17 - 20 EYLÜL SALVADOR DALİ'NİN İZİNDE GİRONA - PERPİGNAN - BARSELONA

BENİ ARA
1. GÜN

1. Gün : İstanbul Barcelona - Girona / 17 Eylül 2020, Perşembe

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali’nde saat 06:00’da buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, saat 07:355’de, Türk Hava Yolları’nın, TK 1853 sefer sayılı uçuşu ile Barselona’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10:15’da varışımıza istinaden bizleri bekleyen araçla Girona’ya doğru hareket ediyoruz.

İspanya’nın Katalonya Bölgesi’ne bağlı olan Girona, kendine özgü evleri, yalıları, dar sokakları ve filmlere konu olan mekanlarıyla çok özel bir şehir.Öğle yemeğimiz için serbest zaman verdikten sonra, ilk durağımız Girona Katedrali. Girona Katedrali yaklaşık 100 basamakla çıkılan, Ortaçağ Gotik Mimarisi ile 11. Yüzyılda yapımına başlanmış, şehrin en önemli ve sembolü olan tarihi eseridir.


Şehrin tam ortasından akan Onyar Nehri eski ve yeni şehri birbirinden ayırır ve üzerindeki köprüler eski kente geçmenin en kolay ve keyifli yoludur. Şehir turumuza devam ederken göreceğimiz bir sonraki yer Gustavo Eiffel’in yaptırmış olduğu rengi kırmızı olan köprüdür. Gustavo Eiffel, Eyfel Kulesi’ni yapmadan önce ilk çelik köprü denemesini Girona’da yapmıştır. Bu köprünün bağlanacağı meydan ise bir sonraki durağımız olan Özgürlük Meydanı’dır. Özgürlük

Meydanı’nın adı Napolyon tarafından işgal edilmiş olan şehrin 5 yıl sonra geri alınmasından ve bu zaferin adına meydanda yapılmış olan kutlamaların anısına istinaden konulmuştur. Sonrasında Özgürlük Anıtı da buraya dikilmiştir.

Şehir turumuzu sonlandırdıktan sonra otelimize giriş yapıyoruz.

Akşam yemeğimiz Girona’da sizin için seçtiğimiz restoranımızda.

 

 Konaklamamız size özel seçilen bölge mimarisini yansıtan 4 yıldızlı otelimizde.

2. GÜN

2.   Gün : Girona / 18 Eylül 2020, Cuma

Otelimizde alacağamız kahvaltı sonrası Figueres’e doğru hareket ediyoruz. Gerçeküstü sanatın ustası, İspanya’nın ünlü ressamı Salvador Dali’yi memleketi olan Figueres’te; bir zamanlar evi olan Salvador Dali Müzesi’ni gezerek tanıyacağız.

Dünyanın en büyük sürrealist objesi olarak gösterilen bu müzeyi ziyaret ettikten sonra

Perpignan’na doğru hareket ediyoruz. Figures’ten Perpignan’a doğru giderken bir tarafı Fransa diğer tarafı İspanya olan iki ülke sınırın tam ortasında konumlanmış, Pirene Dağları’nın kapısı olarak da adledilen Petrus Köyü’nü görüyoruz.

Güney Fransa’da, İspanya sınırının yanı başında yer alan Perpignan, Salvador Dali’ye göre evrenin

merkezi ve dâhiyane fikirlerin doğum yeri. Perpignan’ daki şehir turumuza başlamadan önce öğle yemeğimizi Perpignan’ın en gurme restroanında yiyiyor ve Perpignan turumuza başlıyoruz. Perpignan gezimiz sonrasında Girona’daki otelimize geri dönüş yapıyoruz.


  Konaklamamız size özel seçilen bölge mimarisini yansıtan 4 yıldızlı otelimizde.

3. GÜN

3.   Gün : Girona Barselona / 19 Eylül 2020, Cumartesi

Otelimizde yaptığımız kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor Berselona’ya doğru hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde ufak bir alışveriş molası veriyor ve La Roca Outlet Center’a uğruyoruz. Varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Panaromik turumuz sırasında göreceğimiz yerler arasında Sagrada Familia, Casa Mila, Passeig de Gracia, Montjuic Tepesi ve Katalunya Meydanı yer almaktadır.

Şehir turumuzun ardından yemek için mola veriyoruz. Öğle yemeğimiz, İspanya mutfağının sembolü olan Tapas’ı yiyeceğimiz Poble Espanol’da.

Öğle yemeğimizin ardından otelimize geçiyoruz, yerleşmemizin ardından serbest zaman veriyoruz. Belirlenen buluşma saatinde otelimizin lobisinde toplanıyor ve son gecemizde Barselona’da ki sürpriz etkinliğimize doğru yola çıkıyoruz.

Konaklamamız Barselona’nın merkezinde sizin için seçtiğimiz otelimizde.

4. GÜN

4.   Gün : Barselona İstanbul / 20 Eylül 2020, Pazar

Otelimizde yaptığımız kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Barselona’dan ayrılmadan önce son durağımız olan Gaudi’nin muhteşem eserlerinden, modern mimarinin ilk örneklerinden biri Casa Mila’yı ziyaret ediyoruz.

 

Casa Mila turumuza istinaden havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet ve pasaport

işlemlerimiz sonrası, Türk Hava Yolları’nın TK1856 uçuşu ile 19:00’da Istanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23:30’da Istanbul’a Hoşgeldiniz..

Hayat bir yolculuktur…

Bir sonraki yolculuğunuzda tekrar birlikte olmak dileği ile…

Kıvanç Demirel

 

1972 yılı İstanbul doğumlu olup Galatasaray lisesindeki eğitiminden sonra Marmara Üniversitesi Fransızca öğretmenliği ve 2. üniversite olarak da İstanbul Üniversitesi Kültür Mirası ve Turizm bölümlerinde eğitimini tamamlamıştır.

Fransızca, İspanyolca, İngilizce dillerini konuşabilen, Yachtlife and Travel, THY Business dergileri gibi bir çok basın organında seyahat yazıları yayınlanmıştır... 21 senedir outgoing yapmakta olan Kıvanç Demirel aynı zamanda profesyonel yelkenci  olup, bütün akdenizi boydan boya geçmiş, boş zamanlarında yelken ve fitness sporuyla uğraşmaktadır...

Yıllardır özellikle Latin Amerika ülkeleri ve uzak doğu destinasyonlarında çalışmakta olup bütün guruplarında her gün gidilen ülkenin edebiyatı üzerinden de; bölgenin şair ve yazarları hakkında düzenli şiir ve yazı saatleri organize etmektedir.

2017 yılında başlayan ‘‘Sanatla Randevu’’ projesi kapsamında ‘’Sanatın Başkenti St. Petersburg’’, ‘’Frida ve Diego’nun Meksika’sı’’, ‘’Salvador Dali İzinde Fransa ve İspanya Katalunyası’’ gezi programlarını gerçekleştirmektedir.  

Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

5*

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
17.09.2020 - 20.09.2020
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

1.490,00 EUR

-

1.880,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.

17 Eylül 2020, Perşembe

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK1853

Economy Promosyon (V)

Türk Hava Yolları

Airbus A330-300 Geniş gövde

07:35

İstanbul, Türkiye (IST) İstanbul Havalimanı

10:15

Barselona, İspanya (BCN) Barselona El Prat Havalimanı

3s 40d

20 Eylül 2020, Pazar

UÇUŞ

KALKIŞ

VARIŞ

SÜRE

 TK1856

Economy Promosyon (V)

Türk Hava Yolları

Airbus A321 Dar gövde

19:00

Barselona, İspanya (BCN)

Barselona El Prat Havalimanı

23:30

İstanbul, Türkiye (IST) İstanbul Havalimanı

3s 30d