YAYLALARDA SEVDALUK, BAKSI'DA ÇOCUKLUK

  • Tarih: 18.07.2018 - 22.07.2018
  • Fiyat: 1975,00 TL
YAYLALARDA SEVDALUK, BAKSI'DA ÇOCUKLUK

Gezi Programı:

Siz çocuklarınız SEVDA’ yı içine çeksin, ona dokunsun diyorsanız,

O zaman “Haydin Uşaklar😊”

ÇOCUK VE KARADENİZ

Siz çocuklarınıza SEVDA nedir anlatabildiniz mi? İşte tam bu yüzden çocuklarınızı  Kaçkarlar’ın serin nefesiyle bir kez de olsa tanıştırmak gerekli…

Ne zaman ki bir çocuk, dağları, dereleri, ormanları, yaylaları, şelaleleri, hayvanları bir arada görürse o zaman o çocuk tam anlamıyla doğa sevdasına tanık olmuş olur.

 

Karadeniz, Ana Tanrıça Semele’nin elinin değdiği topraklardayız.. Neşenin, kahkahanın, başkaldırışın, hırçınlığın hüküm sürdüğü bu güzelim topraklarda…

Binlerce yıldır devam eden bir yolculuk var bu topraklarda..hareket var, değişim var, dönüşüm var..

İnsanı ile, yaşantısı ile, tabiatı ile eşi benzeri nadir bulunan yerlerde.. Tadına doyum olmayan Karadeniz yemekleri var bu toprakların kadınlarının elinden çıkan… Müziği, dansı, yaşamayı, gülmeyi, bu kadar seven bir kültürle tanışmanın inanılmaz heyecanı var, mutluluğu var, içi içine sığmamazlık var… Doğanın bu yörenin insanına verdiği şekil var… Mücadeleci ve bağımsızdır Karadeniz insanları, kimseden yardım almadan, sorunlarını kendi başına çözebilme yetisi de kazandırmıştır tabiat onlara…

Yerinde duramamazlık ama aynı zamanda sonsuz bir kabulleniş var…

 

GEZİ ROTAMIZ

1.Gün : TRABZON-BULUT ŞELALESİ-AYDER YAYLASI

Değerli gezginlerimiz Trabzon’a uçuşumuz başlıyor.

Trabzon’da karşılanmamızın ardından Çayeli’nden öteye gidelum diyeceğiz ve rotamızı daha da doğuya çevireceğiz, sizlerle beraber durmaksızın Fırtına Vadisi nin yolunu tutmuş olacağız.

Karadeniz’in ihtişamlı deniz manzarası ve bin bir zahmetle dokunmuş olan çay, fındık, kivi bahçelerinin seyri ile Karadeniz sahil yolundan yaklaşık olarak 1:30 saat sonra Fırtına Vadisi‘nde olacağız.

Artık şehirleri, trafikleri, stresleri, üzüntüleri bir kenara bırakıp bulutlar ülkesinde en güzel hayalleri kurup, en şirin masallar diyarına teslim olma zamanı. Fırtına Vadisi’nde biraz dinlenip oksijeni ciğerlerimize doldururken tekrar öze dönüşün hikayesini yazacağız.

Vadide öğle yemeğimiz ilk yöresel lezzetlerle tadına doyulmaz bir menü.

Ve bizleri bekleyen Bulut Şelalesi olacak, Doğu Karadeniz’in en bakir ve bir o kadar amazon tadında bir yürüyüş yapacağız Tar Deresi‘nde.

Bir saat gidiş bir saat dönüş olan programımız sizlerle beraber ilk ısınma nefes açma terapileri olacak, Karadeniz yaylaları programlarının bir nevi alıştırma yürüyüşü olacak. Koca koca fil ayakları bitkilerinin yanından geçerken, Tar Deresinin gümbür gümbür sesiyle bizleri bir şölen havasında karşılayacak Bulut Şelalesi gezimizi tamamlayıp geri geldiğimiz yoldan döndükten sonra şimdi otelimizde biraz dinlenme zamanı….

Parkur: Kolay Yürüyüş: 2 saat Araç toplam :160 km ( 2:30 saat )

Tur lideri ve rehberimiz program değişiklik hakkına sahiptir. Hava koşulları, programın akış saatine göre program üzerinde değişiklik yapabilirler.

 

2.Gün : AVUSOR YAYLASI  

Sabah otelimizde yöresel kahvaltımızı keyifle ettikten sonra, seyahat edeceğimiz aracımızla yolculuğumuza başlıyoruz. 40 dk. sürecek olan araç yolculuğumuzla beraber ilk olarak rotamızı Hacızeni – Tobaya – Peryatak yaylalarına çeviriyoruz. Kendi elektriğini kendisi üreten, modern hayata kafa tutan çoğu kesme taş yapı olan, ahşap işçiliğin sergilendiği başka bir Laz yaylasına gidiyoruz. Hayvancılığın hala devam ettirildiği, zor şartlara rağmen hiç yılmadan usanmadan Karadeniz yayla kültürünü devam ettiren gerçek Anadolu emekçi insanlarını göreceğiz ve onların yaşantılarına ortak olup onlarla keyifli sohbetler edeceğiz.

Vakit sallanma vakti değil, kemerli Kaçkar’ın etekleri bizleri bekler. Bir saatlik yatay yürüyüşle ulaşacağımız Tobacelazena Gölü (Büyük Avusor Gölü) olacak.


Kemerli Kaçkar’ın ihtişamına doyamayacaksınız. Yüzyıllardır buzulların aşındırması sonucu oluşan, manzarası muhteşem Avusor Sirk Gölü’ne ulaşacağız. Gölde geçireceğimiz bir saatlik vakti dileyenlerle Yoga, Streching yaparak değerlendireceğiz.

Kemerli Kaçkar’ın göle yansımasını, bulutların gökyüzündeki danslarına şahit olduktan sonra öğle yemeğimiz için yaylaya doğru dönüşe geçiyoruz.

Yayla evimizde bizleri bekleyen ‘yöresel yayla menüsü’ bizi şımartacak. Yaylada biraz daha yaylanıp dinlendikten sonra Ayder’e doğru dönüş vakti. Dönüş güzergahında ise buzul gölü yürüyüşü yetmedi diyenlerle beraber Kuntz Yaylası’nda özel bir patikamız daha bulunmakta ve oradan Ayder’e varacağız. 

Parkur: Orta Yürüyüş: 2:30 saat Araç toplam : 22 km (1:30 saat )

 

3.GÜN: ÇAT VADİSİ – ZİLKALE – PALOVİT ŞELALESİ – FIRTINA VADİSİ ADVENTURE PARK

Tarihi konaklar ve tarihi köprüler eşliğinde ortaçağdan kalan,tarihini ve kültürel mirasını yansıtmaya çalışan şu zamana kadar ayakta durmayı başarabilen Zil Kayele ulaşıyoruz.

Zil Kale gezimizi tamamladıktan sonra, Doğu Karadeniz’in en bakir vadilerinden biri olan Palovit Vadisine girip, gümbür gümbür akan Palovit Deresinin sesini, tarihi şimşir ve porsuk ağaçlarının eşliğinde 45 dk. lık doğa ve terapi yürüyüşümüzü tamamlıyoruz.

Yürüyüşümüzün sonunda 15 mt. dökülen Palovit Şelalesi’ni ziyaret ediyoruz ve son yürüyüş programımızı yapıyor,öğle yemeği için ÇİNÇİVA köyüne doğru yola koyuluyoruz.

ÇİNÇİVA’DA bize özel ‘Hemşin lezzet menüsü’ diye adlandırdığımız öğle yemeğimizi yedikten sonra sizlerle fırtınanın serin sularında ‘RAFTİNG ’ yapıp, İnsan Sapanı’yla yeniden dirilircesine ve farklı bir benlikle şehire doğru ırlatıyoruz.

Parkur : Kolay Yürüyüş:45 dk. Araç toplam:55 km ( 2 saat )

 

4.GÜN: TRABZON-BAYBURT

Sabah kahvaltının ardından yapacağımız yürüyüşümüzde Gelin Tülü Şelalesi ve Ayder Yaylasının güzel ahşap evlerini görüyoruz. Başka bir macera başlıyor …

Bayburt’un Bayraktar Köyü’ne doğru yola koyuluyoruz.
Yeşilliklerin arasındaki yolculuğumuz sonrasında Bayraktar Köyü’ne, Baksı Müzesi’ne varıyoruz. Bizim için hazırlanmış olan lezzetli öğle yemeği servisimizi alıyoruz. Baksı Müzesi gezimize başlıyoruz.

Danışmanlarımızın bizleri yönlendirmesi ve eşlik etmeleri ile birlikte bu keyifli zaman dilimine atölyedeki çalışmalara katılım göstererek devam ediyoruz.

Öğretici bir günün sonrasında dinlenme için odalarıma geçiyoruz. Akşam yemeği saatinde sizinle restaurantta buluşuyor ve yemeklerimizi alıyoruz.

Yemeğimiz sonrasında Baksı ateşi önünde sohbet ediyoruz. Ve ateşin rengi ile yöresel müzik dinletisinin ezgilerini harmanlıyoruz.

İÇERİK:
•    Baksı Müzesi’ndeki Türk çağdaş sanat koleksiyonunu tanımak ve anlamak. Ana binadaki geçici sergi ve depo müzedeki kalıcı eserlerin gezilmesi
•    Müze ve müzecilik faaliyetlerini öğrenmek
•    Bölgede geçmişte yaşamış şaman kültürünü öğrenme ve Huykesen ağacını ziyaret
•    Doğada çevre yürüyüşleri ( Çoruh nehri ve gölet )
•    Doğada epidemik bitkileri görmek ve fotoğraflamak
•    Bayraktar köyüne ziyaret (Yöre halkı ile tanışmak)

 

5.GÜN: BAKSI MÜZESİ VE BAKSI KÖYÜ

Gizemli serüvenin son sabahına gözlerimizi açtıktan hemen sonra kahvaltımızı gerçekleştiriyoruz.
Ve Çoruh nehri kıyısında yürüyüş yapmak üzere yola koyuluyoruz. Huykesen Ağacı’nı görüyor ve büyüleyici hikâyesini dinliyoruz. Sohbetler, şarkılar eşliğinde geçecek olan yürüyüşümüz sonrasında ise bulunduğumuz coğrafyanın folklorik ritüelleri ile tanışıyoruz.

Kimi şaşırtıcı, kimi gizemli bu ritüelleri öğrenirken bir yandan da aklımızdaki sorularımızı danışmanlarımıza yönelterek bilgi dağarcığımızı genişletiyoruz.

Sonrasında öğle yemeğimizi alıp Erzurum’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saat 15 dakika sürecek olan yolculuğumuz sonrasında Erzurum Havalimanı’na varıyoruz.

Değerli Gezgin dostlarımız;

 

UÇAK BİLETİ DAHİL

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

NAKİT YA DA BANKA HAVALESİ

1,975 TL

AİLESİYLE KONAKLAYACAK ÇOCUK İÇİN FİYAT

2. ÇOCUK FİYATI

1,875 TL

3. ÇOCUK FİYATI

1,675 TL

 

** Uçağı milleriniz ile almak isterseniz bizimle irtibata geçiniz.

** 6-12 çocuk gezginlerimiz için fiyat talep ediniz.

** Bonus ve World kredi kartlarına peşin fiyatına 5 taksit

 

Karadeniz Yaylaları ve Baksı Köyü Turunda Fiyata Dahil Hizmetler
•    Profesyonel yerel rehberlik hizmeti
•    Ayder yaylasının en güzel otellerinde 3 gece konaklama
•    Baksı Müzesinde 1 gece Konaklama
•    Tüm ara transferler
•    Tüm Yemekler
•    TURSAB zorunlu sigortası.
•    Müze ve ören giriş yerleri
•    Uçak biletleri
•    Sayın Ömer Kokal Danışmanlığı ve sunumları
•    Tur boyunca Tur liderimiz ihtiyaçlarınız için yanınızda olacaktır
 

Gidiş uçuşu ; 18.07.2018 Pegasus Sabiha Gökçen-Trabzon 10:10 Kalkış 11:55 Varış

Dönüş uçuşu ; 22.07.2018 Pegasus Erzurum-Sabiha Gökçen 13:05 Kalkış 15:00 Varış

Notlar
•    Turumuz kişisel harcamalarınız hariç her şey dahil konseptte oluşturulmuştur.
•    Yürüyüş parkurlarına katılım zorunlu değildir. Bulunan lokasyonda serbest zaman geçirebilirsiniz. Sizin yaylalarda keyifli vakit geçirmeniz için yürüyüşler aynı noktada buluşmak üzere dizayn edilmiştir.
•    Tura katılan misafirlerimiz için yanınızda bulundurulması gerekenler ve hava durumu ile ilgili bilgilendirme maili paylaşılacaktır.

 

  • Kesin rezervasyon işlemlerinde 15 günden az kalan süre zarfında iptal/iade işlemi gerçekleştirilmemektedir.
  • Tur bilgilendirmesi e posta adresinize, tur tarihinden 2 gün önce iletilecektir.
  • Kalkış noktası / buluşma yerleri hakkında en net bilgi için bizlere 0544 564 0404 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
  • Kontenjanlar değişiklik göstermektedir. Garanti altına alınmamış rezervasyonlar için acenta herhangi bir yer opsiyonu tutmakla yükümlü değildir.Kontenjan Dolmuştur
Sizin için en uygun zamanda yapılacak tur tarih ve kontenjan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
90 216 326 29 03