands’a demirliyor ve akşam 18:00’a kadar şehri tanıma fırsatı veriyor. Ekstra olarak katılabileceğiniz bir gezide Hokianga’nın tarihini, kültürünü ve doğal güzelliğini yaşayacaksınız. Bölge tarihini yaklaşık bin yıl önce burayı keşfetmiş Maori gezgini Kupe ve 200 yıl kadar önce ilk Avrupalı yerleşimcilerden sonra sizde keşfedeceksiniz. Turunuz özellikle limanın kuzeyini çevreleyen çarpıcı yüksek kum tepeleri ile Hokianga Limanından başlayacak ve "Ormanın Efendisi" olan Tane Mahuta ile tanışmak için güçlü Waipoua Ormanında devam edecek. Burada 3000 yaşında olan büyük Kauri Ağacını gözlemleyecek ve lezzetli bir öğle yemeği için sakin bir liman merkezine gideceksiniz. Öğle yemeğinden sonra ise 1830’da Kilise Misyonerlerinin yaptığı 3 ev’den halen ayakta duran tek örneği olan ve Waitangi'nin ikinci Antlaşması'nın imzalandığı Waiment Mission Evini ziyaret edeceksiniz. Bay of Islands’ı tam olarak hissedeceğiniz bu kapsamlı gezinin ardından gemimize döneceğiz. Akşam yemeği, gece şovları ile geceleme gemimizde.

 

6.Gün - 19 Ocak 2019 / Cumartesi - Tauranga, Yeni Zelanda (08:00 – 18:00 )

Gemide alacağımız sabah kahvaltısının ekstra olarak düzenlenecek Yüzüklerin Efendisi Film Stüdyosu & Maori dünyası turumuza katılmanızı tavsiye ediyoruz. Destansı ‘Yüzüklerin efendisi’ fimi, Yeni Zelanda’nın kırsal bölgesi olarak kabul edilen yerde filmlerin çekildiği gerçek bir sahne olan Hobbiton’a gideceğiz. Bilbo Baggins’in Hobbit Deliğinin önünde bol bol fotoğraf çekecek, filmin sihirli dünyasında kaybolacaksınız. Ardından geleneksel bir savaş kanosunda maceraya çıkarak Maori dünyasına gideceğiz. Yolculuğunuz bir Marae veya Maori toplantı evini ziyaret etmekle başlayacak. Burada, Maori kültürü ve gelenekleri hakkında bilgi edinecek ve geleneksel bir Maori Waka Taua Savaşı Kano'suna hayran kalacaksınız. Geleneksel kürek çekme teknikleri ve tezahüratlarını öğrenecek, Rotoiti Gölü'nü gezeceksiniz.Gezinin en ilginç yanlarından biri ise gerçek bir Maori şefi olan ve bölgeyi keşfedince Rotorua'yu seçen büyük ata ait Maori kaşifi Ihenga'yı dinlemek olacak. Rotorua'da ikamet eden Maori'lerin çoğu Ihenga'nın torunlarıdır. Maori kültürü için önemli olan tarihi mekanları ve mekanları ziyaret edecek, kendinizi geleneksel kültürlerinde kaybedeceksiniz. Akşamüzeri gemimize dönüyor ve Celebrity Solstice’in olanaklarından faydalanmaya devam ediyoruz. Geceleme gemimizde.

 

7.Gün - 20 Ocak 2019 / Pazar - Denizde

Tüm gün boyunca gemimiz denizde seyredecek. Gün boyunca düzenlenecek aktivitelerin tadını çıkarabilir, alışveriş imkanlarından faydalanabilirsiniz.

 

8.Gün - 21 Ocak 2019 / Pazartesi - Wellington, Yeni Zelanda (08:00 – 18:00 )      

Sabah saatlerinde Yeni Zelanda’nın başkenti Wellington’a demirliyoruz. Aynı zamanda Auckland’ın ardından ülkenin en büyük şehri olan Wellington’da, şehrin tarihini yakından tanıma fırsatı bulacaksınız. İngiltere ve Fransa arasındaki Waterloo Savaşı’nı kazanan komutan Arthur Wellesly onuruna adı verilen şehirde düzenleyeceğimiz ekstra gezide şehre yaşam kalitesi anketinde neden 12.lik verildiğini yakından gözlemleyecek ve hayran kalacaksınız. Panoramik manzaralar ve Botanik bahçesini de keşfedeceğimiz Victoria Dağında Begonia Evi ve huzur dolu Lady Norwood Gül Bahçesini de gezeceğiz. ‘ Te Papa’ turunda ise Maori sergilerinin yanı sıra çağdaş ve sömürge sanatı görüntülerine şahitlik edeceksiniz.

Akşam saatlerinde gemimiz hareket ediyor. Geceleme Celebrity Solstice’de.

 

9.Gün - 22 Ocak 2019 / Salı - Picton, Yeni Zelanda  (08:00 – 18:00 )            

Sabah Picton limanına yanaşmamızın ardından harika bir gün yine bizi bekliyor. Ekstra olarak düzenlenecek muhteşem bir gezide Buharlı tren ile çıkacağımız yolculuk ile zamanın gerisine gideceğimiz Blenheim’a ulaşacağız. Trenimiz Passchendaele, ünlü muhaberenin adını taşıyor ve 1.Dünya savaşı döneminden kalma vagonlardan oluşuyor. Picton tren istasyonundan hareket edecek Yeni Zelanda’nın dik eğimli yamaçlarından trenimiz ile tırmanırken nefes kesen manzaralara doyamayacaksınız. Oldukça şirin bir kasaba olan Blenheim’a ulaştığımızda ise yerel dükkanlarda gözlemleyecek, özel bir kahvenin tadını çıkarabilecek, bir gurme restoranda keyifleneceksiniz. Nehir boyunca dolaştıktan sonra öğle saatlerinde trenimiz ile Picton’a döneceğiz ve kasabayı keşfetmek içinde boş vaktimiz olacak. Akşam gemimiz saat 18:00’de hareket ediyor. Geceleme gemimizde.

 

10.Gün - 23 Ocak 2019 / Çarşamba - Akaroa, Yeni Zelanda (07:00 – 19:00 )

Sabah saatlerinde varacağımız Akaroa’da Yeni Zelanda’nın en Fransız şehri bizi bekliyor ! Tarihi binaları, muhteşem limanı ve kaliteli yemek tutkusuna sizde kendinizi kaptıracaksınız. Düzenleyeceğimiz tam günlük gezide öncelikle Akaroa’yı keşfedecek, tarihi evleri gözlemleyecek, Akaroa’nın sesli görsel sunumunun yapıldığı Müzeyi ziyaret edecek ve 1838’de bir Fransız balina avcısı olan Kaptan Langlois’un, Akaroa'nın balina avcılık gemilerine hizmet edebilecek bir kasaba için ideal bir yer olduğuna nasıl karar verdiğini öğreneceksiniz. Ardından Yeni Zelanda’nın en büyük şehirlerinden yaklaşık 1,5 saat uzaklıktaki Christchurch’e gideceğiz. Bu harika şehir adanın Banks bölgesinde yer almakta ve önemli ve ilgi çeken bir turizm merkezi olması ile tanınmaktadır. Yemyeşil doğası, parkları ve bahçeleri ile ‘Bahçe Kent’ olarak da anılan Christchurch, şehrin tam ortasından geçen Avon nehri ile bu ünvanı hak eder. Gotik dirilişi tarzı ile Canterbury Müzesi, Botanik Bahçesi ziyaretlerimizin ardından Akaroa’ya geri dönecek ve gemimiz ile Dunedin’e hareket edeceğiz.

 

11.Gün - 24 Ocak 2019 / Perşembe - Dunedin, Yeni Zelanda (08:00 – 17:00 )

İskoç Mimarisi ve kültürünü özümseyebileceğiniz bir gün sizi bekliyor. Düzenlenecek ekstra gezide sadece 126.000 kişilik nüfusuna rağmen, Yeni Zelanda’nın en büyük şehirlerinden olan Dunedin’de Otago Müzesindeki eski Maori eserlerinin keşfedilmesinden, Jakonean tarzı malikaneye kadar pek çok yeri yaşayacağız. Botanik bahçesi ve High Street konaklarında yürüyecek ve Avrupalı yerleşimcilerin yarattığı binaları göreceğiz. Öğleden sonra gemimize dönüyoruz ve yavaş yavaş Yeni Zelanda’dan uzaklaşıyoruz.

 

12.Gün - 25 Ocak 2019 / Cuma - Dusky Sound, Doubtful Sound, Milford Sound

Aslında gemimiz denizde seyrederken gün boyunca inanılmaz manzaralar yaşayacaksınız. Dusky Sound, Doubtful Sound ve Milford Sound !!! Yeni Zelanda fiyortlarının tam ortasında seyrederek vahşi yaşamın seslerini ve büyülü dünyasını keşfetme şansınız olacak.

 

13.Gün - 26 Ocak 2019 / Cumartesi - Denizde

Tüm gün boyunca denizde seyrederken dinlenebilir, lüks gemimizin olanaklarından faydalanabilirsiniz. Geminin lüks spa hizmetlerini denemenizi tavsiye ediyoruz.

 

14.Gün - 27 Ocak 2019 / Pazar - Denizde

Bu günümüzde denizde. Fakat Celebrity Solstice’in Modern ve Lüks ortamında gerçek huzuru bulacaksınız. Bir kitap okuyun, eşsiz restoranlarından farklı lezzetleri tadın ya da çarpıcı Casino’da şansınızı deneyin.

 

15.Gün - 28 Ocak 2019 / Pazartesi - Hobart, Tazmanya  (16:30 varış ve geceleme )

Tazmanya’ya Hoş Geldiniz ! Öğleden sonra Avustralya’nın Tazmanya Eyaletinin en büyük şehri ve başkenti Tazmanya’dayız ve gemimiz tam 24 saat limanda ! Akşam üstü bir yürüyüş turu ile Hobart’ı keşfe başlıyoruz. Akşam yemeğimizi ise gemimizde alacağız. Geceleme limanda.

 

16.Gün - 29 Ocak 2019 / Salı - Hobart, Tazmanya ( 16:00 hareket)

Günek ekstra olarak Hobart’ın en ilgi çekici yerlerini Kral Tazmanya Botanik Bahçesini ziyaret ederek başlıyoruz. Ardından Rosny Tepesi ve Wellington dağında volkanik katmanları ve %20’si ormanlar ile çevrili Hobart’ı fotoğraflayabileceksiniz. Şehrin prestijli bölgelerinden olan Battery Point’de 19.yüzyıl konaklarını ve evlerini keşfedecek, Salamanca Market’de müze gezer tarzda tezgahları gezerken bol bol hediyelik eşya alışverişi yapabileceksiniz.

 

17.Gün - 30 Ocak 2019 / Çarşamba - Denizde       

Sydney’e varmadan keyifle geçireceğimiz bir gemi gününe doyasıya yaşayın. Celebrity Solstice son gün sunulacak indirimli alışveriş imkanlarını sakın kaçırmayın !

 

18.Gün - 31 Ocak 2019 / Perşembe - Sydney, Avustralya (06:30 varış)

Sabah erken saatlerde Sydney’e varıyoruz ve Celebrity Solstice ile vedalaşıyoruz. Kahvaltımızın ardından yapacağımız  şehir turunda Akdeniz, Asya, Anglasakson ve Okyanusya kültürlerinin eşsiz sentezini özümseyeceksiniz. 5 milyon kişiye yaklaşan nüfusu ile oldukça dinamik bir şehir olan Sydney, 1700’lü yıllara kadar Aborjinlerin yaşama alanı iken, daha sonra 1770 yılında James Cook’un keşfi ve 1788’de İngiliz kolonisinin yerleşmesi sonucunda modern gelişimine başlamıştır. 1850’lerde ise şehrin yakınlarında altın bulunması sebebi ile nüfus patlaması yaşanmış ve şehrin temelini oluşturmuştur. Dünyanın en büyük doğal limanı olan Port Jackson, Sidney Köprüsü, şehrin en önemli simgelerinden Opera Evi, New South West Sanat Galerisi ve Darling limanı gezimizin ardından öğleden sonra 1.sınıf otelimize yerleşeceğiz. Geceleme 5 yıldızlı otelimizde.

 

19.Gün - 01 Şubat 2019 / Cuma - Sydney, Avustralya – Singapur - İstanbul

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından tam gün Sydney turu. Bol bol alışveriş yapabilecek ve Sidney’e doyacaksınız.Akşam saatlerinde havaalanına transfer. Bagaj, Bilet ve check-in işlemlerinin ardından Singapur Hava Yolları’nın SQ 242 sayılı uçuşu ile saat 19:10’da Singapur’a hareket.

 

20.Gün - 02 Şubat 2019 / Cumartesi - İstanbul

Singapur’a varışımızın ardından İstanbul uçuşuna transit geçiş. Singapur Hava Yolları’nın SQ 392 sayılı uçuşu ile 01:50’de hareket ve yerel saat ile saat 08:25’de İstanbul’a varış. HOŞ GELDİNİZ.

 

Celebrity Solstice Hakkında bilgiler :

Maksimum 2850 misafir kapasiteli Celebrity Solstice, Modern & Lüks anlayışı ile dünyanın en lüks yolcu gemilerinde biridir. En üst katında yer alan Çim Alanı, harika bir alışveriş caddesi, özel restoranları ve kaliteli servis anlayışı ile sizleri oldukça etkileyecek bir gemidir. Konforlu ve şık odalarında, bir 5 yıldızlı gemiden beklenen tüm olanakları bulacaksınız.

Ücretler :

İki kişilik BALKONLU KABİNDE kişi başı                                                   : 6350 Euro

Kişi başı Liman, Havaalanı vergileri, Bahşişler ve Sigorta ücreti  : +990 Euro

 

Dahil olan Hizmetler :
•    Singapur Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul – Singapur / Singapur – Auckland / Sydney – Singapur ve
Singapur – İstanbul arası tarifeli seferler ile ekonomi sınıfı uçak bileti
•    5 Yıldızlı Celebrity Solstice gemisinde tüm yiyecekler dahil 14 gece tam pansiyon konaklama
•    Gemide düzenlenen animasyon ve aktiviteler
•    Singapur’da 1 gece 1.sınıf otelde oda+kahvaltı konaklama
•    Auckland’da 1 gece 1.sınıf otelde oda+kahvaltı konaklama
•    Sydney’de 1 gece 1.sınıf otelde oda+kahvaltı konaklama
•    Saffet Emre Tonguç eşliğinde profesyonel rehberlik hizmetleri
•    Yarım gün Singapur şehir turu
•    Yarım gün Auckland şehir turu
•    Yarım gün Sydney şehir turu
•    Tüm transferler
•    Yurtdışı çıkış harcı


Dahil olmayan Hizmetler :
•    Limanlarda düzenlenen ekstra kara turları
•    Gemi dışında alınan öğle ve akşam yemekleri
•    Avustralya & Yeni Zelanda vize ücreti
•    Özel harcamalar
•    Havaalanı ve liman vergileri, bahşişler ve sigort

Bu programın operasyonel iş akışı Cruisebrand tarafından gerçekleştirilmektedir

SAFFET EMRE TONGUÇ

Şişli Terakki Lisesi’ni bitirdi. Boğaziçi Üniversitesi’nin Turizm ve Otel Yöneticiliği, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ile Osmanlı Sosyal Tarihi yüksek lisans bölümlerinden mezun oldu. Tezini, Yahudiler ve Osmanlı Toplum Yapısı üzerine verdi. Viyana Ekonomi Üniversitesi’nde (Wirtschafts Universitat) işletme üzerine doktora çalışması yaptı.

1987 yılında turizm bölümü öğrencisiyken profesyonel rehberliğe adım attı. Fotoğraf çalışmaları, 1990 yılından itibaren Amerika ve Avustralya başta olmak üzere çeşitli ülkelerdeki dergi ve internet sitelerinde yayınlandı. Turizm Bakanlığı’nın açtığı yarışmalarda bazı fotoğrafları bakanlık tarafından satın alındı, fotoğraf sergisi açtı. Tasarımını yaptığı çeşitli ev ve bahçeler Maison Française, House Beautiful, Home Art, Marie Claire, Elele, İnStyle ve Banyo + Mutfak gibi dergilerde yer aldı. Gerek mesleki, gerek şahsi ilgisinden dolayı 122 ülkeye seyahat etti.

Türkiye’nin tanıtımı için çeşitli panel ve seminerlere katıldı. CNN International’ın “Earth Matters” isimli Türkiye ile ilgili bir programında misafir konuşmacı olarak bulundu. ABC Televizyonu’nun “Good Morning America” programında sunuculuk yaptı. TV ve radyo programları gerçekleştirdi.

Hürriyet Gazetesi’nde Ayşe Arman’ın yaptığı röportajda “Dünyanın en tuhaf yerlerine giden adam” olarak tanıtıldı. Hürriyet Gazetesi’nin Seyahat ekinde, İstanbul Life ve Skylife dergilerinde devamlı yazıları çıkan Saffet Emre Tonguç’un yazdıkları ve yaptıkları yurtdışında, Conde Nast Traveler, Travel and Leisure, National Geographic ve Lonely Planet gibi yayınlarda yer aldı. İstanbul the Ultimate Guide adlı kitabı New York Times ve International Herald Tribune gazetelerine haber oldu.

Bu turumuzu satın almak için lütfen aşağıda yer alan numaralardan bizimle irtibata geçiniz.
90 216 326 29 03