TARİHİ SEMT SAMATYA'DA MUSTAFA SEVEN İLE FOTOĞRAFLA RANDEVU

  • Tarih: 26.10.2018
  • Fiyat: 260,00 TL
TARİHİ SEMT SAMATYA'DA MUSTAFA SEVEN İLE FOTOĞRAFLA RANDEVU

Gezi Programı:

Yoğun talep üzerine ikinci “Fotoğrafla Randevu”muzu bu defa, yan yana dizilmiş Rum evleri, dar sokakları ve semt esnafı eşliğinde yaşatan Samatya’da gerçekleştireceğiz.

Instagram hesabında paylaştığı muhteşem fotoğraflarıyla ve büyük çaplı projeleriyle tanınan Mustafa Seven, fotoğrafın inceliklerini uygulamalı olarak sanatsever misafirlerimizle paylaşacak. Samatya sokaklarının değişmeyen yüzünü yansıtan ahşap konakları, tarihi lokasyonları hem yürüyerek keşfecedeğiz hem de bol bol fotoğraf çekeceğiz.

Öğle yemeğini meydandaki en eski yapılardan biri olan 165 yıllık konakta yer alan Matya Kafe’de, bizi 70’li yıllara götürecek bir atmosferde yiyeceğiz.

Ardından tekrar sokakların arasına karışarak fotoğraf çekimine devam edeceğiz.

Katılımcı sayımız 16 kişi ile sınırlıdır.

Buluşma Yeri: Samatya Meydanı
Tarih: 26 Ekim Cuma
Katılımcı Ücreti: 260 TL
Buluşma Saati: 10:30

Hesap Bilgileri:
Asamanya Turizm Eğt. Ve Org. Ltd. Şti.
799 / 6299182 – İNÖNÜ CAD./İSTANBUL
TR12 0006 2000 7990 0006 2991 82

MUSTAFA SEVEN

Fotoğraf gazeteciliği kariyerine Sabah Gazetesi Dergisi Grubunda başlayan Mustafa Seven, Akşam Gazetesi'nin fotoğraf editörlüğü görevine başlamadan önce Hürriyet Dergisi Grubu, Gazete Pazar ve Milliyet'le devam etti.

Daha sonra Mustafa Seven, sokak fotoğrafçılığı üzerine çalışmaya başladı.

Birçok ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmasında ödül almış olan Mustafa Seven, 2013'te "Tek" adlı kişisel bir sergi düzenleyerek sayısız sergi ve festivalde yer aldı.

Meslek hayatı boyunca çeşitli medyalar ile çalışmış olan Mustafa Seven, son yıllarda Intagram'ı aktif bir kanal olarak kullanıyor. Bu mecrayı kişisel bir portföy alanı olarak görüyor ve en çok takipçilerine ulaşan Türk fotoğrafçılarından biri.

Mustafa ayrıca; sokak fotoğrafçılığı üzerine atölye çalışmaları yapıyor ve üniversiteler ile diğer eğitim kurumlarıyla birlikte projeler üzerinde çalışıyor.

İnkılap Kitabevi tarafından basılan iki kitabı var; Birincisi Instagram'da paylaşılan İstanbul fotoğraflarının bir koleksiyonu olan "Instagram", ikincisi bu özel fotoğraf alanında çalışmaya başlayanlar için bir kılavuz olarak yazdığı "Sokak Fotoğrafçılığı" dır.

Serbest foto muhabiri olarak çalışmaya devam eden Mustafa Seven, sokakta iletişim kuran ve yaşadığı çağın özel ulusal ve uluslararası projeleriyle belgeleyen fotoğraflar üretmeye devam ediyor.