31 EKİM- 3 KASIM VENEDİK BİENALİ

BENİ ARA
1. GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile Atatürk Havalimanı’nda saat 10.30’da buluşmamızın ardından pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve TK1871 sefer sayılı uçuş ile saat 12.45’te Venedik’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat 25 dakika sürecek uçuş sonrası Venedik Marco PoloHavalimanı’na yerel saat ile 13:25’te varışımızın ardından bize özel deniz taksilerimiz ile San Marco meydanına yürüme mesafesinde bulunan otelimize geçiyoruz.

Otelimize yerleşmemiz sonrasında Venedik’te yaşayan rehberimiz Serap Mumcu ile Venedik şehrinin güzelliklerini birlikte keşfedeceğiz.

Belirtilen saatte misafirlerimiz ile buluşup akşam yemeğimizi Venedik’in en nostaljik ve tarihi mekanlarından biri olan Antico Martini Restaurant’ta Marcus Graf eşliğinde yiyoruz.http://www.anticomartini.com/

Konaklamamız 5 yıldızlı Venedik’in kalbinde bulunan BAUER PALAZZO’da.

2. GÜN

Oteldeki kahvaltının ardından Marcus Graf eşliğinde dünyanın en etkileyici bienalini keşfetmek için otelimizden ayrılıyoruz. Bienalin bu seneki teması “Enteresan Zamanlarda Yaşa”.

Venedik bienalinin değişmez ana mekanlarından biri olan Giardini bölümü ile güne başlıyoruz.Marcus Graf ile bu bölümdeki yapıları ve eserleri inceleme şansı elde edeceğiz. Öğle yemeği için ayrılan serbest zamanın ardından sanat gezimiz Guggenheim Müzesi ile devam ediyor. Peggy Guggenheim Koleksiyonu Venedik’in en ünlü sanat sergisidir. Bu sanat sergisinin yer aldığı bina aslında dört katlı bir palazzo olarak planlanmıştır. Fakat sadece zemin katı tamamlanmıştır ve bu kat zengin Amerikalı Penny Guggenheim tarafından 1949 yılında satın alınmıştır. SonrasındaGuggenheim bu sanat koleksiyonu için birçok sanatçı ile çalışmıştır. Neredeyse tüm modern sanat akımlarını yansıtan

200 kadar eserin bulunduğu bu koleksiyon içerisinde Picasso’nun “Şair”, Brancusci’nin “Uzaydaki Kuş”, Marino Marini’nin “Angelo della Citta” gibi ünlü çalışmaları bulunmaktadır. Akşam yemeğimiz programımıza dahildir.

Konaklamamız BAUER PALAZZO’da.

3. GÜN

Bienal gezimizin ikinci durağı Venedik’in en önemli alanlarından biri olan, Bienal sırasında sergi yeri olarak da kullanılan Venedik Tersanesi “Arsenale” olacak. Birbirinden ünlü sanatçılarıneserlerini gördükten sonra öğle yemeğimiz için mola veriyoruz. Ardından bienal mekanlarında gezimiz devam ediyor. Bienal kapsamında gezeceğimiz alanlardan biri de 18. Yüzyılda Grassi ailesi için Venedik Klasik mimari tarzında inşa edilen, muhteşem mermer iç tasarımına hayran kalacağımız Palazzo Grassi olacak. Belirtilen saatte otel lobisinde siz değerli misafirlerimiz ile buluşarak ‘Vivaldi’ dinletisine gidiyoruz.

Dinleti sonrası otele geçiyor ve günümüzü sonlandırıyoruz. Konaklamamız 5* BAUER PALAZZO’da.

4. GÜN

Oteldeki kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Tüm gün vereceğimiz serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz kanallar ve maskeler şehri Venedik’in dar sokaklarını keşfederken, dileyenler bienalin diğer mekanlarını ilgi alanlarına göre keşfetme şansı yakalayacak. Belirlenen saatte buluşarak Venedik Marco Polo Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından TK1870 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 19.00’da İstanbul’a hareket ediyor ve 23:25’te varışımızı gerçekleştiriyoruz.

 • BAUER PALAZZO’da oda kahvaltı konaklama
 • Programda bulunan transferler ( Deniz Taksi Gidiş – Dönüş )
 • Giriş ücretleri
 • Arsenale ve Giardini Bienal Giriş Ücretleri
 • Guggenheim Müzesi
 • Palazzo Grassi gezisi
 • Vivaldi Müzik Dinletisi
 • 2 Akşam yemeği
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Marcus Graf Danışmanlığı ve Söyleşileri
 • Serap Mumcu Rehberlik Hizmeti
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Türk Havayolları ile gidiş dönüş uçak bileti
 • Yapılacak şahsi harcamalar ve yemeklerde alınacak içkiler
 • Vize
Tur danışmanı bilgisi bulunamadı.

5* BAUER PALAZZO

Kalkış - Dönüş Tarihi / Konsept 2 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
İlave Kişi Tek Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
4 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
5 Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Çocuk İndirimleri
31.10.2019 - 03.11.2019
Oda Kahvaltı

1.780,00 EUR

1.780,00 EUR

2.230,00 EUR

-

-

-
Tanıtım filmi bulunamadı.