SERRA YILMAZ İLE BİR BAŞKA VENEDİK BİENALİ

  • Tarih: 19.10.2017 - 22.10.2017
  • Fiyat: 1790,00 EUR
SERRA YILMAZ İLE BİR BAŞKA VENEDİK BİENALİ

Gezi Programı:

19 Ekim 2017 Perşembe İstanbul – Venedik 

Siz değerli misafirlerimiz ile Atatürk Havaalanı’nında 09:30’da buluşmamızın ardından pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve THY TK1871 sefer sayılı uçuşu ile saat 11:50’da Venedik’e hareket ediyoruz.

Yaklaşık 2 saat 30 dakika sürecek uçuş sonrası VenedikHavaalanı’na yerel saat ile 13:15’te varışımızın ardından deniz taksiler ile San Marco meydanına yürüme mesafesinde bulunan otelimize geliyoruz.

Otelimize yerleşmemiz sonrasında tercih eden misafilerimiz ile Venedik bienalinin değişmez ana mekanlarından birisi olan Arsenale bölümüne geçiyor ve bu bölümdeki yapıları ve eserleri inceleme şansı elde ediyoruz.

Keyifli geçen bienal gezimiz sonrasında konaklamamızı gerçekleştireceğimiz Concordia Hotel’e geliyoruz.    

http://www.hotelconcordia.com/

Belirtilen saatte misafirlerimiz ile buluşup akşam yemeğimizi San Marco meydanın büyüleyici güzelliğinde belirlenmiş olan Restaurant’ta yiyoruz

Akşam Yemeğimiz : Belirlenmiş olan restoran

Otelimiz : Hotel Concordia / http://www.hotelconcordia.com/

 

20 Ekim 2017 Cuma / Venedik 

Otelimizde yapacağımız kahvaltımızın ardından bienalin Giardini bölümünü görmek üzere otelimizden ayrılıyoruz.

Birbirinden ünlü sanatçıların eserlerini gördükten sonra öğle yemeğimizi yemek için Garibaldi’de bulunan belirlenmiş olan Restoran’a geliyoruz.

Öğle yemeğimiz sonrasında arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Arsenale bölümüne geçiyor ve gezimize devam ediyoruz.

Bienal gezimiz sonrasında otelimize geçiyor ve akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. Belirtilen saatte otelimiz lobisinde siz değerli misafirlerimiz ile buluşarak saat 20:30’da başlayacak olan ‘Vivaldi’ dinletisine gidiyoruz.

Dinleti sonrası otelimize geçiyor ve günümüzü sonlandırıyoruz.

Öğle Yemeğimiz : Belirlenmiş olan restoran

Otelimiz : Hotel Concordia / http://www.hotelconcordia.com/

 

21 Ekim 2017 Cumartesi / Venedik 

Otelimizde yapacağımız kahvaltımızın ardından Palazzo Granssi’de bulunan Damien Hirst sergisini görmek üzere otelimizden ayrılıyoruz.

Bir İngiliz sanatçı olan Damien Hirst ; Young British Artists olarak anılan grubun en önemli sanatçısıdır. Çalışmalarında ölüm teması sık görülür ve önemli bir yere sahiptir. 1993 yılında Mother and Child Divided isimli işiyle kendine Venedik Bienali’nde yer edinmesiyle adını uluslararası sanat alanında da duyurmuş ve bununla beraber sanat camiasındaki varlığı resmiyet kazanmıştır.

Bu ilginç sergi gezimiz sonrasına öğle yemeğimizi yemek için belirlenmiş olan restorana geliyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Palazzo Fortuny Müzesi ile gezimize devam ediyoruz.

Palazzo Fortuny bir çok müzeden farklı olarak ; çağdaş sanatçıların eserlerinin bir araya getirildiği harika bir kütüphaneye, birbirinden farklı kumaş ve resimlere ayrıca Fortuny’nin meşhur lambalarına ev sahipliği yapmaktadır.

Müze gezimiz sonrasında misafirlerimize serbest zaman veriyoruz.

Serbest zamanımızın takibinde bir başka eşsiz değer olan, Milan’da kurulmuş ve 1995 senesinden bu yana kendini çağdaş sanat ve kültüre adamış bir kurum olan Fondazione Prada’ya geliyoruz.

Uluslararası çerçevede Louise Burjuvazis, Walter De Maria, Thomas Demand ve John Baldessari gibi önemli çağdaş sanatçıların yanı sıra sinema, felsefe ve mimari ile ilgili diğer kültürel etkinliklerle diyalog kurmak üzere tasarlanmış en yeni sergilerin yer aldığı Fondazione Prada, 2011 yılında Venedik merkez ve sergi alanını Büyük Kanal'daki tarihi palazzo Ca 'Corner della Regina'da açtı.

Müze gezimiz sonrasında otelimize geçiyor ve akşam yemeğimiz için belirtilen saatte otelimiz lobisinde siz değerli misafirlerimiz ile buluşarak belirlenmiş restaurant’a gidiyoruz.

Keyifli geçen akşam yemeğimiz sonrası otelimize geçiyor ve günümüzü sonlandırıyoruz.

Öğle Yemeğimiz : Belirlenmiş olan restoran

Otelimiz : Hotel Concordia / http://www.hotelconcordia.com/

 

22 Ekim 2017 Pazar / Venedik – İstanbul

Otelimizde yapacağımız kahvaltımız sonrası çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Guggenheim Müzesi’ne geliyoruz.

Peggy Guggenheim Koleksiyonu Venedik’in en ünlü sanat sergisidir. Bu sanat sergisinin yer aldığı bina aslında dört katlı bir palazzo olarak planlanmıştır. Fakat sadece zemin katı tamamlanmıştır ve bu kat zengin Amerikalı Penny Guggenheim tarafından 1949 yılında satın alınmıştır. Sonrasında Guggenheim bu sanat koleksiyonu için birçok sanatçı ile çalışmıştır. Neredeyse tüm modern sanat akımlarını yansıtan 200 kadar eserin bulunduğu bu koleksiyon içerisinde Picasso’nun “Şair”, Brancusci’den “Uzaydaki Kuş”, Marino Marini imzalı “Angelo della Citta” gibi ünlü çalışmalar bulunmaktadır.

Guggenheim Müzesi gezimiz sonrasında öğle yemeği için verdiğimiz molamızın ardından Punta della Dogana sanat müzesine geçiyoruz. Bu müzenin konumu Venedik’in en önemli yerlerinden biridir. Eskiden gümrük evi olarak kullanılan bu yapı restore edilerek müze haline getirilmiş ve ziyaretçilerine çok özel eserler sergilemektedir.

Müze gezimiz sonrasında Venedik Havaalanı’na hareket ediyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından THY TK1870 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 20:25’te İstanbul’a hareket ediyor ve 23:55’te varışımızı gerçekleştiriyoruz.

 

 

HOTEL CONCORDIA HAKKINDA

Venedik'in kalbindeki Hotel Concordia, Piazza San Marco'ya bakan tek oteldir. Beggiato Ailesi, sıcak bir atmosfer ile kendi evini işletmektedir. Tümü orjinal antik mobilyalar, Murano avizeler, mermer banyolar veya değerli Venedik mozaikleri ile döşenmiş 51 oda en modern teknolojilerle donatılmıştır. Odaların çoğu, Bazilika'nın ve Piazza San Marco'nun uçları ve mozaikleri üzerinde nefes kesici bir manzaraya sahiptir.

GEZİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER
• Belirtilen otelde oda kahvaltı konaklama
  • Hotel Concordia / http://www.hotelconcordia.com/
• THY Gidiş – Dönüş Uçak Biletleri
• Programda bulunan transferler ( Deniz Taksi Gidiş – Dönüş )
• 3 Günlük Venedik Vapuretto Kullanımı
• Giriş ücretleri
  • Damien Hirst Sergisi
  • Punto Della Dogana Müzesi
  • Fortuny Sarayı
  • Guggenheim Müzesi
  • Vivaldi Müzik Dinletisi
• 2 öğle yemeği
• 1 akşam yemeği
• Zorunlu seyahat sigortası
• İkramlar
• Serra Yılmaz danışmanlığı ve söyleşileri
 

GEZİMİZE FİYATLAMASINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• Yapılacak şahsi harcamalar
• Vize
• Yurt dışı çıkış harcı
 

İptal koşulları: Seyahat tarihine 60 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %30'u, 40 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %50'si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

SERRA YILMAZ

İstanbul’da doğan Serra Yılmaz Fransa’da psikoloji ve tiyatro eğitimi aldı. Dostlar Tiyatro Grubu’nun açtığı yarışmayı kazandıktan sonra ilk sahne deneyimini bu tiyatroda yaşadı. 1983 yılında Atıf Yılmaz’ın “Şekerpare” filmi ile sinemada rol almaya başladı.

Atıf Yılmaz, Ömer Kavur, Zeki Ökten, Şerif Gören, Ümit Ünal ve Ferzan Özpetek gibi önemli yönetmenlerle çalıştı. 1997’de ilk tiyatro oyunu olan “Diğerlerinin Adı Ali”yi yönetti. Gerek tiyatro, gerek sinemadaki performanslarıyla pek çok ödül alan Serra Yılmaz, sinema çalışmalarının yanı sıra İstanbul Şehir Tiyatroları’nda oyuncu, dramaturg ve sanat yönetmeni yardımcısı olarak 15 yıl çalıştı.

2005’te İtalya'da sinema ve TV projelerinin yanı sıra tiyatro yapmaya başladı. Halen hem Türkiye, hem de farklı ülkelerde sinema ve tiyatro çalışmalarını sürdürmektedir.

1999 yılında Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “Harem Suare” filmdeki rolüyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü ve gene aynı filmdeki rolüyle Sinema Yazarları (SİYAD) tarafından verilen Türk Sineması Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’ne layık görülen Yılmaz, 2002 yılında 21. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde “9” filmiyle En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazandı.

“Teyzem”, “Anayurt Oteli”, “Harem Suare”, “Cahil Periler”, “9”, “Karşı Pencere”, “Vanilya ve Çikolata”, “Bir Ömür Yetmez”, “Vavien”, “Kaybedenler Kulübü”, “Nar” ve “Eyvah Eyvah 3” gibi sayısız filmde rol alan Yılmaz, 2011’de 68. Venedik Film Festivali’nin “İlk Yapıt” bölümü jürisinde yer aldı.

2003 yılında “Karşı Pencere”deki rolüyle İtalya’nın en prestijli sinema ödüllerinden David di Donatella’da En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’ne aday gösterildi ve bu adaylıkla Türkiye’den aday gösterilen ilk sinema oyuncusu oldu. Serra Yılmaz gene “Karşı Pencere” filmiyle Fellini'nin senaristi Flaiano adına düzenlenen Flaiano Film Festivali’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’nün sahibi oldu.

Kontenjan İçin Arayınız
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03