18-21 Mart Paris- Andrea Bocelli Konseri

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali’nde saat 08.00’da buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, saat 10.45’de, Türk Hava Yolları’nın, TK 1823 sefer sayılı uçuşu ile PARİS’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 12.40’da varışımızda bizleri bekleyen araçla şehre varıyoruz.

Şehre varışımızda, moda profesyoneli danışmanımızla buluşuyor ve sürpriz bir fashion “Paris Capitale de la Mode” için 1.5 saatlik bir yürüyüş turu yapıyoruz. Gezimiz sırasında ünlü isimlerin sırlarını ve hikayelerini dinleyecek, Paris’in en güzel sokaklarını gezeceğiz. Gezi bitiminde otele transferimiz yapılıyor. Kısa bir dinlenmenin ardından, akşam yemeği için buluşuyoruz.

Akşam yemeğimiz, 1865 yılında Bay ve Bayan Mollard tarafından açılan tarihi bir binada bulunan Brasserie Mollard'da.

Konaklamamız Hotel Château Frontenac'ta.

2. GÜN

Kahvaltının ardından, Paris ve çevresindeki empresyonist akım ve empresyonistleri takip edeceğiz. İlk durağımız Musee d’Orsay.. Orsay Müzesi şehrin en önemli müzelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Müze binası, ilk olarak 1900 Paris Evrensel Sergisi için tren istasyonu olarak yapılmıştır. 1939 yılında işlevini tamamlayan yapı yıllar boyunca çeşitli amaçlar için kullanılmıştır. 1970 yılında yıkımı gündeme gelen bina, 1977 yılında müzeye dönüştürülmüştür... Edouard Manet, Claude Monet, Paul Cezanne ve Vincent van Gogh gibi dünyaca ünlü Empresyonist sanatçıların eserlerini inceleyebilirsiniz. Cehennem Kapıları (Rodin), Kırda Yemek (Manet), Moulin de la Galette’te Dans (Renoir), Mavi Nilüferler (Claude Monet) ve La Belle Angele (Paul Gauguin) müzede sergilenen en önemli eserlerdendir. Müzenin ardından Van Gogh’un izlerini sürmek üzere “Auvers-sur-Oise’ye gidiyoruz.

Öğle yemeğimiz “Auberge Ravaux’da (Van Gogh’un son oturduğu ev).

Yemeğin ardından empresyonistlerin en önemlilerinden Monet ve Renoir’in en meşhur tablolarının yapildigi mekanlari görebileceğimiz Ile des Impressionnistes (yani Empresiyonistler adasi)'nin bulundugu Chatou kasabasina dogru harekete geciyoruz. Burası adeta bir açık hava müzesi… Bu müze şehirde gezmeye devam ediyoruz. Musee Founaise'de Renoir sergisini gezdikten sonra akşama doğru otele dönüyoruz. Dinlenmek üzere ayrılan sürenin ardından, 19.00 da otelden Andrea Bocelli konserinin düzenleneceği Concert Hall’a gidiyoruz. Keyifli konser sonrası otele dönüş transferimiz yapılıyor.

3. GÜN

Kahvaltının ardından, günümüzü Modern Art ve Fashion’a ayırdık… İlk sanat noktamız müthiş.. “Ateliers des Lumières”... Burada yeniden Empresyonistlerle buluşuyoruz. Monet, Renoir, Chagalle ve Yves Klein sizi büyüleyecek.. Moda, sanat ve tarih dolu Marais mahallesinde yapacağımız keyifli yürüyüş sonrası öğle yemeği için serbest zamanımız olucak. Yemek sonrası yürüyüş gezimizin son durağı Centre Pompidou'da Modern Sanat Müzesi. Gezi bitiminde otele transferimiz yapılıyor.

Konaklamamız Hotel Château Frontenac'ta.

4. GÜN

Kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından, Montparnasse bölgesinde bulunan sanat müzesi Musée Bourdelle ve Jacobsen sergisini gezecegiz. Bu müze, aynı zamanda ünlü Fransız heykeltraş Antoine Bourdelle’in bir zamanlar yaşadığı evi ve aynı zamanda atölyesidir. 1861-1929 yılları arasında yaşayan Bourdelle’in eserlerinin topluca sergilendiği ev, 1949 yılında müzeye dönüştürülmüş. Müzede 1891 ve 1903 yılları arasında Paris'te yaşayan Danimarkalı bir heykeltıraş olan Niels Hansen Jacobsen'in eserlerini göreceğiz.

 

Gezi sonrası dönüş uçağımız için havalimanına transferimiz yapılıyor. Bilet ve pasaport işlemlerimiz sonrası, Türk Hava Yolları ile 18.25’te Istanbul’a hareket ediyoruz.

Yerel saat ile 00.05’de Istanbul’a Hoşgeldiniz..

Hayat bir yolculuktur…

Bir sonraki yolculuğunuzda tekrar birlikte olmak dileği ile…


3 Gece belirtilmiş olan otelde vb. konaklama

Program içerisinde yer alan tüm transfer ve geziler

3 sabah kahvaltısı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği
✓    Andrea Bocelli konser bileti ve gidiş dönüş transferi

Belirtilen tüm müze gezilerine giriş ücretleri

Profesyonel Sanatla Randevu yerel rehberlik hizmeti
✓    Seyahat Sağlık Sigortası


Türk Hava Yolları gidiş dönüş uçak biletleri
✓    Serbest zamanlarda alınacak yemekler
✓    Yemekler sırasında alınacak içecekler
✓    Vize ücretleri
✓    Yurtdışı çıkış harcı

Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.
Ekstra tur bilgisi bulunamadı.

Paris

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
18.03.2020 - 21.03.2020
Yarım Pansiyon

1.690,00 EUR

-

2.080,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.