5*AMADEUS SILVER İLE REN NEHRİNDE BEETHOVEN TINILARI 27 EKİM

BENİ ARA

REN NEHRİNDE BEETHOVEN TINILARI’’

27 EKİM-03 KASIM 2020

Dünyaca ünlü besteci Ludwig van Beethoven'in doğumunun 250. yıldönümünü kutlayan bu Beethoven yılında Ren boyunca bir müzik yolculuğuna çıkıyoruz. Kuzey Ren BÖLGESİNDEKİ Amsterdam'dan, Orta Ren Vadisi'nin güzel manzarasından ve nehirden İsviçre'ye Basel'e giderken pitoresk Ren nehrinin tadını, gemide ve limanlarda özel konserlerin göz kamaştırıcı sesi eşliğinde çıkarın..Özenle seçilmiş bu program, Amsterdam'daki anıtsal Dominicus Kilisesi'nde bir konser, doğumunun yıldönümü sırasında özel bir piyano konseri ile Bonn'daki Beethoven'ın evini ziyaret ve Strazburg'daki ünlü St. Thomas kilisesinde bir organ resitali sunuyor. Virtüöz müzisyenler sizi Klasik Müzik'in değerli bir repertuarında müzikal bir yolculuğa çıkarırken, Beethoven'ın sesini ve düşüncelerini şaşırtıcı bir şekilde kavrayın. Ren'deki özel Klasik Müziğimiz sırasında gözler, kulaklar ve ruh için bir ziyafetin tadını çıkarın.

Seyahat süresince tüm misafirlere bir müzik uzmanı da eşlik edecek…

Eşlik Edecek olan Müzik Uzmanınız: “Antonella Placheta”

Avusturya doğumlu Antonella Placheta, Innsbruck Konservatuarı'nda 10 yıl boyunca piyano eğitimi almıştır. Çalışmalarına tarih ve felsefe üzerine yoğunlaştığı Innsbruck Üniversitesi'nde devam etmiştir. Çalışmalarından sonra tarih aşkını, müzik ve sanat sevgisiyle birleştirmeyi başardı. Çeşitli kültürel etkinliklerin tarihçisi ve organizatörü olarak çalışmalarına ek olarak, çeşitli konser ve müzik etkinliklerinde kokartlı turist rehberi olarak da aktif olarak hizmet vermektedir. 2015 yılından bu yana, kadın korosu "Sono" nun yönetmenidir. Bir müzik ve kültür uzmanı olarak, Avrupa çapında seyahat gruplarına eşlik ediyor; bilgisini ve müzik tutkusunu ulusal ve uluslararası misafirlerimizle paylaşmaktan mutluluk duyuyor.

AMADEUS SILVER III GEMİSİ:

Amadeus Silver 3, 2016 yapımı gemidir.

135 metre uzunluğunda olup 11,4 metre genişliktedir.

Toplam kabin sayısı 84 olup, 168 yolcu kapasitesine sahiptir.

Toplam 72 adet standart kabin ve 12 adet pencereli kabin vardır.GEMİ ile İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR :


|
Seyahate ilişkin Gemi Biletleri, uçak biletleri seyahate 48 saat kala misafirlere iletilmektedir. Katılımcılar bu biletleri ve detayında yer alan bilgilendirmeleri okumak ve kontrol etmekle yükümlüdür.

| Nehir su seviyeleri ve liman şartları değişimi nedeniyle Gemi firması programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Limanlara varış ve hareket saatleri nehir trafiğine göre değişebilir.

| Tura katılım için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında tamamlamayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında tamamlayan ancak uçağa ya da gemiye binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu değildir. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ya da gemiye ulaşabilecekleri limana ulaşımları ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

| Gemilerin limandan ayrılış saatleri ile ilgili bilgiler gemi içerisinde anons ya da bilgi panoları ile duyurulmaktadır. Misafirler bu bilgileri takip etmekle yükümlüdür. Gemi kalkışının kaçırılması durumunda gemiye farklı bir limandan binerek seyahate devam etmeleri için ya da seyahati yarıda keserek geri dönüşleri için oluşacak olan tüm masraflar yolcuya aittir. Seyahatin yarıda kesilmesi durumunda tur ücreti iadesi yapılamaz.

 | Yurtdışı gezilerinde seyahatin bitiş tarihinden en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Yolcu pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması boş vize sayfası olması zorunludur. Yolcuların gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Bu kurallara uyulmaması durumunda havalimanlarında yolcuların uçuşa alınmaması sonucu doğan zararlardan yolcularımız bizzat sorumludur.

| Acentemiz, Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak acentemizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Acentemiz sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında acentemizin herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

| Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ve yapılması yolcular tarafından isteniyor ise, tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

|Tura iştirak eden yolcuların, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

| Acentemiz, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini (otel içeren paketlerde) değiştirme hakkını saklı tutar. 3-4 kişilik kabinlerde ilave yatak uygulaması olup, 3. Ve var ise 4. yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.

| Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

| Gemide tam pansiyon konaklama birinci gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer.

| Tüm dünya cruise gemilerinde olduğu gibi, gemi şirketi, bazı durumlarda, bazı kabinleri misafirlerin satın aldıkları kabin kategorisinin üst kategorisine ücretsiz upgrade edebilmektedir. Genellikle son dakikada, bazı kabin kategorilerinin dolması sonucu ortaya çıkan bu durum tamamen gemi firmasının inisiyatifinde olup, tur firmasının herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. 

 

1. GÜN

İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 09.30’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1957 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.45’de Amsterdam’a hareket. Yerel saat ile 13.35’de Amsterdam’a varış sonrası nehir gemimize transfer. Gemimize check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra serbest zaman. Akşam yemeği sonrası Mozart ve Mendelssohn tınıları ile yolculuğumuza muhteşem bir konser ile başlıyoruz.Gemimiz bu gece Amsterdam limanında demirli kalacak.

DUDOK QUARTET

Haydn: Strings quartet in C Major, Opus 20 No. 2

Beethoven: String quartet in F Major, Opus 18 No. 1

2. GÜN

Bu sabah kanallar şehri Amsterdam’ı keşfedeceğiz. Gezimiz sonrası özel bir vurgu olarak, güzel bir konser için güzel Dominicus Kilisesi'ni ziyaret edeceğiz ve Schubert ve Schumann ezgileri ile muhteşem bir konser izleyeceğiz. Konser sonrası gemimize geri dönüp Hollanda’nın kuzeyinde bulunan pitoresk kırsalında ilerleyeceğiz.