SİNOP - KASTAMONU - AMASYA

 • Tarih: 27.10.2018 - 29.10.2018
 • Fiyat: 1350,00 TL
 • Tek Kişilik Fiyat: 1600,00 TL
SİNOP - KASTAMONU - AMASYA

Gezi Programı:

GEZİ PROGRAMI:

 1. Gün İstanbul - Sinop (27 Ekim 2018 Cumartesi)

Siz değerli misafirlerimiz ile Atatürk Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde saat 07:30’da buluşmanın ardından Türk Hava Yolları’nın TK 2842 sefer sayılı uçağı ile saat 08:50’de Sinop’a hareket ediyoruz. Havalimanına varışımız sonrası Sinop gezimize başlıyoruz. İlk durağımız filmlere, dizilere, şiirlere ve şarkılara konu olan hakkında yüzlerce hikayenin anlatıldığı Sinop Tarihi Ceza Evi olacak. Her köşesinde yaşamışlığı barındıran hapishaneyi detaylı geziyoruz. Ardından yöresel öğle yemeğimizi almak için Teyzenin Yeri’ne gidiyoruz. Yemeğimiz sonrası Alaattin Camii, Pervane Medresesi, Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz. Daha sonra gün batımı için Hamsilos Koyu’na gidiyor ve bir doğa şölenine şahit oluyoruz. Gezimiz sonrasında otele yerleşiyoruz. Konaklamamız ve akşam yemeğimizi Zinos Otel’de alıyoruz.

 1. Gün Sinop - Kastamonu - Amasya (28 Ekim 2018 Pazar)

Kahvaltının ardından Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından öğle yemeğimizi almak üzere Münire Sultan Yöresel Mutfağı,na gidiyoruz. Yemeğimizin ardından Kastamonu şehir gezimizi gerçekleştiriyoruz: Bir asra tanıklık eden Kastamonu Hükümet Konağı, Saat Kulesi, Kastamonu Kalesi, Münire Medresesi,El Sanatları çarşısı, Nasrullah Camii ve Şadırvanları gezilerimizin ardından özel aracımıza binerek Amasya’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeğimiz Amasya’nın en güzel manzarasının olduğu çakallar tepesinde olacağından fotoğraf makinanızı yanınızda getirmeniz tavsiye edilir. Akşam yemeğimizi Ali Kaya Restaurant’ta alıyoruz. Konaklama Lalehan Otel’dedir.

 1. Gün Amasya - İstanbul (29 Ekim 2018 Pazartesi)

Kahvaltının ardından Ferhat ile Şirin destanına ev sahipliği yapmış, Şehzadeler şehri Amasya gezimize başlıyoruz. Amasya Müzesi ve Bayazıt Camii gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından öğle yemeğimizi almak üzere Ameseia Mutfağı’na gidiyoruz. Sonrasında Amasya Havalimanı’na transfe oluyoruz. Havaalanına varışımız sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK 2855 sefer sayılı uçuş ile 14:30 da İstanbul’a hareket ediyoruz. 16:00’da Atatürk Havalimanı’na varıyoruz.

 

 

UÇUŞLAR

GİDİŞ İstanbul - Sinop, 27 Ekim Cumartesi

UÇUŞ Turkish Airlines TK2842 KALKIŞ İstanbul 08:50 VARIŞ Sinop 10:20 SÜRE 1s 30d  

DÖNÜŞ Amasya - İstanbul, 29 Ekim Pazartesi

UÇUŞ KALKIŞ Amasya 14:30 VARIŞ İstanbul 16:00 SÜRE         1s 30d

 

 

GEZİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 2 Gece belirtilen otellerde konaklama
 • Program içerisinde yer alan tüm turlar ve transferler
 • Profesyonel rehberlik ücreti
 • 3 öğle yemeği, 2 akşam yemeği
 • Müzelere ve diğer giriş ücretleri
 • Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Bahşişler

GEZİMİZE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Uçak biletleri
 • Serbest zamanda alınacak yemekler ve yemekler sırasında alınacak olan içecekler
 • Kişisel harcamalar

 

İptal koşulları: Seyahat tarihine 30 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %30'u, 15 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %50'si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

DR. ELİF ÇAMLIKAYA

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduğum yaz Dolmabahçe Sarayı’nda rehberlik yaparak mesleğimle tanıştım.

Boğaziçi Üniversitesinde öğrenciliğim devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği eğitimini tamamlayarak, 1990 yılından itibaren İngilizce dilinde lisanslı rehber olarak çalışmaya başladım.

Yurt içi ve dışında birçok ülkede Türk gezginlerle turlar yaparken, Türkiye'de de ülkesel rehber olarak İngilizce dilinde mesleğimi sürdürmekteyim. Hindistan'ın Varanasi şehrinde gerçekleştirdiğim alan araştırması sonucunda yazdığım ""Death Management in Hindu Varanasi"" konulu tezimle Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Anabilim Dalında doktora eğitimimi 2015 yılında tamamladım.

Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03