VERONA VE ELTON JOHN KONSERİ

  • Tarih: 30.05.2019 - 01.06.2019
  • Fiyat: 1300,00 EUR
  • Tek Kişilik Fiyat: 1620,00 EUR
  • Not: * UÇAK BİLETİ HARİÇ
VERONA VE ELTON JOHN KONSERİ

Gezi Programı:

30 Mayıs 2019 Perşembe / İstanbul – Venedik - Verona

 

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 04.40’ de İstanbul Havalimanın’da buluşmamızın ardından pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve THY TK1867 sefer sayılı uçuşu ile saat 06.50’de Venedik’e doğru hareket ediyoruz.

Yaklaşık 2 saat 35 dakika sürecek uçuş sonrası Venedik Marco Polo Havalimanı’na yerel saat ile 08.30’ da varışımızın ardından, bizi bekleyen özel aracımız ile Verona’ya dogru 1,5 saatlik otobüs yolculugumuz baslayacak.

Verona şehri kuzey-doğu İtalya’nın en önemli turizm merkezlerinden biridir. Bunun başlıca sebebi; kültürel, mimari ve tarihi eserleridir. Bu binaların değerleri ve önemleri dolayısıyla Verona şehri UNESCO Dünya Mirasları listesine dahil edilmiştir. Ayrıca Verona, Romeo ve Juliet’in şehri olarak da bilinir.

Şehir gezimiz esnasında öğle yemeğimizi yiyoruz.

Ardından  bir gece konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.Sanat otelimiz Verona şehrinin en nadide ve en şık otellerinden biri olan; Byblos Art Hotel’dir. Odalarımıza yerleştikten ve dinlenmenin ardından Verona şehrini keşfetmeye devam ediyoruz

Verona’da başlıca göreceğimiz yerler: Castelvecchio müzesi, Erbe Meydanı, Lamberti Kulesi, Juliet’in evi, Scaligero köprüsü, Verona Doğa ve tarih müzesi, Verona Katedrali, Pietra köprüsü.

Elton John “Farewell” turnesiyle son kez dünya sahnelerinde. Bu muthis Elton John konserimizin baslama saati 19.00, Arena önünde saat 18.30 de buluşuyoruz. Ruhumuzun yükseleceği 2 saat bizi bekliyor.Konserden sonra bizi bekleyen özel aracımızla otelimize dönüyoruz.

 

31 Mayıs 2019 Cuma / Verona - Vicenza - Treviso

 

Sabah kahvaltımızın ardından Vicenza ve Treviso şehirlerini keşfetmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. 40 dakika surecek otobüs yolculugumuzdan sonra Vicenza’ya varıyoruz.

Vicenza şehri sosyal ve kültürel açısından gayet hareketli kosmopolit bir şehirdir. Şehir içinde bulunan çok sayıda müze, güzel sanatlar galerileri, meydanlar, villalar, mimari açısından öneme sahip kiliseler ve gayet şık Rönesans dönemi mimarisi ile tarihsel ve kültürel olarak büyük zenginliklere sahiptir. Ayrıca şehrin etrafından bulunan mimar Palladio tasarımı evler ve villalar 1994 senesinden itibaren UNESCO Dünya Mirasları listesine dahil edilmiştir.

Öglen yemeğimizi şehrin merkezinde yedikten  sonra otobüsümüze binip yolculuğumuz Treviso’ya doğru devam edecektir.Treviso İtalya’nın Veneto bölgesinin tarih ve kültürel bakımından en önemli şehirlerinden biridir.

Şehri keşfederken göreceğimiz yerler sırasıyla; Piazza dei Signori (Beyefendiler meydanı), Torre Civica (Valilik Sarayı Kulesi), Roggia Kanalı, Buranelli Kanalı, Roggia caddesi boyunca görülebilen “Treviso evleri” , Duomo (Büyük Katedral), Palazzo dei Trecento (Üçyüz sarayı) olacaktır

Akşam yemegimizi yine merkezinde yiyoruz.

sonra Treviso’nun en keyifli hotellerinden biri olan ve bizlerin de 1 gece konaklayacağı “Villa Contarini Nenzi” ye gidiyoruz.

 

01 Haziran 2019 Cumartesi / Treviso - Venedik

 

Sabah kahvaltımız sonrasında Venedik şehrine doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat surecek olan yolculuk sonrası  Venedik’e varıyoruz.

Unlu Mimar Andrea Palladio gencecik yasinda Venedik'e gelip San Marco Meydani'nin tam karsisindaki uc ayri noktada yuksek ronesans sanat mimarisinde uc ayri kilise insa etmisti. Bugun klasik Venedik manzarasi olarak ilk akla gelen nu kiliselerden ikisi olan Redentore ve San Giorgio Maggiore kiliseleri ile yine ayni mimarin ronesans bahcelerini gezecegiz.

Saat 17.00’de San Marco meydanında buluşup, özel teknemiz ile  San Marco Havalimanına doğru yola çıkacağız. TK1870 sefer sayılı uçağımıza 20.25’te biniyoruz; İstanbul’a varışımız 23.55 olacaktır.

 

 

Programa Dahil Hizmetler

 

- Verona Arena’da Elton John Konser Bileti

- 5 yıldızlı Byblos Art Oteli’nde bir gece konaklama

- Treviso Villa Contarini Nenzi Oteli’nde bir gece konaklama

- Verona’da öğle yemeği

- Treviso ‘da akşam yemeği

- Vicenza şehir gezisi

- Villa Rotonda (Andrea Palladio villasi) dışardan görülecek.

- Treviso şehir gezisi

- Venedik özel tekne ile transferler

- Gezi boyunca tüm transferlik hizmetleri

- Rehberlik hizmetleri

 

Programa Dahil Olmayan Hizmetler

 

- Uçak biletleri

- Programda belirtilmeyen yemekler

- Kişisel harcamalar

 

 

Serap Mumcu

Dr. Serap Mumcu Geronazzo (PhD Tarih Bolumu Padova Universitesi) 16. Yuzyil Osmanli Elitleri ve Italyan aristokrasisi ile iliskileri uzerine doktora tezimi Italyanca dilinde hazırladım. Ankara Universitesi DTCF Tarih bölümü mezunuyum. Ayni universitede yuksek lisansimi tamamladiktan sonra Italya devleti tarafindan kazandıgım burs ile 2009 yilinda Venedik'e geldim ve o tarihten beri de Venedik'te yaşıyorum. Akademik araştırmalarımı Türkiye, İtalya ve İspanya arşivlerinde gerceklestiriyorum. 15. Yüzyıldan 17. Yuzyila kadar olan donemde Akdeniz Dünyası uzmanlik alanım. İtalyan Rönesansı ve Veneto Bolgesi ve bu bölgenin ünlü  sanatçıları ile ilgili akademik araştırmalar yapıyorum.  Venetolu Sanat tarihi profesörü Davide Geronazzo ile evliyim.Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03