TOSKANA KÖYLERİNDE ANDREA BOCELLİ

 • Tarih: 26.07.2018
 • Fiyat: 2480,00 EUR
 • Not: * KONSER BİLETLERİ DAHİLDİR
TOSKANA KÖYLERİNDE ANDREA BOCELLİ

Gezi Programı:

26 Temmuz 2018 Perşembe -  İSTANBUL /  BOLOGNA 

Siz değerli gezginlerimiz ile sabah saat 06.30’ da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali THY kontuarı önünde Sacred7 Travel yetkilisi ile buluşuyoruz.

Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından THY TK 1321 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.30’ da Bologna’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10.10’da Bologna’ya varmış olacağız. Havaalanı’ndan çıkışımıza takiben Bologna Şehir merkezine geliyor ve şehir turumuza başlıyoruz.

Bologna tarih açısından İtalya’nın en önemli şehirlerindendir. Ayrıca yemek kültürü olarak en gelişmiş şehridir. 1088 yılında kurulan dünyanın en eski üniversitesi bu şehirde bulunmaktadır. Şehir gezimizde göreceğimiz başlıca noktalar; Piazza Maggiore (Burada dünyanın en büyük 5. bazilikası olan San Petronio bazilikası ve şehir meclis binasını göreceğiz.) Meydanın en ilgi çekici unsuru ise Fontana del Nettuno (Neptun Çeşmesi) dir.

Şehir gezimiz esnasında öğle yemeğimizi Motto Del Gallo’da yiyoruz ve sonrasında San Gimignano’ya haraket ediyoruz.

Yaklaşık iki buçuk saatlik yolculuğumuzun ardından otelimize ulaşıyoruz.

Konaklamamız ve Akşam yemeğimiz : Agriturismo Mormoraia Hotel’de.

https://www.mormoraia.it/

 

27 Temmuz 2018 Cuma -  SAN GİMİGNANO – SİEANA – SAN GİMİGNANO

Otelimizde yapacağımız kahvaltımızın ardından, bir Orta Çağ şehri olan Siena‘ya doğru hareket ediyoruz. Üç tepe üzerine kurulu olan Siena, Toskana bölgesinin kalbi niteliğindedir. Çok iyi şekilde korunmuş tarihi dokusu nedeniyle ziyaretçilerine bir zaman yolculuğuna çıkma imkanı sunan şehir, UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'ne yer almaktadır.

Uzun ve dar sokakların her biri Piazza del Campo Meydanı'na çıkar.Deniz kabuğu şeklindeki bu meydan Avrupa'nın en büyük kent meydanlarından biri olarak kabul edilmektedir. İtalya'nın en ihtişamlı katedrallerinden birisi olan Siena Duomo ise siyah-beyaz taşlar kullanılarak inşa edilmişir.Hristiyan dünyasının en büyük katedrali olması amacıyla inşa edilen Duomo'nun inşaatı salgın hastalıklar nedeniyle uzun süre ertelenmiş, bittiğinde ise amacına ulaşamamıştır.

Keyifli geçen Siena gezimiz sonrasında aksam yemegimizi La Vivace’ de yiyoruz ve güneşi batırıyoruz.

Ardından San Gimignano’da bulunan otelimize hareket ediyoruz.

Konaklamamız : Agriturismo Mormoraia Hotel’de.

https://www.mormoraia.it/

 

28 Temmuz 2018 Cumartesi – LAJATICO „‟ TEATRO DEL SILENZIO „‟ ANDREA BOCELLI

Otelimizde yapacağımız kahvaltımızın ardından, San Gimignano merkezine  hareket ediyoruz.

Adeta bir kalenin içinde yaşıyorsunuz hissi veren bu şehirdeki her yapı 14.yüzyıldan kalmadır. San Gimignano Toskana’nın en iyi korunmuş Ortaçağ kentlerinden biridir. 13 Kuleli Şehir olarak bilinen San Gimignano’da rakip soylu aileler tarafından inşa edilen şehirde merkez olarak kabul edilen Cisterne Meydanı ziyaret edilecektir.

"Ortaçağın Manhattanı" olarak adlandırılan şehrin 12. ve 13. yüzyıllarda yapılmış olan yetmiş altı adet kulelerinden günümüze de on dört tanesi ayakta kalabilmiştir. Beldenin tarihi merkezinin tipik Ortaçağ mimarisi ve görünüşünü koruması dolayısıyla San Gimignano, UNESCO Dünya Mirasları İtalya listesinde bulunmaktadır.

Gezimiz sonrasında otelimize dönüyoruz ve akşamki konser için hazırlanıyoruz.

Belirlenen saatte otelimizden Lajatico/Toskana’daki konser alanına hareket ediyoruz. Yolumuz yaklaşık 1 saat sürecektir.

Bu gece muhteşem bir Andrea Bocelli konseri bizleri bekliyor. Agriturismo La Mandriola’ da   akşam yemeğinden sonra konser alanına transferimiz olacaktır.

Konser başlama saati saat 20.15 gibi olmakla birlikte genel olarak saat 21.30 gibi sahne açılışı yapılmaktadır. Tüm dünyada Bocelli hayranları ile birlikte dinleyeceğimiz bu muhteşem tenor’ün konseri saat 24.00 gibi bitecektir.

Konser sonrası otelimize transfer gerçekleşecektir.

 

29 Temmuz 2018 Pazar – SAN GİMİGNANO – GREVE – CHİTANTİ – BOLOGNA

Otelimizde yapacağımız kahvaltımızın ardından check out işlemlerimizi tamamlıyor ve ayrılıyoruz

Uzun ve dar sokaklarında dolaşırken,  çiçeklerin sıcaklığı ile bizi karşılayan Greve in Chianti ‘yi geziyoruz

Yeşil tepeleri, selvi ağaçlarıyla Toskana’nın en çok ziyaret edilen bölgenin en büyük özelliği ise dünya çapında ünlü olan şaraplarıdır.

Öğle yemeğimiz için Castello di Verrazzano’ya (http://www.verrazzano.com/en/  ) gidiyoruz.

Verrazzano Kalesi, Chianti’nin kalbinde, Floransa ve Siena arasındaki Greve’de yer almaktadır. Başlangıçta kale Etrüsk’lerdeyken sonra Roma hakimiyetine geçmiş ve 1000 yılı aşkın süre de bu sınırlarda kalmış. Burada büyük şarap geleneği haline gelen “Verrazzano üzüm bağlarının” 1150 yılına dayanan hikayesi vardır. Bu arada Kale VII yüzyıldan 1900’lerin ortalarına kadar Verrazzano ailesinin malı olmuştur. Verrazzano’ların en meşhuru, New York körfezinin ve günümüzdeki Doğu kıyılarının büyük bölümünün kaşifi Giovanni da Verrazzano, bu kalede 1485’de doğmuştur. Bu sebepten New York’taki Brooklyn ile Staten Adası arasındaki ünlü köprü, 1964’te Verrazzano Köprüsü adını almıştır.

Öğle yemeğimizin ardından havalimanına doğru hareket ediyoruz.

Bologna Havalimanı’na varışımızı takiben, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından THY TK1326 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 18:55 te İstanbul’a hareket ediyor ve 22:20’te varışımızı gerçekleştiriyoruz.

 

GEZİMİZE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Mormorai otelinde konaklama
 • Türk Hava Yolları gidiş – dönüş uçak biletleri
 • Programda bulunan transferler
 • Şehir gezileri
 • Bologna
 • San Gimignano
 • Greve in Chianti
 • Siena
 • 2 öğle yemeği
 • 3 akşam yemeği
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Profesyonel rehberlik

 

GEZİMİZE FİYATLAMASINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yapılacak şahsi harcamalar
 • Vize ücretleri
 • Yurt dışı çıkış harcı

 

KONSER OTURMA PLANIMIZ

D8 Blok

B7 Blok

** Oturma planı resmi program resimlerimizde mevcuttur.

 

İptal koşulları: Seyahat tarihine 60 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %30'u, 40 güne kadar yapılan iptallerde paket ücretinin %50'si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı yanar. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03