10-12 NİSAN BERLİN'DE SANAT

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali’nde saat 05.00’de buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, saat 07.50’de, Türk Hava Yolları’nın, TK 1721 sefer sayılı uçuşu ile BERLİN’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 09.45’de varışımızda bizleri bekleyen araçla şehre varıyoruz.

Berlin panoramik şehir gezimize başlıyoruz. Check Point Charlie ve Utanç duvarı olarak adlandırılın iki Almanya’yı 1961 ile 1989 yılları arasında ayıran duvar kalıntılarının yanısıra ikinci Reich ve Nazi Almanyasının zulmünü göstermekte olan Topographie des Terrors adlı Müzeyi ziyaret edeceğiz. Ardından Reichstag (parlemento) binasını görecek ve Berlin’in sembolü haline gelmiş olan Brandenburg Kapısı’ndan Unter den Linden (Ihlamurlar altında) caddesine geçip Adlon Otelinin, Amerikan ve Fransız Büyükelçiliklerinin bulunduğu meydandan Brandenburg Kapısı üzerine bulunan Quadriga adlı atlı heykelin ön yüzünü de göreceğiz. Oradan Gandermen Markt’da bulunan Konser Salonunu, Fransız ve Alman Kiliselerini görüyoruz.

Bu gezimizi yaparken rehberimiz bize şehrin Doğu ve Batı ayrımından sanatsal, mimari ve kültürel açıdan nasıl ayrıştığını, günümüze kadar gelen ve devam eden farklılıklara odaklanıyor.

Balthazar restoranda alacağımız öğle yemeğimiz sonrası, 1 saat sürecek Spree nehri tekne turumuza başlıyoruz. Turumuz sırasında birbirinden farklı sanatsal yapıları görme ve daha detaylı Berlin’i tanıma fırsatı bulacağız. Tekne gezisi bitiminde, Bergama Müzesi’ni ve Panorama’yı ziyaret edeceğiz.

Akşam yemeğimiz Bocca di Bacco restoranda.

Konaklama Titanic Gendarmenmarkt’ta. https://www.titanic.com.tr/titanicgendarmenmarktberlin/default-de.html

2. GÜN

Kahvaltının ardından, Müzik Enstruman Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından, Hamburger Bahnhof olarak anılan yerde bulunan Berlin Çağdaş Sanat Müzesi’ni (Museum für Gegenwart) gezeceğiz. Eskiden bir tren istasyonu olan bu binada, alışılmışın dışında tavan yüksekliklerine sahip tarihi salonlar; modern, geometrik açıdan yalın kat planlarına sahip ek binalarla iç içe geçmiş durumdadır. Yaklaşık 13000 metrekarelik sergi alanı modern sanatın sunumu için mükemmel koşullar sunmaktadır. Sergilenen eserler Berlin'in Devlet Müzeleri'nden gelen sergi objeleri ve Erich Marx'ın Berlin Özel Koleksiyonu'nun kapsamındaki eserlerden oluşmaktadır. Ayrıca Eylül 2014'ten itibaren özel sergiler kapsamında, Friedrich Christian Flick Koleksiyonu'nun en nadide eserleri sergilenmektedir.

Öğle yemeğimizi Reinhard Baer restoranda alacağız. Gezi bitiminde dinlenmek üzere otele transferimiz yapılıyor.

Akşam, Konser için 18.30’de otelden hareket ediyoruz. Keyifli seyir sonrası otelimize dönüş transferimiz yapılacak.

Konaklamamız Titanic Gendarmenmarkt’ta. https://www.titanic.com.tr/titanicgendarmenmarktberlin/default-de.html

3. GÜN

Kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından, 1,3 kilometre uzunluğuyla dünyanın en büyük açık hava galerisi East Side Gallery’yi geziyoruz. Henüz 1990 yılında, daha o zamanlar birleşen iki Alman sanatçı federasyonunun getirdiği, Berlin Duvarı'nın bir bölümünün birleşik Almanya'nın ilk açık hava sanat projesi olarak, dünyanın her köşesinden gelen sanatçılar tarafından boyanması teklifi hayata geçirildi. Kısa sürede yüzden fazla tablo oluştu, bunlardan bazıları ikonografi dalında dünya çapında ün yaptı.

Ardından Berlin Katedrali’ne giderek, saat 12.00 de Pazar Ayini’ni izleyeceğiz.

Gezi bitiminde şehrin en keyifli alışveriş caddesi olan Kudamm’da şahsi aktiviteler için ayrılan sürenin ardından, saat 17.30’de Tegel havalimanına transferimiz yapılıyor.

Bilet ve pasaport işlemlerimiz sonrası, Türk Hava Yolları ile 20.40’ta İstanbul’a hareket ediyoruz.

Yerel saat ile 00.05’te Istanbul’a Hoşgeldiniz…

Hayat bir yolculuktur…

Bir sonraki yolculuğunuzda tekrar birlikte olmak dileği ile…

 • 2 Gece belirtilmiş olan otelde vb. konaklama
 • Program içerisinde yer alan tüm transfer ve geziler
 • 3 sabah kahvaltısı, 2 öğle yemeği, 1 akşam yemeği
 • “Hauser und Orchester Dirigiert Von Robert Ziegler Konseri” bileti
 • Konser gidiş dönüş transferi
 • Belirtilen tüm müze gezilerine giriş ücretleri
 • Kenan Tamer Danışmanlık ve Rehberlik ücreti,

           Zorunlu Seyahat Sağlık sigortası

 • Türk Hava Yolları gidiş dönüş uçak biletleri
 • Serbest zamanda alınacak yemekler
 • Yemekler sırasında alınacak olan alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Vize ücretleri
 • Yurtdışı çıkış harcı
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

TİTANİC HOTEL

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
10.04.2020 - 12.04.2020
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

1.590,00 EUR

-

1.880,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.