TARİHİN İLK ADIMLARI GÖBEKLİTEPE, ŞANLIURFA VE GAZİANTEP.

 • Tarih: 02.11.2018 - 04.11.2018
 • Fiyat: 1690,00 TL
 • Tek Kişilik Fiyat: 260,00 TL
TARİHİN İLK ADIMLARI GÖBEKLİTEPE, ŞANLIURFA VE GAZİANTEP.

Gezi Programı:

 1. Gün İstanbul – Şanlıurfa – Göbeklitepe 2 Kasım 2018 Cuma

Siz değerli misafirlerimiz ile Atatürk Havalimanı iç hatlar terminalinde saat 4:20’de buluşuyoruz.

Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında TK 2246 sefer sayılı uçuş ile saat 07:45’te Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Planlanan iniş saati 09:35’tir.

Varışımız sonrasında valizlerimizi alıyor havalimanından ayılıyoruz. İlk durağımız tarihin başlangıcına, Göbeklitepe’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık olarak kırk dakika sürecek yolculuk sonrasında gezimize başlıyoruz.

Cilalı Taş Devri’nden kalma Göbeklitepe, dünyanın bilinen en eski dini yapılarından oluşuyor. Arkeologların burada elde ettikleri bulgulardan, o devre ait insanların yaşamlarıyla ilgili birçok bilgi elde edilmiş olup, özellikle hayvan kabartmaları olan T şeklindeki taşları inceliyor ve rehberimizden detaylı bilgi alıyoruz.

Gezimiz sonrasında geç öğle yemeğimizi almak için Şanlıurfa’ya varıyoruz.

Yemek sonrasında Göbeklitepe ve civardan çıkartılan eserlerin sergilendiği Şanlıurfa Arkeoloji ve Mozaik Müzesi’ni geziyoruz. 1969 yılında açılan bu müze Göbeklitepe’nin ortaya çıkmasından sonra daha da önem kazanmıştır.

Müze gezimiz sonrasında otelimize varıyoruz.

Kısa bir dinlenme sonrasında Urfa’nın en önemli noktalarından biri olan Balıklı Gölü, Zeliha Gölü ve Hz. İbrahim Camisi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretler sonrasında yürüyerek sıra gecesi ve akşam yemeği için restoranımıza ulaşıyoruz.

Akşam yemeğimizi sıra gecesi eşliğinde otelimizde varıyoruz. Sıra gecesi Urfa'da bilinen adıyla sıra gezmek, kentle özdeşleşen halk kültüründe ses, saz ve söz üzerine sohbet yapılan özel eğlencedir.

Konaklamamız El Ruha Otel’dedir. http://www.hotelelruha.com/?sayfa

 1. Gün Şanlıurfa – Harran – Halfeti - Gaziantep 3 Kasım 2018 Cumartesi

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Harran’a hareket ediyoruz. Konik şekilli evler ve çölü andıran çevresi ile Harran’a ulaşmak için yaklaşık yarım saatlik bir yolculuk yapıyoruz.

Harran kentinin adı Sümercede ve Akatçada "seyahat" veya "kervan" anlamına gelen "haran-u" sözcüğünden gelmektedir. Kuzey Mezopotamya'nın kadim yerleşim yerlerinden olan kent Kuran'ı Kerim'de adı geçen Nuh'un kavmi olarak kabul edilen ve ehli kitaptan sayılan Sabii'lerin ana vatanı olarak kabul edilir.

Harran gezimiz sonrasında Halfeti’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuz sonrasında öğle yemeğimiz Fırat Nehri manzarası ile alıyoruz. Daha sonra özel teknemiz ile sular altında kalan Halfeti’yi geziyoruz.

Gezimizin ardından Gaziantep’e varmadan önce muhteşem Çingene Kız Mozaiği’nin de aralarında bulunduğu eserlerin çıkarıldığı Zeugma Harabeleri’ni geziyoruz. Gezimiz sonrasında otelimize ulaşıyoruz.

Akşam yemeğimizi yöresel lezzetler ile Bayazhan’da alıyoruz.

Konaklamamız Şirehan Otel’dedir. http://www.gaziantepsirehanhotel.com.tr/default.1.tr.html

 1. Gün Gaziantep - İstanbul 4 Kasım 2018 Pazar

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. İlk durağımız Fırat Nehri kenarında kurulmuş ve 20 bin dönümlük arazi üzerine kurulmuş Zeugma/Belkıs Antik Kenti’nden çıkartılan eserlerin sergilendiği Zeugma Müzesi’si olacaktır. Dünyaca ünlü bu müzede en çok göze çarpan eser ise Çingene Kız Mozaiği’dir.

Gezimiz sonrası öğle yemeğimizi yöresel lezzetleri ile Aşina Restoran’da alıyoruz.

Yemeğimiz sonrasında biraz yürüyüş yapma vakti… Kale Mahallesi ve Bey Mahallesi’nde tarihi yapıları görüyor ve bölgenin yaşam tarzını hissediyoruz. Gezimiz esnasında Mutfak Müzesi’ni geziyoruz. Bakırcılar, Yemeniciler ve Baharatçılar çarşılarını gezdikten sonra kısa bir alışveriş molası veriyoruz.

Buluşma sonrasında belirtilen yerde buluşuyor ve havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz.

Bagaj ve bilet işlemlerimiz sonrasında TK2227 sefer sayılı uçuş ile saat 19:45’te İstanbul’a hareket ediyoruz.

Planlanan iniş saatimiz saat 21:25’tir.

 

 TK2246

Türk Hava Yolları

Airbus A321-231 Dar gövde

07:45

İstanbul, Türkiye (IST)

Atatürk Havalimanı

09:35

Şanlıurfa, Türkiye (GNY)

Şanlıurfa GAP Havalimanı

1s 50d

 TK2227

Türk Hava Yolları

Boeing B737-800 Dar gövde

19:45

Gaziantep, Türkiye (GZT)

Gaziantep Havalimanı

21:40

İstanbul, Türkiye (IST)

Atatürk Havalimanı

1s 55d

 

Gezimize Dahil Hizmetler

 • Belirtilen otellerde B&B konaklama
 • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Kenan Tamer rehberliği
 • Programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri
 • Zorunlu seyehat sağlık sigortası
 • Göbeklitepe gezisi
 • Sıra gecesi
 • Halfeti tekne tur
 • Harran gezisi
 • Gaziantep gezisi
 • Zeugma Mozaik Müzesi gezisi
 • İkramlar
 • Bahşişler
 • Sacred7 Travel yetkilisi karşılama ve program boyunca eşliği

 

Gezimize Dahil Olmayan Hizmetler

 • THY İstanbul – Şanlıurfa, Gaziantep – İstanbul uçuşları

KENAN TAMER

Türk baba ve İngiliz annenin oğlu olarak 1969 yılında Cheshire, İngiltere’de dünyaya geldi ve Türkiye’de büyüdü. Lise öğrenimini Robert Kolej’de tamamladıktan sonra üniversite öğrenimine Boğaziçi Üniversite’sinin Ekonomi bölümünde devam etti. Öğreniminin üçüncü yılında, Amerika’da Berry Üniversite’sinden tam burs kazandı ve aynı üniversitenin ekonomi ve işletme programlarında cifte lisans yaparak mezun oldu. Kazandığı başka bir burs ile Massachusetts Üniversitesi’nce Otel, Restoran ve Seyahat Yöneticiliği bölümünde yüksek lisans yaptı.

Kendisi edebiyat aşığı, kitap kurdu, tatbilir ve tarih, kültür, klasik/modern sanat tutkunu... Türkiye içi ve yurt dışına yaptığı sayısız seyahatlerin sonunda tutkusunu, kariyerine dönüştürmeye karar verdi ve 27 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Profesyonel Turist Rehberi kokartını almaya hak kazandı.

Kenan Tamer Türkiye ve yurt dışı tur rehberliği yapıyor ve şu ana kadar seyahat ettiği ülke sayısı 100’ün üzerinde. Türkiye’yi ziyaret eden ünlülerin, başbakan ve bakan seviyesinde politikacıların, müze gruplarının, generallerin, sanat duayenlerinin, ünlü iş adamlarının/iş kadınlarının, arkeoloji derneklerinin rehberliğini yapıyor.

Sekizinci göbek İstanbullu ve bu şehrin gönlündeki yeri bir başka... İstanbul’un tarihine, coşkusuna, karmakarışıklığına, görmüş geçirmişliğine, eski ile yeninin zıtlıklarına, tatlarına, anlaşılmazlığına, çeşitliliğine aşık... Hele bir de tüm bunları anlatabileceği, paylaşabileceği, keşfedebileceği gezginler ile birlikteyse değmeyin keyfine!

Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03