SERDA BÜYÜKKOYUNCU İLE BİR GÜL MASALI GULSHA VE SAGALASSOS

  • Tarih: 27.05.2019 - 29.05.2019
  • Fiyat: 1650,00 TL
  • Tek Kişilik Fiyat: 2200,00 TL
SERDA BÜYÜKKOYUNCU İLE BİR GÜL MASALI GULSHA VE SAGALASSOS

Gezi Programı:

1. Gün: İSTANBUL / ISPARTA / EĞİRDİR GÖLÜ
Değerli Sacred7 Gezginleri ile Atatürk Havalimanı’nda saat 12:00’da, İç Hatlar Gidiş Terminalinde buluşmamızın ardından, Türk Hava Havayolları TK2860 sefer sayılı 13:30 uçağı ile Isparta’ya hareket ediyoruz. Isparta Havalimanı’na varışımızın ardından özel aracımız ile Türkiye’nin ikinci en büyük tatlı su gölü olan Eğridir Göl’üne hareket ediyoruz. Eğridir gölüne varışımızın ardından göl çevresinde eşsiz bir manzara eşliğinde yürüyüş yapıyoruz ve 2000 yıllık tarihe sahip olan Yeşil Ada’yı görme şansı buluyoruz. Yeşil Ada, Hristiyanlara göre, Hristiyanlığın ilk yayılmaya başladığı yerlerden biri. İsa’nın 12 havarisinden biri olan St. Paul yapmış yayma işini. Bir bakıma Hristiyanlığın beşiği Yeşil Ada gezimiz sonrasında akşam yemeğimizi yiyeceğimiz ve konaklamamızı gerçekleştireceğimiz Hilton Garden Inn Isparta Otel’e geliyoruz.

** Dileyen misafirlerimiz otelimizin açık ve kapalı havuzlarından yararlanabilirler.


2. Gün: SAGALASSOS/BURDUR
Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından Sagalassos Antik Kenti’ne geliyoruz. İlk olarak, 1706'da Fransız gezgin Paul Lucas tarafından keşfedilen Sagalassos'ta arkeolojik kazılar 1990'da başlatılmıştır. 1700 m rakımda meyilli araziye inşaa edilen bu kent Antik Yunan’da Pisidya’ya başkentlik yapmıştır. Bu antik kentin en önemli özellikleri, dünyanın en yüksek rakımlı tiyatrosu ve Antik dönemden buyana akan çeşmeleridir. Antik kenti keşfimizde; dünyanın en yüksek rakımlı tiyatrosunu, Mercellum (antik dönemde Pazar), Meclis Binası, Antroninler Çeşmesi, Roma Hamamı, Odeon , Çömlekçiler mahallesi, Agora, Neon Kütüphanesi, antik dönemden bu yana suları halen akmakta olan Helenistik çeşme ve şehirdeki diğer kalıntıları görüyoruz.
Antik kent gezimizi takiben Ağlasun’da bulunan Alabalık Tesislerine geliyor ve öğle yemeğimizi yiyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Burdur şehir merkezine hareket ediyoruz. Burdur’a varışımızı takiben 1969 senesinde ziyarete açılmış olan Burdur Müzesi’ne gidiyoruz. 57 binden fazla arkeoolojik ve etnoğrafik eserin sergilendiği müzede Sagalassos Antik Kentin’den çıkartılan eserleri görme imkanı bulacağız.Müze gezimiz sonrasında verilecek olan serbest zaman sonrasında misafirlerimiz ile buluşuyor ve akşam yemeğimiz ile konaklamamız için otelimize dönüyoruz.
 
3. Gün: ISPARTA/İSTANBUL
Gül hasadı günümüzde, otelimizden erken çıkışımızın ardından Isparta’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saat sürecek olan yolculuğumuz sonrasında bizleri bu yöre insanı olan ve ailesi 1965 yılından bu yana, dünyaca ünlü parfüm ve kozmetik üreticilerine gül yağı, gül konkreti ve gül absolütü ham maddelerini tedarik eden Gülşah Gürkan karşılıyor. Sabahın ilk ışıklarında, gül bahçeleri içerisinde sabah kahvaltımızı edeceğiz. Sonrasında toprak ve gül kokuları harmanı eşliğinde Gül Hasadına başlıyoruz. Hep birlikte bizler için özel açılmış olan bu gül bahçesinde gül topluyor ve bilgiler alıyoruz. Gül hasadı sonrasında, gezimizin en büyük sürprizi ise yağ çıkarma işlemine alınmamış ve bizler için bekletilen Güller… Bizler için bekletilmiş olan ve adeta bir havuzu andıran güller içinde unutulmaz anlar geçiriyor ve fabrika ziyeretimizi gerçekleştiriyoruz. Bu sürede distilasyon yapımını izliyor ve bilgiler alıyoruz.

Arkamızda unutamayacağımız anılar bırakarak hareket ediyor ve Isparta’nın meşhur restoranlarından biri olan Kadir Restoran’a geliyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Isparta Havalimanına doğru hareket ediyor ve TK2861 15:35 uçuşu ile İstanbul ‘a dönüyoruz.

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
 Özel Otobüs ile Programda Belirtilen Tüm Transferler ve Geziler
 Hilton Garden Inn Isparta Hotel ’de İki Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 2 Adet Sabah Kahvaltısı
 2 Adet Öğle Yemeği
 2 Adet Akşam Yemeği
 Gül Hasadı Programı
 Müze ve Ören Yeri Girişleri
 TURSAB Seyahat Sigortası
 
GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN VE EKSTRA ALINACAK HİZMETLER
 Uçak Biletleri
 Yemekler sırasında alınacak belirtilen menü dışındaki ekstralar
 Kişisel harcamalarKontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03