USLA VE LEVON BAĞIŞ İLE TADIM DURAKLARI

 • Tarih: 04.05.2019 - 05.05.2019
 • Fiyat: 1950,00 TL
 • Tek Kişilik Fiyat: 2350,00 TL
USLA VE LEVON BAĞIŞ İLE TADIM DURAKLARI

Gezi Programı:

 

GEZİ PROGRAMI:

 

 1. Gün, 4 Mayıs Cumartesi: İSTANBUL - İZMİR - URLA

İstanbul Havalimanı’da 06:30’da buluşmamızın ardından Türk Havayolları TK2312 sefer sayılı uçağı ile 08:00’de İzmir’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından bize özel gezi otobüsümüz ile Urla’ya yolculuk yapıyoruz.

 

İlk durağımız olan Klazomenai Antik Kenti’ni ziyaret ediyoruz. Kentin önemi M.Ö. 6. yüzyıla tarihlenen bir zeytinyağı işliğinin burada bulunmasıdır. Klazomenai zeytinyağı işliğinde ortaya çıkarılan buluntular Anadolu’dakilerin aksine büyük üretime yöneliktir ve dünyada bugün de kullanılan teknolojinin 2600 yıl önce ilk defa bu bölgede geliştirildiğini kanıtlıyor. Antik Kentin ardından otları ve rengarenk çiçek yapraklarıyla Urla pazarını geziyoruz.

Öğle yemeği için Beğendik Abi’ye gidiyoruz. Urla’nın ilk esnaf lokantası olan Beğendik Abi de Mübadele den sonra şekillenen Göç mutfağından ve bölgenin yerel lezzetlerinden tadımlar yaparken Ege Mutfağı , Mübadele Mutfağı ve Ege mutfağının karekteristik malzemeleri hakkında sohbet edeceğiz .

 

Bölge bağcılık ve şarapçılığına, uluslararası üzümler dışında unutulmuş üzüm türlerini de yeniden ortaya çıkararak değer katan Urla Şarapçılık bağları ve mahzenlerini ziyaret ediyor ve bizler için özel seçilmiş olan markaların tadımlarını yapma imkanı buluyor olacağız..

 

 

Bağ ziyaretimizin ardından kahve molası ve serbest zaman geçiriyoruz. Sonrasında akşam yemeğini yiyeceğimiz Od Urla Restaurant’a gidiyoruz.

 

Ardından otelimize geçip konaklama yapıyoruz.

 

 1. Gün, 5 Mayıs Pazar: URLA - İZMİR – İSTANBUL

 

Mitera 1905'de harika kahvaltının ardından nezih bir ortamda kahve molası veriyoruz.  Yazar Mehtap Susuzlu’nun bir romandan yola çıkarak hayata geçirdiği Rumca Anne anlamına gelen Mitera tarihi Rum köşkünün bahçesinde Erik ağaçlarının altında antika sunumlar ile servis edilen bir Ege ve Rum kahvaltı deneyimi yaşayacağız.

Konuklarımızın kendini çok özel hissedeceği bu rustik mekanda Ege’ye göç hikayesini konuşurken Tamamı ev yapımı lezzetlerin tadına varacağız .

 

Hiç Lokantası’nda zeytinyağı tadımının ardından Levon Bağış’ın anlatımlarıyla beraber öğle yemeğini yiyoruz.

 

Son olarak  özel bir  bağ olan Ayda Winery’e hareket ediyoruz. Aynı zamanda şarabınızı yudumlarken Seferihisar manzarasına karşı danışmanımız Levon Bağış’ın anlatımları ile harika bir öğle keyfi yaşıyoruz.

 

Değerli danışmanımız Levon Bağış ile söyleşilerimize devam ederek İzmir Havalimanı’na doğru hareket ediyor ve Türk Havayolları TK 2329 sefer sayılı 18:45 uçuşu ile İstanbul’a dönüyoruz.

 

 

 

İptal koşulları: Katılımcının gerekli tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği ve engelleyemediği bir durum veya mücbir sebep nedeniyle paket turun başlamasına otuz günden daha az bir süre kala fesih bildiriminde bulunması halinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın katılımcının ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilir. Seyahat tarihine 30 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %50'si, daha sonraki iptallerde paket ücretinin tamamı geri iade edilmez. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.

 

ÖNERİLEN UÇUŞ BİLGİLERİ
GİDİŞ

Türk Hava Yolları TK 2312  08:00 IST 09:20 ADB

DÖNÜŞ

Türk Hava Yolları TK 2329 18:45 20:00 IST

 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Konaklama
 • Gezi sırasındaki tüm transferler
 • 2 öğle yemeği
 • 1 akşam yemeği
 • Danışmanımız Levon Bağış ile söyleşiler
 • Belirlenen yerlerde zengin tadımlar ve ikramlar
 • Belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • TURSAB Seyahat Sigortası

 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yemeklerde alınacak ekstra meşrubat ve alkollü içecekler
 • Otel mini bar harcamaları
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Uçak biletleri

 

LEVON BAĞIŞ

Kendisini kısaca “şarapçı bir obur” olarak adlandıran Levon Bağış, 1980 yılında İstanbul'da doğdu. Kamu Yönetimi eğitiminin durağanlığının şarap içmeye sevk ettiği Bağış’ta bu merak, “Asmanın kızı”na beslemeye başladığı aşk ile profesyonel hayatına dönüştü.“WSET”, “London Wine Academy”, “Ecole du Vin” gibi eğitim kurumlarının programlarında aldığı sertifikalarla bilgilerini pekiştirerek Kavaklıdere Şarapları bünyesinde hayata geçen -Türkiye'nin ilk zincir şarap butiği- “Kav Butikler”in kuruluşunu gerçekleştirdi. Dionysos’un 2003-2009 yılları arasında yüzüne güldüğü Bağış -özellikle bağ bozumu dönemlerinde- bağda ve kavda çalışma ve keyifle şarap içme fırsatına sahip oldu. Dört yıl boyunca Kavaklıdere Şarapları Pazarlama Koordinatörlüğünü yürüten Levon, 15 yıldır da en sevdiği şeyi, yani şarapçılığı, profesyonel bir meslek olarak yürütüyor.
 
2013-2014 yıllarında WOT (Wines Of Turkey) göreclendirmesi ile uluslararası etkinliklerde Şarap Elçisi olarak hizmet etmiştir.Türkiye'nin en geniş kapsamlı şarap profesyoneli eğitim programlarından olan ve 2006 yılından beri Kavaklıdere Şarapları bünyesinde verilen “Kavekol”u hazırlayan Levon’un, Şarabın ABC’si isimli bir şarap eğitim kitabı da bulunuyor. Şarap içip yemek yemekten arta kalan zamanlarında, Karaf ve FEED dergisi yanında Kuruyemiş Ansiklopedisi’nde konunun meraklılarına hitap eden yazılar yazdı. 
 
Türk Mutfağının kimliklendirilmesi için önemli çalışmalardan olan “Yeni Yerel Sohbetler”in kurucu ekibinde yer alan Levon, SALT bünyesindeki “Gastronomika” projesinin de danışmanlığını üstlendi. 2009-2010 ders yılında Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümünde misafir öğretim görevlisi olarak “İçki ve İçki Kültürü” dersleri veren Levon Bağış, 2015- 2018 yılları arasında Mutfak Sanatları Akademisinin şarap eğitimlerini vermiştir. Feed Dergisi, internet yayını olan Gasterea Mag ve haftalık Agos gazetesinde köşe yazarlığına devam ediyor.Londra merkezli İnternational Wine Challenge şarap yarışmasının jüri üyesidir.