TARİHİN İLK ADIMLARI GÖBEKLİTEPE, ŞANLIURFA

 • Tarih: 18.05.2019 - 19.05.2019
 • Fiyat: 1440,00 TL
 • Tek Kişilik Fiyat: 1670,00 TL
 • Not: * UÇAK BİLETİ HARİÇ
TARİHİN İLK ADIMLARI GÖBEKLİTEPE, ŞANLIURFA

Gezi Programı:

 1. Gün İstanbul – Şanlıurfa - Harran - Göbeklitepe / 18 Mayıs 2019, Cumartesi

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 04:00 da İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. İşlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra TK 2246 sefer sayılı uçuş ile 05:25’te Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Planlanan iniş saatimiz 07:10’dur. Havalimanı çıkışında bizi bekleyen araçlarımızla kahvaltımızı almak üzere Manici Otel’in restoranına yola çıkıyoruz. Açık büfe kahvaltının sonrasında Harran’a hareket ediyoruz. Harran kentinin adı, Sümercede ve Akatçada "seyahat" veya "kervan" anlamına gelen "haranu" sözcüğünden gelmektedir. Kuzey Mezopotamya'nın kadim yerleşim yerlerinden olan kent Kuran'ı Kerim'de adı geçen Nuh'un kavmi olarak kabul edilen ve ehli kitaptan sayılan Sabii'lerin ana vatanı olarak kabul edilir.

Gezimizin ardından tarihin başlangıcı Göbeklitepe için yola çıkıyoruz. Yaklaşık olarak kırk dakika sürecek yolculuk sonrasında tarihin ilk adımlarını keşfetmeye başlıyoruz. Cilalı Taş Devri’nden kalma Göbeklitepe, dünyanın bilinen en eski dini yapılarından oluşuyor.  Arkeologların buradan elde ettikleri bulgulardan, o devre ait insanların yaşamlarıyla ilgili birçok bilgi elde edilmiştir. Geçmişe tanıklık ederken özellikle hayvan kabartmaları olan T şeklindeki taşları inceliyor ve rehberimizden detaylı bilgi alıyoruz. Ardından öğle yemeği için  Cevahir Han/Restaurant’a gitmek üzere tarihin ilk kalıntılarını geride bırakıyoruz. Yemek sonrası otelimize transferimiz yapılıyor ve akşam yemeğine kadar dinleniyoruz.

Akşam yemeğimizi sıra gecesi eşliğinde otelimizde alıyoruz. Sıra gecesi Urfa'da bilinen adıyla sıra gezmek, kentle özdeşleşen halk kültüründe ses, saz ve söz üzerine sohbet yapılan özel bir eğlencedir.

Konaklamamız Urfa’da 5* Şanlıurfa Hilton Hotel’de.

 

 1. Gün Şanlıurfa –İstanbul 19 Mayıs 2019 Pazar

Oteldeki kahvaltının ardından peygamberler şehri Urfa’yı keşfe çıkıyoruz. İlk durağımız Hz. İbrahim’in ateşe atıldığı sırada ateşin su, ağaçların balık olduğu ‘’Balıklı Göl’’ olacak. Balıklı göl ve çevresini gezdikten sonra Göbeklitepe ve civardan çıkartılan eserlerin sergilendiği Şanlıurfa Arkeoloji ve Mozaik Müzesi’ne gidiyoruz. 1969 yılında açılan bu müze Göbeklitepe’nin ortaya çıkmasından sonra daha da önem kazanmıştır. Müze gezimizin ardından Müze Cafe/Restaurant’ta öğle yemeğimizi yiyoruz. Daha sonra alışveriş için serbest zamanımız olacaktır. Akşam yemeğimiz için belirtilen saatte Çulcuoğlu Restaurant’ta buluşuyoruz. Yöresel tatları deneyimledikten sonra havalimanına transferimiz yapılıyor. TK2249 sefer sayılı 22:20 uçuşu ile yola çıkıyoruz. Planlanan İstanbul varış saatimiz 00:25’dir.

 
Hayat bir yolculuktur, yeni seyahatlarde görüşmek dileğiyle...

 

İstanbul - Şanlıurfa, 18 Mayıs Cumartesi

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK2246

Turkish Airlines

Airbus A321 Dar gövde

05:25

İstanbul, Türkiye (IST)

İstanbul Havalimanı

07:10

Şanlıurfa, Türkiye (GNY)

Şanlıurfa GAP Havalimanı

1s 45d

Şanlıurfa - İstanbul, 19 Mayıs Pazar

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK2249

Turkish Airlines

Boeing B737-800 Dar gövde

22:20

Şanlıurfa, Türkiye (GNY)

Şanlıurfa GAP Havalimanı

00:25

20 Mayıs Pazartesi

İstanbul, Türkiye (IST)

stanbul Havalimanı

2s 5d

 

Gezimize Dahil Hizmetler

 • 5 yıldızlı otelde kahvaltı dahil konaklama
 • İlk gün otel dışında alınacak kahvaltı
 • 2 öğle ve 2 akşam yemeği
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri
 • Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Sıra gecesi (içecekler dahil değildir/ Ramazan boyunca alkol servisi yapılmaz)
 • Harran gezisi
 • Bahşişler
 • Sacred7 Travel yetkilisi karşılama ve program boyunca eşliği


Gezimize Dahil Olmayan Hizmetler

 • Türk Havayolları ile İstanbul – Şanlıurfa - İstanbul uçuşları
 • Yemeklerde alınan tüm içecekler
 • Kişisel harcamaları

 


İptal koşulları:

Seyahat tarihine 60 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %30'u, 40 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %50'si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

HELİN YAŞAR

1999 yılında bitirdiği Ege Üniversitesi Çeşme Meslek Yüksek Okulu Turist Rehberliği Bölümü ardından Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümünü 2003 yılında tamamladı.

2000-2003 yılları arasında Prof Dr. Rahmi H. Ünal Başkanlığında yürütülen Menteşe Beyliğinin başkenti olan Beçin Kazılarına katıldı.

2003-2007 yılları arasında Ç.M.Y.O Turist rehberliği Bölümünde Türk Tarihi, Anadolu Türk Mimarisi, El Sanatları dersleri verdi.

2005 yılında aktif olarak başladığı ülkesel turist rehberliğine halen devam etmektedir.