TOK GEZENLER KULÜBÜ İLE ANTAKYA YEME - İÇME KEŞİF TURU

  • Tarih: 04.11.2017 - 05.11.2017
  • Fiyat: 1275,00 TL
TOK GEZENLER KULÜBÜ İLE ANTAKYA YEME - İÇME KEŞİF TURU

Gezi Programı:

1. Gün: İSTANBUL / HATAY

Değerli Sacred7 Gezginleri ile Sabiha Gökçen Havalimanı’nda saat 08:00’da, İç Hatlar Gidiş Terminalinde buluşuyoruz. Pegasus Havayolları PC 2130 sefer sayılı 09:55 uçağı ile Hatay’a uçuyoruz. Hatay Havalimanı’na varışımıza takiben bizleri bekleyen özel aracımız ile öncelikle otelimize hareket ediyoruz ve bizler için hazırlanan ikramlarımızı tatma ve valizlerimizi bırakma imkanı buluyoruz.

Otelimizden çıkarak Uzun Çarşı ve eski Antakya evlerinin yer aldığı sokaklarda güzel bir yürüyüş yapıyoruz ve yolumuzun üzerinde yer alan Hatay usulü döner ile Mısırlı restaurant’ta tadım turumuza başlamış oluyoruz. Keyifli yürüyüşümüze devam ederken sonraki durağımız Hatay yöresine ait nefis künefelerin tadına bakacağımız Çınaraltı Künefecisi Yusuf Usta oluyor.

Tadımlarımız sonrasında öğle yemeğimizi birbirinden farklı lezzetler tadabileceğimiz Sultan Sofrası Restaurant’ta alıyoruz.

Öğle yemeğimiz sonrasında keyifli bir kahve molası için 1911 yılında Fuat Sahilli tarafından yaptırılan ve 1913 yılında yapımı bitirilen iki katlı taş binanın alt katında bulunan Affan Kahvesi’ne geliyoruz.

Kahve molamız sonrasında Antakya’nın tarihi camilerinden birisi olan Habib-i Neccar Camii’ni görüyor,

Sonrasında eski çarşıda yürüyüşümüze devam ediyor ve günümüzü sonlandırmadan Humuscu İbrahim Usta’da humus tadımı yapıyoruz.

Keyifli geçen günümüzün ardından otelimize geliyor ve belirtilen saatte misafirlerimiz ile buluşarak akşam yemeğimizi almak üzere Konak Restaurant’ta geliyoruz. Eski Antakya evlerinin büyüsüne kapılacğımız bir atmosferde alacağımız akşam yemeğimiz sonrasında günümüzü sonlandırıyoruz. Dileyen misafirlerimiz Meydan Bistro Pub ‘ta canlı müzik eşliğinde gecelerine devam edebilirler.

Konaklamamız Savon Hotel‘de olacaktır.
 

2. Gün: HATAY / İSTANBUL

Otelimizden çıkış işlemlerimizin ardından yürüyüş imkanıda bulabileceğimiz Karaksı köyüne geliyoruz ve sabah kahvaltımızı köy içerisinde bulunan Has Bahçe'de köy kahvaltısı olarak yapıyoruz.

Kahvaltımızın ve köyde ufak bir yürüyüşün ardından Asi Nehri'nin döküldüğü Samandağ'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan eski Ermeni köyleri olan Hıdırbey - Vakıflı köylerine uğruyoruz. Kahve içmek ve kiliseden şarap alışverişi yapmak mümkün ayrıca köylülerden katıklı ekmek ve biberli ekmek tadımı yapma imkanıda buluyoruz.

Samandağ'a varışımıza takiben deniz kenarında yürüyüş yapıyor ve ardından Dervişhan Restaurant'ta öğle yemeğimizi alıyoruz.

Öğle yemeğimiz sonrasında havaalanı’na hareket ediyor ve Pegasus Havayolları PC 2133 sefer sayılı 18:35 uçağı ile İstanbul’a dönüyoruz.
 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
•  Özel Otobüs İle Programda Belirtilen Tüm Transferler ve Geziler
•  Savon Hotel ’de Bir Gece Konaklama
•  2 Adet Sabah Kahvaltısı
•  2 Adet Öğle Yemeği
•  1 Adet Akşam Yemeği
•  Programda Belirtilen Tüm Tadımlar
•  TURSAB Seyahat Sigortası
 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN VE EKSTRA ALINACAK HİZMETLER
•  Uçak Biletleri
•  Yemekler sırasında alınacak belirtilen menü dışındaki ekstralar
•  Kişisel harcamalar
 

İptal koşulları: Katılımcının gerekli tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği ve engelleyemediği bir durum veya mücbir sebep nedeniyle paket turun başlamasına otuz günden daha az bir süre kala fesih bildiriminde bulunması halinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın katılımcının ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilir. Seyahat tarihine 30 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %50'si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı geri iade edilmez. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.