ÜNLÜ BESTECİLERİN TUHAF YÖNLERİ

  • Tarih: 28.11.2018
  • Fiyat: 265,00 TL
ÜNLÜ BESTECİLERİN TUHAF YÖNLERİ

Gezi Programı:

28 Kasım Çarşamba günü Serda Büyükkoyuncu ile Four Seasons Sultanahmet'teyiz. Sebebi, deliler, dahiler, tuhaflar, zekiler..Nasıl dahi olunur? Delilik iyi bir şey midir? Böyle besteler için ne denli deli olmak gerekir? Peki ne tuhaflıkları var hayatlarından bestelerine akan...

Neyi, nasıl yaşamışlar? Nasıl hammış, nasıl olmuşlar?

O yüzyılların sokaklarında dolaşacağız, yüzyıldan yüzyıla koşacağız, pencerelerinin altından geçerken sokağa yansıyan nağmelerle coşacağız. Beethoven neden uzun saatler boyunca çalıştıktan sonra yanında bulundurduğu buz dolu bir kova suyu başından aşağı dökerdi? Hangi ünlü besteci Kral Fredirich'in çaldığı bir temayı dinleyip sonra bunu kendi bestesi haline getirmişti? Hangi dahinin ayyaş babası elde edemediği şan şöhreti 4 yaşındaki oğlu üzerinden kazanmak için çılgın ve zalimce yöntemler uygulardı? (Küçük oğlunu zorla saatlerce klavsen başında tutup geceleri eğer eve ayık gelirse, onu uykudan kaldırarak sabahlara kadar çalıştırırdı.)
 
Yer: Four Seasons Sultanahmet
Tarih: 28 Kasım
Katılım ücreti: 265 TL
Saat: 15:00-17:00

SERDA BÜYÜKKOYUNCU

Üniversite eğitimini Aachen Üniversitesi bilgisayar mühendisliği ile İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi ekonometri bölümünde tamamladı.Londra'da London School of Economics'de ekonomi üzerine istatistik ve optimizasyon yüksek Iisans eğitimi gördü.

Türkiye'de çok sayıda sektörde, değişik alanlarda kariyer yaptı:
Japon EPSON Computing Inc. de, Genel Müdür Yardımcılığı,
American DIGITAL Equipment'da Genel Müdürlük,
SABAH Gazetesi'nde Genel Müdür Yardımcılığı,
Türkiye SIEMENS‘de Genel Müdür Yardımcılığı,
KALE GROUP, SEKA KAĞIT FABRİKALARI ve SÜZER HOLDİNG'de danışmanlık bunlardan bazıları.

Bu görevlerinin yanı sıra ailesinin sahibi olduğu yayınevlerinde uluslararası yayınların, pek çok tekstil ve gıda  fabrikalarının pazarlama, satış ve üretim koordinasyonlarını, ithalat ya da ihracatlarını organize etti.
 
Brüksel'de pedagojik formasyon aldıktan sonra EUROSUN EXCLUSIVE adlı yabancı ailelere yönelik okul öncesi eğitim kurumları açtı.
 
Günümüzde pek çok derginin seyahat yazarlığını, ortağı ve dostu Saffet Emre Tonguç ile birlikte Piri Sesli Rehber Seyahat Uygulamasının editör ve metin yazarlığını ve NTV'de yayınlanan Ayrıcalıklı Rotalar televizyon programının metin yazarlığını yapıyor.