SERRA YILMAZ İLE BABA VE PİÇ SAHNESİ - ROMA ÖZEL

  • Tarih: 22.03.2018 - 24.03.2018
  • Fiyat: 1290,00 EUR
SERRA YILMAZ İLE BABA VE PİÇ SAHNESİ - ROMA ÖZEL

Gezi Programı:

22 MART 2018 PERŞEMBE / İSTANBUL – ROMA (Ostia Antica - S.Pietro in Vincoli)

Değerli Sacred7 Travel gezginlerimiz ile Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde 06:30’da buluşma sonrasında, Türk Hava Yolları TK1861 sefer sayılı 08:55 uçağı ile Roma’ya hareket ediyoruz. Roma Havalimanı’na saat 09:35’te varıyor ve bizleri bekleyen özel araç ile yakın mesafede bulunan antik bir Roma şehri olan Ostia Antica’ya varıyoruz.

Ostia Antica, Roma Cumhuriyeti Dönemi’nde hem önemli bir ticari liman hem de Tiber Nehri’nin ağzını ve kıyılarını koruyan önemli bir kale olma özelliği taşıyor. Roma İmparatorluğu genişledikçe kasabanın büyüklüğü kale surlarını aşmış, Ostia zengin bir liman kenti olmuş. Ostia Antica’da görebileceğiniz önemli yerler arasında; kentin ana caddesi olan Decumanus Maximus, tiyatro, tanrılara adanan tapınak Capitolium, hamam kompleksi Terme dei Sette Sapienti, müze, forum, Cupido ve Psykhe Evi, diğer hamam kompleksi olan Terme di Nettuno ve tapınak Yılanlı Mithraeum yer almaktadır.

Antik kent ziyaretimiz sonrasına konaklamamızı yapacağımız Roma merkezde yer alan otelimize hareket ediyoruz. Otelimize varışımız ve yerleşmemiz sonrasında misafirlerimiz ile buluşuyor ve öğle yemeğimizi belirlenmiş olan restoranımızda yiyoruz.

Öğle yemeğimiz sonrasında ‘Musa’nın hükmü’ olarak da bilinen Michelangelo’nun ünlü Musa heykelinin bulunduğu S.Pietro in Vincoli bazilikasına geliyoruz. Hz. Musa’nın müritlerinin davranışlarından dolayı kırgınlığının belirtisi olan dudağını ısırmasından , damarlarının çıkmasına kadar sanki canlı gibi olan bu yapıt karşısında şaşkınlığınızı saklayamıyor olacaksınız.

Gezimiz sonrasında otelimize geri dönüyor ve misafirlerimize serbest zaman sunuyoruz. belirtilen saatte misafirlerimiz ile buluşuyor ve akşam yemeğimizi belirlenmiş olan restoranımızda yiyoruz.

Öğle Yemeği     : Belirlenmiş olan restoran

Akşam Yemeği : Belirlenmiş olan restoran

Konaklama        : Majestic Hotel Roma / http://it.hotelmajestic.com/

 

23 MART 2018 CUMA / ROMA (Hadrianus Villası - Baba ve Piç Oyunu)

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Hadrianus'un Villası’na doğru yola çıkıyoruz. Villa Adriana, Ms. 2. Yüzyılın ikinci ve üçüncü yıllarında Roma İmparataro Hadriyanus için yapılmış olan, İtalya’da yer alan büyük bir arkeolojik kompleks olma özelliği taşıyor.

Villa Hadrianus, antik Akdeniz dünyasının maddi kültürlerinin en üst düzeyde ifadelerini bir araya getiren bir mimari başyapıt. Villa Hadrianus’u oluşturan anıtların incelenmesi, Rönesans ve Barok dönem mimarları tarafından klasik mimari öğelerin yeniden keşfinde önemli bir rol oynamış. Aynı zamanda birçok 19. Ve 20. Yüzyıl mimar ve tasarımcılarınıda derinden etkileyerek ilham kaynağı olmuş.

Villa Hadrianus, 1999’da UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmiştir.

Hadrianus Villası içerisinde yer alan mutfak sanatları restoranında değerli tiyatro sanatçısı Serra Yılmaz ile birlikte öğlen yemeği yiyoruz. Akşam sergileyeceği sahne performansı öncesinde, Serra Yılmaz ile İtalya ve oyunu hakkında birçok konuda sohbet etme şansı yakalıyoruz. 

İmparator Hadrian’ın Roma’daki Dünyası’nı ziyaret ettikten sonra Roma merkeze geçiyoruz, dileyen misafirlerimiz otele dönebilir, dileyen misafirlerimiz ise Roma sokaklarının akışına kendilerini bırakabilirler.

Saat 21:00‘da Sala Umberto tiyatrosunda başlayacak olan ‘Baba ve Piç’ oyununu değerli tiyatro sanatçımız Serra Yılmaz’ın muhteşem performansı eşliğinde seyretmek üzere otelden hareket ediyoruz.

Öğle Yemeği     : Belirlenmiş olan restoran

Akşam Yemeği : Serbest zaman

Konaklama       : Majestic Hotel Roma / http://it.hotelmajestic.com/

 

24 MART 2018 CUMATESİ / ROMA – İSTANBUL (Galleria Borghese - Palazzo Corsini)

Sabah otelde alacağımız kahvaltı ve çıkış işlemlerimizin ardından Galleria Borghese’ye doğru hareket ediyoruz.  

Dünyanın en küçük ama en güzel ve ünlü galerilerinden biri olan Galleria Borghese, klasik, Rönesans ve Neo –  Klasik dönem eserlerinin sergilendiği bir galeri.

Roma’nın en önemli sanat galerinden olan Galleria Borghese’de, yemyeşil bir bahçe içinde yer alan bir villada bulunuyor. Dönemin kardinalinin Bernini ve Caravaggio’yu koruması ile onların eserlerini günümüze kadar ulaştırmış.

Borghese ziyaretimiz sonrasında bir sonraki durağımız Palazzo Corsini. Bugün, Ulusal Bilim Akademisine ev sahipliği yapan saray ayrıca botanik bahçesi ve Janiculum tepesine çıkan bahçeleri de içinde barındırıyor.

Belirtilen saatte değerli misafirlerimiz ile buluşuyor ve havalimanına hareket ediyoruz. Roma Havalimanı’na vardıktan sonra, bagaj işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Türk Hava Yolları TK1864 sefer sayılı 18:55 uçağı ile İstanbul’a hareket ediyoruz.

Öğle Yemeği     : Serbest zaman

 

GEZİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER

-          2 Gece / 3 Gün belirtilmiş olan otelde konaklama

-          Program içerisinde yer almış olan tüm transferler

-          3 Adet sabah kahvaltısı

-          2 Adet öğle yemeği

-          1 Adet akşam yemeği

-          Serra Yılmaz ile söyleşiler

-          Serra Yılmaz, Baba ve Piç Tiyatro bileti

-          Hadrianus Villası

-          Ostia Antica

-          S. Pietro in Vincoli

-          Seayahat Sağlık sigortası

 

GEZİMİZE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

-          Türk Hava Yolları gidiş dönüş uçak biletleri

-          Serbest zamanda alınacak yemekler

-          Yemekler sırasında alınacak olan alkollü ve alkolsüz içecekler

-          Ekstra ve kişisel harcamalar

-          Vize Ücretleri
 

SERRA YILMAZ

İstanbul’da doğan Serra Yılmaz Fransa’da psikoloji ve tiyatro eğitimi aldı. Dostlar Tiyatro Grubu’nun açtığı yarışmayı kazandıktan sonra ilk sahne deneyimini bu tiyatroda yaşadı. 1983 yılında Atıf Yılmaz’ın “Şekerpare” filmi ile sinemada rol almaya başladı.

Atıf Yılmaz, Ömer Kavur, Zeki Ökten, Şerif Gören, Ümit Ünal ve Ferzan Özpetek gibi önemli yönetmenlerle çalıştı. 1997’de ilk tiyatro oyunu olan “Diğerlerinin Adı Ali”yi yönetti. Gerek tiyatro, gerek sinemadaki performanslarıyla pek çok ödül alan Serra Yılmaz, sinema çalışmalarının yanı sıra İstanbul Şehir Tiyatroları’nda oyuncu, dramaturg ve sanat yönetmeni yardımcısı olarak 15 yıl çalıştı.

2005’te İtalya'da sinema ve TV projelerinin yanı sıra tiyatro yapmaya başladı. Halen hem Türkiye, hem de farklı ülkelerde sinema ve tiyatro çalışmalarını sürdürmektedir.

1999 yılında Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “Harem Suare” filmdeki rolüyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü ve gene aynı filmdeki rolüyle Sinema Yazarları (SİYAD) tarafından verilen Türk Sineması Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’ne layık görülen Yılmaz, 2002 yılında 21. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde “9” filmiyle En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazandı.

“Teyzem”, “Anayurt Oteli”, “Harem Suare”, “Cahil Periler”, “9”, “Karşı Pencere”, “Vanilya ve Çikolata”, “Bir Ömür Yetmez”, “Vavien”, “Kaybedenler Kulübü”, “Nar” ve “Eyvah Eyvah 3” gibi sayısız filmde rol alan Yılmaz, 2011’de 68. Venedik Film Festivali’nin “İlk Yapıt” bölümü jürisinde yer aldı.

2003 yılında “Karşı Pencere”deki rolüyle İtalya’nın en prestijli sinema ödüllerinden David di Donatella’da En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’ne aday gösterildi ve bu adaylıkla Türkiye’den aday gösterilen ilk sinema oyuncusu oldu. Serra Yılmaz gene “Karşı Pencere” filmiyle Fellini'nin senaristi Flaiano adına düzenlenen Flaiano Film Festivali’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’nün sahibi oldu.

Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03